Erdal Bahçıvan

Erdal Bahçıvan

Son dakika Erdal Bahçıvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Erdal Bahçıvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Erdal Bahçıvan haber sayfamızda...

Erdal Bahçıvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 419 erdal bahçıvan haberi bulunmuştur.
Ev tekstilinde güç birliği
Ev tekstilinde güç birliğiEv tekstili sektöründe dünyanın en büyük buluşmaları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı.
19.05.2022Ekonomi
Savunmada ortak üretim seferberliği
Savunmada ortak üretim seferberliğiİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, “15 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayi sektörümüz bugün KOBİ’lerden üniversitelere kadar ‘ortak üretim seferberliği’ hissiyatı ile çalışıyor.
18.05.2022Ekonomi
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”Savunma Sanayii Buluşmaları'nın dördüncüsü İstanbul'da düzenlendi. Savunma sanayiinin önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, savunma sanayi ve yerli teknolojilerin önemine dikkat çekildi.
17.05.2022Ekonomi
Fotoğraflarla sanayinin 70 yılı...
Fotoğraflarla sanayinin 70 yılı...İstanbul Sanayi Odası (İSO), tarihi Odakule pasajını 70. kuruluş yılında açık hava sergi alanına dönüştürdü.
9.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati: KKMH ile dövizdeki oynaklıklar ülke gündeminden çıktı
Bakan Nebati: KKMH ile dövizdeki oynaklıklar ülke gündeminden çıktıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Sanayi Odası nisan ayı olağan meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati "İnovatif yaklaşımlarla ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmalar yürüyoruz. KKMH uygulamamız bunlardan bir tanesi. Bu enstrüman ile döviz kurundaki oynaklığı durdurmuş olduk. KKMH enstrümanı ile dövizdeki oynaklıklar ülkenin gündeminden çıktı. Önümüzü görerek hareket edebiliyoruz" şeklinde konuştu.
27.04.2022Ekonomi
‘Sanayiden Sanayiye’ yeni iş birliği
‘Sanayiden Sanayiye’ yeni iş birliğiİstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) iş birliğinde Türk sanayisinin tedarik ağının güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla, “Sanayiden Sanayiye Platformu” kuruldu.
12.04.2022Ekonomi
TFF'de görevi bırakan son isim Erhan Kamışlı oldu
TFF'de görevi bırakan son isim Erhan Kamışlı olduTFF’de başkan vekilleri birer birer görevi bıraktı. Nihat Özdemir ile birlikte göreve gelen ve başkanın yardımcılığında bulunan Erdal Bahçıvan ilk ayrılan isim olmuştu. Mehmet Baykan geçen hafta istifasını verirken, onu diğer başkan vekili Erhan Kamışlı takip etti
6.04.2022Futbol
Cazibe merkezi meslek lisesi
Cazibe merkezi meslek lisesiMeslek liseleri, önceleri, başarılı öğrencilerin radarına pek girmezdi. Şimdi durum hızla değişiyor. Meslek liseleri artık yüzde 1'lik dilimden öğrenci çekiyor, Ar-Ge merkeziyle patent alıyor, hatta Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapıyor.
4.04.2022Ekonomi
İhracat hedefine fuar desteği
İhracat hedefine fuar desteğiHOMETEX Fuarı, 17 Mayıs’ta 26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 21 Mayıs’a kadar sürecek fuara, ulusal ve uluslararası 600 firma katılacak. Fuarın, ev tekstilinde 2022 için hedeflenen ihracat rakamına yüzde 25-30 oranında katkı vermesi bekleniyor.
31.03.2022Ekonomi
KOBİ’lerin gelecek hazırlıkları konuşulacak
KOBİ’lerin gelecek hazırlıkları konuşulacakVodafone Business, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile gerçekleştireceği ‘Dijital Dönüşüm KOBİ Buluşması’ etkinlik serisinde KOBİ’leri bir araya getirerek onların dijital dönüşümleri ve dönüşümle birlikte değişen ihtiyaçlarını sektörel olarak masaya yatıracak.
26.03.2022Kobi
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme
Büyümenin formülü: Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeDataExpert ve Milliyet Executive iş birliği ile BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde elen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’larının bir araya geldiği zirvede, ‘En Etkin 50 CFO’nun da ödülleri verildi.
Türkiye 2021'de yüzde 11 büyüdü
Türkiye 2021'de yüzde 11 büyüdüPandemi şartlarının geride bırakılması ve baz etkisi ekonominin geçen yıl yüzde 11 büyümesini sağladı. GSYH 7.2 trilyon liraya ulaşırken kişi başına gelir 9 bin 539 dolar oldu.
1.03.2022Ekonomi
‘Enerji faturası vadeli ödensin’
‘Enerji faturası vadeli ödensin’İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, enerjide artan maliyetlere dikkat çekerek, "Bugün enflasyon yüküyle boğuşan, maliyetleri sürekli yükselen sanayicimizin işletme sermayesine katkı sağlamak açısından, elektrik ve doğalgaz ödemelerinde vadeli ödeme imkanı getirilmesi ciddi bir destek olacak. Bunun yanı sıra sanayicinin kendi enerjisini üretebilmesi için de her türlü destek verilmeli" dedi.
25.02.2022Ekonomi
‘CFO dinamik olmalı’
‘CFO dinamik olmalı’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde, BMI organizasyonuyla CFO Summit 2022 düzenlendi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, “CFO’lar yalnızca firmanın parasını yöneten üst düzey yöneticiler olarak değil, şirkete esneklik katan, dinamik liderler olarak konumlanmalı” dedi.
23.02.2022Ekonomi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirledi
Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirlediİş dünyasının dönüşümüne öncülük eden, Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO'ları, Milliyet Executive & DataExpert & İz İletişim iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CFO Summit 2022’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede, pandeminin etkisiyle şirketlerin finans alanında hız kazanan teknoloji kullanımı ve dijitalleşme sürecinin getireceği fırsatlar, riskler, yeni yönelimler ve gündemden çıkan konular değerlendirildi. Zirvede dijitalleşmenin önündeki engeller, dijital finansın geleceği gibi konuların yanı sıra finansal iş süreçlerinin sürdürülebilirlik ve dönüşüm ekseninde yeniden tasarlanmasına yönelik öneri ve yöntemler de ele alındı.
22.02.2022Vitrin
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek
CFO Summit 2022 bugün düzenlenecekEn Etkin 50 CFO ödül törenin de gerçekleştireceği CFO Summit 2022 bugün düzenlenecek. Milliyet Executive iş birliğinde düzenlenen zirvede, iş dünyasının dönüşümüne öncülük eden üst düzey yöneticiler, EnerjiSa, QNB Finansbank ve Turkcell ana sponsorluğunda, RESHAPE teması ile bir araya gelecek.
22.02.2022Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su’Milliyet Executive ve DataExpert iş birliğiyle Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CFO’su belirlendi. Yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturuyor. Danışma kurulunun incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri 22 Şubat’ta verilecek.
4.02.2022Ekonomi
‘İstanbul teşvik kapsamında kalmalı’
‘İstanbul teşvik kapsamında kalmalı’İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin ocak ayı olağan toplantısı, ‘Ekonomimizin ve İhracatımızın Kalbi İstanbul'da Sanayimizin Üretim ve Rekabet Gücünü Artırmaya Yönelik Strateji Önerileri’ gündemi ile gerçekleştirildi.
27.01.2022Ekonomi
‘Ekonomik değil toplumsal mesele’
‘Ekonomik değil toplumsal mesele’2021 yılını ‘sürdürülebilirlik yılı’ olarak ilan eden İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, iklim krizinin artık çevresel ya da ekonomik bir sorun değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir konu olduğunu dile getiriyor.
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi
Hisarcıklıoğlu, yüzde 35 kredi faizi uygulayan bankalara seslendi!
Hisarcıklıoğlu, yüzde 35 kredi faizi uygulayan bankalara seslendi!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bazı bankaların son günlerde kredi faizlerini olağanüstü şekilde artırdıklarını belirterek, “Bazı bankaların yüzde 25’ler, 30’ler seviyesinde, hatta Kredili Mevduat Hesaplarına yüzde 35 civarında kredi faizleri uyguladıklarını da piyasadan duyuyoruz. Bankalarımızın artık daha vicdanlı davranmasını bekliyoruz” dedi.
28.12.2021Ekonomi
TOBB Başkanı'ndan bankalara çağrı
TOBB Başkanı'ndan bankalara çağrıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bazı bankaların son günlerde kredi faizlerini olağanüstü şekilde artırdıklarını belirterek, “Bazı bankaların yüzde 25’ler, yüzde 30’lar seviyesinde, hatta kredili mevduat hesaplarına yüzde 35 civarında kredi faizleri uyguladıklarını da piyasadan duyuyoruz. Bankalarımızın artık daha vicdanlı davranmasını bekliyoruz” dedi.
28.12.2021Uzmanpara
Bakan Muş'tan 'fiyatları indirin' çağrısı
Bakan Muş'tan 'fiyatları indirin' çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Kur farklılıklarından kaynaklı bir maliyet artışı olmuştu, ancak son süreçte kurlarda bir gevşeme gerçekleşti. Bunun sonucu olarak da vatandaşlarımızda fiyatların inmesi yönünde haklı bir beklenti oluşmuştur. Bakanlık olarak, perakende satış noktaları başta olmak üzere tedarik zincirinin tüm aşamalarına yönelik 81 ilde denetimler gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu denetimlerimiz artarak sürecektir" dedi.
28.12.2021Ekonomi
'İhracat ve döviz gibi iç piyasa da önemli'
'İhracat ve döviz gibi iç piyasa da önemli'İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, ‘kur korumalı TL vadeli mevduat’ uygulamasının etkin kullanılması durumunda, vatandaşların döviz yerine TL’yi tercih etmesini sağlayacağını söyledi. İSO Meclisi’nde Bahçıvan, şunları dile getirdi:
23.12.2021Ekonomi
Piyasada hareketli bir gün yaşandı
Piyasada hareketli bir gün yaşandıDolar/TL, dün yükselişini sürdürerek yeni bir zirve gördü. Bu haftaya 13.80 TL civarında başlayan dolar dün 17.14 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dolar daha sonra Merkez Bankası'nın müdahalesi sonrası 16.50 TL'nin altına çekildi. Merkez Bankası, döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle, piyasaya bu ay içindeki 5. doğrudan satış müdahalesini yaptı.
18.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Erdal Bahçıvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.