Erdal Bahçıvan

Erdal Bahçıvan

Son dakika Erdal Bahçıvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Erdal Bahçıvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Erdal Bahçıvan haber sayfamızda...

Erdal Bahçıvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 368 erdal bahcivan haberi bulunmuştur.
İSO'dan sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için önemli adım
İSO'dan sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için önemli adımİstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayicileri Çin pazarına hazırlamak için AB Çin KOBİ Merkezi (EU China SME Centre) ile iş birliği protokolü imzaladı.
5.05.2021Ekonomi
‘Sisteme kilit’ uyarısı...
‘Sisteme kilit’ uyarısı...Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, karşılığı olan çeklerin ödenmemesinin bütün sistemi kilitlediğini belirterek, “Bu sorunun acilen çözülmesini, tüm iş dünyamız adına talep ediyoruz” ifadesini kullandı.
1.05.2021Ekonomi
‘Sanayicinin vergi ve  SGK primi ertelensin’
‘Sanayicinin vergi ve SGK primi ertelensin’İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan tam kapanma tedbirleri ile sanayinin farklı sektörlerinde bazı sıkıntıların yaşanabileceğini belirterek, “Şirketlerimizin bu süreci en az hasarla atlatabilmeleri için öncelikle vergi ve SGK prim ödemeleri makul bir süre ertelenmeli” dedi.
29.04.2021Ekonomi
İş dünyasından Biden'a tepki yağdı!
İş dünyasından Biden'a tepki yağdı!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini talihsizlik olarak gördüğünü belirterek, "Şiddetle reddediyoruz." dedi.
25.04.2021Siyaset
Son dakika... Açıklandı! İşte yeni mesai saatleri...
Son dakika... Açıklandı! İşte yeni mesai saatleri...Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, organize sanayi siteleri, Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'nda mesainin saat 17:00'de biteceğini duyurdu. Yerlikaya, AVM, zincir market ve semt dükkanlarının da saat 17:30'da kapanacağını duyurdu.
16.04.2021Gündem
‘Türkiye, yerli çip üretimine kavuşmalı’
‘Türkiye, yerli çip üretimine kavuşmalı’İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, pandemi nedeniyle tedariğinde sorun yaşanan ve pek çok sektörde üretimi aksatan çip konusunda aynı zamanda ciddi bir büyüme potansiyeli olduğuna dikkat çekti.
8.04.2021Ekonomi
Sanayici yeni nesil finansman arayışında
Sanayici yeni nesil finansman arayışındaİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkış süreci ve hızla değişen talep koşullarıyla birlikte katma değerli sanayi yatırımlarına olan ihtiyacın hızla arttığını belirtti.
26.02.2021Ekonomi
Meslek liseleri Ar-Ge merkezi oluyor
Meslek liseleri Ar-Ge merkezi oluyorİstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Milli Eğitim Bakanlığı’yla yaptıkları “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında okulların döner sermayelerini güçlendirecek ve onları birer Ar-Ge ve üretim merkezi gibi konumlayacak iş birlikleri oluşturklarını söyledi.
18.02.2021Ekonomi
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...Mutfak alışverişi için marketlere giden vatandaş zamlı fiyatlarla karşılaşıyor. Ayçiçek yağından tereyağına, peynirden yumurtaya kadar birçok ürüne yüzde 25’ten fazla zam geldi. Bazı hammaddelerde de fiyat yükselişleri yaşandı. Sektör temsilcileri fiyat artışlarının nedenlerini anlattı. İşte çözüm önerileri...
22.01.2021Ekonomi
'Savunma sanayisi devler ligine uçar'
'Savunma sanayisi devler ligine uçar'Kısa sürede Türkiye’nin dünya savunma sanayisinde devler ligine çıkacağını belirten Bakan Varank, “Çok yakında Avrupa semalarında Bayraktar’ların ve ANKA’ların uçtuğunu göreceğiz” dedi.
22.01.2021Ekonomi
İngiltere’yle imza cazibe oluşturacak
İngiltere’yle imza cazibe oluşturacakİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye ile İngiltere’nin başını çektiği Birleşik Krallık arasında STA imzalanmasına ilişkin, “Yapılan anlaşma ile Gümrük Birliği kazanımlarının korunuyor olması bir yana, dış ticaretteki en büyük partnerimiz olan Birleşik Krallık ile ekonomik ilişkilerimizi daha da derinleştirecektir” dedi.
31.12.2020Ekonomi
Türk sanayisinin 2021'de en önemli gündemi finansman olacak
Türk sanayisinin 2021'de en önemli gündemi finansman olacakİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, 2021'de Türk sanayisinin en önemli gündem konusunun finansman olacağını belirterek, "2021'in önemli bir döneminde yüksek finansman maliyetlerinin ve daralan finans kaynaklarının, Türk sanayicisinin hem mevcut işletmelerin döndürülmesi açısından hem de bizi bekleyen yeni yatırımların oluşturulabilmesi açısından elindeki en önemli stres kaynaklarından birisi olacağını düşünüyorum." dedi.
22.12.2020Ekonomi
Fırsat kapısı açık temkinli iyimseriz
Fırsat kapısı açık temkinli iyimserizTürk sanayisi pandemide iyi bir sınav veriyor. “Biraz daha sabır” diyen İstanbul Sanayi Odası Başkanı Bahçıvan, temkinli bir iyimserlik içinde. Doğru adımlar atılırsa Türk sanayisi için fırsat dönemi başlayacağını düşünen Bahçıvan, reform için KDV, istihdam ve finansmanı vurguluyor
7.12.2020Ekonomi
‘101 tedarikçiden 75’i yerli’
‘101 tedarikçiden 75’i yerli’Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, “Tedarikçi seçimlerini tamamladık. Toplam 101 tedarikçinin yüzde 75’i yerli ve bunun da çoğunluğu TAYSAD üyesi kuruluşlardan, yüzde 25’i ise tüm dünyadan kuruluşlardan oluşuyor” dedi.
27.11.2020Ekonomi
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'
'Üç yılda yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz'TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, "TOGG’da elektrikli araç üretiminde deneyimi olmayan bir tedarik sanayi ile üretime yüzde 51 ile başlayıp, takip eden üç yılda tedarik sanayini dönüştürerek yüzde 68 yerli içerik oranı hedefliyoruz" dedi.
26.11.2020Ekonomi
Vali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı toplantısına katıldı
Vali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı toplantısına katıldıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Ekim ayı olağan yönetim kurulu toplantısına katıldı.
6.10.2020Gündem
3 meydan okumayla v tipi toparlanma
3 meydan okumayla v tipi toparlanmaYeni Ekonomi Programı’nın ana temaları Yeni Dengelenme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi oldu. Her birinin ayrı bir meydan okuma olduğunu vurgulayan Albayrak, V tipi hızlı bir toparlanmaya işaret etti
30.09.2020Ekonomi
İş dünyasından YEP'e tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
29.09.2020Uzmanpara
İş dünyasından YEP'e tam destek
İş dünyasından YEP'e tam destekHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı'na iş dünyasından tam destek geldi.
30.09.2020Ekonomi
Nitelikli sanayiye varlık fonu desteği
Nitelikli sanayiye varlık fonu desteğiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, “Türkiye Varlık Fonu’nun sahip olduğu finansal güç ve imkânların, nitelikli üretime yönelik büyük projeler için kullanıldığı takdirde, ülkemizin önemli yapısal sorunlarına cevap verebilecek potansiyeli barındırdığına inanıyoruz” dedi.
25.09.2020Ekonomi
Büyümenin hızı kadar niteliği de önemli
Büyümenin hızı kadar niteliği de önemliİstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Büyümenin hızı kadar sürdürülebilirliğine, niteliğine ve onun temel taşlarından biri olan finansal istikrara özen göstermemiz gereken bir dönemdeyiz” dedi.
27.08.2020Ekonomi
Sanayi sektörü ihracatta toparlandı, borsaya "ilaç" oldu
Sanayi sektörü ihracatta toparlandı, borsaya "ilaç" olduTürkiye'nin "Milli Teknoloji Güçlü Sanayi" vizyonuyla desteklediği sanayi sektörü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerini üzerinden çabuk atarken, sektörün ihracatının ve borsadaki performansının son aylarda çıkışa geçtiği, öncü verilerin de dipten dönüşün yaşandığına işaret ettiği görülüyor.
26.08.2020Ekonomi
Sanayi sektörü ihracatta toparlandı
Sanayi sektörü ihracatta toparlandıTürkiye'nin "Milli Teknoloji Güçlü Sanayi" vizyonuyla desteklediği sanayi sektörü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerini üzerinden çabuk atarken, sektörün ihracatının ve borsadaki performansının son aylarda çıkışa geçtiği, öncü verilerin de dipten dönüşün yaşandığına işaret ettiği görülüyor.
26.08.2020Uzmanpara
‘Faturamız hafifleyecek’
‘Faturamız hafifleyecek’Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz rezervi keşfi iş dünyasını heyecanlandırdı. İş dünyası, 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin işletilmesiyle birlikte enerji maliyetlerine de katkı sağlamasını bekliyor.
22.08.2020Ekonomi
Kârlı KOBİ’ler arttı
Kârlı KOBİ’ler arttıİSO, KOBİ’lerden oluşan İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’nu açıkladı. 2018’de 500 firmanın 393’ü kâr ederken 2019’da bu sayı 430’a yükseldi.
14.08.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomisanayiİSOTOBBİstanbul Sanayi Odası

Erdal Bahçıvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.