Euro Grubu

Euro Grubu

Son dakika euro grubu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan euro grubu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan euro grubu haber sayfamızda...

Euro Grubu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.977 euro grubu haberi bulunmuştur.
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) yetkililerinin yapacağı açıklamaların yanı sıra ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) başta olmak üzere veri akışı takip edilecek.
9.11.2021Uzmanpara
Euro Grubu artan enflasyonu görüştü
Euro Grubu artan enflasyonu görüştüEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, enflasyondaki artışın beklenenden daha kalıcı olduğunu söyledi.
9.11.2021Uzmanpara
Euro Grubu, artan enflasyonu görüştü
Euro Grubu, artan enflasyonu görüştüEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, enflasyondaki artışın beklenenden daha kalıcı olduğunu söyledi.
8.11.2021Ekonomi
Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördüBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 1 değer kazanarak 1.599,94 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
8.11.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandı
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandıKüresel pay piyasalarında geçen hafta yatırımcı risk iştahının yüksek seyretmesinin etkisiyle rekorlar kırılmasının ardından bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar takip edilecek.
8.11.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, güne yükselişle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,47 artarak 452,90 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi ise yüzde 0,32 değer kazanarak 15.084 puan oldu.
5.10.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda, artan petrol fiyatlarının enflasyonist endişeleri beslemesi ve teknoloji hisselerindeki sert düşüşlerle negatif bir seyir izlenmesinin ardından bugün merkez bankası yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğun veri gündemi takip edilecek.
5.10.2021Uzmanpara
Euro Grubu enerji fiyatlarındaki artışı görüştü
Euro Grubu enerji fiyatlarındaki artışı görüştüEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, "Enerji fiyatlarının gelişimini dikkatle izlemek ve bütçe politikalarında bunu bir unsur olarak değerlendirmek konusunda anlaştık." dedi.
5.10.2021Uzmanpara
ABD'den vergi anlaşmasına katılım çağrısı
ABD'den vergi anlaşmasına katılım çağrısıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere kurumlar vergisi için küresel anlaşmayı imzalama çağrısında bulundu.
12.07.2021Uzmanpara
Liderler Zirvesi'nde gündem ekonomi
Liderler Zirvesi'nde gündem ekonomiAvrupa Birliği (AB) üyesi ülke liderlerinin yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkilerini görüşecekleri zirvenin ikinci gün oturumları başladı.
25.06.2021Uzmanpara
ECB: Enflasyondaki yükseliş geçici
ECB: Enflasyondaki yükseliş geçiciAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Euro Grubu toplantısında enflasyon konusunu görüştüklerini belirterek, "ECB olarak 2021 yılında enflasyondaki yükselişin geçici olduğunu düşünüyoruz." dedi.
21.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, İngiltere hariç güne yükselişle başladı.
21.05.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda dün risk algısındaki iyileşmenin etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğunlaşan veri gündemi takip edilecek.
21.05.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftanın son işlem gününe alıcılı bir seyirle başladı.
16.04.2021Uzmanpara
Euro Grubu mali desteği sürdürecek
Euro Grubu mali desteği sürdürecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Euro Bölgesi'nde mali desteklerin 2021 ve 2022'de devam edeceğini söyledi.
16.03.2021Uzmanpara
Euro Grubu mali desteği sürdürecek
Euro Grubu mali desteği sürdürecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Euro Bölgesi'nde mali desteklerin 2021 ve 2022'de devam edeceğini söyledi.
15.03.2021Ekonomi
Euro Bölgesi destekleyici politikalara devam edecek
Euro Bölgesi destekleyici politikalara devam edecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, Euro Bölgesi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle destekleyici ekonomi politikalarının ihtiyaç duyulduğu sürece uygulanmaya devam edeceğini söyledi.
16.02.2021Uzmanpara
Euro Bölgesi destekleyici ekonomi politikalarına devam edecek
Euro Bölgesi destekleyici ekonomi politikalarına devam edecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, Euro Bölgesi'nde yeni tip koronavirüs (covid-19) nedeniyle destekleyici ekonomi politikalarının ihtiyaç duyulduğu sürece uygulanmaya devam edeceğini söyledi.
15.02.2021Ekonomi
Euro Bölgesi kurtarma fonunu reform edecek
Euro Bölgesi kurtarma fonunu reform edecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, Euro Bölgesi'nin kurtarma fonu olan Avrupa İstikrar Mekanizması'nı (ESM) reform edeceklerini söyledi.
1.12.2020Uzmanpara
Euro Bölgesi kurtarma fonunu reform edecek
Euro Bölgesi kurtarma fonunu reform edecekEuro Grubu Başkanı ve İrlanda Maliye Bakanı Paschal Donohoe, Euro Bölgesi'nin kurtarma fonu olan Avrupa İstikrar Mekanizması'nı (ESM) reform edeceklerini söyledi.
30.11.2020Ekonomi
Euro Grubu’ndan İngiltere’ye Brexit çağrısı
Euro Grubu’ndan İngiltere’ye Brexit çağrısıEuro Bölgesi'ndeki mali politikaların koordinasyonunu sağlamak amacı olan Euro Grubu Başkanı Paschal Donohoe, İngiltere'nin AB ile serbest bir ticaret anlaşma yapmak istiyorsa Brexit ayrılık anlaşması taahhütlerine saygı duyması çağrısı yaptı.
11.09.2020Uzmanpara
Son dakika haberi: 240 milyar euroluk kredi paketinde uzlaşıldı
Son dakika haberi: 240 milyar euroluk kredi paketinde uzlaşıldıEuro kullanan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, yeni tip corona virüsün (covid-19) etkilerine karşı 240 milyar euroluk kredi paketinde anlaştı.
8.05.2020Ekonomi
Avrupa’dan daha fazla şeffaflık çağrısı...
Avrupa’dan daha fazla şeffaflık çağrısı...ABD’nin ardından Avrupalı liderler de, Çin’in virüsün çıkışındaki rolünü yüksek sesle sorgulamaya başladı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, koronavirüs konusunda Çin’den daha fazla şeffaflık istedi.
18.04.2020Dünya
AB ülkeleri Kovid-19 ekonomi programında anlaşamadı
AB ülkeleri Kovid-19 ekonomi programında anlaşamadıEuro para birimini kullanan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkilerine karşı ortak ekonomik program belirleyemedi.
8.04.2020Ekonomi
Hırvatistan`dan euroya geçiş adımı
Hırvatistan`dan euroya geçiş adımıEuro Grubu Başkanı ve Portekiz Maliye Bakanı Mario Centeno, Hırvatistan`ın euro para birimine geçişin ilk aşaması olan Avrupa Döviz Kuru Mekanizması`na (ERM2) katılmak üzere resmi başvuruda bulunduğunu söyledi.
9.07.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Euro Grubu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.