Diyarbakır Anneleri

Diyarbakır Anneleri

Son dakika Diyarbakır anneleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyarbakır anneleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyarbakır anneleri haber sayfamızda...

Diyarbakır Anneleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 451 diyarbakır anneleri haberi bulunmuştur.
Bakan Soylu: Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini çökertecek
Bakan Soylu: Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini çökertecekİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her defasında daha yüksek sesle haykırıyoruz. Annelerin cesareti, PKK ve tüm terör örgütlerini çökertecek" ifadelerini kullandı.
23.05.2022Siyaset
Ailelerin direnişi 981'inci gününde
Ailelerin direnişi 981'inci günündeÇocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 981. gününde devam ediyor.
10.05.2022Haberler
Annelerimiz başımızın tacıdır
Annelerimiz başımızın tacıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Sevgi, emek, fedakârlık, merhamet gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimizin, Anneler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.
9.05.2022Siyaset
Anneler Günü'ne de evlat nöbetinde girdiler
Anneler Günü'ne de evlat nöbetinde girdilerDiyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler HDP binası önündeki evlat nöbetini Anneler Günü'nde buruk da olsa sürdürdü. Nöbetteki anneler, çocukları dönünce bu tür özel günleri kutlayacaklarını söyledi. Anneler çocuklarına devlete güvenmelerini isteyerek, teslim olma çağrısında bulundu.
8.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Anneler Günü mesajı yayınladı. Erdoğan, "Sevgi, emek, fedakarlık, merhamet gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyorum. Layık oldukları sevgiyi onlardan eksik etmemeliyiz." dedi.
8.05.2022Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Anneler Günü mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Anneler Günü mesajı yayınladı. Erdoğan, "Sevgi, emek, fedakarlık, merhamet gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyorum. Layık oldukları sevgiyi onlardan eksik etmemeliyiz." dedi.
8.05.2022Siyaset
Bakan Soylu Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerle iftarda buluştu
Bakan Soylu Diyarbakır'da evlat nöbetindeki ailelerle iftarda buluştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerle iftar programında bir araya geldi.
21.04.2022Siyaset
‘Cam tavanları kırmaya kararlıyız’
‘Cam tavanları kırmaya kararlıyız’Enerji alanında öne çıkan ve ilham veren kadınlar, “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” programıyla ödüllendirildi. Bakan Fatih Dönmez, “Kadınlarımızın önüne konulan cam tavanları kırmaya kararlıyız” dedi.
26.03.2022Ekonomi
'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar' ödülleri sahiplerini buldu
'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar' ödülleri sahiplerini bulduTürkiye’nin, son 20 yılda kadınların emekleriyle örnek gösterilen ülkeler arasında yer aldığını aktaran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yerli ve milli teknolojilerin her aşamasında kadınlarımızın çok yönlü iş yapabilme becerileri, organizasyon ve planlama yetenekleriyle enerji teknolojilerine Made in Türkiye damgasını vurduk. Bugün Türkiye'nin en büyük projelerine şöyle bir bakın; hepsinin altında kadınlarımızın imzasını, kadınlarımızın dokunuşunu göreceksiniz” dedi.
26.03.2022Ekonomi
Son dakika: Ukrayna-Rusya krizi! Çelik: Türkiye herkese umut oldu
Son dakika: Ukrayna-Rusya krizi! Çelik: Türkiye herkese umut olduAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ”Türkiye tarafından açılan diplomatik hattın herkes için umut olduğunu gösteriyor. Dünya, diplomasi zeminine güçlü destek vermek şeklindeki tarihi fırsatları kaçırdılar. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu diplomatik duruş, herkes tarafından takdir ediliyor. Barışın yegane zemini diplomasi olacaktır” dedi.
21.03.2022Siyaset
‘Diyarbakır Anneleri’nin haykırışı teröre en ağır darbe’
‘Diyarbakır Anneleri’nin haykırışı teröre en ağır darbe’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Diyarbakır Anneleri" eleştirisinde bulunarak "Diyarbakır'a gidip de ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan, acılarını paylaşmaktan çekinen hatta bu cesur anneleri tehdit eden siyasetçi müsveddelerini gördük" dedi.
16.03.2022Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepki
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası İyilik Ödülleri" programında önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Diyarbakır'a gidip ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan siyasetçi müsveddelerini gördük. Kaldıkları otele çağırdılar. Ayaklarına gitmediler, gidemediler.' dedi.
15.03.2022Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Macron gerçekle yüzleşti
AK Parti Sözcüsü Çelik: Macron gerçekle yüzleştiRusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, "Macron hiç haddi olmamasına rağmen NATO’nun varlığını sorguluyordu. Bugün NATO’nun doğu kanadını güçlendirmeliyiz diyor. NATO'nun varlığını sorgulayan Macron gerçekle yüzleşti." ifadelerini kullandı.
15.03.2022Haberler
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Macron gerçekle yüzleşti
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Macron gerçekle yüzleştiRusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, "Macron hiç haddi olmamasına rağmen NATO’nun varlığını sorguluyordu. Bugün NATO’nun doğu kanadını güçlendirmeliyiz diyor. NATO'nun varlığını sorgulayan Macron gerçekle yüzleşti." ifadelerini kullandı.
15.03.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepkiler! HDP önündeki annelere gitmedi, temsilci kabul etti
Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepkiler! HDP önündeki annelere gitmedi, temsilci kabul ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır izyareti siyasetin gündeminde. CHP Genel Başkanı'nın tutuklu HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın babasıyla buluşması HDP önündeki anneleri ziyaret yerine onların temsilcilerini kabul etmesine eleştiriler geldi.
12.03.2022Haberler
Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepkiler! HDP önündeki annelere gitmedi, temsilci kabul etti
Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretine tepkiler! HDP önündeki annelere gitmedi, temsilci kabul ettiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır izyareti siyasetin gündeminde. CHP Genel Başkanı'nın tutuklu HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın babasıyla buluşması HDP önündeki anneleri ziyaret yerine onların temsilcilerini kabul etmesine eleştiriler geldi.
12.03.2022Siyaset
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’
‘Sorunlarınızın hepsini çözeceğiz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, "CHP'nin Diyarbakır'da fazla oyu yok, farkındayım. Bunun kabahati bizde. İnşallah hep birlikte Türkiye'nin var olan sorunlarının tamamını çözeceğiz, hiç endişe etmeyin" dedi.
11.03.2022Siyaset
Evlat nöbetindeki ailelerden 'CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ailelerle görüştü' haberine tepki
Evlat nöbetindeki ailelerden 'CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ailelerle görüştü' haberine tepkiDiyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde eylem yapan aileler, CHP'nin sosyal medya hesabından paylaşılan 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evlat nöbeti tutan anneler ile bir araya geldi' mesajına tepki göstererek, Kılıçdaroğlu'nun kendileriyle görüşmediğini ileri sürdü.
10.03.2022Haberler
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten dünyaya NATO mesajı: Türkiye olmazsa işlevsiz kalacak
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten dünyaya NATO mesajı: Türkiye olmazsa işlevsiz kalacakRusya-Ukrayna savaşına ilişkin konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Diplomasi hattına ihtiyaç var. Türkiye güçlü bir NATO ülkesidir. Türkiye olmazsa NATO’nun işlevsiz kalacağı ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın girişimleri diplomatik ağ olarak önümüze geliyor." dedi.
7.03.2022Siyaset
Bakan Soylu, 'PKK, bu topraklardan silinecek' diyerek duyurdu! Evlat nöbetinde 35'inci buluşma
Bakan Soylu, 'PKK, bu topraklardan silinecek' diyerek duyurdu! Evlat nöbetinde 35'inci buluşmaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Anneleri'nin azminin bir buluşma daha gerçekleştirdiğini belirtti. Öte yandan İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde, 2 terör örgütü mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.
22.02.2022Gündem
Evlat nöbetinde 900'üncü gün
Evlat nöbetinde 900'üncü günDiyarbakır'da terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için 900 gündür evlat nöbeti tutan 263 aile, yürüyüş yaparak PKK ile HDP'yi protesto etti. 6 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan için eylemini sürdüren baba Süleyman Aydın, "Buradaki anne ve babalar evlatlarını istiyor ama maalesef HDP, bir tek açıklama yapmayarak buradan kaçtı. Neden kaçıyorsunuz?" dedi.
18.02.2022Gündem
‘Bu aday ben miyim başkası mı bilemem’
‘Bu aday ben miyim başkası mı bilemem’Cumhurbaşkanı adayı profilini aktarırken "Cumhurbaşkanı dediğimiz kişinin 84 milyonu kucaklaması, egolarının olmaması lazım" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu ben miyim bir başkası mı bilmem" ifadesini kullandı.
5.02.2022Siyaset
Ukrayna-Rusya gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Ukrayna-Rusya gerilimi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Ukrayna ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ukrayna ziyaretindeki temaslarıyla ilgili, ' Buradan alacağımız neticenin bölgede yeni bir oluşuma fırsat vereceğine inanıyorum. Zelenski’yle olan görüşmede bende bu umut doğdu.' açıklamasını yaptı. Trabzon mitingindeki çocuk tartışmalarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur. Ama bununla ilgili bir sürü şey konuşuldu. Onların öyle demesi, böyle demesi çok da önemli değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız; bu ülkenin evlatları arasında hiçbir ayrım yapmadan yolumuza da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.' dedi.
4.02.2022Siyaset
AK Parti'li Dağ: Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağız
AK Parti'li Dağ: Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti. Ailelerle tek tek görüşen Dağ, "Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağız, bu konudaki kararlığımız çok nettir" dedi.
8.01.2022Siyaset
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’Siirt'te vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde nasıl tüm vatandaşlarımızı en geniş özgürlüklere kavuşturmuşsak, ekonomide de yatırım, istihdam, üretim merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız" dedi.
6.12.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Diyarbakır Anneleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.