Faruk Demir

Faruk Demir

Türk sanatçı ve siyasetçi.İlk ve orta öğrenimini Ardahan Hanak'ta tamamladı. 1982 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Şan bölümüne girdi ve mezun oldu.1987 yılında TRT'nin açmış olduğu yetişmiş ses sanatçısı sınavında başarılı olarak Türk Halk Müziği ses sanatçısı unvanıyla TRT'de çalışmaya başladı. Bu görevi 1999 yılına kadar aralıksız sürdürdü. Bu zaman dilimi içerisinde TRT televizyonlarında Kuşaktan Kuşağa, Yüreğimizin Dili Türkülerimiz, Türküye Merhaba gibi çeşitli Türk Halk Müziği programlarında sunuculuk ve danışmanlık yaptı. Aynı yıllarda, kendi bestelerinin de yer aldığı Güneşim Ol ve Ardahan'ın Yollarında isimli iki albüm çıkardı.1999 yılında DSP'den milletvekili adayı oldu ve 21.dönem Ardahan Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Parlamentoda İnsan Hakları Komisyonu üyeliği TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlıkları yaptı.Sanatçı, halen Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B'nin müzik direktörlüğünü ve aynı kanalda Pazar günleri 21.00 - 23.00 arası yayınlanan Yurdun Sesi programının yayın ve sunuculuğunu yapmaktadır.MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Demir, aynı zamanda Ardahan İli Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Söz yazarlığı ve beste çalışmalarının yanı sıra Anadolu'nun çeşitli yörelerinden derlediği geleneksel türküleri kültürümüze kazandırmaya devam ettirmektedir. Sözleri Aşık Mahzuni Şerif'e ait olan M. Kemal Atatürk'e yazılan "sarı saçlım mavi gözlüm" adında türküyü tekrar hayat kazandırmıştır.

Faruk Demir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.282 faruk demir haberi bulunmuştur.
"HÜRTECH" markasıyla makine geliştirildi
"HÜRTECH" markasıyla makine geliştirildiBursa'da bir meslek lisesinde, resmi belgelerde kullanılan soğuk damganın kol gücü yerine otomatik olarak basılmasını sağlayan makine geliştirildi.
8.06.2021Teknoloji
Başkanlardan  ATA’ya saygı
Başkanlardan ATA’ya saygıBelediye Başkanları, 19 Mayıs mesajlarında Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle andı.
19.05.2021Gündem
Yakup Ümit Kihtır: "Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştir"
Yakup Ümit Kihtır: "Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştir"Sosyal medyada ve haber mecralarında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Faruk Demir ile beraberindekiler engelli bir genci dövdü haberi üzerine Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtır, "Olayın ardından derhal savunması dahi istenmeden federasyonumuzla ilişiği kesilmiştir" dedi.
14.04.2021Diğer Sporlar
Yakup Ümit Kihtır: Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştir
Yakup Ümit Kihtır: Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştirSosyal medyada ve haber mecralarında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Faruk Demir ile beraberindekiler engelli bir genci dövdü haberi üzerine Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtır, "Olayın ardından derhal savunması dahi istenmeden federasyonumuzla ilişiği kesilmiştir" dedi.
14.04.2021Diğer
Son dakika! 80'inci intihar girişimi, 120 suç kaydı, belediye başkanından 2 bin lira!
Son dakika! 80'inci intihar girişimi, 120 suç kaydı, belediye başkanından 2 bin lira!Ardahan'da Hasan İ. (29), çıktığı inşaat halindeki apartmanın en üst katında intihar girişiminde bulundu. Hasan İ.'nin yanına giden Belediye Başkanı Faruk Demir, cebindeki 2 bin lirayı vererek, intihardan vazgeçirdi. Emniyete götürülen Hasan İ.'nin, 120 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Farklı illerde intihara kalkışarak, kazanç sağlamaya çalışan Hasan İ., 80'inci girişiminde ise Başkan Demir'in cebindeki 2 bin lirayı vermesiyle eyleminden vazgeçti. Hasan İ.'nin suç kayıtlarını öğrenen Demir, halkın dikkatli olmasını istedi.
3.04.2021Gündem
Ardahan’la ortak projeler yapılacak
Ardahan’la ortak projeler yapılacakArdahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a dostluk ziyaretinde bulundu.
21.03.2021Ege
Ardahan Belediye Başkanı Demir koronavirüse yakalandı
Ardahan Belediye Başkanı Demir koronavirüse yakalandıArdahan Belediye Başkanı Faruk Demir, yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.
1.12.2020Gündem
Resimli - Yazılı 15 Temmuz mesajları kısa - uzun anlamlı, duygu dolu 15 Temmuz mesajları
Resimli - Yazılı 15 Temmuz mesajları kısa - uzun anlamlı, duygu dolu 15 Temmuz mesajları15 Temmuz mesajları sabahın ilk ışıklarından bu yana büyük ilgi görüyor. Türk halkının her yıl gururla anacağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bugün yaşanıyor. FETÖ'nün hain saldırısına karşı direndiğimiz 15 Temmuz'u en güzel anlatan, ifade eden mesajlar haberimizde...
15.07.2020Gündem
15 Temmuz Şehitleri - Gazileri kimler? 15 Temmuz şehit ve gazi sayısı kaç kişi, isimleri neler?
15 Temmuz Şehitleri - Gazileri kimler? 15 Temmuz şehit ve gazi sayısı kaç kişi, isimleri neler?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bugün anılıyor. 15 Temmuz 2016 yılında hain FETÖ tarafından darbe girişimine uğrayan Türkiye'de vatandaşlar, vatanı için sokaklara döküldü, tankların üzerine çıkarak, silahlara karşı gardını açtı. Ne yazık ki o gece birçok şehit ve gazi vatandaşımız oldu. Peki 15 Temmuz şehitleri, gazileri kimler? 15 Temmuz gecesi kaç şehit, kaç gazi oldu?
15.07.2020Gündem
‘Belediye, üreticinin derdini üstlenmeli’
‘Belediye, üreticinin derdini üstlenmeli’Dağıttığı gıda kolilerini üreticiden aldıklarıyla dolduran İzmir Büyükşehir’e, alım yaptığı Ardahan’dan teşekkür geldi...
7.06.2020Ege
Milyonluk safkanlar binlerce kişiye istihdam sağlıyor
Milyonluk safkanlar binlerce kişiye istihdam sağlıyorTürkiye'de at yarışçılığı için 9 hipodrom kullanılıyor. Hipodromlarda bulunan at pansiyonlarının yanı sıra çeşitli il ve ilçelerdeki haralarda bakımları yapılan milyon TL'ye kadar çıkan değerdeki safkanlar için yaklaşık 350 bin kişi çalışıyor. En bilinen ve en çok kullanılan hipodromlardan biri olan Veliefendi Hipodromu'nda pistlerin yanı sıra eküri haraları, at pansiyonları, apranti okulu, at hastanesi, rehabilitasyon merkezi ve vatandaşlar için piknik alanı da bulunuyor.
30.11.2019Ekonomi
‘Tohum şenliği, Ardahan’da olsun’
‘Tohum şenliği, Ardahan’da olsun’KÖY-KOOP İzmir Birlik Başkanı ve Slow Food Teos Lideri Neptün Soyer, Ardahan Belediyesi tarafından 3-6 Ekim günleri arasında düzenlenen Ardahan Kültür-Sanat Günleri kapsamında ‘Yerel Yönetimler Kooperatifleşme ve Kadın’ konulu panelde konuştu...
8.10.2019Ege
‘Mücadeleyi bilimle sürdürmeliyiz’
‘Mücadeleyi bilimle sürdürmeliyiz’Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluş tarihi 8 Eylül, düzenlenen törenlerle kutlandı...
10.09.2019Ege
FETÖ'nün "F"Tipi'nde 3 bin örgüt üyesi hesap verdi, şimdi devlet okulu oldu
FETÖ'nün "F"Tipi'nde 3 bin örgüt üyesi hesap verdi, şimdi devlet okulu olduElazığ'da FETÖ soruşturması kapsamında kapatılıp İl Emniyet Müdürlüğüne verilen ve 3 binden fazla şüphelinin ifadesinin alındığı bina, devlet okuluna dönüştürüldü. Uydu görüntülerinden binanın, FETÖ elebaşısının adının baş harfi "F" şeklinin olduğu ortaya çıktı.
11.09.2019Haberler
FETÖ'nün 'F' tipinde 3 bin örgüt üyesi hesap verdi, şimdi devlet okulu oldu
FETÖ'nün 'F' tipinde 3 bin örgüt üyesi hesap verdi, şimdi devlet okulu olduElazığ'da FETÖ soruşturması kapsamında kapatılıp İl Emniyet Müdürlüğüne verilen ve 3 binden fazla şüphelinin ifadesinin alındığı bina, devlet okuluna dönüştürüldü. Uydu görüntülerinden binanın, FETÖ elebaşısının adının baş harfi "F" şeklinin olduğu ortaya çıktı.
9.09.2019Gündem
‘Tek adaylı seçim yapalım’
‘Tek adaylı seçim yapalım’Sık sık kurultay yaptığı için adı ‘kurultaylar partisi’ne çıkan CHP, Şubat 2020’de yapılması planlanan olağan kurultaya hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu, kurultay öncesi yapılacak ilçe ve il kongrelerinde bir aday üzerinde uzlaşmaya gidilmesini istedi.
30.07.2019Siyaset
Kılıçdaroğlu 'teşekkür' turuna çıkıyor
Kılıçdaroğlu 'teşekkür' turuna çıkıyorCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Türkiye genelinde "teşekkür ziyaretleri"ne başlayacak.
29.07.2019Siyaset
Atatürk siluetini alkışlarla izlediler
Atatürk siluetini alkışlarla izledilerBu yıl 23'üncüsü düzenlenen 'Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri' Damal'ın Ata Mahallesi'nde düzenlendi. Markalaşan Atatürk silueti için düzenlenen festivale katılan yerli ve yabancı turistler alkışlar eşliğinde silueti izlediler.Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen 'Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri' Damal'ın Ata Mahallesi'nde düzenlendi. Şenliğe Damal Kaymakamı Yasin Yunak, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı. Şenliklerde halk müziği sanatçısı Erdal Erzincanlı, Mustafa Özarslan ve birçok yerel sanatçı konser verdi, halk oyunları ekipleri de gösteri yaptı.
11.09.2019Yaşam
8 ilde nefes kesen yarış! Fark bin oyun altında
8 ilde nefes kesen yarış! Fark bin oyun altındaYerel seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre, 8 ilde ilk iki sıradaki aday arasındaki fark bin oyun, 90 ilçede ise 100 oyun altında bulunuyor.
2.04.2019Siyaset
Yalova'da AK Parti, Iğdır'da MHP seçim sonucuna itiraz etti
Yalova'da AK Parti, Iğdır'da MHP seçim sonucuna itiraz ettiAK Parti Yalova İl Teşkilatı Yalova Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına birleştirme tutanaklarında maddi hatalar olduğu gerekçesi ile itiraz ediyor.Iğdır'da ise Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'li İsa Yaşar Tezel, HDP'li Yaşar Akkuş'un kazandığı yerel seçimin resmi olmayan sonuçları için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.
2.04.2019Gündem
'Millet İttifakı'nda HDP etkisi
'Millet İttifakı'nda HDP etkisiKesin olmayan sonuçlara göre, HDP'nin aday göstermediği Ankara, Adana, Artvin, Bilecik ve Kırşehir belediye başkanlıklarını, Millet  İttifakı'nın CHP'li adayları kazandı.
1.04.2019Siyaset
Son dakika | O illerde sonuçlar belli oldu! İşte kazananlar...
Son dakika | O illerde sonuçlar belli oldu! İşte kazananlar...Türkiye genelinde oy verme işlemi saat 17.00 itibarıyla sona erdi. İşte kazananların kesinleştiği iller...
31.03.2019Siyaset
Son dakika... Bu ilçelerde seçimi kazanan isimler belli oldu
Son dakika... Bu ilçelerde seçimi kazanan isimler belli olduİşte ilçe ilçe seçim sonuçları... Hangi ilçede kim kazandı? Detaylar haberimizde... 31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları...
1.04.2019Siyaset
Erzurum Kars Ardahan seçim sonuçları | 2019 Seçim sonuçları ve oy oranları
Erzurum Kars Ardahan seçim sonuçları | 2019 Seçim sonuçları ve oy oranlarıErzurum Kars Ardahan yerel seçim sonuçları için gözler sandıklardan çıkan oylarda. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanan milyonlarca vatandaş il ve ilçelerindeki seçim sonuçlarını araştırıyor. Peki Erzurum, Kars ve Ardahan'da yerel seçimleri hangi partiler kazandı?
31.03.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmirardahanegeseçimFaruk Demir

Faruk Demir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.