Everest Yayınları

Everest Yayınları

Son dakika Everest Yayınları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Everest Yayınları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Everest Yayınları haber sayfamızda...

Everest Yayınları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 437 everest yayinlari haberi bulunmuştur.
Zeynep Göğüş'ten yeni roman
Zeynep Göğüş'ten yeni romanİlk romanı Işık Ülkesinden ile Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazanan Zeynep Göğüş Yok Çünkü Telafisi’nde karmaşık bir aile tarihinin, polisiye bir vakanın ve tutkulu bir aşkın izini sürüyor.
Gökhan Bakar'ın ilk öykü kitabı Sahipsiz Şeyler çıktı
Gökhan Bakar'ın ilk öykü kitabı Sahipsiz Şeyler çıktıGökhan Bakar'ın ilk öykü kitabı Sahipsiz Şeyler’de olaylar, birbirlerinin tamamlayıcı ve yaralayıcı rolüyle ilerliyor. Everest Yayınları etiketiyle çıkan Sahipsiz Şeyler, iyi ile kötünün savaşına yeni bir çentik atıyor.
28.04.2021Kültür Sanat
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni olduİlksatır Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmeni, sektörün tecrübeli ismi Cem İleri oldu. İleri, “Burada güzel ve iddialı işler yapacağımıza yürekten inanıyorum” açıklamasını yaptı.
14.01.2021Kültür Sanat
2020 Everest İlk Roman Ödüllü Herkesin Bir Hikâyesi Vardır! çıktı
2020 Everest İlk Roman Ödüllü Herkesin Bir Hikâyesi Vardır! çıktıİrfan Saruhan 2020 Everest İlk Roman Ödüllü’nü kazanan Herkesin Bir Hikâyesi Vardır! adlı romanda olaylar 1980 yılı mayıs ayının üç gününde geçmesine karşın 80’li yılların panoraması tüm siyah beyaz renkleriyle ve karmaşasıyla gözler önüne seriliyor.
18.12.2020Kültür Sanat
Edebiyat dünyasında #MeToo Hareketi
Edebiyat dünyasında #MeToo HareketiBir kadının Hasan Ali Toptaş’ın cinsel tacizine maruz kaldığına ilişkin attığı tweet edebiyat dünyasında “#MeToo Hareketi”ne dönüştü. Bu tweetin ardından kadınlar Toptaş ve farklı yazarlar tarafından uğradıkları taciz ve cinsel saldırıları ifşa etmeye başladı...
12.12.2020Gündem
Everest, Toptaş ile yollarını ayırdı
Everest, Toptaş ile yollarını ayırdı20’den fazla kadının cinsel tacizle suçladığı yazar Hasan Ali Toptaş ile kitaplarını basan Everest Yayınları yollarını ayırdı.
11.12.2020Kültür Sanat
2021 Yılı Orhan Kemal Roman Armağanı başvuruları başladı
2021 Yılı Orhan Kemal Roman Armağanı başvuruları başladıOrhan Kemal Roman Armağanı 50. yılından itibaren Orhan Kemal Ailesi ve Everest Yayınları tarafından beraber düzenlenecektir.
İlk roman ödülü İrfan Saruhan'ın
İlk roman ödülü İrfan Saruhan'ınEverest Yayınlarının genç yazarlara şans tanımak ve edebiyata yeni isimler kazandırmak amacıyla ilk kez 2006 yılında başlayan ve gelenekselleşen Everest Yayınları “İlk Roman” Yarışması sonuçlandı.
Bakakaï Everest Yayınları'ndan Çıktı!
Bakakaï Everest Yayınları'ndan Çıktı!20. yüzyılın en sıradışı yazarlarından, geç modernizmin en önemli isimlerinden Witold Gombrowicz tarafından kaleme alınan, öykülerinin derlendiği Bakakaï Everest Yayınları’ndan çıktı. Daha ilk romanı ile 20. yüzyıl edebiyatında önemli bir yer edinen Gombrowicz, Bakakaï adlı bu eserinde toyluk, gençlik, kimlik inşası ve topluluk içinde yaşamın güçlükleri gibi temaları ele alıyor.
24.09.2020Kültür Sanat
Man Booker ödüllü Lydia Davis'in kitabı Türkçede
Man Booker ödüllü Lydia Davis'in kitabı Türkçede2013 Man Booker İnternational Ödüllü Lydia Davis’in ilk romanı olan Hikâyenin Sonu Everest Yayınları’ndan çıktı. Lydia Davis, Hikâyenin Sonu’nda unutamadığı eski erkek arkadaşı üzerinden bir arayış ve vazgeçiş hikâyesi anlatıyor.
12.06.2020Kültür Sanat
Artun Ünsal'dan yemek ve siyaset üzerine bir kitap
Artun Ünsal'dan yemek ve siyaset üzerine bir kitapSiyaset bilimi profesörü, sosyolog, yemek ve mutfak kültürü araştırmacısı, gurme Artun Ünsal’ın, geniş ve disiplinlerarası birikimiyle, yaklaşık 10 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya koyduğu İktidarların Sofrası Everest Yayınları’ndan çıktı. İktidarların Sofrası gerek hacmi gerek içeriğiyle bir başyapıt.
Gombrich'in kaleminden gölgelerin tasviri
Gombrich'in kaleminden gölgelerin tasviriSanat tarihçisi, eleştirmen ve kuramcı E. H. Gombrich’in kaleminden Gölgeler: Düşen Gölgenin Batı Sanatında Tasviri Everest Yayınları’ndan çıktı. E. H. Gombrich, Kitaplarıyla sanat tarihini popülerleştirdi ve insanların sanatla tanışmasında da önemli bir rol oynadı. Ciltli baskısının yanı sıra içerisindeki renkli illüstrasyonları ile Gölgeler’i elinizden düşüremeyeceksiniz.
Fakir Baykurt Öykü ödülü Mustafa Orman
Fakir Baykurt Öykü ödülü Mustafa OrmanSarıyer Belediyesi tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen Fakir Baykurt Öykü Ödülü, Ovada Paldır Küldür adlı kitabıyla Mustafa Orman’a değer görüldü.
Badem Çiçeği Gibi Yahut Daha Ötesi
Badem Çiçeği Gibi Yahut Daha ÖtesiÇağdaş Arap şiirinin en önemli isimlerinden olan Mahmud Derviş’in Badem Çiçeği Gibi yahut Daha Ötesi adlı eseri Everest Yayınları’ndan çıktı.
Sait Faik yeniden!
Sait Faik yeniden!Ocak 2020’nin son haftası Mehmet Rifat’ın yeni yapıtıyla baş başa geçti: “Sait Faik’i Yorumlayanlar / Eleştirinin Eleştirisi” ( Yapı Kredi Yayınları )...
20.03.2020Kültür Sanat
Stendhal ve Balzac'ın kaleminden Napoleon
Stendhal ve Balzac'ın kaleminden Napoleon Fransız edebiyatının iki büyük yazarı Stendhal ve Balzac tarafından kaleme alınan eserler Napoléon Efsanesi adıyla Everest Yayınları’ndan çıktı.
Kitaplık
KitaplıkBİR KADIN YÜREĞİMaya Angelou / Çev: Doğacan Dilcun Doğan / Everest Yayınları / 32 liraŞair, romancı, müzisyen ve aktivist Maya Angelou, otobiyografik romanı “Bir Kadının Yüreği” ile okurunu ‘50’lerin, ‘60’ların Amerikası’na götürüyor ve ırkçılık gerçeğinin ortasında bırakıyor...
29.02.2020Cumartesi
Kitaplık
KitaplıkDUVARLARDAN GEÇMEKMarina Abramovic / Çev: Dila Altındiş Balcı / Everest Yayınları / Fiyatı: 30 liraTürkiye’deki ilk büyük sergisini SSM’de açan Marina Abramovic’in otobiyografisi Türkçede...
8.02.2020Cumartesi
"İnsan anahtarı unuttuğunu söylemekten neden korkar?"
"İnsan anahtarı unuttuğunu söylemekten neden korkar?"Irmak Zileli geçtiğimiz günlerde yeni romanı Son Bakış'ı yayımlandı. Everest Yayınları'ndan çıkan yeni romanında göçmenlik hallerine değinen Irmak Zileli, İhsan Dindar'ın sorularını yanıtladı.
27.12.2019Kültür Sanat
‘Kokular Kitabı’na ödül
‘Kokular Kitabı’na ödülKoku uzmanı Vedat Ozan “Kokular Kitabı” serisinin dördüncü kitabı “Lezzetler” ile gastronominin önemli ödüllerinden Gourmand World Cookbook Awards 2019 ödülünü kazandı.
19.12.2019Gündem
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intihar
Saray klasiği entrika ve cinayet kokan intiharAyşe Kulin Everest Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Her Yerde Kan Var”da Abdülaziz’in cinayet kokan intiharını, bir darbe ve intikam hikayesi üzerinden, saray klasiği entrikalarla içiçe anlatıyor. Yine nefes nefese okunuyor. Yine insanın içindeki gayya kuyusuna iniyor. Osmanlı saraylarının kapısını açıyor. Müthiş bir okuma deneyimi sunuyor
10.11.2019Pazar
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandı
Attila İlhan Edebiyat Ödülleri sahipleri açıklandıAttilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı.
Kitaplık
KitaplıkBOB DYLAN - SÖZLERBob Dylan / Çev: Kolektif / Karaplak Yayınları / 65 liraBob Dylan’ın şarkı sözlerinden mürekkep “Bob Dylan - Sözler” kitabı ozanın 1961-2012 yılları arasında yazdıklarından oluşuyor...
5.10.2019Cumartesi
Sizin hiç abiniz öldü mü?
Sizin hiç abiniz öldü mü?Kız kardeşi Perihan Bakır’ın Cemal Süreya gerçeğini anlattığı, kızı Güzin Tanyeri’nin kaleme aldığı “Size Nefesimi Bırakıyorum”un raflara çıkmasına az kaldı. Süreya’nın trajik yaşamının en hüzünlü yanlarından biri de mezar yeriyle ilgili. Bu konuyu Güzin Tanyeri ile konuştuk. Tanyeri, Cemal Süreya’nın defin sürecini ve sonrasında gelişen olayların detaylarını anlattı. 83 yaşında bir kadının, hayatta bir dikili ağacı bile olmamış abisinin kendisine ait bir mezar yeri olsun dileğinin hikayesi bu söyleşi
9.06.2019Pazar
NDS Edebiyat Ödülleri açıklandı
NDS Edebiyat Ödülleri açıklandıNotre-Dame de Sion Fransız Lisesi ile Notre-Dame de Sion’lular Derneği tarafından 11 yıldır düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü’nün bu seneki sahibi belli oldu.
1.05.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Everest YayınlarıcumartesikitapEverestİrfan Saruhan

Everest Yayınları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.