Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Son dakika gazi üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazi üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazi üniversitesi haber sayfamızda...

Gazi Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.788 gazi üniversitesi haberi bulunmuştur.
Mobil Bilim Merkezi  yollarda
Mobil Bilim Merkezi yollardaDört yıl önce harekete geçirdiği Bilim Otobüsü ile 150 bin öğrenciye ulaşan köy öğretmeni Emre Özel, yine yollarda.
15.05.2022Pazar
Bilim Kurulu üyesi İlhan açıkladı! 'Yaz aylarında mümkün'
Bilim Kurulu üyesi İlhan açıkladı! 'Yaz aylarında mümkün'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, maske takma zorunluluğunun kapalı alanlarda da kaldırılmasına rağmen hala maske takmak isteyenler olabileceğini, kronik hastalığı bulunanlar ve 65 yas üstü olanların kendilerini korumak amacıyla maske takmaya devam edebileceklerini söyledi. İlhan 1000 vaka hedefinin ise yaz döneminde yakalanabileceğini belirtti.
28.04.2022Haberler
1000 vaka hedefini yaz döneminde yakalayabiliriz
1000 vaka hedefini yaz döneminde yakalayabilirizSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, maske takma zorunluluğunun kapalı alanlarda da kaldırılmasına rağmen hala maske takmak isteyenler olabileceğini, kronik hastalığı bulunanlar ve 65 yas üstü olanların kendilerini korumak amacıyla maske takmaya devam edebileceklerini söyledi. İlhan, toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında maske zorunluluğunun kalkması için belirlenen 1000 vaka hedefinin ise yaz döneminde yakalanabileceğini belirtti.
28.04.2022Sağlık
Bilim Kurulu üyesi İlhan açıkladı! 'Yaz aylarında mümkün'
Bilim Kurulu üyesi İlhan açıkladı! 'Yaz aylarında mümkün'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, maske takma zorunluluğunun kapalı alanlarda da kaldırılmasına rağmen hala maske takmak isteyenler olabileceğini, kronik hastalığı bulunanlar ve 65 yas üstü olanların kendilerini korumak amacıyla maske takmaya devam edebileceklerini söyledi. İlhan 1000 vaka hedefinin ise yaz döneminde yakalanabileceğini belirtti.
28.04.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Koronavirüs aşısı grip aşısı gibi olabilir
Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Koronavirüs aşısı grip aşısı gibi olabilirSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Önümüzdeki dönemde koronavirüs vakaları çok aşağıya düştü, diyelim ki 100, 20, 10 oldu. Bu süreçte de böyle bir salgın, böyle bir tehlike olmaması için tıpkı grip aşısında olduğu gibi 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza nasıl ki aşılama tavsiye ediliyorsa, koronavirüs için de 65 yaş üzeri olan, kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı önümüzdeki dönem yine aşılamak mümkün olabilir" dedi.
23.04.2022Gündem
Bayram veya sonrasında mümkün! Bilim Kurulu üyesi güzel haberi verdi
Bayram veya sonrasında mümkün! Bilim Kurulu üyesi güzel haberi verdiSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Şu an geldiğimiz noktada yaklaşık günlük 5 bin 600 vaka ve 30 kişinin vefat ettiği bir süreçle karşı karşıyayız. Bu bize şunu gösteriyor, evet salgın devam ediyor ama etkisi iyice azaldı. Bu etkinin azalmasının devamını sağlamak da bizlerin elinde” dedi.
12.04.2022Gündem
YÖK'ten fen ve mühendislik öğrencilerine 14 milyon TL burs desteği
YÖK'ten fen ve mühendislik öğrencilerine 14 milyon TL burs desteğiYükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 güz dönemi için fen ve mühendislik alanındaki 4 bin 788 öğrenciye toplam 14 milyon 201 bin 766 TL uygulamalı iş yeri desteği eğitim ücreti ödendiğini duyurdu.
7.04.2022Gündem
Karesi’de bahara çelloyla merhaba
Karesi’de bahara çelloyla merhabaAltıeylül Belediyesi’nin ev sahipliğinde Hasan Can Kültür Merkezi’nde bahara merhaba konseri düzenlendi.
4.04.2022Ege
Karşıyaka’nın yeni müdürü göreve başladı
Karşıyaka’nın yeni müdürü göreve başladıBornova İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Kadir Kadıoğlu, Karşıyaka’ya atandı.
28.03.2022Ege
Baharın müjdecisi nevruz ateşi yandı
Baharın müjdecisi nevruz ateşi yandıTürkiye’nin dört bir yanında düzenlenen nevruz şölenlerinde baharın gelişi coşkuyla kutlandı. Nevruz ateşleri yakılırken, temsili demir dövme gösterileri yapıldı, törenlere katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.
22.03.2022Gündem
Özlem Binel, “Boyun Devrilsin Murtaza” ile kadınların hislerine tercüman oluyor
Özlem Binel, “Boyun Devrilsin Murtaza” ile kadınların hislerine tercüman oluyorDaha önce pek çok kitabın altına imzasını atmış olan Özlem Binel’in kaleme aldığı Boyun Devrilsin Murtaza, yetememe, yetişememe, sıkışmışlık, yalnızlık, insanları mutlu edebilme çabası ve hayal kırıklığı ile dolu bir günce olarak okuyucuyla buluşuyor. Vuslat’ın Murtaza’sına serzenişlerini dile getiren kitap, hemen hemen her kadının yaşadığı dile getirilemeyen hisleri dile getiren yapısıyla tercüman oluyor. Boyun Devrilsin Murtaza kitabı ve çok daha fazlasını Özlem Binel ile konuştuk.
22.03.2022Yaşam
Şehver Sultan nasıl öldü, kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu'nun Şehver Hatun'u Zeynep Özder kaç yaşında, kim?
Şehver Sultan nasıl öldü, kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu'nun Şehver Hatun'u Zeynep Özder kaç yaşında, kim?Zeynep Özder, Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Şehver Sultan'a hayat veriyor. Alparslan'ın ablası olan Şehver Sultan'ın hayatına dair detaylar merak konusu. Peki, Alparslan dizisinin Şehver'i Zeynep Özder kimdir?
14.03.2022Cadde
Fitness eğitmeni Hilal 11 yıl sonra yürümeye başladı
Fitness eğitmeni Hilal 11 yıl sonra yürümeye başladıMuğla’da, geçirdiği beyin kanaması sonucu 4 ay yoğun bakımda kalan, 5 kez ameliyat olan ve kısmi felç nedeniyle sol tarafını hissetmeyen Hilal Pektezel (39) pes etmedi. 11 yıl sonra yürümeye başlayan fitness eğitmeni olan Pektezel, "Pes etmedim ve başardım. Tamamen iyileşip, fitness eğitmenliğimi sürdürmek istiyorum" dedi.
4.03.2022Gündem
Türk roket takımı ABD’de yarışacak
Türk roket takımı ABD’de yarışacak TEKNOFEST yarışmalarında tanışan 5 farklı üniversiteden öğrencinin kurduğu Marmara Roket Takımı, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenecek ‘Sounding Rocket’ yarışmasına katılacak.
24.02.2022Teknoloji
Sağlık çalışanlarının pandemi mücadelesi sergiyle anlatılacak
Sağlık çalışanlarının pandemi mücadelesi sergiyle anlatılacakKovid-19 küresel salgınında sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelelerini ve karşılaştıkları riskleri gözler önüne seren “Yaşatmak Uğruna: Kovid-19 Küresel Salgını Günlerinde Sağlık Çalışanları” isimli sergi, 17 Şubat 2022 tarihinde CerModern’de açılıyor.
21.02.2022Kültür Sanat
Maske yasağı ne zaman kalkacak? Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan açıklama
Maske yasağı ne zaman kalkacak? Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan açıklamaTürkiye genelinde vaka sayıları düşüş eğiliminde. Hastaneye yatışlar da yüzde 28 azaldı. Uzmanlardan umutlandıran bir açıklama geldi. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan, bazı ülkelerde koronavirüs sürecinde toplumu rahatlatacak bazı uygulamaların hayata geçirildiğini söyledi. İlhan, "Daha az kalabalık olan bir yere gidildi, buralarda insanlar maskesiz dolaşabilecek gibi gözüküyor. Bunların kararını vermek için rakamları, gidişatı görüp ona göre değerlendirme yapmak elbette daha doğru olacaktır." dedi.
21.02.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi: Vefatların düşmesini bekliyorum
Bilim Kurulu Üyesi: Vefatların düşmesini bekliyorumSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüs salgınında İstanbul'da vaka sayısının düşmeye başladığını belirterek, "Anadolu'da da aşağıya doğru gidişin olabileceğini düşünüyorum. Vakalar bu ay sonuna doğru daha aşağıya doğru inebilir. Vefatların da giderek aşağıya doğru düşmesini bekliyorum" dedi.
21.02.2022Gündem
Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan flaş maske açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan flaş maske açıklamasıSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Kişisel görüşüm; çok kalabalık ortamlarda örneğin toplu taşımada, otobüs, uçak seyahatinde, sinemada, tiyatro gibi yerlerde insanlar maske takarak hem kendilerini hem de çevrelerini koruyabilirler. Bunun yanında daha az kalabalık olan bir yere gidildi, buralarda insanlar maskesiz dolaşabilecek gibi gözüküyor" dedi.
19.02.2022Gündem
Deprem alarmı! Gözler İstanbul'da ama daha riskli 10 yer var...
Deprem alarmı! Gözler İstanbul'da ama daha riskli 10 yer var...Türkiye'de 2021'de 107 sel ve su baskını, 66 orman yangını, 16 kar/tipi olayı ile 39 heyelan meydana geldi. 2022'de de Türkiye'yi bekleyen pek çok doğal afet var. İstanbul depreminden çok daha riskli, her an deprem olabilecek 10'dan fazla yer olduğuna vurgu yapan uzmanlar, bu konuda çok önemli uyarılarda bulundu.
25.02.2022Gündem
Şair ve akademisyen Salih Bolat yaşamını yitirdi
Şair ve akademisyen Salih Bolat yaşamını yitirdiÇağdaş Türk şiirinin önde gelen temsilcilerinden, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde uzun yıllar ders veren şair, yazar ve akademisyen Salih Bolat, koronavirüs nedeniyle 66 yaşında hayatını kaybetti. Bolat, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.
13.02.2022Kültür Sanat
Kanlı Noel'de 3 kardeşi şehit olan Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan TMT tepkisi
Kanlı Noel'de 3 kardeşi şehit olan Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan TMT tepkisiÜç kardeşi 1963 yılındaki “Kanlı Noel” olaylarında EOKA terör örgütü tarafından Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde şehit edilen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) hakkındaki mesnetsiz söylemleri eleştirdi.
10.02.2022Haberler
Kanlı Noel'de 3 kardeşi şehit olan Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan TMT tepkisi
Kanlı Noel'de 3 kardeşi şehit olan Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan TMT tepkisiÜç kardeşi 1963 yılındaki “Kanlı Noel” olaylarında EOKA terör örgütü tarafından Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde şehit edilen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) hakkındaki mesnetsiz söylemleri eleştirdi.
10.02.2022Gündem
Şule Çet raporunu hazırlayan doktora men cezası kesinleşti
Şule Çet raporunu hazırlayan doktora men cezası kesinleştiAnkara’da üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili davada hazırladığı, raporla tepki çeken adli tıp uzmanı Dr. Mehmet Nuri Aydın'a; Ankara Tabip Odası'nca verilen 6 ay meslekten men cezası, Türk Tabipler Birliği Yüksek Onur Kurulu tarafından onanarak kesinleşti.
10.02.2022Gündem
Bilim Kurulu üyesi tarih verdi:  Şubat ayı içerisinde...
Bilim Kurulu üyesi tarih verdi: Şubat ayı içerisinde...Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Bakıldığı zaman belli bir doygunluk belli bir pik noktasına doğru eriştiğimiz gözüküyor. Bu nedenle vatandaşlarımız dikkatli olduğu takdirde, aşılarını olduğu ve korunma önlemlerine riayet ettiği takdirde Şubat ayı içerisinde rakamların daha aşağı doğru hızla yöneleceğine inanıyorum” dedi.
8.02.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop sergi açılışına katıldı
TBMM Başkanı Şentop sergi açılışına katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz 1950'li yıllarda uhdesine aldığı sanatçıları, yerli ve milli sanatlar üzere tefriş işleri için yetiştirmiştir. Akabinde Anadolu'nun her şehrine bir sanatçıyı görevli olarak göndermiş ve o şehre ait sanat unsurlarını öğrenerek yeni eserler üretmelerini sağlamıştır" dedi.
4.02.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Gazi Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.