Fiyat İstikrarı Komitesi

Fiyat İstikrarı Komitesi

Son dakika Fiyat İstikrarı Komitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fiyat İstikrarı Komitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fiyat İstikrarı Komitesi haber sayfamızda...

Fiyat İstikrarı Komitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 127 fiyat istikrarı komitesi haberi bulunmuştur.
Fiyat İstikrarı Komitesi 4. toplantısı gerçekleşti! Enflasyonla mücadele vurgusu
Fiyat İstikrarı Komitesi 4. toplantısı gerçekleşti! Enflasyonla mücadele vurgusuSon dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı, 4'üncüsü gerçekleştirilen Fiyat İstikrarı Komitesi Toplantısı'nda, arz güvenliği konusunda yeni politikaların oluşturulması ve fahiş fiyatla mücadele çalışmalarının ele alındığını açıkladı. Bakan Nebati sosyal medyadan yaptığı açıklamada, " Enflasyonla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz." dedi.
5.04.2022Ekonomi
KKM hesaplarında 557 milyar TL birikti
KKM hesaplarında 557 milyar TL biriktiHazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Kur Korumalı Mevduat hesaplarında yüzde 56’sı dövizden dönüşmek üzere 557 milyar lira birikmiştir” dedi.
15.03.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den petrol ve enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den petrol ve enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Ukrayna’daki gelişmelerin de etkisiyle petrol fiyatları yılbaşındaki 77 dolardan 130 dolar seviyelerine kadar yükselmiştir. Devlet olarak bu artışların kalıcı olmaması ve vatandaşlarımıza mümkün olduğunca az yansıması için gerekli tedbirleri almaktayız." dedi.
15.03.2022Ekonomi
Hububata ‘istikrar’ önlemi alınacak
Hububata ‘istikrar’ önlemi alınacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında üçüncüsü yapılan Fiyat İstikrar Komitesi toplantısında gündem, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin Türkiye'deki gıda ve enerji arz güvenliği ile enflasyon üzerindeki olası etkileri oldu.
3.03.2022Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 3. toplantısı başladı.
1.03.2022Haberler
Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 3. toplantısında 7 karar alındı! Rusya-Ukrayna krizinin olası yansımaları için flaş hamle
Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 3. toplantısında 7 karar alındı! Rusya-Ukrayna krizinin olası yansımaları için flaş hamleHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 3.kez toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, "Enflasyonda son dönemdeki artışın sebepleri detaylıca değerlendirilmiş Rusya Federasyonu ile Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin ülkemizdeki gıda ve enerji arz güvenliği ile enflasyon üzerinde neden olabileceği riskler ele alınmıştır. Ayrıca mezkür durumun başta enerji fiyatları olmak üzere diğer emtia fiyatlari ile küresel lojistik maliyetleri üzerindeki etkileri değerlendirilmiştir." ifadeleri yer aldı ve 7 maddelik kararlar açıklandı.
1.03.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon ile mücadele kapsamında tüm kurumların iş birliğinin en üst seviyede devam ettirilmesine ve gerekli tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir" dedi.
5.01.2022Uzmanpara
Son dakika: Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı! İşte alınan kararlar
Son dakika: Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı! İşte alınan kararlarHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında toplanan Fiyat İstikrarı Komitesi'nin 2'nci toplantısında, enflasyon ile mücadele kapsamında tüm kurumların iş birliğinin en üst seviyede devam ettirilmesine ve gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildiği belirtildi.
4.01.2022Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandı
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplandıFiyat İstikrarı Komitesi'nin ikinci toplantısı Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda başladı. Komite, ilk toplantısında küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve Emtia piyasalarındaki gelişmeleri ele almıştı.
4.01.2022Haberler
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplanıyor
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplanıyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci toplantısını bugün saat 19.00'da Hazine Bakanlığı'nda gerçekleştirecek.
4.01.2022Haberler
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplanıyor
Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci kez toplanıyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığındaki Fiyat İstikrarı Komitesi ikinci toplantısını bugün saat 19.00'da Hazine Bakanlığı'nda gerçekleştirecek.
4.01.2022Ekonomi
Son dakika: Bakan Nebati CNN Türk canlı yayınında açıkladı: Her şey kontrol altında
Son dakika: Bakan Nebati CNN Türk canlı yayınında açıkladı: Her şey kontrol altındaGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomideki sıcak gelişmeleri, Vadeli TL mevduata kur koruması uygulamasının detaylarını CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında anlattı. Bakan Nebati, 'Her şey kontrol altında. 20 Aralık gecesine kadar psikolojik bir harp uyguladılar. Küçük yatırımcıları döviz almayı teşvik ettiler. " açıklamasında bulundu. Bakan Nebati küçük yatırımcılara çağrıda bulunarak, Sizi yanıltana, döviz gidiyor diyene dava açın' sözlerini kullandı. İş dünyası ve bankalar ile yaptığı toplantılara değinen Nebati, 'Kararlılığımızı herkes gördü. Ekonomi yönetiminde tam bir uyum var' dedi.
30.12.2021Ekonomi
‘Enflasyonla mücadelede kurumlar koordineli hareket edecek’
‘Enflasyonla mücadelede kurumlar koordineli hareket edecek’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Bakan Nebati, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Fiyat İstikrarı Komitesi toplantımızın ilkini gerçekleştirdik. Enflasyon ile ilgili gelişmeleri ve bu konudaki risklere ilişkin atılacak adımları konuştuk" dedi.
29.12.2021Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldiFiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada," Fiyat İstikrarı Komitesi'nde döviz kurlarında ve emtia fiyatları ile fiyatlama davranışları üzerindeki etkisi detaylı analiz edildi." ifadelerine yer verildi.
28.12.2021Haberler
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplandı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldiFiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada," Fiyat İstikrarı Komitesi'nde döviz kurlarında ve emtia fiyatları ile fiyatlama davranışları üzerindeki etkisi detaylı analiz edildi." ifadelerine yer verildi.
28.12.2021Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı sona erdi
Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı sona erdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Toplantıda ilk olarak küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve emtia piyasalarındaki gelişmelerin ele alındığı kaydedilen açıklamada, devamında ise yurt içi enflasyon gelişmeleri ve enflasyon görünümüne yönelik risklerin bütüncül bir bakış açısı ile ayrıntılı olarak değerlendirildiği aktarıldı.
28.12.2021Uzmanpara
Fiyat İstikrarı Komitesi ilk toplantısını yaptı
Fiyat İstikrarı Komitesi ilk toplantısını yaptıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısının ardından "Enflasyon ile ilgili gelişmeleri ve bu konudaki risklere ilişkin atılacak adımları konuştuk" ifadelerini kullandı. Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, " Toplantıda, ilk olarak küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve emtia piyasalarındaki gelişmeler ele alınmıştır. Ekonomi politikalarımızın önceliklerinden birisi olan fiyat istikrarı çerçevesinde yönetilen/yönlendirilen fiyatlar vasıtasıyla bugüne kadar hayata geçirilen uygulamalar ile bundan sonraki süreçte atılacak adımlar görüşülmüştür." ifadeleri kullanıldı.
28.12.2021Ekonomi
Çiftçiye gübre desteği! İndirim yapıldı
Çiftçiye gübre desteği! İndirim yapıldıGübredeki artışa karşı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kimyevi gübrede ton başına 1100 lira indirim yaptı.
28.12.2021Haberler
Çiftçiye gübre desteği! İndirim yapıldı
Çiftçiye gübre desteği! İndirim yapıldıTürk lirasının döviz karşısında değer kazanmasıyla birlikte indirim haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Gübredeki artışa karşı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kimyevi gübrede ton başına 1100 lira indirim yaptı.
28.12.2021Ekonomi
Bakan Nureddin Nebati başkanlığında Fiyat İstikrarı Komitesi ilk kez toplanıyor
Bakan Nureddin Nebati başkanlığında Fiyat İstikrarı Komitesi ilk kez toplanıyorFiyat İstikrarı Komitesi bugün ilk kez toplanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin başkanlığında yapılacak ilk toplantıda, enflasyona ilişkin gelişmeler ve riskler ele alınacak.
28.12.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Nebati: '20 Aralık tarihi bir gün' diyerek net mesajlar verdi: Harp yöntemleri çöktü
Son dakika: Bakan Nebati: '20 Aralık tarihi bir gün' diyerek net mesajlar verdi: Harp yöntemleri çöktüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati canlı yayında son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, "20 Aralık tarihi bir gündür. Türkiye'nin en önemli günlerinden birisi olarak anılacaktır." dedi. Bakan Nebati, yıl sonu büyüme hedefinin çift haneli olacağını belirterek, TL mevduatların 38 milyar arttığını ifade etti. Öte yandan Nebati SWAP anlaşmalarıyla ilgili olarak, "Çok yakın zamanda yeni anlaşmalar geliyor." dedi.
28.12.2021Ekonomi
102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi
102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildiHazine ve Maliye Bakanlığınca alınan önlemler çerçevesinde, enflasyonla mücadele kapsamında bazı hizmet sektörlerine yönelik uygulanan KDV indirimleri enflasyonu azaltıcı rol oynarken, yapılan indirim ve fiyat ayarlamaları sonucunda 102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi.
28.09.2021Ekonomi
102.6 milyar TL'lik kamu gelirinden vazgeçildi
102.6 milyar TL'lik kamu gelirinden vazgeçildiHazine ve Maliye Bakanlığı'nca alınan önlemler çerçevesinde, enflasyonla mücadele kapsamında bazı hizmet sektörlerine yönelik uygulanan KDV indirimleri enflasyonu azaltıcı rol oynarken, yapılan indirim ve fiyat ayarlamaları sonucunda 102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi.
28.09.2021Uzmanpara
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğiz
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adayının kim olacağına ittifakla oturup karar vereceklerini belirterek, "Hem ittifak kurup hem de 'ondan bağımsız karar vereceğim' derseniz olmaz" dedi.
11.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Fiyat İstikrarı Komitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.