Enerjisa

Enerjisa

Son dakika ENERJİSA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ENERJİSA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ENERJİSA haber sayfamızda...

Enerjisa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 370 enerjisa haberi bulunmuştur.
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamu
Yerli elektrik arttı en büyük üretici kamuTürkiye’nin en büyük elektrik üreticileri listesinin zirvesinde, yüzde 22’lik payıyla devlete ait Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) yerini korudu.
18.03.2021Ekonomi
Mustafa Cengiz'den çarpıcı açıklamalar!  "Bizim aleyhimize bildiri yayınlanıyor"
Mustafa Cengiz'den çarpıcı açıklamalar! "Bizim aleyhimize bildiri yayınlanıyor"Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulüp ile Enerjisa arasında gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulundu.
9.03.2021Futbol
Son dakika | Başkan Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye cevap: "Eziklik duygusu..."
Son dakika | Başkan Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye cevap: "Eziklik duygusu..."Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulüp ile Enerjisa arasında gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin Marcao ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren Cengiz, "Ben o acizliğe düşmem. Bizim aleyhimize bildiri yayınlanıyor. Hakemi etkilemek için bir şey yapmam. Galatasaray, Türkiye'dir diyoruz. Biz böyle hakemleri etkilemeye çalışmıyoruz. Zırva tevil götürmez. Bu açıklamayı eziklik ve kaybetme duygusuna vermek lazım" dedi.
9.03.2021Galatasaray
Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracak
Galatasaray, Türk Telekom Stadı'nın çatısına GES kuracakGalatasaray Kulübü, Türk Telekom Stadı'nın çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını duyurdu.
6.03.2021Galatasaray
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladı
TurkishWIN Zirvesi’ne geri sayım başladıKadın odaklı kariyer zirvesi TurkishWIN, 1-5 Mart’ta çevrimiçi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlik, iş dünyasından birçok önemli ismi, iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversiteli genç kadınları, kadın yeteneklere yatırım yapan şirketleri ve iş hayatında kız kardeşlik için “ben de varım” diyen çalışan kadınları buluşturacak.
24.02.2021Ekonomi
5 yıl sürüyor! 30 farklı kurumdan izin alınıyor, 120 metre...
5 yıl sürüyor! 30 farklı kurumdan izin alınıyor, 120 metre...Türkiye'de aktif olarak faaliyet gösteren 3 bin 579 rüzgar türbiniyle elektrik üretiminde yeni rekorlara imza atılırken, yaklaşık 8 bin parçadan oluşan ve uzunlukları 200 metreyi bulan bu türbinlerin kurulumu ve üretime geçmesi ortalama 5 yıl sürüyor.
5.02.2021Ekonomi
Market otoparkında araç şarj istasyonu
Market otoparkında araç şarj istasyonuSabancı Holding’in iki markası Enerjisa Enerji ile CarrefourSA’nın yaptığı iş birliği kapsamında İstinye CarrefourSA Hiper, Anadoluhisarı CarrefourSA Gurme ve Zekeriyaköy CarrefourSA Gurme marketlerinin otoparklarında Eşarj istasyonları faaliyete başladı.
30.12.2020Ekonomi
Dönüşümün yolu dijitalden geçer
Dönüşümün yolu dijitalden geçerSabancı Topluluğu, inovasyon ödüllerinde bu yıl üç ödül birden aldı. Bu kapsamda Sabancı Topluluğu şirketlerinden Brisa, “İnovasyon Organizasyon ve Kültürü” kategorisinde birinci olurken, Kordsa “İnovasyon Kaynakları” ve Enerjisa ise “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde ödüle layık görüldü.
27.12.2020Ekonomi
İsveç’te araç şarj istasyonu kuracak
İsveç’te araç şarj istasyonu kuracakEnerjisa Enerji’nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj, Türkiye’den sonra İsveç’te de elektrikli araç şarj istasyonu kuracak.
9.12.2020Ekonomi
Big Bang sahnesi 54 milyon TL'yi aşkın ödül, nakit ve yatırıma şahitlik etti
Big Bang sahnesi 54 milyon TL'yi aşkın ödül, nakit ve yatırıma şahitlik ettiİTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge 03 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi.
4.12.2020Teknoloji
Sabancı’dan 9 ayda 3.8 milyar lira kâr
Sabancı’dan 9 ayda 3.8 milyar lira kârSabancı Holding, 2020 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yılın aynı dönemine göre bu yılın üçüncü çeyreğinde net karını yüzde 69 artıran Sabancı Holding, bu yılın 9 aylık dönemi itibarıyla toplamda 3.8 milyar TL kar rakamına ulaştı. Yine üçüncü çeyrek itibarıyla konsolide satışlar ise yüzde 4 artışla 15.2 milyar TL’ye yükseldi.
6.11.2020Ekonomi
Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyor
Enerjisa Enerji, “İşimin Enerjisi” ile ‘verimlilik ve yeşile dönüş’ için yenilikçi ürünler sunuyorEnerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını arttıran ürünlerini “İşimin Enerjisi” ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan yenilikçi ürünlerini “İşimin Enerjisi” çatısı altında yeniden yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.
Sürdürülebilir enerji kredisi
Sürdürülebilir enerji kredisiEnerjisa Üretim Santralleri AŞ, 7 bankayla 650 milyon euro’luk “Sürdürülebilirlikle Bağlantılı Kredi Sözleşmesi” imzaladı. Yapılan açıklamaya göre, şirket, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen hız kesmeyerek ağustos ayında toplam hacmi 1.5 trilyon doları geçen sürdürülebilir borçlanma araçlarından biri olan Sürdürülebilirlikle Bağlantılı Kredi Mekanizması’ndan faydalanacak.
24.09.2020Ekonomi
Ülke şarj ağıyla örülüyor
Ülke şarj ağıyla örülüyorTürkiye’de otomotiv alanında faaliyet gösteren startup’ların odaklandığı en önemli alanlardan biri şarj istasyonları. Türkiye’de şu anda 600 istasyon var. Ama sayıları hızla artıyor. Hızlı şarj ise bu alandaki yeni trend.
2.08.2020Ekonomi
Ziya Erdem, Sanko Enerji CEO’su oldu
Ziya Erdem, Sanko Enerji CEO’su olduDaha önce EnerjiSA’nın CEO’luk görevini yürüten Ziya Erdem, Sanko Enerji CEO’su olarak atandı. Ziya Erdem, aynı zamanda Sanko Enerji Yönetim Kurulunda üye olarak yer alacak. Ziya Erdem, 2010-2017 yılları arasında Ericsson Türkiye Başkanı ve Ericsson Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.
11.06.2020Ekonomi
Norveç Varlık Fonu Türkiye'ye 803 milyon dolar yatırdı
Norveç Varlık Fonu Türkiye'ye 803 milyon dolar yatırdıNorveç'in 1 trilyon doları aşan değere sahip devlet varlık fonu, 2019 sonu itibarıyla Türkiye'deki farklı şirketlerin hisse senetlerine 803 milyon dolar yatırdı.
4.03.2020Ekonomi
Garanti BBVA’dan  Enerjisa’ya kredi
Garanti BBVA’dan Enerjisa’ya krediGaranti BBVA, Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyet gösteren elektrik dağıtım ve satış şirketi Enerjisa Enerji’ye, altyapı ve şebeke yatırımlarının finansmanı kapsamında 400 milyon TL’lik Türk Lirası Referans Faiz (TLREF) endeksli kredi sağladı.
22.01.2020Ekonomi
Enerjisa saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 2020 Enerjisa çalışma mesai saatleri
Enerjisa saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? 2020 Enerjisa çalışma mesai saatleriEnerjisa ile ilgili en çok merak edilen konuların başında gelen çalışma saatlerini bir araya getirdik. Peki merakla araştırılan Enerjisa saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor? İşte 2020 Enerjisa çalışma mesai saatleri...
12.12.2019Gündem
52 milyon TL Big Bang desteği
52 milyon TL Big Bang desteğiBig Bang Start-up Challenge’ta girişimcilere 52 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Etkinlikte ilk üçteki girişimler 4 milyon 225 bin TL ile Parxlab, 567 bin TL ile Sensemore ve 545 bin TL ile Earnado oldu
30.11.2019Ekonomi
İTÜ Çekirdek rekor kırdı! Big Bang Challenge ödülleri ikiye katlandı...
İTÜ Çekirdek rekor kırdı! Big Bang Challenge ödülleri ikiye katlandı...Dünyanın girişimcilere en fazla kaynak sağlanan etkinliği ‘Big Bang Start-up Challenge’ bu yıl yeni bir rekora imza attı. Big Bang’te sahneye çıkmaya hak kazanan 20 finalist ve fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ile ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte 52 milyon TL’lik ödül, nakit ve yatırıma ulaşılarak; bir önceki yıl dağıtılan kaynak ikiye katlandı. 52 milyon TL’nin yaklaşık 48 milyon TL’si yatırım olarak girişimcilerle buluşurken, 2019 Türkiye girişimcilik ekosisteminin ilk 3 çeyreğinde alınan yatırımın yarısının; yalnızca bir gecede dağıtılması da Big Bang’in gücünü gösterdi. Sahneye çıkan 20 finalist arasından en çok desteği alan ilk üç girişim Parxlab, Sensemore ve Earnado oldu.
'Eşarj' istasyon sayısı 45 ilde 450'ye ulaşacak
'Eşarj' istasyon sayısı 45 ilde 450'ye ulaşacakEşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri AŞ Genel Müdürü Cem Bahar, gelecek yıl sonunda halka açık elektrikli şarj istasyonlarının sayısını 450'ye yükselteceklerini bildirdi.
29.11.2019Otomobil
Başarılı teknoloji girişimleri İstanbul'da buluşacak!
Başarılı teknoloji girişimleri İstanbul'da buluşacak!İTÜ ARI Teknokent tarafından, İTÜ Çekirdek Kuluçka Programı’na girecek girişimleri belirlemek ve erken aşama girişimcileri ihtiyaç duydukları yatırıma ulaştırmak amacıyla düzenlenen ‘Big Bang Start-up Challenge’a sayılı günler kaldı. Açıklanan sermaye yatırımı ve hibeleriyle dünyanın en büyük girişimci yarışması olma özelliğini taşıyan etkinliğe, bu yıl Türkiye dışında 30 farklı ülkeden yüzlerce girişim başvurdu. Başvuranlar arasında en iyi girişimler 28 Kasım’da Uniq İstanbul’da sahneye çıkacak.
İTÜ kulaçka merkezi sıralamasında dünyada ilk 5'e girdi!
İTÜ kulaçka merkezi sıralamasında dünyada ilk 5'e girdi!İTÜ Çekirdek, dünyadaki lider üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan uluslararası UBI Global endeksine göre dünyada ilk 5’te yer aldı.
Bin Sabancı çalışanı, değerleri için "Koşmaya Değer" dedi
Bin Sabancı çalışanı, değerleri için "Koşmaya Değer" dediTürkiye'de yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak geliştirmek üzere bağış alan dernekler yararına yapılan Vodafone İstanbul Maratonu'na, Sabancı Holding de bin çalışanıyla destek verdi.
1.07.2020Diğer
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadın
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadınİnsan kaynakları (İK) ekosisteminde hayata geçen yeniliklere liderlik ederek başarı kazanmış, Türkiye’nin en etkin 50 İK yöneticisi belirlendi. Fortune Türkiye dergisinin ekim sayısında açıklanan en başarılı isimler 15 Ekim’de gerçekleştirilecek CHRO Summit 2019’da ödüllerini alacak.
4.10.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiİTÜgalatasarayfutbolÇekirdek

Enerjisa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.