Dto

Dto

Son dakika DTO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DTO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DTO haber sayfamızda...

Dto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 600 dto haberi bulunmuştur.
Güneydoğu’da aşı için ikna kampanyası
Güneydoğu’da aşı için ikna kampanyasıSağlık Bakanlığı verilerine göre, aşılanmada en düşük, koronavirüs vaka sayısında ise en yüksek iller arasında yer alan Diyarbakır’da halkın aşı konusunda bilgilendirilmesi amacıyla seferberlik başlatıldı.
29.07.2021Gündem
El değmemiş koyların 'milyon dolarlık' misafirleri denizlere renk kattı
El değmemiş koyların 'milyon dolarlık' misafirleri denizlere renk kattıTürkiye'nin gözde tatil merkezlerinin bulunduğu Muğla, her yıl olduğu gibi bu yılda milyon dolarlık lüks yatların uğrak yeri oldu.
20.07.2021Ekonomi
Bodrum mega yatları ağırlıyor
Bodrum mega yatları ağırlıyorMuğla'nın turistik ilçelerinden Bodrum'a mega yatlar gelmeye başladı.
10.07.2021Ekonomi
Pandemi bitiyor tatiller başlıyor
Pandemi bitiyor tatiller başlıyorDeniz turizmi sektörünün yeni sezona hazır olduğunu belirten DTO İzmir Şubesi Başkanı Öztürk, “Karanlık günlerin sonu Ege’nin mavisi, Akdeniz’in güneşi gibi parlak olacak” dedi
11.05.2021Ege
Almanya aşıda fikri mülkiyet istisnasına karşı
Almanya aşıda fikri mülkiyet istisnasına karşıAlmanya, ABD'nin desteklemeye başladığı koronavirüs aşılarında fikri mülkiyet haklarının askıya alınması fikrine karşı çıktı. Alman hükümeti bunun aşı üretim sürecine zarar verebileceğini söyledi ve "Fikri mülkiyet hakkının korunması inovasyonun bir parçasıdır ve öyle de kalmalıdır" dedi. Avrupa Birliği ise bu teklifi görüşmeye hazır olduklarını açıkladı.
7.05.2021Dünya
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığı
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığıABD’de Joe Biden hükümeti, Kovid-19 aşıları ile ilgili patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısında bulundu. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen de bu öneriyi görüşebileceklerini dile getirdi. Dünya Ticaret Örgütü, olumlu karşıladığı öneriyi en kısa sürede masaya koyun çağrısını yaptı. DSÖ, ABD’nin kararını ‘kahramanca’, ilaç üreticileri ise ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi
7.05.2021Dünya
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...Gelen son dakika haberine göre, Pfizer CEO'su Albert Bourla, Kovid-19 aşılarındaki fikri mülkiyet hakkından feragat edilmesine karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan Almanya'dan da Kovid-19 aşılarındaki patent korumasının sürmesinden yana olduğunu belirten bir açıklama geldi. "İnsanlar ölüyor, dünya izliyor" diyen Dünya Ticaret Örgütü'nden Rusya'ya kadar dünyanın dört bir yanından açıklamalar geldi.
6.05.2021Dünya
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı!
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı! Almanya’nın, ABD yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı olduğu bildirildi.
6.05.2021Dünya
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...Gelen son dakika haberine göre, Pfizer CEO'su Albert Bourla, Covid-19 aşılarındaki fikri mülkiyet hakkından feragat edilmesine karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan Almanya'dan da Kovid-19 aşılarındaki patent korumasının sürmesinden yana olduğunu belirten bir açıklama geldi. Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, ABD'nin Kovid-19 aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasını desteklemesine övgüde bulunarak "Bu, Kovid-19 ile mücadelede muazzam bir an." ifadesini kullandı.
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamle
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamleABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyetin kaldırılmasını desteklediklerini, Dünya Ticaret Örgütün'de (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını bildirdi.
5.05.2021Dünya
DTÖ'den 'yoksul ülkelere aşı ihracatı yapın' çağrısı
DTÖ'den 'yoksul ülkelere aşı ihracatı yapın' çağrısıDünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Ngozi Okonjo-Iweala, aşı milliyetçiliği ve eşitsizliğin işe yaramadığını belirterek, "Kovid-19 aşısını henüz paylaşmayan veya ihraç etmeyen ülkeleri bunu mümkün olan en kısa sürede yapmaya çağırıyorum." dedi.
26.04.2021Ekonomi
İnşaat istemiyoruz!
İnşaat istemiyoruz!ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı ile Muğla Valiliği tarafından kurulan MUÇEV şirketince Fethiye ilçesindeki Yassıca Adaları’nın özel şirkete kiraya verildiği ve yapılaşmaya açılacağı iddiaları, Sivil Toplum Kuruşları’nı (STK) harekete geçirdi.
17.04.2021Ege
Arabistan ambargosunda hasar tespiti başladı
Arabistan ambargosunda hasar tespiti başladıSuudi Arabistan yönetiminin Türk ihraç ürünlerine karşı ambargosu devam ederken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), hasar tespiti için harekete geçti. Buna göre ihracatçılardan, Suudi gümrüklerinde uğradıkları zararın boyutu hakkında bilgi alınacak. Ticaret Bakanlığı da sorunun çözümü için Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) nezdinde harekete geçti.
7.04.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! ‘İkili ticarette atılacak adımları görüştük’
Son dakika: Bakan açıkladı! ‘İkili ticarette atılacak adımları görüştük’Son dakika haberlere göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek “Ülkelerimiz arasındaki ticareti daha da kolaylaştırmak ve ikili ticaret hacmimizi daha da artırmak için atılacak yeni adımları ele aldık” ifadelerini kullandı.
1.04.2021Ekonomi
Son dakika: ABD ile kritik görüşme sonrası Bakan Pekcan'dan açıklama
Son dakika: ABD ile kritik görüşme sonrası Bakan Pekcan'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek "Ülkelerimiz arasındaki ticareti daha da kolaylaştırmak ve ikili ticaret hacmimizi daha da artırmak için atılacak yeni adımları ele aldık." ifadelerini kullandı.
31.03.2021Ekonomi
İngiltere'den Dünya Ticaret Örgütü'nde 'reform' çağrısı
İngiltere'den Dünya Ticaret Örgütü'nde 'reform' çağrısıİngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, Dünya Ticaret Örgütü’nün bugünün dünyasına uygun şekilde dönüştürülmesi, serbest ve adil ticaretin savunulması çağrısında bulundu.
31.03.2021Ekonomi
İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Kıran: Ekonomik Reform Paketi beklentileri karşıladı
İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Kıran: Ekonomik Reform Paketi beklentileri karşıladıİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, "Açıklanan Reform Paketi de iş dünyası ve ekonomi ile ilgili birçok kurum ile istişare sonucu hazırlanması dolayısıyla beklentileri karşıladı. İş dünyasının sesine kulak verilmiş ve ekonominin önünü açacak bir paket gördük." ifadelerini kullandı.
12.03.2021Ekonomi
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyorKüresel ekonominin en güçlü kurumlarından ABD Hazine Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) liderlik eden kadınlar dünya ekonomisine yön veriyor.
7.03.2021Ekonomi
'Ticaret müzakerelerinde daha iddialı olacağız'
'Ticaret müzakerelerinde daha iddialı olacağız'AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Ticaret müzakerelerinde artık daha iddialı olacağız." ifadelerini kullandı.
18.02.2021Uzmanpara
Türkiye'den 'DTÖ' açıklaması: Memnuniyetle karşılıyoruz
Türkiye'den 'DTÖ' açıklaması: Memnuniyetle karşılıyoruzDışişleri Bakanlığı, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörlüğü'ne Nijeryalı aday Ngozi Okonjo-Iweala'nın atanmasının memnuniyet verici olduğunu açıkladı.
15.02.2021Ekonomi
DTÖ'nün ilk kadın ve Afrikalı genel direktörü tecrübesiyle öne çıkıyor
DTÖ'nün ilk kadın ve Afrikalı genel direktörü tecrübesiyle öne çıkıyorDünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) ilk kadın ve Afrikalı genel direktörü olan Ngozi Okonjo-Iweala, tecrübesiyle dikkati çekiyor.
15.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan DTÖ Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Pekcan DTÖ Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde temel ürünlerin sürdürülebilir arzı ve ticaret akışlarının devamının küresel anlamda en önemli konulardan birini oluşturduğunu bildirdi.
30.01.2021Ekonomi
Hizmetler ticaretinde toparlanma görünmüyor
Hizmetler ticaretinde toparlanma görünmüyorDünya Ticaret Örgütü (WTO) küresel düzeyde hizmetler ticaretinde toparlanmanın henüz ufukta görünmediği uyarısı yaptı.
27.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

aşıABDdtöDünya Ticaret ÖrgütüAlmanya

Dto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.