Dünya Barış Günü

Dünya Barış Günü

Son dakika dünya barış günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya barış günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya barış günü haber sayfamızda...

Dünya Barış Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.407 dünya barış günü haberi bulunmuştur.
Barış günü kutlaması
Barış günü kutlamasıUluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Varyant Rotary Kulübü, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nü “Dünya Anlayış ve Barış Günü” etkinliğiyle kutladı.
22.09.2021Ege
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz'
'Sosyal Dünya’yı inşa etmeliyiz'Kılıçdaroğlu, mektubunda, “Hep birlikte, ‘Sosyal Dünya’yı, inşa etmek zorundayız. Mültecilerin evlerine güvenli bir şekilde dönmelerini sağlamak için insan haklarına dayalı bütünsel bir çerçeveye ihtiyaç var” dedi.
22.09.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektup
Kılıçdaroğlu'ndan 96 siyasi partiye sığınmacılara ilişkin mektupCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşmiş Milletler Dünya Barış Günü kapsamında, 96 siyasi partiye, "Sosyal Dünya'yı Kurmak ve Uluslararası Dayanışmayla Sığınmacı Sorununu Çözmek" başlıklı mektup gönderdi.
21.09.2021Siyaset
Batur’dan Roman  Kooperatifi müjdesi
Batur’dan Roman Kooperatifi müjdesiKonak Belediye Başkanı Abdül Batur, özel bir televizyon kanalının konuğu oldu.
6.09.2021Ege
Güzelbahçe’de türkü şöleni
Güzelbahçe’de türkü şöleniGüzelbahçe Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Onur Akın’ı ağırladı.
3.09.2021Ege
‘Farklılıklarımız bize değer katıyor’
‘Farklılıklarımız bize değer katıyor’Menemen Belediyesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü Asarlık Mahallesi’nde düzenlediği konserlerle kutladı.
3.09.2021Ege
Didim’de güvercin 26. kez havalandı
Didim’de güvercin 26. kez havalandıDidim Belediyesi, bu yıl 26...
3.09.2021Ege
‘Kardeşliğin egemen olduğu dünya istiyoruz’
‘Kardeşliğin egemen olduğu dünya istiyoruz’Konak Belediyesi ile Kent Konseyi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde barış şarkılarının söylendiği ve güvercinlerin göğe doğru kanat açtığı bir etkinlik düzenledi.
3.09.2021Ege
İzmir’den barış şarkıları yükseldi
İzmir’den barış şarkıları yükseldi1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konsere katılan Başkan Tunç Soyer, “Barışa her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi
3.09.2021Ege
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, ABD'li Senatörün Kıbrıs'taki Türk askerine ilişkin sözlerini kınadı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, ABD'li Senatörün Kıbrıs'taki Türk askerine ilişkin sözlerini kınadıCumhurbaşkanı Ersin Tatar, ABD’li senatör Bob Menendez'in, ABD'li Senatör Bob Menendez’in Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) tarafından "III. Makarios Büyük Haç Nişanı" ile ödüllendirilmesi töreninde yaptığı konuşmadaki "son Türk askerinin Ada’dan ayrıldığını görme" hedefine ilişkin açıklamasını kınadıklarını bildirdi.
1.09.2021Dünya
1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları... Dünya Barış Günü nedir?
1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları... Dünya Barış Günü nedir?Birleşmiş Milletler tarafından 1 Eylül 1982 tarihinde Dünya Barış Günü ilk kez kutlandı. Bugün bu önemli gün gündem olurken konuya duyarlı vatandaşlar "1 Eylül Dünya Barış Günü mesajları"nı araştırıyor. İşte en güzel mesajlar...
1.09.2021Gündem
Bakırköy Kaymakamlığı duyurdu: Bu tarihlerde yasak
Bakırköy Kaymakamlığı duyurdu: Bu tarihlerde yasakBakırköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada 02-06 Eylül 2021 tarihleri arasında her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi vb. faaliyetlerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca yasaklandığı açıklandı.
31.08.2021Gündem
Barış heykelleri Ayvalık’ı süsleyecek
Barış heykelleri Ayvalık’ı süsleyecekTürkiye’nin turizm başkenti Ayvalık’ta, bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Uluslararası Ayvalık Heykel Sempozyumu’na katılan sanatçılar eserlerini büyük ölçüde tamamladı.
27.08.2021Ege
Beşiktaş'ta Revival Konserleri başlıyor
Beşiktaş'ta Revival Konserleri başlıyorBeşiktaş Belediyesi, Getir ana sponsorluğunda ve +1 katkılarıyla ülkemizin önde gelen müzisyenlerini Revival Konserleri” ile bir araya getiriyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 28 Ağustos - 5 Eylül tarihleri arasında Sanatçılar Parkı ve Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek olan konserlere tüm halkımızı davet etti.
26.08.2021Kültür Sanat
Eylül önemli günler
Eylül önemli günlerGeldik yepyeni renklerle tanışacağımız eylül ayına. Bakalım, bu ayda neler olmuş neler?
Kaya’nın adı Menemen’de yaşayacak
Kaya’nın adı Menemen’de yaşayacakMenemen Belediyesi, Asarlık Irmak Mahallesi’nde yapımını tamamladığı, Türk halk müziği ve özgün müziğin önemli ismi Ahmet Kaya’nın adını verdiği parkı törenle hizmete açtı.
2.09.2020Ege
Artvin’den ödülle döndü
Artvin’den ödülle döndüKonak Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.
2.09.2020Ege
Pedal çevirdiler
Pedal çevirdilerCHP Karşıyaka Gençlik Kolları üyeleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında bisiklet etkinliği düzenledi.
2.09.2020Ege
Barış şarkıları
Barış şarkıları1 Eylül Dünya Barış Günü’nde antik tiyatroda sahne alan Fransız sanatçı Dedola, şarkılarıyla Bodrumlulara unutulmaz anlar yaşattı
2.09.2020Ege
ABD'den Rumlara 33 yıl sonra silah vizesi! KKTC Başbakanı Ersin Tatar'dan sert tepki
ABD'den Rumlara 33 yıl sonra silah vizesi! KKTC Başbakanı Ersin Tatar'dan sert tepkiKKTC Başbakanı Ersin Tatar, CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır'a son dakika önemli açıklamalarda bulundu. ABD'nin Rumlara silah ambargosunu kaldırmasını değerlendiren Tatar, 'Bu insanlar bizimle gerçekten Kıbrıs'ta bir anlaşma isteselerdi bu kadar silaha başvurmazlardı' dedi.
2.09.2020Haberler
Son dakika... ABD'den Rumlara 33 yıl sonra silah vizesi! Ersin Tatar'dan sert tepki
Son dakika... ABD'den Rumlara 33 yıl sonra silah vizesi! Ersin Tatar'dan sert tepkiKKTC Başbakanı Ersin Tatar, CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır'a son dakika önemli açıklamalarda bulundu. ABD'nin Rumlara ambargoyu kaldırması oradaki seçim sürecine dönük bir karar olduğunu belirten Tatar, 'Bu insanlar bizimle gerçekten Kıbrıs'ta bir anlaşma isteselerdi bu kadar silaha başvurmazlardı' dedi.
2.09.2020Gündem
KKTC'den, ABD'nin Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki
KKTC'den, ABD'nin Rum kesimine yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepkiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ABD'nin, Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki gösterdi.
1.09.2020Dünya
Son dakika.. Skandal karar sonrası ABD'ye net mesaj! 'Gözden geçirin aksi takdirde...'
Son dakika.. Skandal karar sonrası ABD'ye net mesaj! 'Gözden geçirin aksi takdirde...'Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırması kararına ilişkin, "Doğu Akdeniz'de gerginliğin azaltılması amacıyla çaba harcanan bir dönemde, ABD'nin bölge barış ve istikrar ortamını zehirleyen bu tür bir kararın altına imza atması müttefiklik ruhuyla da bağdaşmamaktadır." ifadesini kullandı. Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ABD'nin, Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki gösterdi.
2.09.2020Dünya
Kılıçdaroğlu: Biz bütün insanlarımızı kucaklıyoruz
Kılıçdaroğlu: Biz bütün insanlarımızı kucaklıyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz insanlarımız arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz. Biz görüşü ne olursa olsun kimliği ne olursa olsun, bütün insanlarımızı kucaklıyoruz" dedi.
1.09.2020Siyaset
Kadın denizciler barış için Ege’ye açıldı
Kadın denizciler barış için Ege’ye açıldıDünyaya kalıcı barışı getirmek için 1 Eylül’de kutlanan Dünya Barış Günü etkinliği için sadece kadın denizcilerden oluşan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi, özel bir ekip oluşturdu.
29.08.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Barış Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.