Femen

Femen

Son dakika FEMEN haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan FEMEN gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan FEMEN haber sayfamızda...

Femen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 265 femen haberi bulunmuştur.
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSecde suresi, Kur’an-ı Kerim’in 32. suresidir. Sure toplam 30 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminin son yıllarında indirildiğine inanılır. Medine’ de indirildiğine inanılan 18. , 19. Ve 20. ayetleridir. Secde suresi mushaftaki sıralamada otuz ikinci, iniş sırasına göre ise yetmiş beşinci sure olmaktadır.
5.02.2021Sureler
Son dakika haberler: Mühür bozuldu! Hedefte onlar var
Son dakika haberler: Mühür bozuldu! Hedefte onlar varSon dakika haberlere göre, ABD’de siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesine yönelik protestolar, kısa sürede dünyanın birçok ülkesine yayıldı. Protestocular ırkçılık ve sömürgecilikle suçlanan isimlerin heykellerini hedef alıyor
14.06.2020Dünya
Abese Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Abese Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAbese Suresi, Kur’an’da yer alan önemli surelerden biridir. Bu surenin tüm ayetlerinin Mekke devrinde tebliğ edildiğine inanılmaktadır. Toplamda 42 ayetten meydana gelen sure, Kur’an-ı Kerim’in 80. suresi olarak bilinmektedir. Sure iniş sırasına bakıldığında ise Necm ile Kadr Sureleri arasında kalmaktadır. Abese Suresi’nin adı, 1. ayette yer alan terime dayanmaktadır. Bu bağlamda abese, “huzursuzluk sebebiyle yüz buruşturmak” manasına gelmektedir. Abese Suresi’nin indirilme sebebi ise aynı zamanda Hz. Muhammed’e verilen bir uyarı olarak görülmektedir.
15.04.2020Sureler
Nebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiNebe Suresi, içerisinde dikkat çekici konulara yer verilen bir suredir. Bu bakımdan da Müslümanlar tarafından oldukça önemsenmektedir. Surenin ismi, ikinci ayette kullanılan “enNebe” kavramı ile ilişkilendirilmiştir. Bu bağlamda Nebe terimi, suredeki manasıyla haber verme anlamına gelmektedir. 40 tane ayet-i kerimeden oluşan Nebe Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 78. suresi olarak bilinmektedir. Mekke devrinde inen Nebe Suresi, indirilme sırası bakımından Me’aric Suresi ve Nazi’at Suresi ile komşuluk yapmaktadır. Sure içerisinde çok farklı içeriklere yer verilmektedir.
15.04.2020Sureler
İnsan Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İnsan Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİnsan Suresi, Medine döneminde indirildiğine inanılan ve adını 1. ayette yer alan “insan” teriminden alan bir suredir. Toplamda 31 ayetten oluşan sure içerisinde insanın yaratılması ve inanan insanların cennetle mükafatlandırılacağından bahsedilmektedir. Bunun dışında Allah’a ve onun emirlerine inanmayan insanların durumu da İnsan Suresi içerisinde yer almaktadır. Sure içerisinde Müslümanların Allah’ın verdiği nimetlere şükretmesi öğütlenmektedir. Bu kapsamda İnsan Suresi, Müminler için oldukça önemli anlamlar içermektedir. Bu sureyi ezberlemek isteyenler ise Diyanet tarafından verilen Türkçe okunuştan ve açıklamalardan faydalanabilmektedir.
14.09.2020Sureler
Cin Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Cin Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiCin Suresi, içeriği bakımından Kur’an-ı Kerim’de yer alan diğer surelerden oldukça farklılık göstermektedir. Bu bağlamda sure içerisinde genellikle cin kabilesinden bahsedilmektedir. Surenin ismi de bu içeriğinden gelmektedir. Cin Suresi, Mekke devrinde; Araf Suresi ile Yasin Suresi’nin arasında tebliğ olunmuştur. Kur’an-ı Kerim’de 72. sırada bulunan Cin Suresi toplamda 28 ayet-i kerimeden meydana gelmektedir. Her türlü manevi rahatsızlığa ve düşmanlığa karşı, nazar ve şeytanın şerrinden korunmak için Cin Suresi’nin okunması tavsiye edilmektedir. Bu bağlamda Cin Suresi oldukça faziletli bir kelam olarak bilinmektedir.
13.09.2020Sureler
Müddessir Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Müddessir Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMüddessir Suresi’nin, İslamiyet’in tebliğ edilen ilk sureleri arası yer aldığı hakkında bazı rivayetlerle karşılaşılmaktadır. Bu sebeple de surenin Müslümanlar için oldukça özel bir anlamı bulunmaktadır. Bu bağlamda Müddessir Suresi; tebliğ bakımından 4, Kur’an-ı Kerim’deki dizilim bakımından da 74 numaralı sure olarak kabul edilmektedir.
15.04.2020Sureler
Müzzemmil Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Müzzemmil Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMüzzemmil suresi, Kur’an-ı Kerim’in 73. suresidir. Sure toplam 20 ayetten oluşmaktadır. Müzzemmil suresinin Mekke döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Surenin 20. ayetinin Medine’ de nazil olduğuna inanılır. Mushaftaki sıralamada yetmiş üçüncü, iniş sırasına göre ise üçüncü suredir.
15.04.2020Sureler
Mülk Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mülk Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMülk suresi, Kur’an-ı Kerim’in 67. suresidir. Sure toplam 30 ayetten oluşmaktadır. Mülk suresi, Tahrim suresinden sonra, Kalem suresinden önce gelmektedir. Sure adını, ilk ayette geçen “el- mülk” kelimesinden almıştır. Arapça’ da mülk ifadesi iktidar anlamına gelmektedir. Bu sure ayrıca Tebareke, Münciye, Mücadele, Mani’a ve Vakiye isimleriyle de bilinmektedir. Surenin mushaftaki sıralamada altmış yedinci, iniş sırasına göre yetmiş yedinci suredir. Mülk suresi, Allah’ın her şeyin hakimi olduğu ve her şeye gücün yeteceği, kudretinin çokça olduğuna değinilmiştir.
14.04.2020Sureler
Mücadele Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mücadele Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali22 ayet-i kerimeden oluşa Mücadele Suresi, okuyan kişinin niyetine göre fazilet gösteren bir suredir. Bu sebeple de İslam alemi için oldukça özel bir yeri bulunmaktadır. Kur’an-ı Kerimin 58. Suresi olarak bilinen Mücadale Suresi’nin Medine’de tebliğ edildiğine inanılmaktadır. Kendisinden önce ve sonra tebliğ olunan sureler ise Münafikun Suresi ile Hucurat Suresi olarak sıralanmaktadır.
14.04.2020Sureler
Çıplak protesto!
Çıplak protesto!Şehrin meydanında ellerinde bayraklarla yürüyen kalabalığın arasına daldılar, 'Faşizm için gurur ve zafer yok' sloganları attılar.
25.11.2019Dünya
Ateşkes törenine 70 lider katıldı
Ateşkes törenine 70 lider katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı’nı sona erdiren Versay Antlaşması’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törenlerde Türkiye’yi temsil etti.
12.11.2018Siyaset
Son dakika: Trump’a şok! Üstsüz gösterici…
Son dakika: Trump’a şok! Üstsüz gösterici…Radikal eylemci Femen grubuna bağlı bir kadın, üstsüz bir şekilde...
11.11.2018Dünya
Sokak pisuvarları Paris'i karıştırdı!
Sokak pisuvarları Paris'i karıştırdı!Uygulamaya karşı çıkanlar, "Kadınların sokakta emzirmesi hoş karşılanmazken erkeklerin fermuar indirmesi cesaretlendiriliyor" diyor.
30.08.2018Dünya
FEMEN’in kurucu üyesi intihar etti
FEMEN’in kurucu üyesi intihar ettiÇıplak protesto eylemleriyle tanınan feminist örgüt FEMEN’in üç kurucusundan biri olan Oksana Şaçko’nun Fransa’nın başkenti Paris’teki evinde intihar ederek hayatını kaybettiği bildirildi...
24.07.2018Dünya
Oksana Shachko kimdir? FEMEN kurucusunun intihar notu ortaya çıktı!
Oksana Shachko kimdir? FEMEN kurucusunun intihar notu ortaya çıktı!Femen kurucularından olan Oksana Shachko, Fransa'nın başkenti Paris'te intihar etti. Aynı zamanda oyuncu olan Oksana Shachko 2008 yılında FEMEN'i iki arkadaşı ile birlikte kurmuştu. Oksana Shachko intihar notuna hepiniz sahtesiniz notunu düştü
24.07.2018Gündem
FEMEN'in kurucusu ölü bulundu
FEMEN'in kurucusu ölü bulunduUkraynalı feminist grup FEMEN'in kurucularından biri olan Oksana Şaçko'nun Fransa'nın başkenti Paris'teki evinde intihar ederek hayatını kaybettiği belirtildi.
24.07.2018Dünya
Berlusconi’yi şoke eden protesto!
Berlusconi’yi şoke eden protesto!İtalya’da seçmenler, Temsilciler Meclisi ve Cumhuriyet Senatosu’nun yeni üyelerini belirlemek üzere dün sandık başına gitti. Toplamda 30’dan fazla partinin oy pusulasında yer aldığı seçimde, bazı ittifaklar ve partiler öne çıkarken, seçim yarışının üç ana bloku, merkez sol ittifakı, merkez sağ ittifakı ve 5 Yıldız Hareketi (M5S) olarak sıralanıyor.
4.03.2018Dünya
Berlusconi’ye protesto şoku!
Berlusconi’ye protesto şoku!Eski İtalya Başbakanı Berlusconi, oy kullanmak için gittiği sandıkta FEMEN protestosuyla karşı karşıya kaldı.İtalya'da seçmenler, Temsilciler Meclisi ve Cumhuriyet Senatosunu belirlemek için bugün oy kullandı. Ancak güne damgasını vuran olaylardan biri, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin Milano’daki oy sandığında karşılaştığı FEMEN protestosu oldu.Çıplak göğsünde “Berlusconi, son kullanma tarihin geçti” yazan feminist protestocu, yaka paça gözaltına alınırken, eski başbakan da salondan çıkartıldı.
11.09.2019Haberler
Berlusconi’ye protesto şoku!
Berlusconi’ye protesto şoku!Eski İtalya Başbakanı Berlusconi, oy kullanmak için gittiği sandıkta FEMEN protestosuyla karşı karşıya kaldı.
4.03.2018Dünya
Berlusconi’ye protesto şoku!
Berlusconi’ye protesto şoku!Eski İtalya Başbakanı Berlusconi, oy kullanmak için gittiği sandıkta FEMEN protestosuyla karşı karşıya kaldı.
4.03.2018Dünya
Büyükelçilik önünde üstsüz protesto
Büyükelçilik önünde üstsüz protestoABD'nin Ukrayna Büyükelçiliği önüne gelen bir FEMEN üyesinin yüzünde Başkan Trump'ın maskesi vardı, kadının vücudunda ise 'Bay Büyük Düğme' yazıyordu.
5.01.2018Dünya
Büyükelçilik önünde üstsüz protesto
Büyükelçilik önünde üstsüz protestoABD'nin Ukrayna Büyükelçiliği önüne gelen bir FEMEN üyesinin yüzünde Başkan Trump'ın maskesi vardı, kadının vücudunda ise 'Bay Büyük Düğme' yazıyordu.
5.01.2018Dünya
FEMEN üyeleri Vatikan'da! Bir anda soyunup...
FEMEN üyeleri Vatikan'da! Bir anda soyunup...Hıristiyan dünyasında Noel kutlamaları hızlanırken, kadın hakları için mücadele eden FEMEN üyeleri de eylemlerini Vatikan’da yoğunlaştırdı.
25.12.2017Dünya

Benzer Haber Etiketleri

FEMENabditalyaprotestoUkrayna

Femen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.