Dünya Barış Günü

Dünya Barış Günü

Son dakika dünya barış günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya barış günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya barış günü haber sayfamızda...

Dünya Barış Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.745 dünya barış günü haberi bulunmuştur.
Dünya Barış Günü ne zaman, bugün mü 2023? Dünya Barış Günü 21 Eylül mü, 1 Eylül mü? Dünya Barış Günü önemi...
Dünya Barış Günü ne zaman, bugün mü 2023? Dünya Barış Günü 21 Eylül mü, 1 Eylül mü? Dünya Barış Günü önemi... Dünya Barış Günü yada Uluslararası Barış Günü, ilk olarak 1981 yılında gündeme gelse de 21 Eylül tarihinde kutlanma kararı 2001 yılında alınmış oldu. Dünya Barış Günü temel olarak dünya genelindeki çatışmaların sonlanması ve önlenmesi ile barışın tesisi amacıyla ortaya çıkmıştır. Peki, Uluslararası Barış Günü nasıl ortaya çıktı?
21.09.2023 Bilgi Rehberi
Güvercinler barışa uçtu
Güvercinler barışa uçtu Konak Belediyesi, Konak Kent Konseyi’yle birlikte 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenledi.
2.09.2023 Ege
DBP Eş Genel Başkanı ile polis müdürü arasında tartışma
DBP Eş Genel Başkanı ile polis müdürü arasında tartışma Diyarbakır'da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla düzenlenen mitingde Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili Salihe Aydeniz ile polis müdürü arasında tartışma yaşandı.
1.09.2023 Gündem
Karşıyaka’ya hiç yakışmadı!
Karşıyaka’ya hiç yakışmadı! Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay yol kenarına çöp bırakanlara sitem etti, “Cezai işlem başlatılacak” dedi.
5.09.2022 Ege
Hoşgörü Parkı, Dünya Barış Günü’nde hizmette
Hoşgörü Parkı, Dünya Barış Günü’nde hizmette UNESCO’nun 2021’i Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre yılı ilan etmesinin ardından Anadolu bilgelerinin tanıtılması ve kültürünün yaşatılması amacıyla Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi’ne yapılan Hoşgörü Parkı, Dünya Barış Günü’nde hizmete açıldı.
5.09.2022 Ege
İzmir’i zafer coşkusu sardı
İzmir’i zafer coşkusu sardı 30 Ağustos’un 100. yılı, İzmir’de farklı bir coşkuya sahne oldu. 9 Eylül’e kadar sürecek etkinliklerin yapıldığı kent, Zafer Bayramı’nda meydanlara akın etti.
30.08.2022 Ege
Barış günü kutlaması
Barış günü kutlaması Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Varyant Rotary Kulübü, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nü “Dünya Anlayış ve Barış Günü” etkinliğiyle kutladı.
22.09.2021 Ege
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz'
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz' Kılıçdaroğlu, mektubunda, “Hep birlikte, ‘Sosyal Dünya’yı, inşa etmek zorundayız. Mültecilerin evlerine güvenli bir şekilde dönmelerini sağlamak için insan haklarına dayalı bütünsel bir çerçeveye ihtiyaç var” dedi.
22.09.2021 Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektup
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektup CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşmiş Milletler Dünya Barış Günü kapsamında, 96 siyasi partiye, "Sosyal Dünya'yı Kurmak ve Uluslararası Dayanışmayla Sığınmacı Sorununu Çözmek" başlıklı mektup gönderdi.
21.09.2021 Siyaset
Batur’dan Roman  Kooperatifi müjdesi
Batur’dan Roman Kooperatifi müjdesi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, özel bir televizyon kanalının konuğu oldu.
6.09.2021 Ege
Güzelbahçe’de türkü şöleni
Güzelbahçe’de türkü şöleni Güzelbahçe Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Onur Akın’ı ağırladı.
3.09.2021 Ege
‘Farklılıklarımız bize değer katıyor’
‘Farklılıklarımız bize değer katıyor’ Menemen Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Asarlık Mahallesi’nde düzenlediği konserlerle kutladı.
3.09.2021 Ege
Didim’de güvercin 26. kez havalandı
Didim’de güvercin 26. kez havalandı Didim Belediyesi, bu yıl 26...
3.09.2021 Ege
‘Kardeşliğin egemen olduğu dünya istiyoruz’
‘Kardeşliğin egemen olduğu dünya istiyoruz’ Konak Belediyesi ile Kent Konseyi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde barış şarkılarının söylendiği ve güvercinlerin göğe doğru kanat açtığı bir etkinlik düzenledi.
3.09.2021 Ege
İzmir’den barış şarkıları yükseldi
İzmir’den barış şarkıları yükseldi 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konsere katılan Başkan Tunç Soyer, “Barışa her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi
3.09.2021 Ege
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, ABD'li Senatörün Kıbrıs'taki Türk askerine ilişkin sözlerini kınadı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, ABD'li Senatörün Kıbrıs'taki Türk askerine ilişkin sözlerini kınadı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ABD’li senatör Bob Menendez'in, ABD'li Senatör Bob Menendez’in Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) tarafından "III. Makarios Büyük Haç Nişanı" ile ödüllendirilmesi töreninde yaptığı konuşmadaki "son Türk askerinin Ada’dan ayrıldığını görme" hedefine ilişkin açıklamasını kınadıklarını bildirdi.
1.09.2021 Dünya
1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları... Dünya Barış Günü nedir?
1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları... Dünya Barış Günü nedir? Birleşmiş Milletler tarafından 1 Eylül 1982 tarihinde Dünya Barış Günü ilk kez kutlandı. Bugün bu önemli gün gündem olurken konuya duyarlı vatandaşlar "1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları"nı araştırıyor. İşte en güzel mesajlar...
1.09.2021 Gündem
Bakırköy Kaymakamlığı duyurdu: Bu tarihlerde yasak
Bakırköy Kaymakamlığı duyurdu: Bu tarihlerde yasak Bakırköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada 02-06 Eylül 2021 tarihleri arasında her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi vb. faaliyetlerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca yasaklandığı açıklandı.
31.08.2021 Gündem
Barış heykelleri Ayvalık’ı süsleyecek
Barış heykelleri Ayvalık’ı süsleyecek Türkiye’nin turizm başkenti Ayvalık’ta, bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Uluslararası Ayvalık Heykel Sempozyumu’na katılan sanatçılar eserlerini büyük ölçüde tamamladı.
27.08.2021 Ege
Beşiktaş'ta Revival Konserleri başlıyor
Beşiktaş'ta Revival Konserleri başlıyor Beşiktaş Belediyesi, Getir ana sponsorluğunda ve +1 katkılarıyla ülkemizin önde gelen müzisyenlerini Revival Konserleri” ile bir araya getiriyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 28 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında Sanatçılar Parkı ve Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek olan konserlere tüm halkımızı davet etti.
26.08.2021 Kültür Sanat
Eylül önemli günler
Eylül önemli günler Geldik yepyeni renklerle tanışacağımız eylül ayına. Bakalım, bu ayda neler olmuş neler?
Kaya’nın adı Menemen’de yaşayacak
Kaya’nın adı Menemen’de yaşayacak Menemen Belediyesi, Asarlık Irmak Mahallesi’nde yapımını tamamladığı, Türk halk müziği ve özgün müziğin önemli ismi Ahmet Kaya’nın adını verdiği parkı törenle hizmete açtı.
2.09.2020 Ege
Artvin’den ödülle döndü
Artvin’den ödülle döndü Konak Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.
2.09.2020 Ege
Pedal çevirdiler
Pedal çevirdiler CHP Karşıyaka Gençlik Kolları üyeleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında bisiklet etkinliği düzenledi.
2.09.2020 Ege
Barış şarkıları
Barış şarkıları 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde antik tiyatroda sahne alan Fransız sanatçı Dedola, şarkılarıyla Bodrumlulara unutulmaz anlar yaşattı
2.09.2020 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Barış Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.