Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü

Son dakika Dünya Engelliler Günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Engelliler Günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Engelliler Günü haber sayfamızda...

Dünya Engelliler Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 739 dünya engelliler günü haberi bulunmuştur.
Resim öğretmeni elektrik trafolarını tuval gibi kullanıyor, çizdiği resimler hayran bırakıyor
Resim öğretmeni elektrik trafolarını tuval gibi kullanıyor, çizdiği resimler hayran bırakıyor Samsun'da bir resim öğretmeninin trafo duvarlarına çizdiği resimler hayran bırakıyor. Özel anları ve önemli günleri anlatan resimler çizen öğretmen, Samsun'un görsel kimliğine katkı sağlıyor.
6.04.2024 Haberler
Memleket değiştirten aşk, tekerlekli sandalyeye takıldı
Memleket değiştirten aşk, tekerlekli sandalyeye takıldı Engelli çiftin Hatay’dan Şanlıurfa’ya uzanan 3 yıllık aşk hikayesi, yaklaşık 3 ay önce Dünya Engelliler Günü'nde resmiyete döküldü. Birçok engeli aşıp hayırseverlerin destekleriyle evlenen çiftin aşkları, akülü tekerlekli sandalyeye takıldı.
21.02.2024 Haberler
Otizmli öğretmen, ilk belgesini annesinin elinden aldı! 'Büyük gurur'
Otizmli öğretmen, ilk belgesini annesinin elinden aldı! 'Büyük gurur' Samsun’da, otizmli müzik öğretmeni Kerem Bayrak, meslek hayatındaki ilk belgesini annesi Gülten Bayrak'ın elinden aldı.
22.01.2024 Eğitim
Dünya Engelliler Günü sözleri ve mesajları 2024: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü panosu
Dünya Engelliler Günü sözleri ve mesajları 2024: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü panosu Dünya Engelliler Günü nedir? Her yıl 3 Aralık günü dünya Engelliler Günü olarak kutlanıyor. Bugünde, engelli bireylerin sorularına dikkat çekiliyor ve daha iyi yaşam koşulları oluşturulmasına vurgu yapılıyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, BM tarafından kabul edilen uluslararası farkındalık günüdür. İşte, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü resimli mesajları ve sözleri...
5.01.2024 Gündem
Konuşan tablolara yoğun ilgi
Konuşan tablolara yoğun ilgi Konuşan tablolar, 10 bine yakın sanatseverle buluştu. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açan “Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi”ni bugüne kadar 10 bine yakın sanatseverin ziyaret ettiği açıklandı.
27.12.2023 Kültür Sanat
Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi
Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi Türk Telekom, teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür-sanat alanına aktardığı ve ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde herkese erişilebilir bir sergi deneyimi sundu.
26.12.2023 Ekonomi
Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk filmi işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluştu
Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk filmi işaret dili çevirisiyle işitme engelliler ile buluştu Atatürk 1881 – 1919 filmi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle işaret diline çevrilmiş formatıyla işitme engellilerle buluştu.
7.12.2023 Vitrin
Altın Kelebek'te Çağla Şıkel ve Cem Davran'dan anlamlı mesaj
Altın Kelebek'te Çağla Şıkel ve Cem Davran'dan anlamlı mesaj 49. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşti. Sesli betimlemeler ve simultane işaret diliyle yayınlanan törenin engelli bireylere yönelik bir sürprizi de Çağla Şıkel ve Cem Davran’ın özel mesajı oldu.
6.12.2023 Cadde
Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde görme ve işitme engelliler de unutulmadı
Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde görme ve işitme engelliler de unutulmadı Bu yıl 49’uncusu düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri, 3 Aralık Pazar akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşen görkemli bir organizasyonla sahiplerini buldu.
5.12.2023 Cadde
TOGG araçlarına 'göz' olacak! Görme engelli Zülal geliştirdiği projeyi anlattı
TOGG araçlarına 'göz' olacak! Görme engelli Zülal geliştirdiği projeyi anlattı Görme engelli Zülal Tannur, yaptığı seyahati engelli yolculara anlatabileceği 'From Your Eyes' adlı bir uygulama geliştirdi. Bu ay içerisinde yerli ve milli otomobil TOGG ile entegre olacak uygulamayı anlatan Tannur, "İlk kez yapay zeka bir otomobilde dünya çapında bu noktada kullanılıyor. Bununla beraber aslında ilk kez bir araba görebiliyor. Bu gördüğü şeyleri de kullanıcısına göre kişiselleştirebiliyor" dedi. Tannur, "FYE mobil uygulaması sayesinde bugün aslında hem insanlara varlıkların tamamına görmeyi öğretiyoruz. Bu noktada yapay zekamızı bir kişisel asistan olarak konumlandırıyoruz." şeklinde konuştu.
5.12.2023 Ekonomi
MasterChef yarışmacıları engelsiz bir yaşam için mutfağa girdi
MasterChef yarışmacıları engelsiz bir yaşam için mutfağa girdi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelsiz Yaşam Vakfı, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Kızılayı işbirliği ile düzenlenen kutlamada, 200 engelli birey ve ünlü sanatçılar bir araya geldi. Etkinliğe katılan engellilere yemek ikramı yanı sıra fenomen yarışma program MasterChef’ten de tatlılar ikram edildi.
5.12.2023 Cadde
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisi
AKM’de ‘Tablolar Konuşuyor’ sergisi Türk Telekom’un, görme engelliler için sesli içerik hizmeti sunan “Telefon Kütüphanesi” uygulamasının “Tablolar Konuşuyor” bölümüne eklediği Milli Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi’nden oluşan dijital resim sergisi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) açıldı.
5.12.2023 Kültür Sanat
Garsonluk yaptı
Garsonluk yaptı Yılmaz Morgül, Hilal Özdemir ve Pelin Suade, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelsiz Yaşam Vakfı’nın, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Kızılayı iş birliğiyle düzenlenen etkinliğine katıldı.
5.12.2023 Cadde
Erdoğan’dan 3 Aralık mesajı: Hayatımızdaki yerleri daha da güçlenecek
Erdoğan’dan 3 Aralık mesajı: Hayatımızdaki yerleri daha da güçlenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle mesaj yayımladı.
4.12.2023 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Engelliler Günü paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Engelliler Günü paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Erdoğan paylaşımında, "Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatımızdaki yerini daha da güçlendirmek için çalışmalarımız aralıksız devam edecek" dedi.
3.12.2023 Gündem
Bakan Bak Ümraniye'deki Engelsiz Spor Merkezi'nin açılışını yaptı
Bakan Bak Ümraniye'deki Engelsiz Spor Merkezi'nin açılışını yaptı Ümraniye Belediyesi engelliler için yaptığı Engelsiz Spor Merkezi’nin resmi açılışını 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleştirdi. İşte o renkli anlar...
3.12.2023 Gündem
Eski TBMM'de 'Engelsiz Meclis' bir araya geldi
Eski TBMM'de 'Engelsiz Meclis' bir araya geldi 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında 3. kez eski TBMM binasında ‘Engelsiz Meclis Toplanıyor’ etkinliği gerçekleştirildi.
3.12.2023 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş Engelsiz Yaşam Fuarı'nda konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş Engelsiz Yaşam Fuarı'nda konuştu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve İstanbul Valisi Davut Gülİ 13.EYAF Expo Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'ne katıldı.
3.12.2023 Gündem
Emine Erdoğan'dan Dünya Engelliler Günü paylaşımı
Emine Erdoğan'dan Dünya Engelliler Günü paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
3.12.2023 Gündem
Sağ eli ampute edilen memurdan arkadaşlarına 'pes etmeyin' çağrısı
Sağ eli ampute edilen memurdan arkadaşlarına 'pes etmeyin' çağrısı Kayseri'de 19 yıl önce fabrikada çalıştığı sırada geçirdiği iş kazası sonucu sağ eli sac kesme makinesine kaptırınca ampute edilen Metin Karadağ (50), daha sonra memur olduğu Yeşilhisar İlçe Devlet Hastanesi'nde danışma bölümüne gelen hastaların işlemlerini tek eliyle kullandığı bilgisayarda yapıyor. Arkadaşlarına çağrıda bulunan Karadağ, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde arkadaşlara mesajım, pes etmemeleri, 'daima başaracağım' demeleri ve hiçbir zaman vazgeçmemeleri gerekiyor" dedi.
3.12.2023 Gündem
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu Bakan Kacır, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi İstanbul'da 'Görme Engelliler için Uygulama Geliştiren' kadın girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023 Haberler
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI-SÖZLERİ 2023: 📱 Yeni ve resimli Dünya Engelliler Günü mesajları...
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI-SÖZLERİ 2023: 📱 Yeni ve resimli Dünya Engelliler Günü mesajları... 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, uluslararası bir farkındalık günüdür. 3 Aralık tarihinin gelmesiyle beraber sosyal medyada paylaşım yapacak olanlar, anlamlı, yeni ve resimli 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları-sözlerini araştırıyorlar. İşte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları-sözleri 2023...
3.12.2023 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan: Bu yıl 27.858 engelli vatandaşımız istihdama katıldı
Bakan Işıkhan: Bu yıl 27.858 engelli vatandaşımız istihdama katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Sadece bu yıl içerisinde Ekim ayına kadar 27.858 engelli vatandaşımız İŞKUR hizmetlerinden faydalanarak istihdama katıldı" dedi.
3.12.2023 Ekonomi
Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde bir ilk! Geri sayım başladı
Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde bir ilk! Geri sayım başladı Pantene Altın Kelebek Ödül töreni ilk kez simultane işaret dili ve sesli betimleme ile ekrana gelecek.
3.12.2023 Cadde
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli genç girişimci Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu Bakan Kacır, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi İstanbul'da 'Görme Engelliler için Uygulama Geliştiren' kadın girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Engelliler Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.