Fukuşima

Fukuşima

Son dakika Fukuşima haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fukuşima gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fukuşima haber sayfamızda...

Fukuşima

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 522 fukuşima haberi bulunmuştur.
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyor
İklim değişikliğine çözüm, enerji sektöründen geçiyorUfuktan yeni bir dünya enerji sistemi doğuyor. Son 30 yılda dünya enerji piyasasına baktığınızda, yüzde 80’i fosil yakıtlar, kömür, doğalgaz ve petrol. Bu hiç değişmedi ama bir değişim başladı ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunun hızının ne kadar olacağını belirleyenlerden biri Glasgow ve akabindeki hükümet kararları olacak. İklim değişikliğine neden olan emisyonların yüzde 80’i enerjiden geliyor. İklim değişikliğine bulunacak çözüm, enerji sektöründen geçiyor. Diğer kalan yüzde 20 tarım vs. bunlar son derce küçük paya sahip. Bunun için de enerji sektöründe müthiş bir dönüşüme ihtiyaç var.
30.11.2021Vitrin
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin
Avrupa'da enerji krizi kutuplaşmalara yol açıyor
Avrupa'da enerji krizi kutuplaşmalara yol açıyorAvrupa'nın en büyük nükleer gücü Fransa, kıtadaki enerji krizini nükleer enerji yatırımlarını ön plana çıkararak fırsata çevirmeye çalışırken, başta Almanya’nın nükleerden uzaklaşması kıtada yeni bir fikir ayrılığına yol açıyor.
15.10.2021Uzmanpara
Beyaz Saray'da kritik toplantı! İlk kez bir aradalar...
Beyaz Saray'da kritik toplantı! İlk kez bir aradalar...ABD, Hindistan, Japonya ve Avustralya arasında kurulan ve Hint-Pasifik bölgesinde "Çin'i dengelemeye" yönelik bir oluşum olarak değerlendirilen Quad'ın ilk yüz yüze buluşması Washington'da başladı.
24.09.2021Dünya
ABD, 2011 sonrası Japon tarım ve gıda ürünlerine uyguladığı ithalat sınırlamalarını kaldırdı
ABD, 2011 sonrası Japon tarım ve gıda ürünlerine uyguladığı ithalat sınırlamalarını kaldırdıABD'nin, 2011'deki depreminde Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde yaşanan sızıntı sonrası Japon gıda ürünlerine yönelik getirdiği ithalat sınırlamaları kaldırıldığı bildirildi.
24.09.2021Ekonomi
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadı
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadıJaponya ile Güney Kore Dışişleri Bakanları, savaş dönemi Kore yarımadasındaki zorla çalıştırılan işçiler ve cinsel istismar mağduru kadınlar konularında anlaşamadı.
24.09.2021Dünya
Fukuşima'da vahim tablo
Fukuşima'da vahim tabloJaponya'da devreden çıkarılma aşamasındaki Fukuşima Dai-içi nükleer santralinde biriken radyoaktif atığın "kötü depolandığı" bildirildi.
20.09.2021Dünya
İstikrar ve uzlaşının simgesi: Angela Merkel
İstikrar ve uzlaşının simgesi: Angela MerkelKendi isteğiyle koltuğunu bırakmaya hazırlanan Almanya Şansölyesi Merkel, Doğu Almanya’da sosyalist rejim altında yetişip, Batı’ya liderlik eden güçlü bir siyasetçiydi. Bilim kadını kimliği, liderlik kabiliyetleri ve soğukkanlılığıyla Alman siyasetine uzun yıllar yön veren Merkel, “Avrupa’nın kraliçesi” olarak emekliye ayrılacak
19.09.2021Dünya
Uluslararası soruna dönüştü! Fukuşima'da radyoaktif atık su için ekip gönderilecek
Uluslararası soruna dönüştü! Fukuşima'da radyoaktif atık su için ekip gönderilecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), Fukuşima  Dai-içi nükleer santralindeki radyoaktif özellikli atık suyun denize boşaltılması  planını denetlemek için aralık ayında heyet gönderecek.
13.09.2021Teknoloji
Japonya'da nükleer tesisin değerlendirilmesi durduruldu
Japonya'da nükleer tesisin değerlendirilmesi durdurulduJaponya, Tsuruga nükleer tesisinin güvenlik değerlendirmesini "jeolojik verilere müdahale edildiği" gerekçesiyle askıya aldı.
23.08.2021Teknoloji
Japonya'da 5,2 büyüklüğünde deprem!
Japonya'da 5,2 büyüklüğünde deprem!Japonya'nın Fukuşima eyaleti açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 60 kilometre derinlikte kaydedilen 5,2 büyüklüğündeki deprem çevre eyaletlerde de hissedildi.
22.08.2021Dünya
IAEA, Fukuşima'daki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini izleyecek
IAEA, Fukuşima'daki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini izleyecekUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Fukuşima Dai-içi'deki radyoaktif özellikli işlenmiş atık suyun tahliye sürecini gözlemleyecek.
20.08.2021Teknoloji
Vakalar patladı, kısmi olağanüstü hal genişletildi
Vakalar patladı, kısmi olağanüstü hal genişletildiJaponya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artış trendini sürdürmesi nedeniyle kısmi olağanüstü hal uygulamasına 8 eyalet daha eklendi.
6.08.2021Dünya
Özel izinle görüntülendi! Akkuyu NGS...
Özel izinle görüntülendi! Akkuyu NGS...Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren ve Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olma özelliğini taşıyan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS), alınan özel izinle kapılarını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açtı. Akkuyu Nükleer A.Ş. Yapı İşleri Direktör Yardımcısı Dmitriy Romanets, 11 bin kişinin, 7 gün 24 saat çalıştığı projede, Fukuşima felaketinden sonra çok önemli önlemlerin alındığını dile getirdi, ilk reaktörün de 2023 yılında devreye alınacağını söyledi.
21.07.2021Ekonomi
Japonya’da UFO laboratuvarı
Japonya’da UFO laboratuvarıJaponya, Fukuşima nükleer felaketinin yaşandığı bölgede UFO araştırma laboratuvarı açtı.
30.06.2021Dünya
İklim değişikliği enerjiyi de vuracak
İklim değişikliği enerjiyi de vuracakTBMM’ye sunulan raporda, sel, fırtına ve taşkınların savunmasız enerji tesislerini altüst edeceği belirtildi. Su kıtlığının Akkuyu Nükleer Santrali’ni sekteye uğratabileceği ifade edilen raporda, Fukuşima örnek gösterildi.
25.05.2021Gündem
Japonya'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Japonya'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...Gelen son dakika haberine göre; Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaleti açıklarında 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
14.05.2021Dünya
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyor
Japonya Fukuşima'ya rağmen nükleer enerjiden vazgeçmiyorJaponya Yeniden Kalkınma Bakanı Hirasawa Katsuei, "Nükleer enerjiden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra da yapacağız. En sert tedbirleri uygulayacağız" dedi.
3.05.2021Dünya
Japonya'da 6.8 büyüklüğünde deprem!
Japonya'da 6.8 büyüklüğünde deprem!Japonya'nın kuzeydoğusundaki Miyagi eyaleti açıklarında 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
1.05.2021Dünya
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onay
Japonya'da 40 yıllık nükleer reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına ilk kez onayJaponya'nın Fukui eyaletinde, 40 hizmet yılını aşmış 3 nükleer reaktörün yeniden hizmete alınması ilk kez onaylandı.
29.04.2021Dünya
Çin ve Japonya arasında Fukuşima kavgası
Çin ve Japonya arasında Fukuşima kavgasıÇin ve Japonya'nın, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien'in Fukuşima paylaşımı nedeniyle birbirlerini suçladığı bildirildi.
28.04.2021Dünya
Son dakika... Çin, 'Fukuşima' kararı nedeniyle Japon büyükelçiyi Dışişlerine çağırdı!
Son dakika... Çin, 'Fukuşima' kararı nedeniyle Japon büyükelçiyi Dışişlerine çağırdı!Çin, Japonya'nın 2011'deki depremin ardından meydana gelen tsunamide hasar gören Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali'ndeki radyoaktif atık suyu denize boşaltma kararı üzerine Japonya'nın Pekin Büyükelçisi Tarumi Hideo'yu Dışişleri Bakanlığına çağırdı.
15.04.2021Dünya
Japonya'nın radyoaktif atık kararına heyet hamlesi
Japonya'nın radyoaktif atık kararına heyet hamlesiUluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi, Fukuşima'da radyoaktif özellikli atık suyu denize boşaltma kararı sonrası Japonya'ya çok uluslu uzman heyet göndermeye hazırlandıklarını söyledi.
15.04.2021Teknoloji
Güney Kore Japonya'yı mahkemeye veriyor
Güney Kore Japonya'yı mahkemeye veriyorGüney Kore'nin, Japonya'nın 2011'deki depremin ardından meydana gelen tsunamide hasar gören Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali'ndeki radyoaktif atık suyu denize boşaltma kararını, uluslararası yargıya taşımaya hazırlandığı bildirildi.
14.04.2021Dünya
Japonya'nın atık su kararına balıkçılardan tepki
Japonya'nın atık su kararına balıkçılardan tepkiJaponya Balıkçılar Kooperatifleri Ulusal Federasyonu (JF Zengyoren), hükümetin Fukuşima'daki radyoaktif özellikli atık suyu denize boşaltılması planını "tamamıyla kabul edilemez" olarak niteledi.
14.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Fukuşima ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.