E- Fatura

E- Fatura

Son dakika E- Fatura haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan E- Fatura gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan E- Fatura haber sayfamızda...

E- Fatura

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.465 e fatura haberi bulunmuştur.
KOBİ’leri buluta çıkarıyor
KOBİ’leri buluta çıkarıyorBulut tabanlı ön muhasebe programları hem e-ticaret yapan hem de geleneksel işletmelere faturadan stok takibine ve tahsilata kadar pek çok iş sürecine her yerden erişme imkanı sunuyor. Bunun yanında maliyetleri de ciddi oranda düşürmeleri dönüşümü hızlandırıyor.
15.06.2021Kobi
E-Defter Nedir, Kimlere Zorunludur? E-Defterin Avantajları Nelerdir?
E-Defter Nedir, Kimlere Zorunludur? E-Defterin Avantajları Nelerdir?E-dönüşüm uygulamaları her geçen gün gelişme göstererek iş hayatının zorunlu bir parçası haline gelmeye başlamıştır. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte uygun şartları sağlayan firmalar e-defter mükellefi olarak kabul edilmektedir. E-defter nedir, kimlere zorunludur? E-defterin avantajları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
Dikkat çeken değişim! Yüzde 106 arttı...
Dikkat çeken değişim! Yüzde 106 arttı...Gelir İdaresi Başkanlığı'nca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Ekonomi
e-Fatura tutarı ikiye katlandı
e-Fatura tutarı ikiye katlandıGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Uzmanpara
Kovid-19 salgını döneminde düzenlenen e-Fatura tutarı ikiye katlandı
Kovid-19 salgını döneminde düzenlenen e-Fatura tutarı ikiye katlandıGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Ekonomi
Sanal vergi dairesi mükellef akını yaşadı
Sanal vergi dairesi mükellef akını yaşadıMükellefler, koronavirüs salgını sürecinde vergi dairelerine gitmek yerine elektronik ortamda işlem yapmayı tercih ederken, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi’nde yapılan işlem sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre 3 kat artarak 12.5 milyona ulaştı.
15.05.2021Ekonomi
Vergi işlemleri elektronik ortamda yapıldı
Vergi işlemleri elektronik ortamda yapıldıMükellefler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vergi dairelerine gitmek yerine elektronik ortamda işlem yapmayı tercih ederken, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi'nde yapılan işlem sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre 3 kat artarak 12,5 milyona ulaştı.
14.05.2021Uzmanpara
Vergi işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirildi
Vergi işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirildiMükellefler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde vergi dairelerine gitmek yerine elektronik ortamda işlem yapmayı tercih ederken, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi'nde yapılan işlem sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre 3 kat artarak 12,5 milyona ulaştı.
14.05.2021Ekonomi
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?
Türkkep nedir? Türkkep kep başvurusu nasıl yapılır?KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi ve bu süreç gösterdi ki yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak.
12.05.2021Advertorial
Fatura Nasıl Kesilir? Fatura Keserken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Fatura Nasıl Kesilir? Fatura Keserken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Satın alınan bir mal ya da hizmet karşılığında satıcının, tarafına ödenen tutarı gösteren zorunlu belge düzenlemesi gerekir. Satış sırasında verilecek olan fatura için maliye bakanlığından yetki alan bir matbaa tercih edilmedir. Günümüzde fatura, e fatura şeklinde de düzenlenebiliyor. E fatura ise, kağıt üzerinde düzenlenen faturanın internet ortamında düzenlenip çıkarılmasıdır. Fatura nasıl kesilir? İşte, tüm detaylar.
29.04.2021Eğitim
Turkcell rakamları açıkladı: 4.2 milyar TL!
Turkcell rakamları açıkladı: 4.2 milyar TL!Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, "Yılı 1,1 milyon net abone kazanarak noktaladık. Faturalı abone bazımız ise 1,6 milyon net müşteri kazanımı ile son 11 yılın rekorunu kırdı. En büyük motivasyon kaynağımız müşterilerimizin bize gösterdiği bu ilgi ve Türkiye'nin Turkcell'i tercih etmesi." dedi.
22.02.2021Teknoloji
Depremzedeye 22 yıl sonra şok
Depremzedeye 22 yıl sonra şokMarmara Depremi’nde hayatını kaybeden K. Ateş’in yıkılan evindeki telefon hattının borcu, 22 yıl sonra kızı T. Ateş’e fatura edildi.
21.02.2021Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan "e-Adisyon ve e-İrsaliye" iddialarına yanıt!
Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan "e-Adisyon ve e-İrsaliye" iddialarına yanıt!Gelir İdaresi Başkanlığı, e-belge uygulamalarına ilişkin bazı haberlerin yanlış yönlendirici nitelikte olduğunu bildirdi.
10.02.2021Ekonomi
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecek
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecekVergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Adisyon gibi uygulamalar yaygınlaşacak.
9.02.2021Ekonomi
e-Belgeler hakkında düzenleme yapıldı
e-Belgeler hakkında düzenleme yapıldıBelirli bir haddi aşan mal ve hizmet alımlarında e-Fatura, e-Arşiv Fatura olarak alınan e-Belgeler, temmuz ayı itibarıyla, "Mal ve Hizmet Alımlarına İlişkin Bildirim Formu (Form Ba)" ve "Mal ve Hizmet Satışlarına İlişkin Bildirim Formu'na (Form Bs)" ilişkin bildirimlere dahil edilmeyecek.
25.01.2021Ekonomi
Muhasebeyi buluta taşıdı
Muhasebeyi buluta taşıdıBulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt, 2020 yılında yüzde 100 büyüdüğünü açıkladı.
25.01.2021Ekonomi
Vergide e-belge uygulamaları genişleyecek
Vergide e-belge uygulamaları genişleyecekGelir İdaresi Başkanlığı, kağıt ortamında düzenlenen fatura, defter ve bilet gibi çok sayıda evrakın elektronik olarak düzenlenmesine ilişkin dijital dönüşüm sürecinde son aşamaya geçiyor.
31.12.2020Uzmanpara
Vergide e-belge uygulamaları yılbaşından itibaren daha da genişleyecek
Vergide e-belge uygulamaları yılbaşından itibaren daha da genişleyecekGelir İdaresi Başkanlığı, kağıt ortamında düzenlenen fatura, defter ve bilet gibi çok sayıda evrakın elektronik olarak düzenlenmesine ilişkin dijital dönüşüm sürecinde son aşamaya geçiyor.
31.12.2020Ekonomi
E-Fatura Nedir, Nasıl Kullanılır? E-Fatura Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
E-Fatura Nedir, Nasıl Kullanılır? E-Fatura Kullanmanın Avantajları Nelerdir?E-fatura dönemi artık vergi alanında da başlıyor. Yeni yılına girilmesi ile birlikte kademeli olarak hayata geçirilmeye başlayan e-fatura uygulaması çoğu vatandaşı ilgilendiriyor. İşte, Elektronik belgeleri düzenlemeyi sağlayan e-fatura ile ilgili detaylar ve bilgileri sizler için derledik.
Spor "meslek" olacak, kayıt dışı istihdam azalacak
Spor "meslek" olacak, kayıt dışı istihdam azalacakKayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında spor, bir iş kolu ve meslek haline getirilecek. Bu amaçla 2021 yılında spor sektöründe mesleki yeterlilikler ve alt meslek tanımlarının belirlenmesi planlanıyor.
6.11.2020Ekonomi
e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarruf
e-Belge sayesinde 2,8 milyar lira tasarrufGelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2010 yılından bu yana uygulanan ve sürekli geliştirilen e-belge uygulamaları sayesinde yaklaşık 28 milyarın üzerinde belge elektronik ortamda düzenlendi. Böylece kağıt, postalama ve arşivleme gibi işlemlerde yaklaşık 2,8 milyar lira maliyet tasarrufu sağlandı.
12.09.2020Ekonomi
5 milyon ve üzerinde cirosu olan şirketlere e-Fatura uyarısı
5 milyon ve üzerinde cirosu olan şirketlere e-Fatura uyarısı Temmuz ayı itibarıyla cirosu 5 milyon lira ve üzerinde olan işletmeler için e-Fatura’ya geçiş zorunluluğu başlarken yaklaşık 450 bin şirket ve serbest meslek mensubunun e-Fatura’ya geçmesi bekleniyor. Hesapküpü Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murathan Kılıç dijitalleşmeyen şirketleri bekleyen cezalara ilişkin uyarılarda bulundu.
3.09.2020Ekonomi
Lokanta, gazino, bar, pavyona e-adisyon
Lokanta, gazino, bar, pavyona e-adisyonZaman zaman “hesap itirazlarına” konu olan lokanta, gazino, bar, pavyon adisyonları, elektronik ortama geçiyor. Taslak düzenlemeye göre elektronik ortamda düzenlenen adisyonlar, hesabın ödenmesiyle birlikte faturaya dönüşecek.
18.07.2020Ekonomi
Hizmet işletmelerine "e-adisyon" kolaylığı geliyor
Hizmet işletmelerine "e-adisyon" kolaylığı geliyorHazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, halihazırda kağıt olarak düzenlenen adisyonların elektronik ortamda e-belge olarak hazırlanmasına ve muhafazasına imkan tanıyacak bir düzenleme taslağı hazırladı.
17.07.2020Ekonomi
Son dakika: Sanayi üretimi verileri açıklandı
Son dakika: Sanayi üretimi verileri açıklandıSon dakika habere göre sanayi üretim endeksi mayısta aylık bazda yüzde 17,4 artarken, yıllık bazda yüzde 19,9 azaldı.
13.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

e-faturavergiGelir idaresiekonomie belge

E- Fatura ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.