Dünya Sağlık Örgütü

Dünya Sağlık Örgütü

Son dakika Dünya Sağlık Örgütü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Sağlık Örgütü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Sağlık Örgütü haber sayfamızda...

Dünya Sağlık Örgütü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.757 dunya saglik orgutu haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...
Son dakika: Bakan Koca korkutan oranı paylaştı: Yüzde 80! Kapanma olacak mı? Flaş açıklama...Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Nüfusun yüzde 80'inin çok yüksek risk grubundaki şehirlerde yaşadığını ifade eden Sağlık Bakanı Koca, Ramazan ayında tam kapanma olacak mı sorusuna yanıt verdi. Öte yandan Bakan Koca, "En geç haziran sonu itibarıyla 40 yaş üstünü aşılayabileceğimizi, 30 milyon aşıyla bunu 30-35 yaşına düşürebileceğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.
12.04.2021Gündem
Son dakika... DSÖ'den karanlık tablo: 'Çok uzun bir yol var'
Son dakika... DSÖ'den karanlık tablo: 'Çok uzun bir yol var'Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının sonlanması için "çok uzun bir yol" olduğu uyarısında bulunarak, "Ancak iyimser olmak için birçok nedenimiz var. Yılın ilk iki ayında vaka ve ölü sayılarındaki düşüş, bu virüs ve varyantlarının durdurulabileceğini gösteriyor." dedi.
12.04.2021Dünya
Son dakika... Pandemi döneminde doğum sırasında anne ve bebek ölümleri üç kat arttı
Son dakika... Pandemi döneminde doğum sırasında anne ve bebek ölümleri üç kat arttıGelen son dakika haberine göre; dünyanın dört bir yanında Covid-19 hastalığıyla mücadele sürerken, kadınların cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakları daha da kırılgan hale geldi. Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları (CİSÜ) Platformu, Uluslararası Anne Sağlığı ve Hakları Günü kapsamında, pandemiyle mücadelenin, annenin gebelik dönemi ve doğum sonrasındaki ihtiyaçlarını da kapsayacak şekilde yürütülmesi çağrısında bulundu.
11.04.2021Dünya
DSÖ 'tüm uyarılara rağmen' dedi! Şoke eden açıklama
DSÖ 'tüm uyarılara rağmen' dedi! Şoke eden açıklamaDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarından düşük gelirli ülkelerin şimdiye kadar sadece yüzde 0,2 pay alabildiğine dikkati çekerek, "Aşıların küresel dağılımında şok edici bir dengesizlik var." uyarısında bulundu.
9.04.2021Dünya
Kuzey Kore ısrarlı: Hiç koronavirüs vakası yok!
Kuzey Kore ısrarlı: Hiç koronavirüs vakası yok!Kuzey Koreli yetkililer, Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmediğini belirtti.
7.04.2021Dünya
Dünya Sağlık Günü 2021 mesajları, sözleri ! Dünya Sağlık Günü 2021 teması nedir?
Dünya Sağlık Günü 2021 mesajları, sözleri ! Dünya Sağlık Günü 2021 teması nedir?Dünya Sağlık Günü, her yıl 7 Nisan'da Dünya Sağlık Örgütü'nün ve diğer ilgili kuruluşların sponsorluğunda kutlanan küresel bir sağlık bilinci günüdür. Bugünün anlam ve önemini dile getirmek isteyenler ise Dünya Sağlık Günü teması nedir? 2021 Dünya Sağlık Günü mesajları, sözleri arayışında. İşte Dünya Sağlık Günü tarihçesi...
7.04.2021Gündem
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Aşıların adaletsiz dağıtımından endişeliyiz
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Aşıların adaletsiz dağıtımından endişeliyizAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, bazı ülkelerin ihtiyacından birkaç kat daha fazla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı temin ettiğini belirterek, aşıların "eşitsiz ve adaletsiz" dağıtımından derin endişe duyduklarını söyledi.
6.04.2021Dünya
Dünya Sağlık Örgütü 'aşı pasaportuna' şimdilik sıcak bakmıyor
Dünya Sağlık Örgütü 'aşı pasaportuna' şimdilik sıcak bakmıyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamalarının virüsün bulaşmasını engelleyip engellemediği konusundaki belirsizlik ve dünyadaki aşı adaletsizliği nedeniyle şimdilik "aşı pasaportuna" sıcak bakmadıkları mesajını verdi.
6.04.2021Dünya
HPV aşısıyla rahim ağzı kanseri yeryüzünden silinebilir
HPV aşısıyla rahim ağzı kanseri yeryüzünden silinebilirTürkiye'de yüz binde 4,5 oranında görülen serviks yani rahim ağzı kanserine her yıl dünya çapında 500 binden fazla kadın yakalanıyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Hüseyin Hüsnü Gökaslan, rahim ağzı kanserinin cinsel yolla bulaşan bir hastalık olarak kabul edildiğini belirterek bu kansere karşı yaklaşık 16 yıldır uygulanan HPV aşılarının önemine işaret etti. Peki, HPV aşısı nedir ve nasıl uygulanır? HPV ile rahim ağzı kanseri arasında nasıl bir ilişki var? HPV vücuttan atılır mı? Erkeklere HPV aşısı yapılır mı? HPV aşısı için en ideal yaş nedir? Prof.Dr. Hüseyin Hüsnü Gökaslan, Kanser Haftası kapsamında milliyet.com.tr okurları için anlattı
Korona önlemi gribi bitirdi
Korona önlemi gribi bitirdiGazi Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı 2018 Eylül-2020 Aralık arasında 2110 hastanın 2940 sürüntü örneğini inceledi. Sonuçlara göre, geçen yıl eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında hiçbir grip vakasına rastlanmadı.
6.04.2021Gündem
Sera Gazları Nelerdir? Sera Gazlarının Özellikleri Ve Oluşumu
Sera Gazları Nelerdir? Sera Gazlarının Özellikleri Ve OluşumuKarbon dioksit (CO2), Nitröz Oksit (N2O), Metan (CH4), Hidroflorür karbonlar (HFCs), Sülfürhekza florid (SF6), Perfloro karbonlar (PFCs) gibi gazlardan meydana gelen ve atmosferde ısı tutma özelliğine sahip olan bileşiklere sera gazı ismi verilir. Sera gazları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Eğitim
Liberya'da Kovid-19'a karşı kitlesel aşılama süreci başladı
Liberya'da Kovid-19'a karşı kitlesel aşılama süreci başladıLiberya'da, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) düşük ve orta gelirli ülkelerin aşılara eşit erişimini sağlamayı amaçlayan Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında gönderilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları kullanılmaya başlandı.
2.04.2021Dünya
‘Kimseyi Geride Bırakma Film Günleri’ başlıyor
‘Kimseyi Geride Bırakma Film Günleri’ başlıyorDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ), T.C. Sağlık Bakanlığı ortaklığında ve Avrupa Birliği finansal desteği ile ilk defa düzenlediği Kimseyi Geride Bırakma Film Günleri, 5-11 Nisan tarihlerinde çevrimiçi olarak festivalscope.com platformunda gerçekleşecek.
‘Eylülde ilk aşımız  devreye girecek’
‘Eylülde ilk aşımız devreye girecek’Sağlık Bakanı Koca, DSÖ’nün medya brifinginde “Şu an DSÖ tarafından kaydı tutulan aşılar listesinde 18 aşımız var. Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, ilk etapta birkaç aşımızın devreye girebileceğini ve insanlığın kullanımına da geçirebileceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi
2.04.2021 Gündem
40 yaşından sonra dikkat
40 yaşından sonra dikkatDünya Sağlık Örgütü (WHO) 2020 istatistikleri, dünyada her 5 kişiden 1’nin hayatı boyunca kansere yakalandığını, her 8 erkekten 1’inin ve her 11 kadından 1’nin kanser nedeniyle hayatını kaybettiğini ortaya koyuyor.
2.04.2021Ege
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'
Son dakika: Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Dünya Sağlık Örgütü'nün medya brifingine konuştu. Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık." açıklamasında bulundu. Koca, "Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, yaz dönemi ilk aşımızın biteceğine, başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum." bilgisini paylaştı. Öte yandan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
2.04.2021Gündem
Son dakika... DSÖ'den Türkiye'ye 'kahraman' övgüsü!
Son dakika... DSÖ'den Türkiye'ye 'kahraman' övgüsü!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
1.04.2021Dünya
Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı
Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Dünya Sağlık Örgütü'nün medya brifingine konuştu. Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık." açıklamasında bulundu. Koca, "Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, yaz dönemi ilk aşımızın biteceğine, başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum." bilgisini paylaştı. Öte yandan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Türkiye'nin 2021'in Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı olmasının "güçlü bir kahramanı" olduğunu söyledi.
1.04.2021Haberler
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanı Koca da katılacak! Tüm dünya canlı izleyecek...
Son Dakika Haberler: Sağlık Bakanı Koca da katılacak! Tüm dünya canlı izleyecek...Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü tarafından düzenlenecek olan ve uluslararası medya başta olmak üzere tüm dünya tarafından yakından takip edilen brifinge katılacak. Kritik toplantı bugün 18.00-19.00 saatleri arasında çevrim içi gerçekleştirilecek. İşte koronavirüs pandemisiyle ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
1.04.2021Gündem
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) toplantısı ne zaman, saat kaçta? DSÖ brifing tarihi, saati
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) toplantısı ne zaman, saat kaçta? DSÖ brifing tarihi, saatiSon dakika haberleri yakından takip ediliyor. Bugün son dakika haberleri arasında en dikkat çeken günün haberi Dünya Sağlık Örgütü'nün düzenleyeceği toplantı oldu. Aynı zamanda uluslararası medya başta olmak üzere tüm dünya tarafından yakından takip edilen brifinge Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katılacak olması büyük merak uyandırdı. Vatandaşlar ise Dünya Sağlık Örgütü toplantısı ne zaman, saat kaçta araması yapmaya başladı. İşte DSÖ brifing tarihi...
1.04.2021Gündem
DSÖ'den Sağlık Bakanı Koca'ya davet
DSÖ'den Sağlık Bakanı Koca'ya davetSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Medya Brifingine katılacak. DSÖ'nün periyodik olarak kamuoyunu bilgilendirdiği brifinge, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'a eşlik etmek üzere Bakan Koca da davet edildi.
1.04.2021Gündem
Türkiye’nin aşısı DSÖ listesinde
Türkiye’nin aşısı DSÖ listesindeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren ve en yenilikçi aşı yöntemlerinden biri kabul edilen virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşı çalışmasının, insan denemelerine geçen dünyadaki 4’ncü aşı adayı olduğunu ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) listesine girmeyi başardığını bildirdi.
1.04.2021Gündem
Kullanımı durdurulmuştu... Dünyanın konuştuğu aşı için flaş açıklama
Kullanımı durdurulmuştu... Dünyanın konuştuğu aşı için flaş açıklamaAvrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), AstraZeneca firmasının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ürettiği aşının "faydalarının risklerine ağır bastığı" şeklinde görüşlerinin değişmediğini bildirdi.
31.03.2021Dünya
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!
Son dakika: Nazal aşı için başvuru yapıldı!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Nazal aşı için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'na başvuruldu. Onay alınca insan deneyi başlayacak.
31.03.2021Ekonomi
Türkiye'nin inovatif aşı adayı DSÖ listesine girdi
Türkiye'nin inovatif aşı adayı DSÖ listesine girdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren ve en yenilikçi aşı yöntemlerinden biri kabul edilen virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşı çalışmasının, insan denemelerine geçen dünyadaki 4'ncü aşı adayı olduğunu ve Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) listesine girmeyi başardığını bildirdi.
31.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

dsökoronavirüsaşıdünya sağlık örgütükorona

Dünya Sağlık Örgütü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.