Fintech

Fintech

Son dakika fintech haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fintech gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fintech haber sayfamızda...

Fintech

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 187 fintech haberi bulunmuştur.
Türkiye 100 ülkeye tohum ihraç ediyor
Türkiye 100 ülkeye tohum ihraç ediyor Türkiye’den 100’ün üzerinde ülkeye tohum ihraç ediliyor. 2023’te 249.6 milyon dolar ithalata karşı, 326.8 milyon dolar ihracat yapıldı. Dünya tohumcuları 2025’te Türkiye’de toplanacak.
6.04.2024 Ekonomi
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor
Hiper kişiselleşmiş bankacılık geliyor "Dijital bankacılığın geleceği hiper kişiselleştirilmiş, müşteri odaklı, güvenli ve yenilikçi çözümlerle dolu olacak. Bu da sektörün sürekli evrim geçirmesine olanak tanıyacak..."
5.04.2024 Milliyet Executive
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır "Türkiye'de yeni nesilde yüksek bir risk alma, girişimci olma iştahı mevcut. Yatırım miktarları hâlâ gelişmiş piyasaların altında olsa da bu oran giderek artıyor..."
5.04.2024 Milliyet Executive
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
15.04.2024 Milliyet Executive
‘Dünyaya bağlan’ mottosu 20 bin kişiyi buluşturacak
‘Dünyaya bağlan’ mottosu 20 bin kişiyi buluşturacak ExpoHIS tarafından hayata geçirilen Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nın dördüncüsü 25-27 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.
19.03.2024 Kobi
'Teknopark firmalarına sağladığımız vergi muafiyeti 184 milyar liraya ulaştı'
'Teknopark firmalarına sağladığımız vergi muafiyeti 184 milyar liraya ulaştı' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, YTÜ Yıldız Teknopark Maslak yerleşkesi açılış programına katıldı. Teknopark firmalarına yapılan vergi muafiyetlerinin 184 milyar liraya ulaştığını belirten Bakan Kacır, “182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yapılarak bir kaldıraç etkisi oluşturduk. Böylelikle bu girişimler toplam 23,1 milyar lira sermaye kaynağına erişti” dedi.
6.02.2024 Ekonomi
‘Derin gömülü finans’ için işbirliği yaptılar
‘Derin gömülü finans’ için işbirliği yaptılar eLogo ve Agra Fintech, alanında öncü ERP içi derin gömülü finans uygulamasını geliştirmek için iş birliğine imza attı. Bu inovatif iş birliğiyle işletmeler, verilerini finansal kurumlarla paylaşmadan finansal sağlıklarını ölçebilecek. Böylece gelecekte ihtiyaç duyabilecek kredi, mevduat ve avantajlı POS teklifleri gibi özel bankacılık ürünlerine kolayca erişilebilecek.
21.11.2023 Kobi
Bakan Kacır açıkladı! Teknopark işletmelerinin ihracatı 10 milyar dolara ulaştı
Bakan Kacır açıkladı! Teknopark işletmelerinin ihracatı 10 milyar dolara ulaştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, teknoparklarda bulunan teknoloji girişimlerinin 100 binin üzerinde istihdam sağladığını belirterek, "Teknoparklarımızdaki işletmelerimizin ihracatı, 10 milyar dolara ulaştı" dedi.
12.11.2023 Ekonomi
B2B fintech buluşması
B2B fintech buluşması Fintech İstanbul Platformu’nun Oniki iş birliğiyle düzenlediği FinTech İstanbul B2B Connect Summit, 13 Ekim’de Selectum City Ataşehir’de gerçekleştirilecek.
10.10.2023 Kobi
Aveon Global fintech yatırımına hız verdi
Aveon Global fintech yatırımına hız verdi Aveon Global Sigorta yatırımlarına yenilerini ekliyor.
19.09.2023 Sigorta
Tek ekrandan 7/24 tahsilat
Tek ekrandan 7/24 tahsilat Sanal pos hizmeti veren 20 bankayı tek ekranda birleştiren Ödüyo, işletmelerin hem müşterilerinden hem de bayilerinden tahsilatlarını 7/24, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmesini sağlıyor.
12.09.2023 Kobi
Fed, Goldman Sachs'ı uyardı
Fed, Goldman Sachs'ı uyardı ABD Merkez Bankası (Fed), Goldman Sachs'ı finansal teknoloji şirketleriyle ilişkili riskler konusunda uyardı.
31.08.2023 Uzmanpara
Erdoğan 'Önceliğimiz bu' diyerek enflasyon hedefini açıkladı!
Erdoğan 'Önceliğimiz bu' diyerek enflasyon hedefini açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonu tek haneye düşüreceklerini söyleyerek seçim belirsizliğin ortadan kalktığını ve yeni ekonomi kadrosunun birinciliği önceliğinin bu olduğunu vurguladı.
17.06.2023 Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi açıldı
İstanbul Finans Merkezi açıldı İstanbul Finans Merkezi’nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.
17.04.2023 Uzmanpara
İstanbul Finans Merkezi açıldı! Erdoğan: Türkiye 'ben de varım' diyor
İstanbul Finans Merkezi açıldı! Erdoğan: Türkiye 'ben de varım' diyor İstanbul Finans Merkezi Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İFM ile Türkiye yıllardır dışlandığı alanda artık ben de varım diyebilme iradesi ve cesareti göstermiştir." dedi. Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin de dikkat çeken mesajlar verdi.
17.04.2023 Gündem
Türk fintek şirketleri Dubai'de yatırımcılarla buluştu
Türk fintek şirketleri Dubai'de yatırımcılarla buluştu Türkiye'den 30’u aşkın fintek şirketi, Türk-Arap Ekonomik Forumu’na katıldı. Forumda iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi yönünde açıklamalar yapıldı. Forumda konuşan Cumhurbaşkanlığı Yatırım ve Finans Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Türk-Arap iş birliğinin iki ülke açısından önemini vurgularken, hızla ilerleyen bu ticari iş birlikteliklerinin daha ileri seviyeye taşınması gerektiğini dile getirdi.
13.03.2023 Ekonomi
İş birliklerinin önemi çok büyük
İş birliklerinin önemi çok büyük Aveon Global Sigorta Pazarlama CMO’su Emrah Yaşar, mevcut görevlerine ilave olarak kurumsal iş birlikleri ve fintech-insurtech ortak kaynak geliştirme alanındaki projelerden de sorumlu olarak görevini sürdürecek.
24.02.2023 Sigorta
Bakan Nebati'den Türkiye Yüzyılı mesajı
Bakan Nebati'den Türkiye Yüzyılı mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İzmir Valiliği'nde açıklamalarda bulundu.
24.01.2023 Ekonomi
Sektör sektör 2023 öngörüsü
Sektör sektör 2023 öngörüsü Geçtiğimiz yılın ilk yarısında Türkiye ekonomisinde pozitif bir görünüm gözlendi. 2022’nin ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 7.5 büyüdü.
9.01.2023 Milliyet Executive
Kaplumbağa adımıyla ama upuzun bir yolculuk
Kaplumbağa adımıyla ama upuzun bir yolculuk İş hayatında devraldığı bayrağı daha ileri taşımak için çalıştığını anlatan Gülman Group Yönetim Kurulu Başkanı Polat Gülman, babası Kemal Gülman’ın şu nasihatını hiç aklından çıkarmıyor: ‘Kaplumbağa misali yavaş git ama uzun yol yürü...’ Temel işi gayrimenkul olan Gülman Group, Polat Gülman liderliğinde şimdi güneş enerjisi ve girişim sermayesinde de büyümek için yatırımlar yapıyor. “Benim mevcudu muhafaza edip, üstüne koymam lazım... Üçüncü nesil için riskleri azaltmak üzere de uzun vadeli yatırımlara giriyorum” diyen Gülman’la yeni yatırımlarını ve hedeflerini konuştuk...
14.12.2022 Milliyet Executive
Almanya tarihinin en büyük finansal skandalı Wirecard davası başladı
Almanya tarihinin en büyük finansal skandalı Wirecard davası başladı Almanya tarihinin en büyük finansal skandalı olarak adlandırılan ve 3 eski yöneticinin yargılandığı Wirecard davası, Münih Mahkemesinde başladı.
8.12.2022 Dünya
Girişimcilik ve yatırım ekosistemi bir araya geldi
Girişimcilik ve yatırım ekosistemi bir araya geldi “Corporate & Ventures Day” etkinliğinde teknoloji girişimcileri, kurumsal dünyanın liderleri ve girişim sermayesi temsilcileri bir araya gelerek yeni teknolojileri, yatırım ekosisteminin gelişimini ve girişim sermayesi yatırım fonlarını güncel konu başlıkları ile değerlendirdi.
23.11.2022 Ekonomi
Alternatif yatırıma yeni pencere açıyor
Alternatif yatırıma yeni pencere açıyor Ünlü & Co’nun yeni fintech girişimi Piapiri’yle finans ekosistemini mobil olarak kullanan yatırımcılar, yatırım yapmak için ihtiyaçları olan her şeye tek platformdan ulaşacak.
23.11.2022 Ekonomi
Hedef 1 milyar kullanıcı
Hedef 1 milyar kullanıcı Fintech şirketi Colendi’nin CEO’su Bülent Tekmen “Satın almalara, iş birliklerine ve yeni alanlara odaklanarak büyümemizi sürdürüyoruz. Nihai hedefimiz dünya genelinde 1 milyar kullanıcıya hizmet veren bir şirket haline gelmek” dedi.
29.10.2022 Ekonomi
Kripto parada kritik zirve
Kripto parada kritik zirve Milyonlarca yatırımcının bulunduğu ve  2 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip olduğu tahmin edilen Türkiye’deki kripto para piyasasına yasal altyapı hazırlıkları devam ediyor.
17.10.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fintech ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.