Fiyat Gelişmeleri

Fiyat Gelişmeleri

Son dakika fiyat gelişmeleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fiyat gelişmeleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fiyat gelişmeleri haber sayfamızda...

Fiyat Gelişmeleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.353 fiyat gelişmeleri haberi bulunmuştur.
Aylık fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı
Aylık fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) fiyat gelişmeleri raporunda yıllık enflasyonun gıda alt grubunda gerilerken temel mal ve hizmetlerde daha belirgin olmak üzere diğer gruplarda yükseldiği ifade edildi. Aylık bazda hizmet, gıda ve temel mallar fiyat artışları ile öne çıkan gruplar olduğu bildirildi.
4.04.2024 Uzmanpara
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) şubat ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde, gıda ve hizmet gruplarına dikkat çekti.
5.03.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Merkez Bankası Şubat ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde, gıda ve hizmet gruplarına dikkat çekti.
5.03.2024 Ekonomi
Kira artışlarını durduracak üç formül!
Kira artışlarını durduracak üç formül! Kira fiyatlarında artışı durduracak 3 formül açıklandı. Peki yeni dönemde konut arzı nasıl artırılacak, vatandaşlara ödeme kolaylığı olacak mı? İşte detaylar...
13.02.2024 Ekonomi
Merkez Bankası açıkladı: Kira fiyatlarında dikkat çeken değişim! İşte İstanbul’da en çok talep gören ilçeler
Merkez Bankası açıkladı: Kira fiyatlarında dikkat çeken değişim! İşte İstanbul’da en çok talep gören ilçeler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ocak ayına ilişkin 'Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'nu yayımladı. Raporda kira fiyatlarına ilişkin dikkat çeken ifadeler yer aldı. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, milliyet.com.tr’ye kiralık konut bazında İstanbul’da en çok talep gören ve fiyatı en çok yükselen ilçeleri açıkladı. İşte detaylar...
8.02.2024 Ekonomi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri geriledi
Euro Bölgesi'nde enflasyon beklentileri geriledi Euro Bölgesi'nde tüketicilerin gelecek 12 ay için enflasyon beklentileri geriledi.
6.02.2024 Uzmanpara
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi
TCMB: Yıllık enflasyon, temel mal ve enerjide yükseldi TÜRKİYE Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken; diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Ekonomi
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yıllık enflasyonun temel mal ve daha belirgin olarak enerjide yükselirken, diğer ana gruplarda gerilediğini açıkladı.
6.02.2024 Uzmanpara
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) enflasyon değerlendirmesinde yıllık enflasyon temel mal ve hizmet gruplarında sınırlı yükselirken, enerji ve gıda gruplarındaki artış daha belirgin olduğu bildirildi.
4.01.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası 2024 para politikasını açıkladı
Merkez Bankası 2024 para politikasını açıkladı TCMB'den yapılan açıklamada, "2024'te de piyasa koşulları elverdiği müddetçe rezerv biriktirilmesi yönündeki stratejiye devam edilecek" denildi.
29.12.2023 Ekonomi
‘Enflasyonda doğal gaz etkisi aralıkta zayıflar’
‘Enflasyonda doğal gaz etkisi aralıkta zayıflar’ Merkez Bankası kasım ayı fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1.01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.
6.12.2023 Ekonomi
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda kasım ayında doğal gazda bedelsiz kullanım sınırının aşılmasının enflasyona 1,01 puan katkı yaptığı belirtilerek doğal gazın aylık enflasyon üzerindeki katkısının aralık ayında zayıflayacağının öngörüldüğü bildirildi.
5.12.2023 Uzmanpara
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu açıkladı
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu açıkladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporuna göre doğal gazda tüketimin, ilk 25 metreküp olan bedelsiz kullanım sınırının bir miktar üzerine çıkmasıyla, bu kanaldan aylık tüketici enflasyonuna 0,22 puanlık etki geldi. Kasım ve aralık aylarında tüketimdeki artışa bağlı olarak, doğal gaz kaleminden gelen etkinin yükseleceği öngörüldü.
6.11.2023 Uzmanpara
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda eylül ayında üniversite ücreti, okul servisi ve yurt ücreti gibi eğitimle bağlantılı kalemlerin yüksek fiyat artışları ile öne çıktığı, kirada süregelen yükseliş eğiliminin güçlendiği ifade edildi.
4.10.2023 Uzmanpara
‘Enflasyondaki yukarı yönlü baskı belirginleşti’
‘Enflasyondaki yukarı yönlü baskı belirginleşti’ Önceki gün açıklanan ve aylık yüzde 9.09, yıllık yüzde 58.94 ile yılın zirvesine çıkan enflasyonu değerlendiren Merkez Bankası’nın yayınladığı ağustos ayı fiyat gelişmeleri raporunda, “Üretici fiyatlarındaki artış eğilimi enerji grubunda daha belirgin olmak üzere sürmüş, son üç aylık dönemde tüketici fiyatları üzerinde üretici kaynaklı yukarı yönlü baskılar belirginleşmiştir” denildi. Raporda şu ifadelere yer verildi:
6.09.2023 Ekonomi
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunda aylık fiyat gelişmeleri sektörler bazında incelendiğinde artışların genele yayıldığı izlenirken ham petrol ve doğal gaz, rafine petrol ürünleri, temel eczacılık, kömür ve linyit, mobilya, diğer madencilik-taş ocakçılığı ve elektrik-gaz imalatı sektörleri fiyat artışlarıyla öne çıktığı belirtildi.
5.09.2023 Uzmanpara
TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu açıkladı
 TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporunu açıkladı Merkez Bankası fiyat gelişmeleri raporunda aylık fiyat gelişmeleri sektörler bazında incelendiğinde, artışların genele yayıldığı izlenirken ham petrol ve doğal gaz, rafine petrol ürünleri, temel eczacılık, kömür ve linyit, mobilya, diğer madencilik-taş ocakçılığı ve elektrik-gaz imalatı sektörleri fiyat artışlarıyla öne çıktığı belirtildi.
5.09.2023 Ekonomi
Temmuz enflasyonu 3’lü etkiyle hızlı arttı
Temmuz enflasyonu 3’lü etkiyle hızlı arttı Merkez Bankası, yüksek oranlı artışıyla diğer temmuz aylarından ayrışan 2023 Temmuz enflasyonunda üç etkenin belirleyici olduğu tespitini yaptı.
5.08.2023 Ekonomi
‘Enflasyon artışında kur geçişkenliği var’
‘Enflasyon artışında kur geçişkenliği var’ Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Haziran ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu’nun yayımladı. Raporda, tüketici fiyatları haziran ayında yüzde 3,92 oranında arttığı, yıllık enflasyon 1,38 puan azalışla yüzde 38,21 seviyesinde gerçekleştiği hatırlatıldı. Bu dönemde yıllık enflasyon enerji ve hizmet gruplarında gerilerken, diğer gruplarda yükseldiği dile getirildi.
7.07.2023 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde, doğal gaz başta olmak üzere enerji tüketimine verilen desteklerin, enflasyondaki düşüş sürecini olumlu etkilediği bildirildi.
1.06.2023 Uzmanpara
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda gıda fiyatlarının temelde kırmızı ve beyaz et ile işlenmiş et ürünlerinin öncülüğünde tarihsel nisan ayı eğiliminin üzerinde arttığı belirtildi.
4.05.2023 Uzmanpara
Fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı
Fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) mart ayı enflasyon değerlendirmesinde gıda fiyatlarının kırmızı et ve işlenmiş et ürünleri öncülüğünde tarihsel eğiliminin üzerinde bir oranda yükseldiğini belirtti.
4.04.2023 Uzmanpara
Fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı
Fiyat gelişmeleri raporu yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) fiyat gelişmeleri raporunda yıllık enflasyonun tüm alt gruplarda belirgin bir düşüş kaydettiği belirtilirken, hizmet grubundaki gerilemenin görece sınırlı kaldığı bildirildi.
4.01.2023 Uzmanpara
“Enflasyonda hizmet grubundaki gerileme sınırlı kaldı”
“Enflasyonda hizmet grubundaki gerileme sınırlı kaldı” Fiyat gelişmeleri raporunda yıllık enflasyonun tüm alt gruplarda belirgin bir düşüş kaydettiği belirtilirken hizmet grubundaki gerilemenin görece sınırlı kaldığı bildirildi.
4.01.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Fiyat Gelişmeleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.