Tarife

Tarife

Son dakika tarife haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarife gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarife haber sayfamızda...

Tarife

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.393 tarife haberi bulunmuştur.
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
Kimyasal gübrelerin ihracatına kayıt uygulaması getirildi
Kimyasal gübrelerin ihracatına kayıt uygulaması getirildiKimyasal gübre ihracatının yakından takip edilerek gerekli tedbirlerin zamanında alınabilmesi amacıyla kayıt uygulaması getirildi.
12.10.2021Ekonomi
Çin ve ABD ticaret temsilcileri çevrim içi toplantıda görüştü
Çin ve ABD ticaret temsilcileri çevrim içi toplantıda görüştüÇin ve ABD ticaret temsilcileri, uzun aradan sonra iki ülke arasındaki ticaret sorunlarını ele almak üzere toplantı düzenledi.
9.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Güvenilir bir üretim güzergahına dönüşmüş durumdayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Güvenilir bir üretim güzergahına dönüşmüş durumdayızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.
8.10.2021Siyaset
İngiltere'de enerji faturaları 2022 baharında yüzde 30 artabilir
İngiltere'de enerji faturaları 2022 baharında yüzde 30 artabilirKüresel enerji fiyatlarındaki oynaklık ve ülkedeki enerji şirketlerinin içinde bulunduğu zorlu mali süreç nedeniyle İngiltere'de hanelerin enerji faturalarının gelecek yıl yaklaşık yüzde 30 artması bekleniyor.
7.10.2021Ekonomi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
6.10.2021Siyaset
Bakan Varank: "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Dijital Dönüşüm Çağrımız açıldı"
Bakan Varank: "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Dijital Dönüşüm Çağrımız açıldı"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında "Dijital Dönüşüm" çağrısının açıldığını duyurdu.
5.10.2021Ekonomi
Bakan Varank: "Dijital Dönüşüm Çağrımız açıldı"
Bakan Varank: "Dijital Dönüşüm Çağrımız açıldı"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında "Dijital Dönüşüm" çağrısının açıldığını duyurdu.
5.10.2021Teknoloji
500T Durakları ve İsimleri: 500T Güzergah Hattı Neler?
500T Durakları ve İsimleri: 500T Güzergah Hattı Neler?İstanbul’un en uzun güzergahına sahip olan 500T otobüsleri Tuzla ve Zeytinburnu arasında sefer yapıyor. Toplamda 78 durak bulunan 500T’de tek yön sefer süresi 186 dakika sürüyor. Avrupa ve Anadolu güzergah hattında hizmet veren 500T’de 2 bilet tarifesi geçiyor. Her iki yakada da pek çok ilçeden geçiş sağlayan 500T hemen hemen her zaman dolu oluyor. 500T saatleri ve güzergah hattı neler? 500T Durakları ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.10.2021Gündem
Sigara fiyatlarına zam geldi
Sigara fiyatlarına zam geldiPhilip Morris bünyesinde bulunan sigaralara zam yapıldı. En pahalı sigara Parliament 19.50 liradan satılacak.
4.10.2021Ekonomi
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk Mesajları
Aşk Sözleri 2021: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk MesajlarıAşk herkesin hayatında en az yaşadığı bir duygu durumudur. Karşıdaki kişiye yakınlık, bağlanma, güven gibi hisleri de beraberinde getirir. Aşkı tarif etmek zordur. Duyguları dile getirmeye en çok yardımcı olan şeyler belki de sözlerdir. Kalıba sığmayan aşkın tarifini en güzel sözler anlatır. Sevgiliye gönderilebilecek romantik, duygusal veya etkileyici aşk mesajları ilişkiyi ve aradaki bağın daha da güçlenmesine yardımcı olabilir. Sevgiliye duygusal, romantik, anlamlı, etkileyici kısa, uzun en güzel aşk mesajları için ‘Aşk Sözleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
Son dakika: Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik Meclis'te
Son dakika: Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik Meclis'teAK Parti milletvekilleri, mükelleflerin vergiye uyumlarını gözeten, vergi güvenliğini artıran, sosyal adaleti ve rekabet ortamını güçlendiren, yatırımları teşvik edip ihtilafları sonlandıran ve vergi uygulamalarında öngörülebilirliği sağlayan değişikliklerin hayata geçirilmesi için çeşitli vergi kanunlarında değişiklikler yapılmasını içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.
1.10.2021Ekonomi
Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldı
Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldıDoğal gazda ekim ayı için mesken tarifesi sabit kalırken, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı.
1.10.2021Uzmanpara
Doğal gaza yüzde 15 zam! Mesken tarifesi sabit kaldı
Doğal gaza yüzde 15 zam! Mesken tarifesi sabit kaldıDoğal gazda ekim ayı için mesken tarifesi sabit kalırken, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı.
30.09.2021Ekonomi
Türkiye-EFTA serbest ticaret anlaşması yarın yürürlüğe girecek
Türkiye-EFTA serbest ticaret anlaşması yarın yürürlüğe girecekTürkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) Devletleri arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması (STA), yarından itibaren yürürlükte olacak.
30.09.2021Ekonomi
Kırsala su indirimi
Kırsala su indirimiBalıkesir’de yapılan yeni düzenlemeyle su tüketim aralıkları artırıldı, birim fiyatlarda da önemli ölçüde indirime gidildi
29.09.2021Ege
Londra Nusret’i konuşuyor! Fiyatlara rağmen kuyruklar uzadı
Londra Nusret’i konuşuyor! Fiyatlara rağmen kuyruklar uzadıNusret Gökçe, yeni restoranını geçen hafta İngiltere’nin başkenti Londra’da açtı. Daha şimdiden ünlü simalar, futbolcular, fenomenler, sosyetik isimler ve film yıldızlarının uğrak mekanı olan restoranın kapısında, yüksek fiyatlarına rağmen uzun kuyruklar oluyor. Restoranda yemek yiyenlerin paylaştığı faturalar sosyal medyada gündem yaratırken, yemek eleştirmenleri de Nusret’in yeni restoranına bir bir uğramaya başladı. Daily Mail yemek eleştirmeni Jan Moir de gözlemlerini yazdı.
28.09.2021Dünya
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibim
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
25.09.2021Haberler
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibim
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
25.09.2021Siyaset
‘100 milyon dolara koşuyoruz’
‘100 milyon dolara koşuyoruz’Akdeniz mutfağının en önemli lezzetlerinden kuru domateste, Türkiye 100 milyon dolar ihracata koşuyor.
20.09.2021Ege
Kuru domates ihracatı 62 milyon dolara ulaştı
Kuru domates ihracatı 62 milyon dolara ulaştıTürkiye'nin kuru domates ihracatı 2021 Ocak-Ağustos döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29'luk artışla 62 milyon dolara yükseldi.
20.09.2021Ekonomi
Donmuş meyveli yoğurt tarifi
Donmuş meyveli yoğurt tarifiHavalar tam soğumadan hem lezzetli hem de dondurma gibi eğlenceli bir tarife var mısın? Evet diye bir cevap duyar gibi olduk. Haydi, malzemelerimizi hazırlayalım o halde!
16.09.2021Eğlence
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ne zaman açılacak? Yeni açıklama geldi
Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ne zaman açılacak? Yeni açıklama geldiMecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Çağlayan-Mecidiyeköy durakları 5,5 aydır kapalı. Peki bu duraklar neden kapalı, ne zaman açılacak? CNN Türk muhabiri Burçak Bozkuş, İBB'den aldığı son bilgileri aktardı.
16.09.2021Haberler
Son dakika! Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ne zaman açılacak? Yeni açıklama geldi
Son dakika! Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı ne zaman açılacak? Yeni açıklama geldiMecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Çağlayan-Mecidiyeköy durakları 5,5 aydır kapalı. Peki bu duraklar neden kapalı, ne zaman açılacak? CNN Türk muhabiri Burçak Bozkuş, İBB'den aldığı son bilgileri aktardı.
16.09.2021Gündem
Taksimetrelere yeni tarifeler geçerlilik tarihinden 20 gün öncesinde yüklenebilecek
Taksimetrelere yeni tarifeler geçerlilik tarihinden 20 gün öncesinde yüklenebilecekTaksimetrelere yeni tarife geçerlilik tarihinden 20 gün öncesinde yüklenmeye başlanabilecek, yüklenen yeni tarife, ilgili kurumlar tarafından belirlenen geçerlilik tarihinde otomatik olarak devreye girecek.
14.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

MECLİSkanunvergiabdticaret

Tarife ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.