Dünya Savaşı

Dünya Savaşı

Son dakika dünya savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya savaşı haber sayfamızda...

Dünya Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.511 dunya savasi haberi bulunmuştur.
YKS’de güncel konulara dikkat!
YKS’de güncel konulara dikkat!YKS yaklaşırken adaylar hangi konulardan soru çıkacağını merak ediyor. Türkçe’de cümlede anlam; Matematik’te denklem ve eşitsizlikler; Fizik’te ışık teorileri; Kimya’da organik kimya; Biyoloji’de ise Kovid-19, müsilaj gibi güncel konulardan soru gelebilir
23.06.2021Eğitim
Tarihi mirası bile etkiledi
Tarihi mirası bile etkilediÇanakkale Boğazı’na dalan uzmanlar, Birinci Dünya Savaşı batıklarının müsilajdan yoğun etkilendiğini belirlerken boğaz çıkışından itibaren kendi kendini temizleme özelliği olan Saros Körfezi’ne doğru etkinin azaldığını gördü
22.06.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan turizme KDV desteği müjdesi! 1 ay uzatıldı
Son dakika: Erdoğan'dan turizme KDV desteği müjdesi! 1 ay uzatıldıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası milyonların beklediği yeni kararları açıkladı. 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamalar kaldırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektörüne de müjdeyi vererek, "Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz." dedi. Öte yandan aşıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır." ifadelerini kullandı.
21.06.2021Siyaset
ABD Tayvana koronavirüs aşısı gönderdi, Çin tepkili
ABD Tayvana koronavirüs aşısı gönderdi, Çin tepkiliÇin, Tayvan’a 2,5 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı hibe eden ABD'den "Çin’in iç işlerine karışmamasını" ya da siyasi manipülasyon arayışına girmemesini istedi.
21.06.2021Dünya
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’te
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’teParis’te Centre Pompidou’da düzenlenen “Women in Abstraction\Soyutlamada Kadınlar” sergisinde Fahrelnissa Zeid’in 1954 tarihli “Güneş Arenası” tablosu izleyiciyle buluştu
15.06.2021Kültür Sanat
İdam edilen Japonya Başbakanı Tojo'nun külleri bulundu
İdam edilen Japonya Başbakanı Tojo'nun külleri bulundu2. Dünya Savaşı'nda Japonya'nın başbakanlığını yapan ve savaşın ardından suçlu bulunarak idam edilen Hideki Tojo'nun yakılan cesedinin küllerinin Pasifik Okyanusu'na atıldığı ortaya çıkarıldı.
14.06.2021Dünya
İyilik sanatsız olmaz
İyilik sanatsız olmazTürk Kızılay’ın 153 yıllık tarihini anlatan “153 Yıllık İyilik Hareketimiz” Sergisi, kuruluş yıldönümü olan 11 Haziran’da İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde açıldı.
14.06.2021Kültür Sanat
Japonya'dan Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak katılmasına destek
Japonya'dan Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak katılmasına destekJaponya Parlamentosu Üst Kanadı Danışman Meclisinin (Sangiin), Tayvan'ın Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) katılmasını destekleyen bir önergeyi kabul ettiği bildirildi.
11.06.2021Dünya
107 yıl sonra ulaşan mektup! 'Çok mutluyuz'
107 yıl sonra ulaşan mektup! 'Çok mutluyuz'Kırıkkale'nin Çelebi ilçesi Karaağaç köyünde oturan Hacı Dede Kuzucu Birinci Dünya Savaşı’nda Yemen'de İngilizler tarafından esir alınan kendisiyle aynı adı taşıyan Osmanlı askeri, dedesi Hacı Dede'nin yazıp, yıllar sonra Türk Kızılay’ınca teslim edilen mektubunu evinin salonuna astı.
11.06.2021Gündem
Fiat 500, ADI Tasarım Müzesi'nde sergileniyor
Fiat 500, ADI Tasarım Müzesi'nde sergileniyorİtalyan tasarım ikonu Fiat 500, Milano’daki ADI Tasarım Müzesi’nin (Association for Industrial Design) koleksiyonuna girdi. Fiat 500, 1954'ten beri en eski ve en yetkin dünya tasarım ödülü olan “Compasso d'Oro”nun (Altın Pusula) paha biçilmez kalıcı koleksiyonuna ev sahipliği yapan müzenin koleksiyondaki en önemli parçalardan biri olarak öne çıkıyor.
11.06.2021Otomobil
Olimpiyatlar kaç yılda bir yapılır? 2020 Tokyo Olimpiyatları ne zaman başlayacak?
Olimpiyatlar kaç yılda bir yapılır? 2020 Tokyo Olimpiyatları ne zaman başlayacak?Olimpiyat oyunları kaç yılda bir düzenlenir konusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2020 yılında Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirilmesi planlanan olimpiyatlar pandemi nedeniyle ertelenmişti. Bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek olan 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde vatandaşlar olimpiyat oyunlarının kaç yılda bir düzenlendiğine yönelik araştırmalarını sürdürüyor. İşte detaylar...
Pasifik cenneti Hawaii
Pasifik cenneti HawaiiHawaii takımadaları Pasifik Okyanusu'nun ortasında eyaleti olduğu Amerika Birleşik Devletleri'ne yüzlerce kilometre açıkta yer alıyor. Dünyanın en ünlü tatil cennetinden biri olarak kabul edilen Hawaii, dört mevsim yazın yaşandığı, tropikal iklimiyle pek çok insanın hayalini süsleyen Hawaii, sık sık yaşanan yanardağ patlamalarıyla da gündemde. İkinci Dünya Savaşı'nda dönüm noktası anlardan biri olan Pearl Harbor baskınının da gerçekleştiği Hawaii, ABD'ye bağlı olup Birleşik Krallık (İngiltere) bayrağı taşıyan tek eyalettir.
9.06.2021Tatil
‘Çanakkale Kahramanları Öykü Kitapları’ tanıtıldı
‘Çanakkale Kahramanları Öykü Kitapları’ tanıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Çanakkale ruhunu diri tutmak amacıyla “Çanakkale Kahramanlarını Öyküleştirme Çalışması” kapsamında hazırlanan 10 öykü kitabının tanıtımı yapıldı. Çanakkale Kahramanları Öykü Kitapları”nın tanıtım töreni, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda yapıldı.
9.06.2021Siyaset
'İstiklal Harbimizi bilmeyen milletimizin ruhunu anlayamaz'
'İstiklal Harbimizi bilmeyen milletimizin ruhunu anlayamaz'Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kastamonu’da Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu Limanı’na gelen silah ve cephanenin Anadolu’ya sevk edildiği güzergahta düzenlenen “Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü”nün açılış törenine katıldı.
9.06.2021Siyaset
PO akaryakıttaki  liderliğini sürdürdü
PO akaryakıttaki liderliğini sürdürdüPetrol Ofisi (PO), 2020’de satış miktarı ve pazar payını artırdı. Şirket, 26.3 milyon tonluk akaryakıt pazarında, 6.2 milyon ton satış ile pazar payını yüzde 23.6’ya taşıdı
9.06.2021Ekonomi
Forma siyaseti!
Forma siyaseti!Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik, şimdi de futbol dünyasına yansıdı. Ukrayna futbol takımının Avrupa Şampiyonası’nda giyeceği, Kırım’ı da içeren haritalı formasına Rusya sert tepki gösterdi. ABD ise formaya destek verdi.
8.06.2021Dünya
Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Kurtuluş Savaşı Hazırlık Dönemi Ders Notları Ve Konu AnlatımıKurtuluş savaşı, tarihin en önemli dönemlerinden bir tanesidir ve tarih derslerinde ve kitaplarında yer alan önemli bir konudur. Türk Kurtuluş Savaşı, İstiklal Harbi ya da Millî Mücadele dönemi şeklinde ifade edilir. Bu dönemde Havza genelgesi, Amasya genelgesi, Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi ve Misakı Milli’nin ilanı gibi konuların detaylarını sizler için derledik.
8.06.2021Eğitim
Son 63 yılın en yüksek seviyesinde! Adım adım felaket
Son 63 yılın en yüksek seviyesinde! Adım adım felaketDünyanın atmosferindeki karbondioksit (CO2) oranının mayıs ayında 63 yıldır kaydedilen en yüksek seviyeye çıktığı belirtildi.
7.06.2021Dünya
1. İnönü Savaşı Nedir? Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?
1. İnönü Savaşı Nedir? Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?Tarihte yaşanan birçok önemli savaş olmuştur. Bu savaşların etkisi ise günümüze kadar ulaşmaktadır. Bazı savaşlar nedenleri ve sonuçları açısından büyük etkiler yaratmıştır. 1. İnönü Savaşı da bu savaşlardan birisi olarak tarihteki yerini almıştır. 1. İnönü Savaşı nedir? Tarihi, nedenleri ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.06.2021Eğitim
Son dakika! Titanik’ten kurtulan Türk’ün çılgın projesi
Son dakika! Titanik’ten kurtulan Türk’ün çılgın projesiTitanik faciasından kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın’a ait “Sıhhıye-i Askeriye ve Umumiyede Tayyarelerden Edilecek İstifade” isimli eser, bir asır sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl tarafından yayımlandı. Kitapta, Besim Ömer’in havadan hasta nakline ilişkin fikirleri de yer alıyor
7.06.2021Gündem
Wilson İlkeleri Nedir? Kısaca Wilson İlkelerinin Maddeleri
Wilson İlkeleri Nedir? Kısaca Wilson İlkelerinin MaddeleriI. Dünya Savaşı'na kadar uzanan Wilson İlkeleri, aynı zamanda dünyayı ilgilendiren önemli ilkeler içerisinde yer alır. Tabii o dönem Osmanlı Devleti ve Türkiye’yi de önemli oranda ilgilendirmiştir. Peki Wilson ilkeleri nedir? Kısaca wilson ilkelerinin maddeleri üzerine merak edilen bilgiler.
6.06.2021Eğitim
Tarih Soruları: Tarih Bilginizi Test Edebileceğiniz Tarih Soruları Ve Cevapları
Tarih Soruları: Tarih Bilginizi Test Edebileceğiniz Tarih Soruları Ve CevaplarıGeçmiş çağlarda yaşanmış olan olayları inceleyen bilim dalına tarih denir. Hikayeci, sosyal ve öğretici gibi birçok çeşidi bulunan tarih, incelediği zamana ve alana göre de birçok türe ayrılır. Örneğin: Osmanlı Tarihi, Dinler Tarihi, Selçuklu Tarihi, Bizans Tarihi, Teknoloji Tarihi. Tarih bilginizi test edebileceğinizi soruları cevapları ile birlikte derledik.
6.06.2021Eğitim
Genel Kültür Soruları Ve Cevapları: Genel Kültür Seviyenizi Ölçmek İçin Sorular
Genel Kültür Soruları Ve Cevapları: Genel Kültür Seviyenizi Ölçmek İçin SorularGenel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Özellikle sohbet ederken karşınızdaki kişinin bir soru yöneltmesi durumunda konuyla alakalı nasıl bir bilgi birikiminizin olduğu genel kültürün ilgi alanına girmektedir. Genel kültür kavramı çok farklı kültürleri içerisinde barındırması nedeniyle yaşanılan topluma karşı duyarlılığın da bir örneğidir. Bugün sizler için Genel Kültür Soruları ve Cevapları: Genel kültür seviyenizi ölçmek için sorular konulu başlıkla genel kültürünüzü ölçmenizi sağlayacak detayları derledik.
6.06.2021Eğitim
3. Dünya Savaşı için gizli plan!
3. Dünya Savaşı için gizli plan!Yeni yayımlanan bir kitaba göre, İngiltere’nin eski başbakanı Churchill, Sovyetler Birliği’nin Avrupa’daki gücünü yok etmek amacıyla Üçüncü Dünya Savaşı’nı çıkarmak için plan yaptı
6.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

eğitimabdson dakika haberlerçintayvan

Dünya Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.