Doğan Kitap

Doğan Kitap

Son dakika Doğan Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğan Kitap haber sayfamızda...

Doğan Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.039 doğan kitap haberi bulunmuştur.
10 öykü  yer alıyor
10 öykü yer alıyorRıza Akın’ın, ‘Babamın Yalanları’ ismini verdiği öykü kitabı Doğan Kitap tarafından yayımlandı.
22.01.2022Cadde
Pandeminin yaralarını sanatla sardık
Pandeminin yaralarını sanatla sardıkSanat her zaman iyi gelir. Pandeminin bizi kısıtladığı, umudumuzu tükettiği bu yıl yine sanattan medet umduk. Tiyatrolar perdelerini açamasa da çevrimiçi oyunlarla evlerimize konuk oldular. Keza sinema da ev rahatlığında buluştu bizimle. Nihayetinde kısıtlamalar kalktı ama maalesef yine temkinli olduk salonlara girmek için. Müzik her zaman yanımızdaydı. Podcast'ler ise kurtarıcımız oldu. Ama hiç şüphesiz kazanan edebiyattı. Bu yıl bize iyi gelen, havamızı değiştiren sanatsal etkinliklere bir göz attık. İşin uzmanlarına danışıp kısa bir liste hazırladık.
26.12.2021Kültür Sanat
Göktuğ Canbaba'dan yeni kitap
Göktuğ Canbaba'dan yeni kitapSeksenlerden kalma oturma takımı salonun bej duvarlarını hüzünlendiriyor, fiskos masasının üzerindeki sigara paketleri ve kristal kâsenin içindeki şekerler, bakanı zamanda seyahate davet ediyordu… “Benim baktığım yerden hiç bakmamışlardır salona” dedi belli belirsiz. “Benim gördüğüm gibi görmemişlerdir hiç.” Bir süre olduğu yerde kaldı ve öylece salonu izledi.
26.10.2021Kültür Sanat
Günday, ‘Zamir’le dönüyor
Günday, ‘Zamir’le dönüyorHakan Günday’ın yıllardır beklenen yeni romanı Doğan Kitap tarafından Ekim’de okurla buluşacak.
29.08.2021Kültür Sanat
Hakan Günday'ın yeni romanı Zamir okurla buluşuyor
Hakan Günday'ın yeni romanı Zamir okurla buluşuyorHakan Günday’ın yıllardır beklenen yeni romanı çok yakında okuyucularıyla buluşuyor. Günday’ın Zamir ismini verdiği romanın merakla beklenen kapak çalışması da tamamlandı.
27.08.2021Kültür Sanat
Bill Gates’ten iklim senaryoları!
Bill Gates’ten iklim senaryoları!Microsoft'un kurucusu Bill Gates, eşiyle kurduğu Bill&Melinda Gates Vakfı aracılığıyla yaptığı iklim değişikliğine yönelik tespit ve çözüm önerilerini "İklim Krizini Nasıl Önleriz" kitabında anlattı.
Anneyle kurulan ilişki kaderi belirliyor
Anneyle kurulan ilişki kaderi belirliyorFiliz Aygündüz yeni romanı “Annem Beni Görsün”de bir erkeğin annesiyle kurduğu ilişkiye odaklanıp o dönem yaşananların bugüne yansımalarını anlatıyor: “Anne-çocuk ilişkisi çok kıymetli. Çocuğun ilk bakım verenle, genelde anne oluyor bu kişi, kurduğu ilişki neredeyse bütün hayatını etkiliyor; ileriki yaşlarda yaşayacağı ilişkilerinin kaderini belirliyor”
ABD'de Huzursuzluk romanına büyük ilgi
ABD'de Huzursuzluk romanına büyük ilgiZülfü Livaneli'nin 2017 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanan Huzursuzluk romanı yeni yayımlandığı Amerika’da da övgülerle karşılanıyor. The New York Times tarafından “büyüleyici bir roman” olarak nitelendirilen Huzursuzluk, Amerika’da Disquiet adıyla okuyucusuyla buluştu.
28.07.2021Kültür Sanat
Okumaktan vazgeçmiyoruz
Okumaktan vazgeçmiyoruzTürkiye’de geçen yıl 68 bin 120 kitap yayımlandı. Pandemiye rağmen hız kesmeyen yayıncılar toplam satışlarını artırdı. Okurun tercihi ise yine klasiklerden yana oldu
28.07.2021Kültür Sanat
Edebiyat ödüllerinde kadının adı var…
Edebiyat ödüllerinde kadının adı var…Sait Faik, Tanpınar, Fakir Baykurt ve Duygu Asena gibi önemli yazarların anısına düzenlenen edebiyat ödüllerine bu yıl kadın yazarlar damga vurdu
13.06.2021Kültür Sanat
Kadının ‘ev’i ödüllendirildi
Kadının ‘ev’i ödüllendirildiTürkiye’deki kadın hakları özgürlük ve eşitlik mücadelesinin en önemli isimlerinden Duygu Asena’nın anısa verilen roman ödülünün sahibi “Ev” adlı kitabıyla Nermin Yıldırım oldu.
28.05.2021Kültür Sanat
Orhan Kemal Roman Armağanı Herkül Millas'a
Orhan Kemal Roman Armağanı Herkül Millas'aYarım asırdır Orhan Kemal adını yaşatan ve edebiyatımızın en değerli ödüllerinden biri olan Orhan Kemal Roman Armağanı, bu yıl Doğan Kitap tarafından yayımlanan Aile Mezarı isimli romanıyla Herkül Millas’ın oldu.
25.05.2021Kültür Sanat
Sıradan insanların sesleri buluştu
Sıradan insanların sesleri buluştuSait Faik’in anısına her yıl verilen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın bu yılki sahibi “Deli Tarla” kitabıyla Şermin Yaşar oldu. Yaşar, “Kitaplarıyla büyüdüğümüz bir ismin yanında adımın geçmesi büyük bir onur. Benim öykülerimde de Sait Faik’inkilerde olduğu gibi hep sıradan insanlar konuşuyor” diyor
12.05.2021Kültür Sanat
Ülkedeki şiddet atmosferi köklü liselere de yansımıştı
Ülkedeki şiddet atmosferi köklü liselere de yansımıştıTuna Kiremitçi, ilk polisiye romanı “Mezun Cinayetleri”nde ülkenin köklü okullarından birinin mezunlarının kurban gittiği cinayetleri anlatıyor. Kiremitçi “Ben lisedeyken 12 Eylül’ün hemen sonrasıydı. Çocuklara dışarıdan lümpenlik ve faşizm aşılanıyordu sanki. Bunun günümüzde geçen bir polisiye için iyi bir sosyal arka plan olabileceğini düşündüm” diyor
Aylin Gezgüç'ten Sosyal etki pusulası
Aylin Gezgüç'ten Sosyal etki pusulasıUzun yıllar Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde görev yapan, 10 yılı aşkın süre Koç Holding’de Toplumsal Yatırımlar, Dış İlişkiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koordinatörü olarak projeler hayata geçirip yöneten Aylin Gezgüç’ün “Dünyayı Ben mi Kurtaracağım” adlı kitabı bir sosyal etki pusulası olarak yayınlandı.
16.03.2021Kültür Sanat
Mimarinin ‘Üç Doğan’ı
Mimarinin ‘Üç Doğan’ıTürkiye’nin kültür ve mimarlık hayatını uzun yıllara yayılan üretimleri ve katkılarıyla zenginleştiren mimarlar Doğan Kuban, Doğan Tekeli, Doğan Hasol 2010 ve 2015 yıllarında Cumhuriyet gazetesi için bir araya gelip, İstanbul ekseninde mimarlık ve kent politikaları üzerine söyleştiklerinde, bu buluşma geniş yankı uyandırmıştı.
Kız kardeşinin sözleriyle Orhan Veli
Kız kardeşinin sözleriyle Orhan VeliGazeteci Seray Şahinler’in kaleme aldığı ve Doğan Kitap’tan çıkan “Ağabeyim Orhan Veli”, 97 yaşındaki Füruzan Yolyapan’ın anıları eşliğinde şairin ailesi ve dostlarıyla ilişkilerine, kitaplarına, aşklarına, yaşam mücadelesine ve bilinmeyenlerine ışık tutuyor.
28.01.2021Kültür Sanat
Kardeşi Füruzan Yolyapan, Orhan Veli'yi anlatıyor
Kardeşi Füruzan Yolyapan, Orhan Veli'yi anlatıyorTürkiye’nin en önemli şairlerinden Orhan Veli’nin “Fırfırım” diye hitap ettiği kız kardeşi Füruzan Yolyapan, ağabeyini anlatıyor…
26.01.2021Kültür Sanat
Baki Can Ediboğlu’nun üçüncü romanı yayılandı
Baki Can Ediboğlu’nun üçüncü romanı yayılandıBaki Can Ediboğlu’ndan bilinçaltının derinliklerine inen varoluşa, hayata kötülüğün içinde iyi kalabilmeye dair ruh çözümlemeleriyle dolu bir roman… Ediboğlu’nun Olamayanların Mabedi, isimli üçüncü romanı Doğan Solibri tarafından yayımlandı.
20.01.2021Kültür Sanat
Yüksek farkındalığın sırrına açılan bir yolculuk: Sera’dan Süreyya’ya
Yüksek farkındalığın sırrına açılan bir yolculuk: Sera’dan Süreyya’yaEsra Özkalkan, eksik parçaları tamamlamak ve hayallerin ötesindeki gerçeğe ulaşmak için yazılmış bir eser olma niteliğini taşıyan Sera’dan Süreyya’ya ile roman kurgusu içinde okuyucularını zihinsel hapishanelerinden, kendi ördükleri duvarların ötesine geçmek için bir yolculuğa davet ediyor.
12.01.2021Kültür Sanat
'Ergenlik bir doğal afet değil'
'Ergenlik bir doğal afet değil'Son kitabı “Yetişin Gençler” üzerine konuştuğumuz Prof. Dr. Selçuk Şirin, “Ergenlik bir doğal afet değil. Hazırlık yapılır, doğru adımlar zamanında atılırsa bu dönem tabiri caizse hasarsız bir şekilde geçirilebilir. Kitabı yazma gerekçem de tam bu” diyor.
9.01.2021Cumartesi
Oktay Akbal'ın öyküleri bir arada
Oktay Akbal'ın öyküleri bir aradaHey Vapurlar Trenler adını verdiğimiz üçüncü ciltte Oktay Akbal’ın 1981-2014 arasında yayımladığı beş öykü kitabı yer alıyor: Hey Vapurlar Trenler, Lunapark, Ey Gece Kapını Üstüme Kapat, Hücrede Karmen, Selimiye Bir Yokuştur. Bu ciltle birlikte, Oktay Akbal’ın tüm öyküleri okurla buluşuyor.
29.12.2020Kültür Sanat
Karantina modunuza göre kitap önerileri
Karantina modunuza göre kitap önerileriTürkiye’nin önde gelen beş yayınevinden, karantina günlerinde farklı ruh hali, arayış ve ihtiyaçlarımıza yanıt verecek kitap önerileri
12.12.2020Cumartesi
Zamanın ruhuna dokunmak
Zamanın ruhuna dokunmakŞalom Gazetesi’nde 11 yıldır yayınlanan “B Yüzü” adını verdiği köşesiyle özel bir okur kitlesine bulunan Riva Şalhon, zamanın ruhuna dokunan yazılarını bir araya getirdi. Şalhon, Doğan Solibri tarafından yayımlanan Tek Satırlık Entel ismini verdiği kitabıyla aradan yıllar geçse de okunacak zamansız yazılarını geniş kitlelere duyuruyor.
24.11.2020Kültür Sanat
Şermin Yaşar’dan yeni kitap Deli Tarla
Şermin Yaşar’dan yeni kitap Deli TarlaŞermin Yaşar, okurlar tarafından büyük ilgi gören öykü kitapları Tarihi Hoşça Kal Lokantası, Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu ve Gelirken Ekmek Al’dan sonra, şimdide on altı kısa öyküden oluşan ve merakla beklenen Deli Tarla’yı yayınladı.
12.11.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Doğan Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.