Draghi

Draghi

Son dakika Draghi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Draghi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Draghi haber sayfamızda...

Draghi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 683 draghi haberi bulunmuştur.
İtalya'da gözler 25 Eylül'e çevrildi! Ülkede ilk olacak...
İtalya'da gözler 25 Eylül'e çevrildi! Ülkede ilk olacak...İtalya'da 25 Eylül’de yapılacak erken seçimler, anketlerdeki gibi sonuçlanırsa, Mussolini’den sonra bir ilk yaşanacak ve 45 yaşındaki Giorgia Meloni, ülkenin hem o dönemden sonraki ilk aşırı sağcı lideri hem de ilk kadın başbakanı olacak.
25.07.2022Dünya
Gizli G7 notları çöpten çıktı
Gizli G7 notları çöpten çıktıAlmanya Başbakanı Olaf Scholz’un eşi Britta Ernst’in, gizli bilgileri de içeren özel belgeleri pek çok kez evin çöpleri arasına attığı ortaya çıktı.
25.07.2022Dünya
Bu kez istifası kabul edildi
Bu kez istifası kabul edildiİtalya’da koalisyonu birlikte tutmak için parlamentoda aradığı desteği bulamayan Başbakan Mario Draghi, istifasını ikinci kez Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya sundu.
22.07.2022Dünya
İtalya'da hükümet krizi! Cumhurbaşkanı parlamentoyu lağvetti
İtalya'da hükümet krizi! Cumhurbaşkanı parlamentoyu lağvettiİtalya’da Başbakan Mario Draghi’nin istifasının ardından Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella parlamentoyu feshetti. İtalya’da erken seçime gidilecek. parlamentonun feshedilmesi sonrası net bir tarih açıklanmasa da eylül ya da ekim ayında erken seçim yapılması bekleniyor.
21.07.2022Dünya
İtalya Başbakanı Draghi istifasını sundu
İtalya Başbakanı Draghi istifasını sunduİtalya Başbakanı Mario Draghi, 3 koalisyon partisinin hükümetine desteğini çekmesinin ardından Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya istifasını sundu.
21.07.2022Haberler
Son dakika... İtalya Başbakanı Draghi bir kez daha istifa ediyor
Son dakika... İtalya Başbakanı Draghi bir kez daha istifa ediyorGünlerdir aşılamayan siyasi kriz en sonunda yeni bir istifa daha getirdi. Koalisyon hükümetinin fiilen çöktüğü İtalya'da, ufukta sonbaharda erken seçim var.
21.07.2022Dünya
Draghi’den ‘şartlı’ devam sinyali
Draghi’den ‘şartlı’ devam sinyaliİtalya’da geçen hafta koalisyon mutabakatının bozulması sonrasında istifa eden Başbakan Mario Draghi, yeni bir ulusal birlik anlaşması yapılması halinde başbakanlık görevine devam edebileceği sinyalini verdi.
21.07.2022Dünya
İtalya'daki istifa depreminin ardından yeni gelişme! Senato kararını verdi
İtalya'daki istifa depreminin ardından yeni gelişme! Senato kararını verdiİtalya’da koalisyon hükümetinde meydana gelen siyasi çatlağın ardından parlamentonun üst kanadı senatoda yapılan güven oylamasında, 3 partinin oylamayı boykot etmesine rağmen Başbakan Mario Draghi, 95'e karşı 38 oyla güvenoyu aldı.
20.07.2022Dünya
Belediyeler Draghi’ye  ‘Sakın gitme’ dedi!
Belediyeler Draghi’ye ‘Sakın gitme’ dedi! İtalya’da yüzlerce belediye başkanı, istifa kararı alan Başbakan Mario Draghi’ye, bu kararından vazgeçmesi için çağrı yaptı...
19.07.2022Dünya
EUROSAM-SAMP-T için ikinci perde açılıyor
EUROSAM-SAMP-T için ikinci perde açılıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İtalya Başbakanı Mario Draghi ile Ankara’daki temasının ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı telefon görüşmesi 2019 yılında askıya alınan Eurosam-SAMP-T hava savunma füzesi projesinde ikinci adımın atılması ihtimalini güçlendirdi.
18.07.2022Siyaset
İtalya'da hükümet krizi! Başbakan Draghi'nin istifası reddedildi
İtalya'da hükümet krizi! Başbakan Draghi'nin istifası reddedildiİngiltere'de Boris Johnson'ın istifasının ardından bir gelişme de İtalya'da yaşandı. Başbakan Mario Draghi istifasını Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya sunacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella Draghi'nin istifasını reddetti.
14.07.2022Dünya
‘Gök Vatan’a hava ‘siper’i
‘Gök Vatan’a hava ‘siper’iTürk hava sahası, Rusya’dan alınan S-400’lerin yanı sıra milli üretim Siper Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi tarafından da korunacak. Hava savunmasında üçüncü kalkanı ise SAMP-T projesi oluşturuyor...
14.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malezya Başbakanı'na resmi törenle karşılama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malezya Başbakanı'na resmi törenle karşılamaCumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor. İtalyan ve Somalili konuklarını ağırlayan Erdoğan, bugün Ankara'da Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup'u kabul etti.
7.07.2022Siyaset
Draghi’ye marş notası hediyesi
Draghi’ye marş notası hediyesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) İtalyan-Türk Dostluk Zirvesi özel konserini izledi.
7.07.2022Siyaset
Artık mecbur değiliz! Türkiye'nin koyduğu kritik şarta dikkat çekti
Artık mecbur değiliz! Türkiye'nin koyduğu kritik şarta dikkat çektiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Mario Draghi arasında gerçekleşen görüşmede Türkiye, İtalya ve Fransa arasında uzun süredir gündem olan SAMP-T hava savunma sistemi öne çıktı. Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz, görüşmelerdeki önemli bir detaya dikkat çekti.
7.07.2022Gündem
Türkiye'nin koyduğu kritik şarta dikkat çekti: Artık mecbur değiliz!
Türkiye'nin koyduğu kritik şarta dikkat çekti: Artık mecbur değiliz!“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Mario Draghi arasında gerçekleşen görüşmede Türkiye, İtalya ve Fransa arasında uzun süredir gündem olan SAMP-T hava savunma sistemi öne çıktı” diyen Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz önemli açıklamalarda bulundu.
7.07.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptıkSomali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 10 yılda Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptık." dedi.
6.07.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptıkSomali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 10 yılda Somali'ye 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaptık." dedi.
6.07.2022Siyaset
Somali Cumhurbaşkanı Mahmud, Ankara'da! Erdoğan törenle karşıladı
Somali Cumhurbaşkanı Mahmud, Ankara'da! Erdoğan törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'u resmi törenle karşıladı.
6.07.2022Gündem
Erdoğan-Draghi görüşmesi İtalya manşetlerinde: 'Ortak, dost, müttefik'
Erdoğan-Draghi görüşmesi İtalya manşetlerinde: 'Ortak, dost, müttefik'Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan İtalya Başbakanı Mario Draghi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. İkili zirve, İtalya medyasında geniş yer buldu.
6.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina’nın ‘göçmenleri geri itme’ tavrına dikkat çekti: Yunanistan artık İtalya için de tehlike
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina’nın ‘göçmenleri geri itme’ tavrına dikkat çekti: Yunanistan artık İtalya için de tehlikeCumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Karadeniz’de tahıl koridoru’ hakkında “Görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Bir hafta 10 gün içinde neticeye ulaşmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan, göçmen meselesi ile ilgili ise “Geri itmelerde maalesef Yunanistan artık Avrupa’dan öte İtalya için tehlike arz etmeye başladı” dedi.
6.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı ile İtalyan-Türk Dostluk Zirvesi özel konserini izledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı ile İtalyan-Türk Dostluk Zirvesi özel konserini izlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın İtalyan-Türk Dostluk Zirvesi adına Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlediği özel konseri izledi.
6.07.2022Siyaset
İtalya Başbakanı Türkiye'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
İtalya Başbakanı Türkiye'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile görüşme gerçekleştirdi. Heyetlerarası ve liderlerin baş başa görüşmesinin ardından iki ülke ararsında 9 anlaşmaya imza atıldı.
5.07.2022Haberler
Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoru planı için tarih verdi: Görüşmelerimiz yoğunlaşacak
Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoru planı için tarih verdi: Görüşmelerimiz yoğunlaşacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile görüşme gerçekleştirdi. Heyetlerarası ve liderlerin baş başa görüşmesinin ardından iki ülke arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgına rağmen ticaret hacmimiz geçen sene yüzde 34'lük artışla rekor seviye olan 23 milyar doların üstüne çıktı" ifadelerini kullandı. İtalya Başbakanı Draghi ise Rusya ve Ukrayna savaşında Türkiye'nin rolüne dikkat çekerek, "Türkiye'nin arabuluculuk çabalarını çok takdir ediyoruz. Türkiye'nin burada merkezi bir rolü var." açıklamasında bulundu. Erdoğan Karadeniz'de tahıl koridoruna dair '1 hafta-10 gün içinde çözüm için görüşmelerimiz yoğunlaşacak' sözlerine yer verdi. Erdoğan, "Terörle mücadele ile İtalya'dan beklentilerimizi kıymetli dostumla ikili görüşmede paylaştım" dedi.
5.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Draghi'ye resmi törenle karşılama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Draghi'ye resmi törenle karşılamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
5.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Draghi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.