Cumartesi Anneleri

Cumartesi Anneleri

Son dakika cumartesi anneleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cumartesi anneleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cumartesi anneleri haber sayfamızda...

Cumartesi Anneleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 339 cumartesi anneleri haberi bulunmuştur.
Cumartesi Anneleri davası başladı
Cumartesi Anneleri davası başladıGözaltında kaybettikleri yakınları için 27 Mayıs 1995’ten beri her hafta Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri’nin de aralarında bulunduğu 46 kişi hakkında, ‘Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’ suçlamasıyla 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı.
26.03.2021Siyaset
CHP'de kurultay heyecanı! Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki ilk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız
CHP'de kurultay heyecanı! Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki ilk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağızCHP 37. Olağan Kurultayı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı. Kurultay'da partisinin manifestosunu açıklayan Kılıçdaroğlu iddialı söylemlerde bulunarak, "Önümüzdeki ilk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız" ifadelerini kullandı. Kurultay'daki çadır krizi hakkında da konuşan Ekrem İmamoğlu ise, "Anlayışla bakmamız lazım" mesajını verdi.
25.07.2020Siyaset
İmamoğlu'na tepki için sosyal medyadan unvanını silen akademisyen konuştu
İmamoğlu'na tepki için sosyal medyadan unvanını silen akademisyen konuştuİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasına tepki olarak sosyal medya profilinde yer alan unvanını silen Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav açıklamalarda bulundu.
16.01.2020Gündem
“İstanbul Sözleşmesi’nden  asla ödün vermemeliyiz”
“İstanbul Sözleşmesi’nden asla ödün vermemeliyiz”Oyuncu Hülya Koçyiğit, “İstanbul Sözleşmesi, çok önemli bir kazanım. Mutlaka hayatımızda kalması, bundan asla ödün vermememiz gerekiyor” diyor
22.09.2019Pazar
Kılıçdaroğlu'ndan Diyarbakır Anneleri açıklaması: Acılarını paylaşmak ortak görevimiz
Kılıçdaroğlu'ndan Diyarbakır Anneleri açıklaması: Acılarını paylaşmak ortak görevimizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da çocukları dağa kaçırılan annelerinin oturma eylemine ilişkin, "Evlat üzerine titreyen bir annenin acısını paylaşmak hepimizin ortak görevidir. Anneler arasında ayrım yapmak, bir grup anneyi ötekileştirip, bir grup anneyi kucaklamak doğru değildir. Hepsini kucaklayacağız. Hepsinin derdine el birliğiyle çözüm üreteceğiz. Bu işin iktidarı, muhalefeti yoktur ama güç iktidardadır. Sorunu çözecek olan iktidardır." dedi.
15.09.2019Siyaset
‘Anne gözyaşının rengi yoktur’
‘Anne gözyaşının rengi yoktur’HDP Diyarbakır il binası önünde evlatlarının PKK’dan kurtarılması için eylem başlatan ailelere en anlamlı destek Cumartesi Anneleri’nden geldi. 1995’te gözaltında öldürülen Hasan Ocak’ın ablası Maside Ocak, “Annelerin gözyaşının rengi yoktur” dedi
12.09.2019Gündem
'Annelerin sesini herkes duymalı'
'Annelerin sesini herkes duymalı'Evlatları ellerinden alınmış annelerin feryadına kayıtsız kalmayan aydınlar, Diyarbakır’da HDP önündeki annelerin sesini herkesin duyması gerektiğini dile getirdi.
11.09.2019Gündem
CHP MYK toplandı
CHP MYK toplandıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Diyarbakır'da annelerin yaptığı oturma eylemine ilişkin, "Dağa zorla kaçırılan çocuklar, gözyaşı döken ana babalar için üzülmemek, kahrolmamak mümkün değil. Bunu yapan PKK terör örgütünü lanetliyoruz." dedi.
9.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malatya'da 'güvenli bölge' resti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malatya'da 'güvenli bölge' restiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, "Bu iş öyle 3-5 helikopter uçuşuyla, 5-10 araç devriyesiyle, göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir. Orada 1 milyon kişiyi iskan edebilmek için şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız" dedi.

Diyarbakır'da HDP binası önünde eylem yapan annelere sessiz kalan sanatçılarla ilgili Erdoğan, "Bu yaz ülkemizin farklı yerlerinde ormanlar yakıldı. PKK biz yaktık dedi. İstanbul’da yeri değiştirilen 12 ağaç için kıyamet kopanlar neden sesiniz çıkmıyor. Bunlar sanatçı değil sanatçı müsveddesi. Çünkü dürüst değiller. Bunlar ikiyüzlü" ifalderine yer verdi.
9.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İETT’de şu anda sakallılarla uğraşmaya başladılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İETT’de şu anda sakallılarla uğraşmaya başladılarCumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim döneminde inançlara saygıdan dem vuranlar, şimdi milletin saçıyla, sakalıyla, kılık kıyafetiyle uğraşmaya başladılar. İşte İstanbul’da, İETT’de şu anda sakallılarla uğraşmaya başladılar” deyip ekledi: "Bu millet bir daha asla yeni 27 Mayıs'ların, 12 Eylül'lerin, 28 Şubat'ların yaşanmasına izin vermez" dedi.
8.09.2019Siyaset
"Mağduriyetlere izin vermeyeceğiz"
"Mağduriyetlere izin vermeyeceğiz"Erdoğan, “Ekmeklerinin peşindeki işçilerin, evlatlarına kavuşmaktan başka gayeleri olmayan anaların yanlarında olacağız. Mücadelelerine destek vereceğiz” dedi. Perşembe günü toplanacak Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun toplantısını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Faizler daha da inecek” ifadesini kullandı
8.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Perşembe faizlerin daha da düşeceğine inanıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Perşembe faizlerin daha da düşeceğine inanıyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı'nda partililere hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye 4 milyon mültecinin yükünü nasıl kaldıracak. Oldu oldu, olmadı kusura bakmasınlar, kapıları açmaktan başka çare kalmayacak. Hep biz mi düşüneceğiz. Başka çare yok." ifadelerini kullandı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan faizlerin düşeceğini belirterek "Perşembe günü Para Politikası Kurulu toplanıyor. Faizlerin daha da düşeceğine inanıyorum. Faiz düştükçe enflasyon da düşecektir." dedi.
7.09.2019Siyaset
39 yıldır kayıp oğlunu arıyordu! Hayatını kaybetti
39 yıldır kayıp oğlunu arıyordu! Hayatını kaybetti12 Eylül 1980 darbesi sonrası gözaltında kaybedilen oğlu Hayrettin Eren için yıllardır mücadele yürüten Cumartesi Anneleri’nin simge isimlerinden Elmas Eren, 88 yaşında hayatını kaybetti.
21.08.2019Gündem
CHP’den her kesim için ayrı söylem
CHP’den her kesim için ayrı söylemCHP İstanbul seçiminde “hedef kitle” olarak belirlediği tüm gruplar için de ayrı ayrı söylem belirleyerek İmamoğlu’na desteği artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda öncelikle İstanbul’daki yaklaşık 10.5 milyon seçmenin bilgilerinin yer aldığı bir “veri bankası” oluşturuldu
16.05.2019Siyaset
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Tüm inançlara saygımız var
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Tüm inançlara saygımız varPartisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Biz özgürlükçü bir partiyiz, yasakçı değiliz. Her inanca saygımız var” dedi. Kılıçdaroğlu, YSK’nın İstanbul kararını da eleştirerek üyelere istifa çağrısında bulundu
15.05.2019Siyaset
Didem Soydan’a takipsizlik kararı
Didem Soydan’a takipsizlik kararıModel Didem Soydan hakkında Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği paylaşım sonrası, “terör örgütü propagandası yaptığı” iddiasıyla başlatılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi. Savcılık, söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceğini belirtti.
14.03.2019Gündem
Didem Soydan'a takipsizlik kararı
Didem Soydan'a takipsizlik kararıSosyal medyada Hasan Ocak ile annesinin fotoğrafını paylaşan Didem Soydan, savcılığa şikayet edildi. Model hakkında, örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldı. Açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.
13.03.2019Cadde
Karanfil eylemi
Karanfil eylemiEylemleri yasaklanan Cumartesi Anneleri, 2019’un ilk gününde Galatasaray Lisesi’nin önüne giderek, meydana karanfil attılar.
2.01.2019Siyaset
Gazeteci yazar Günçıkan hayatını kaybetti
Gazeteci yazar Günçıkan hayatını kaybettiUzun yıllar Cumhuriyet gazetesinde görev yapan gazeteci Berat Günçıkan (59), hayatını kaybetti...
20.11.2018Gündem
Kaşıkçı belirsizliği sürüyor
Kaşıkçı belirsizliği sürüyorResmi işlemler için geçtiğimiz salı günü Levent’teki Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na giden Suudi rejimine muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan hâlâ haber yok.
5.10.2018Gündem
'Bir anneye bunu yapmak günahtır'
'Bir anneye bunu yapmak günahtır'TBMM’deki görüşmede annelerden birisi oturma eylemine müdahale sırasında vücudunda oluşan morlukları gösterdi. Gözleri dolan Kılıçdaroğlu, “Bir anneye bunu yapmak günahtır. Anneler asla şiddetin içinde olamazlar” dedi.
5.10.2018Siyaset
‘Af teklifi toplumsal barışa zarar veriyor’
‘Af teklifi toplumsal barışa zarar veriyor’Meclis’te yeni yasama yılının açılmasıyla birlikte HDP’nin yeni dönemin ilk grup toplantısına Cumartesi Anneleri, KHK kapsamında işine son verilen ve geri dönmek için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Kenan Güngördü ve Sinan Yerdelen ve Flormar işçileri katıldı...
2.10.2018Siyaset
CHP liderinden çağrı: AYM bu ayıba artık son vermeli
CHP liderinden çağrı: AYM bu ayıba artık son vermeliPartisinin 27. Yasama Dönemi’ndeki ilk grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Aramızda Enis Berberoğlu var. 464 günlük bir esaret yaşadı. Şimdi demokrasiye düşen gölgeyi kaldırma görevi Anayasa Mahkemesi’nin” dedi.
2.10.2018Siyaset
Bu hafta da izin yok
Bu hafta da izin yokCumartesi Anneleri’nin 702’nci hafta eylemine de izin çıkmadı...
8.09.2018Gündem
Cumartesi Anneleri’ne yine izin çıkmadı
Cumartesi Anneleri’ne yine izin çıkmadıİstanbul’da Cumartesi Anneleri’nin 701’inci hafta oturma eylemine polis yine izin vermedi. Polis, Galatasaray Meydanı ve civarında yoğun güvenlik önlemi alındı.
1.09.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

CHPrecep tayyip erdoğandiyarbakırmalatyaeskişehir

Cumartesi Anneleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.