Gelecek

Gelecek

Son dakika gelecek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gelecek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gelecek haber sayfamızda...

Gelecek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 160.358 gelecek haberi bulunmuştur.
Dünya Bankası: Küresel zenginlik gelecekteki refah pahasına arttı
Dünya Bankası: Küresel zenginlik gelecekteki refah pahasına arttıDünya Bankası'nın yeni raporu, küresel servetin, gelecekteki refah pahasına ve eşitsizlikleri artırarak büyüdüğünü ortaya koydu. Banka, Ulusların Değişen Zenginliği 2021 raporunu "Gelecek İçin Varlıkları Yönetme" başlığıyla yayımladı.
27.10.2021Ekonomi
Son dakika - Fernando Muslera, Uruguay Milli Takımı'nı bırakıyor!
Son dakika - Fernando Muslera, Uruguay Milli Takımı'nı bırakıyor!Beşiktaş derbisinde yediği hatalı golle eleştirilen Galatasaray’ın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera, Uruguay Milli Takımı’nı bırakmaya hazırlanıyor.
27.10.2021Galatasaray
2022 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, görüşmeler ne zaman?
2022 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu, görüşmeler ne zaman?Yeni yıl yaklaşıyor. Aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak. Milyonlar heyecanla toplantıları beklerken şu sıralar sıklıkla "2022 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zam oranı belli oldu mu?" sorusu soruluyor.
27.10.2021Ekonomi
2022 Pekin Kış Olimpiyatları, 'kapalı devre' yapılacak
2022 Pekin Kış Olimpiyatları, 'kapalı devre' yapılacak2022 Pekin Kış Olimpiyatları, Kovid-19 salgını nedeniyle "kapalı devre" yapılacak.
27.10.2021Diğer
Halterde Talat Ünlü dönemi
Halterde Talat Ünlü dönemiTürkiye Halter Federasyonu başkanlığına Talat Ünlü seçildi.
27.10.2021Diğer
İngiliz ekonomisinin büyüme tahmini yükseltildi
İngiliz ekonomisinin büyüme tahmini yükseltildiİngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülke ekonomisinin 2021 yıl sonu büyüme beklentisinin yüzde 4’ten 6,5 seviyesine yükseltildiğini açıkladı.
27.10.2021Uzmanpara
Türkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonlar 10 yılda yarıya indirilebilir
Türkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonlar 10 yılda yarıya indirilebilirTürkiye'de elektrik üretimi kaynaklı emisyonların gelecek 10 yılda yüzde 50 azaltılabileceği öngörülüyor.
27.10.2021Ekonomi
Nihat Özdemir açıkladı | 1-2 gün içinde yeni MHK göreve gelecek.'
Nihat Özdemir açıkladı | 1-2 gün içinde yeni MHK göreve gelecek.'Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) yeni başkanını bir iki gün içinde açıklayacaklarını belirtti.
27.10.2021Futbol
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştı
Türk mühendisi "gücü çevirdi" ambargoyu aştıTürk savunma sanayisi bünyesinde yürütülen faaliyetlerle kritik önemdeki alt sistem ve birimlerin yerlileştirme çalışmaları hız kesmeden sürüyor.
27.10.2021Teknoloji
Atarlı Kapak Sözler 2021: Kısa, Etkileyici, Anlamlı, Giderli, Laf Sokucu Kapak Sözler
Atarlı Kapak Sözler 2021: Kısa, Etkileyici, Anlamlı, Giderli, Laf Sokucu Kapak SözlerSon dönemlerde sosyal medya platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan konulardan birisi de sözler. Sevgiliye veya arkadaşa atarlı sözler bu platformlarda paylaşılıyor. Kırgınlıklarını, kızgınlıklarını dile getirmek isteyenler genellikle fotoğraflarının altında veya resimli bir şekilde sosyal medya mecralarında paylaşıyor. Kişinin çeşitli duygu ve hal durumunu dile getirdiği bu atarlı ve giderli sözler WhatsApp’ta durum sözleri olarak da kullanılıyor. Eğer siz de sosyal medya platformlarında paylaşmak için kısa, etkileyici, anlamlı, giderli kapak sözler arıyorsanız “Atarlı Sözler 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
27.10.2021Güzel Sözler
Konya'dan Avrupa'ya şırınga ihracatı
Konya'dan Avrupa'ya şırınga ihracatıKonya'da hasta başı ünitesi imal etmek için kurulan medikal firması, 5 yıl önce üretimine başladığı şırıngaların yüzde 40'ını Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.
27.10.2021Ekonomi
Öldürdüğü eski sevgilisinin ailesinden duruşmada özür diledi
Öldürdüğü eski sevgilisinin ailesinden duruşmada özür dilediBurdur'un Bucak ilçesinde 17 Mart'ta parkta tartıştığı eski sevgilisi Gizem Canbulut'u bıçaklayarak öldüren ve hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılan Eren Yıldız , duruşmada Canbulut ailesine pişman olduğunu söyleyip, özür diledi. Aile, kızlarını öldüren Yıldız'ın en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.
27.10.2021Gündem
AKDENİZ’İN EN BÜYÜK DENİZ FESTİVALİNDE YELKENLER YANGIN BÖLGESİ İÇİN AÇILDI
AKDENİZ’İN EN BÜYÜK DENİZ FESTİVALİNDE YELKENLER YANGIN BÖLGESİ İÇİN AÇILDIAmerican Hospital The Bodrum Cup’a katılan ve “#Hepberaber her şey mümkün” diyen yelkenciler, hem ormanlarımızın hem de umutlarımızın yeniden yeşereceğinin altını çizdi. Finalde ‘Hızır 1’ teknesi birinci, ‘Usta K’ ikinci, ‘Jasmin 1’ ise üçüncü oldu. Bitci Challenge Cup’ta birinciliği Beluga aldı.
27.10.2021Advertorial
Yurt dışı müteahhitlik hizmetleri 'politik risk sigortası' ile desteklenecek
Yurt dışı müteahhitlik hizmetleri 'politik risk sigortası' ile desteklenecekCumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, Türk inşaat ürünlerinin ihracatına katkı sağlanması için firmaların uluslararası pazarlarda konumlanması, güçlenmesi ve markalaşması yönünde desteklenmesine devam edilecek.
27.10.2021Ekonomi
Almanya'da salgın krizi: Nisandan beri en yüksek seviyede...
Almanya'da salgın krizi: Nisandan beri en yüksek seviyede...Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 23 bin 212 yeni vaka tespit edildi. Böylelikle ülkedeki Kovid-19 vaka sayısı nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
27.10.2021Dünya
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdü
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdüAlmanya'da hükümet, bu yıl için daha önce yüzde 3,5 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisini Kovid-19 pandemisinin kalıcı etkileri ve tedarik zincirindeki sıkıntılardan dolayı aşağı yönlü revize ederek yüzde 2,6'ya çekti.
27.10.2021Uzmanpara
Karabük'te safran üretimi artırılacak
Karabük'te safran üretimi artırılacakUNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi evleriyle ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yetiştirilen, boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda gibi birçok alanda kullanılabildiği için "mucize bitki" olarak da bilinen safranın yıllık üretimi artırılacak.
27.10.2021Ekonomi
Mobil abone sayısında hedef belirlendi
Mobil abone sayısında hedef belirlendiTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Uzmanpara
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyor
Mobil abone sayısının yükselmesi bekleniyorTürkiye'de haziran ayı itibarıyla toplam 84,6 milyon olan mobil abone sayısının gelecek yıl 85 milyon 768 bine, geniş bant abone sayısının da 85,7 milyondan 90 milyona yükselmesi öngörülüyor.
27.10.2021Teknoloji
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde törene katılacak
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde törene katılacakKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde Gaziantep’te olacak. Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde 2021-202 Akademik Yılı Açılış ve Ödül Töreni'ne katılacak olan Tatar ilk dersi verecek.
27.10.2021Gündem
TÜBİTAK '2053'e kadar sıfır emisyon' hedefine yönelik çalışmalara yoğunlaştı
TÜBİTAK '2053'e kadar sıfır emisyon' hedefine yönelik çalışmalara yoğunlaştıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, TBMM tarafından onaylanan Paris İklim Anlaşması'ndan doğan yükümlülükleri yerine getirmek için belirlenen "2053 yılı için sıfır emisyon" hedefine yönelik çalışmalarına odaklandı.
27.10.2021Teknoloji
'Sıfır Atık'ı uygulayan 61 bin kurum binası belgelendi
'Sıfır Atık'ı uygulayan 61 bin kurum binası belgelendiSıfır Atık Yönetim Sistemini kuran mahalli idareler ile bina ve yerleşkelere, 12 Ocak 2020 itibarıyla verilmeye başlanan "Sıfır Atık Belgesi"ne 61 bin kurum/kuruluşun binası sahip oldu.
27.10.2021Ekonomi
Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesi artışında başrol temiz enerjide olacak
Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesi artışında başrol temiz enerjide olacakTürkiye'de gelecek yıl elektrik üretim kapasitesine yönelik büyüme planlarında rüzgar ve güneş enerjisi başta olmak üzere temiz enerji kaynakları başrolde olacak.
27.10.2021Ekonomi
Özelleştirmede 2022 programının detayları belli oldu
Özelleştirmede 2022 programının detayları belli olduTürkiye'nin 2022 özelleştirme faaliyetlerinin ayrıntıları Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'yla netleşirken, Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı, Taşucu Limanı ve Geri Sahası ve bazı hidroelektrik santrallerinin özelleştirme işlemleri gelecek yıl içinde tamamlanacak.
27.10.2021Ekonomi
Avukatından Prens Andrew'un cinsel saldırı davası için 'uzlaşma' talebi
Avukatından Prens Andrew'un cinsel saldırı davası için 'uzlaşma' talebiİngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'un avukatı, müvekkili hakkında "cinsel saldırı" iddiasıyla ABD'de açılan davada, 2009 tarihli bir uzlaşma anlaşmasının geçerli olmasını talep etti.
27.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

2022TürkiyeEmisyonenerjiAlmanya

Gelecek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.