Ev İşleri

Ev İşleri

Son dakika ev işleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ev işleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ev işleri haber sayfamızda...

Ev İşleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.759 ev isleri haberi bulunmuştur.
Pandemide mükemmeliyetçi annelere özel 9 öneri
Pandemide mükemmeliyetçi annelere özel 9 öneriUzman Psikolog Cansu İvecen, 9 Mayıs Anneler Günü kapsamında yaptığı açıklamada; mükemmeliyetçi annelik sendromunun hem annelerde hem çocuklarda yol açtığı sorunları anlattı; mükemmeliyetçi annelere özel 9 önemli öneride bulundu.
Pandemide yıpranan anneleri 'Anneler Günü'nde sevindirmenin yolları
Pandemide yıpranan anneleri 'Anneler Günü'nde sevindirmenin yolları Pandemi döneminin stresi, kaygıları ve yarattığı umutsuzluk hissi çalışan ve çalışmayan tüm anneleri olumsuz etkiledi. Pandemi döneminde en çok yıpranan kişilerin başında şüphesiz sağlık çalışanları ve annelerin, özellikle de çalışan annelerin olduğunun altını çizen Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Çalışan anneler işteyken çocuklarına kimin bakacağı konusunda endişeliler. Annelerin çocuklarını bırakabileceği bir yakını yoksa iş yüküne ek olarak bu gibi yaşam düzeni ile ilgili kaygılar ruh sağlığını büyük ölçüde etkiliyor” dedi.
Pandemi eşitsizliği daha derinleştirdi
Pandemi eşitsizliği daha derinleştirdiFuarın açılış konuşmasını yapan BM Kadın Birimi Bölge Direktörü Alia El-Yassir, pandeminin yarattığı krizden en çok kadınların etkilendiğini ve mevcut eşitsizliğin daha da derinleştiğini vurguladı. Yassir, “Kendi işinde çalışan kadınların dörtte biri işini kaybetti.” dedi.
28.04.2021Gündem
Ev işleri yaparken sağlığa dikkat etmenin 7 temel kuralı
Ev işleri yaparken sağlığa dikkat etmenin 7 temel kuralıEv işleri çoğu insan tarafından küçümsenen, ama aslında insanların en çok travmaya uğradıkları günlük hayat aktiviteleridir. Spor yaparken önce ısınır ve germeler yaparız, ancak içerisinde pek çok sportif uygulama olan ev işlerine ise, hemen başlarız. Ev işleri yaparken günlük rutin içerisinde fark edemediğimiz bazı kas ve eklem travmalarının zamanla kronik sorunlara neden olabileceğini kaydeden Uzman Fizyoterapist Altan Yalım, kendimizi travmalardan korumak için ev işlerini yaparken dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.
30.03.2021Genel Sağlık
Patrikhanede deprem! 2 numara görevden alındı
Patrikhanede deprem! 2 numara görevden alındıFener Rum Patrikhanesi’nde büyük bir temizlik operasyonu gerçekleştirildi. Karar alma organı olan Sen Sinod Meclisi, Patrik Bartholomeos’dan sonra iki numara olan Kadıköy Metropoliti Athanasios’u itaatsizlik gerekçesiyle görevden aldı.
18.03.2021Gündem
Kadın sağlık çalışanları evle iş arasında sıkıştı
Kadın sağlık çalışanları evle iş arasında sıkıştıBirleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye ve Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜKSAM)tarafından hazırlanan bir araştırma, kadın sağlık çalışanların pandemi döneminde evle iş arasında sıkışıp kaldıklarını ortaya koydu. “Kovid-19 Pandemisi Sürecinde Kadın Sağlık Çalışanların Özelleşmiş İhtiyaçlarının Değerlendirilmesi Araştırması’na göre, pandemi nedeniyle, hem işte hem de evde artan sorumluluklar ile kadınlar için hayatı zorlaştırırken, kadınların özelleşmiş ihtiyaçlarının da daha da arka planda kalmasına neden oldu.
14.03.2021Gündem
Midibüs şoförü Pelin, 8 Mart'ı direksiyon başında geçirdi
Midibüs şoförü Pelin, 8 Mart'ı direksiyon başında geçirdiEdirne'de midibüs şoförlüğü yapan ve mesleğe başladığı ilk yıllarda yapılan haberi Ivanka Trump tarafından Twitter'da paylaşılarak dünyaya tanıtılan Pelin Hasanefendioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü direksiyon başında çalışarak geçirdi. Hasanefendioğlu, "Kadınlar kendilerine olan öz güvenlerini sürekli yüksek tutsunlar. Kendi ayaklarının üzerinde durabilsinler. Tüm kadınlardan bunları istiyorum, yapabilirler" dedi.
8.03.2021Haberler
Ivanka Trump dünyaya tanıtmıştı: 8 Mart'ı böyle geçirdi
Ivanka Trump dünyaya tanıtmıştı: 8 Mart'ı böyle geçirdi Edirne'de midibüs şoförlüğü yapan ve mesleğe başladığı ilk yıllarda yapılan haberi Ivanka Trump tarafından Twitter'da paylaşılarak dünyaya tanıtılan Pelin Hasanefendioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü direksiyon başında çalışarak geçirdi. Hasanefendioğlu, "Kadınlar kendilerine olan öz güvenlerini sürekli yüksek tutsunlar. Kendi ayaklarının üzerinde durabilsinler. Tüm kadınlardan bunları istiyorum, yapabilirler" dedi.
8.03.2021Gündem
“Eşitlik sıradan kadınlar hakkında”
“Eşitlik sıradan kadınlar hakkında”İngiltere’de başlayıp küresel bir harekete dönüşen ve bu yıl ilk kez Türkiye’de düzenlenen Dünya Kadınlar Festivali’ni, kurucusu Jude Kelly’yle konuştuk
7.03.2021Pazar
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’Yabancı bakıcılardan sonra Türk bakıcılar da çalışma ortamından dertli. ‘Ailelerin talepleri bitmiyor’ diyen bakıcılar, ‘Çocuk bakımı diye işe alıp her işi yaptırıyorlar’ diye yakınıyor...
2.03.2021Gündem
Erkekler dikkat!  Ev işleriyle ilgilenmemek tazminat sebebi
Erkekler dikkat! Ev işleriyle ilgilenmemek tazminat sebebiÇin’deki bir boşanma davasında mahkeme erkeğin ev işlerine yardım etmediği ve çocukların bakımıyla ilgilenmediği gerekçesiyle evliliğin bitirilmesine ve erkeğin eşine tazminat ödemesine hükmetti. Peki aynı olay Türkiye’de yaşansa ne olur? Hukukçular erkekleri uyardı; Erkeğin ev işlerine yardım etmemesi, çocukla ilgilenmemesi sadece tazminat değil hapis cezasına da sebep olabilir.
24.02.2021Gündem
Boşanma davasında kocanın karısına ev işleri için tazminat ödemesine karar verildi
Boşanma davasında kocanın karısına ev işleri için tazminat ödemesine karar verildiÇin'in başkenti Pekin'deki bir boşanma davasında mahkeme, bir adamın beş yıl boyunca ev işleri yapan eşine tazminat ödemesine hükmetti. Simgesel öneme sahip davada kadın ev içi emeği karşılığında 50 bin yuan (55 bin TL) tazminat alacak. Sosyal medyayı sallayan kararın ardından açılan etiket 570 milyon kez görüntülendi.
24.02.2021Dünya
İş dünyasında kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir?
İş dünyasında kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir?Kadınların iş dünyasına eşit haklarla katılımı ve yönetim pozisyonlarında erkekler kadar yer almaları konusunda çeşitli çalışmalar yapılsa da henüz yeterince yol kat edilmiş değil. Peki kadınlar iş dünyasında nasıl zorluklarla karşılaşıyor? Kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir? Şirketlerdeki çeşitlilik ve kapsayıcılık işe nasıl yansıyor? Doğum sonrası ebeveyn izni neden önemli? Hepsini ve çok daha fazlasını HPE Türkiye SMB Satış Yöneticisi Yasemin Doğrul ile konuştuk.
12.02.2021Yaşam
'Yönetim kurulunda kadın sayısı artmalı'
'Yönetim kurulunda kadın sayısı artmalı'Türkiye’de firmaların yönetim kurullarındaki kadın sayısının artması için harekete geçildi. YKKD Başkanı Hande Yaşargil, ”Yönetim kurulunda kadın sayısı artmalı. Kota getirilmeli” dedi.
9.02.2021Ekonomi
Hokey tutkunu oldular
Hokey tutkunu oldularBeden eğitimi öğretmenleri sayesinde hokeyle tanışan miniklere, anne-babaları da eşlik ediyor. 16 öğrenciden oluşan takım, Türkiye 4’ncüsü de oldu
16.01.2021Ege
Klinik pilates nedir?
Klinik pilates nedir?Klinik pilates kısaca omurga, eklem, kas ya da sinir sistemi rahatsızlıklarına yönelik mat, reformer, cadillac gibi özel ekipmanlarla uygulanan pilates egzersiz programları olarak tanımlayabiliriz. Seanslar hastanın fiziksel değerlendirmesi sonrası programlanır ve kişinin fiziksel durumu ve ihtiyacına göre şekillenir, kişiye özeldir. Uzm. Fzt. Birgül Elmas Bodur klinik pilates hakkında tüm detayları sizler için anlattı.
29.12.2020Egzersizler
Bel fıtığı hakkında doğru bilinen yanlışlar
Bel fıtığı hakkında doğru bilinen yanlışlarGünümüzde bel fıtığı sık rastlanılan bir rahatsızlıktır. Geçmeyen bel ve bacak ağrıları, bacaklar ve belde uyuşma, karıncalanma hissi, hareket kısıtlılığı bel fıtığı belirtileri arasındadır. Peki, bel fıtığı hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.
29.12.2020Genel Sağlık
Çok konuşulacak karar! Ev işlerini yapmamak boşanma sebebi sayıldı
Çok konuşulacak karar! Ev işlerini yapmamak boşanma sebebi sayıldıKarşılıklı boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay, çok konuşulacak bir karara imza attı. Öfkeli kocanın, ‘cahil kadın’ şeklindeki hakaretiyle, kadının ev işleri yapmaması ve çocuklarıyla ilgilenmemesini eşit kusur saydı. Yüksek Mahkeme, kadın lehine verilen tazminat karını bozdu.
7.12.2020Gündem
Evliliklerin üstünde karantina gölgesi
Evliliklerin üstünde karantina gölgesiKoronavirüs salgınının dünya genelinde evlilikleri de sarstığı ve birçok çiftin bu süreçte birbirlerinden ayrıldığı bildirildi. Çiftleri boşanmaya götüren faktörlerin pandemide yaşanan stres ve geçmişteki sorunların ortaya çıkışı olduğu belirtildi.
5.12.2020Dünya
İş dünyasından kadınlara destek
İş dünyasından kadınlara destekBirleşmiş Milletler Kadın Birimi, TÜSİAD VE TÜRKONFED işbirliğinde, hazırlanan “Kovid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri” araştırmasının sonuçlarına göre, bu dönemde kadın çalışanların endişe, psikolojik stres ve tükenmişlik seviyeleri artarken, ev içi şiddet de artış yaşandı
2.12.2020Gündem
BM’den korkutucu araştırma: Pandemi kadınların omzuna ‘yük’ oldu
BM’den korkutucu araştırma: Pandemi kadınların omzuna ‘yük’ olduBM Kadın Birimi’nin yayımladığı bir araştırma, virüs salgınının kadınlar üzerinde büyük bir baskıya neden olduğunu ve cinsiyet eşitliğindeki 25 yıllık ilerlemeyi tehlikeye soktuğunu ortaya koydu
28.11.2020Dünya
Demet Şener makyajsız görüntülendi
Demet Şener makyajsız görüntülendiEski manken Demet Şener, önceki gün Nişantaşı’ndaydı. Cilt bakımı yaptıran 43 yaşındaki Şener, makyajsız haliyle görüntülendi.
27.11.2020Cadde
Salgın döneminde şiddet arttı
Salgın döneminde şiddet arttıDünyayı etkisi altına alan salgınla birlikte pek çok ülkede ‘Evde kal’ çağrıları yükseldi. Bu çağrılara uyarak evlerine kapanan kadınlar şiddetle karşı karşıya kaldı , Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan raporda, pandemi sürecinde kadın ve kız çocuklarının, maruz kaldığı şiddet nedeniyle istedikleri yardım talebi Fransa, Avustralya, Arjantin ve Singapur’da yüzde 25 ile 33 oranında arttı.
26.11.2020Gündem
Karantina döneminde kadına şiddet vakaları arttı
Karantina döneminde kadına şiddet vakaları arttıAraştırmalar pandemi döneminde kadınların daha fazla şiddete maruz kaldığını, işini kaybetme riski ile daha çok karşılaştıklarını ve evde iş yüklerinin daha çok arttığını ortaya koyuyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında uzmanlar toplumda farkındalığa dikkat çekmek üzere önemli açıklamalarda bulunuyor. Kadınların psikolojik, fiziksel, dijital, ekonomik ve sözlü olarak çok çeşitli şekillerde şiddete uğradığını belirten uzmanlar, ülkelerin ulusal eylem planlarına kadın şiddeti konusundaki hukuki uygulamaları eklemesi gerektiğini ifade ediyor.
25.11.2020Ruh Sağlığı
'Pelin turta yapıyor, biz geziyoruz'
'Pelin turta yapıyor, biz geziyoruz'Oyuncu Pelin Karahan'ın eşi Bedri Güntay önceki gün Akmerkez'deydi. Oğulları Ali ve Can ile mağazaları gezen Bedri Güntay, eşi Pelin Karahan'ın evde ev işleri ile ilgilendiğini söyledi.
16.11.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

pandemitazminatbmev işleriIvanka Trump

Ev İşleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.