Gelir Vergisi Kanunu

Gelir Vergisi Kanunu

Son dakika Gelir Vergisi Kanunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gelir Vergisi Kanunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gelir Vergisi Kanunu haber sayfamızda...

Gelir Vergisi Kanunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.326 gelir vergisi kanunu haberi bulunmuştur.
GES'in vatandaşa ne kadar kazandıracağı belli oldu
GES'in vatandaşa ne kadar kazandıracağı belli olduGelire Endeksli Senet (GES) getirileri, DHMİ ve KEGM’den bütçeye aktarılan hasılatın paylarına endekslendi. Böylece GES'in vatandaşa ne kadar kazandıracağı belli oldu. İşte detaylar...
11.06.2022Ekonomi
Son dakika... Erdoğan duyurmuştu! Yeni istihdam programının detayları belli oldu
Son dakika... Erdoğan duyurmuştu! Yeni istihdam programının detayları belli olduİlave istihdam sağlayan firmaların, işe alacakları her işçi için 3 aydan 6 aya kadar SGK primleri bakanlık tarafından karşılanacak. Dün açıklanan istihdam projesiyle ilgili detaylar belli oldu.
13.04.2022Ekonomi
AGİ kalktı mı, kimler AGİ alacak? 2022 AGİ zammı ne oldu? İşte bekar, evli, çocuklu AGİ
AGİ kalktı mı, kimler AGİ alacak? 2022 AGİ zammı ne oldu? İşte bekar, evli, çocuklu AGİAGİ kalktı mı, kimlere verilecek? 2022 yılı asgari ücrete gelen zam ile birlikte yeni yılda asgari geçim indirimi verilip verilmeyeceği de merak ediliyor. AGİ tutarları asgari ücretin içerisinde mi? İşte 2022 AGİ ile ilgili Bakan Bilgin'in yaptığı son açıklamalar.
13.01.2022Gündem
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 bekar, evli, çocuklu AGİ tutarları
Kimler AGİ alacak, agi kalktı mı? 2022 bekar, evli, çocuklu AGİ tutarlarıAGİ tutarları belli oldu. 2022 yılı asgari ücretin belirlenmesinin ardından en çok merak edilen konulardan birisi de Asgari Geçim İndirimi oldu. Asgari ücrete gelen yüzde 50 zam ve asgari ücretteki verginin kaldırılması ile birlikte AGİ asgari ücrete dahil edildi. Peki, kimlere AGİ verilecek, AGİ kaldırıldı mı? İşte detaylar...
8.01.2022Ekonomi
AGİ hesaplama, 2022 AGİ ne kadar? Bekar, evli, çocuklu AGİ zammı
AGİ hesaplama, 2022 AGİ ne kadar? Bekar, evli, çocuklu AGİ zammıAGİ ücretleri ne oldu? 2022 Asgari ücret zammının açıklanmasının ardından en çok merak edilenlerden birisi de AGİ ücretleri oldu. Asgari Geçim İndirimi nedir, bu yıl kaldırıldı mı? İşte AGİ ile ilgili son gelişmeler ve 2022 bekar, evli, çocuklu AGİ tutarları.
30.12.2021Ekonomi
Agi nasıl hesaplanır, 2022 AGİ zammı ne kadar? Bekar, evli, çocuklu AGİ (Asgari Geçim İndirimi) tutarları
Agi nasıl hesaplanır, 2022 AGİ zammı ne kadar? Bekar, evli, çocuklu AGİ (Asgari Geçim İndirimi) tutarlarıYeni yılda AGİ ne kadar oldu? Asgari Geçim Ücreti tutarları yeni yıl asgari ücret zammı ardından gündemden düşmüyor. 2022 Asgari ücret 4 bin 250 TL olurken Asgari Geçim İndirimi asgari ücretinin içerinde mi yer alıyor merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin AGİ ile ilgili ayrıntıları açıkladı. İşte 2022 AGİ tutarları.
29.12.2021Ekonomi
AGİ (Asgari Geçim İndirimi) kimlere verilecek, kalktı mı? Yeni yılda bekar, evli, çocuklu AGİ zammı ne oldu?
AGİ (Asgari Geçim İndirimi) kimlere verilecek, kalktı mı? Yeni yılda bekar, evli, çocuklu AGİ zammı ne oldu?AGİ kaldırıldı mı, yeni yılda kimlere verilecek? Asgari ücrete 2022 yılı için yüzde elli zam yapıldı. Asgari ücret zammıyla birlikte en çok araştırılan konu ise Asgari Geçim İndirimi oldu. AGİ, asgari ücrete dahil mi edildi, kaldırıldı mı? İşte 2022 bekar, evli, çocuklu için AGİ tutarları.
27.12.2021Gündem
Gelir Vergisi Kanunu'nda değişiklik yapıldı
Gelir Vergisi Kanunu'nda değişiklik yapıldıAsgari ücret tutarından gelir ve damga vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.
26.12.2021Uzmanpara
İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştı
İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yeni düzenlemeye göre; tüm ücret ve maaşların asgari ücret tutarı kısmından gelir ve damga vergisi alınmayacak. Böylece, 18.5 milyon işçi ve memurun gelirlerinin asgari ücret kadarlık tutarına vergi istisnası getirilecek. Bu vergi istisnasının mali yükü ise 37.6 milyar TL olacak.
23.12.2021Siyaset
Son dakika... İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştı
Son dakika... İşçi ve memura 'vergi istisnası' yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen yeni düzenlemeye göre; tüm ücret ve maaşların asgari ücret tutarı kısmından gelir ve damga vergisi alınmayacak. Böylece, 18.5 milyon işçi ve memurun gelirlerinin asgari ücret kadarlık tutarına vergi istisnası getirilecek. Bu vergi istisnasının mali yükü ise 37.6 milyar TL olacak.
23.12.2021Ekonomi
Son dakika: AK Parti'den 'elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife' açıklaması!
Son dakika: AK Parti'den 'elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife' açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada "Elektrik faturalarında fiyat farkını belirleyen yasa teklifini 4 Ocak’ta TBMM Başkanlığı’na sunulacak. 4 Ocak tarihinden itibaren, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başladığı anda, kademeli doğal gaz tarifesini de getireceğiz." ifadelerini kullandı.
23.12.2021Ekonomi
Vergi muafiyeti/vergi istisnası nedir? Vergi muafiyeti ne kadara kadar geçerli?
Vergi muafiyeti/vergi istisnası nedir? Vergi muafiyeti ne kadara kadar geçerli?Bütün çalışanların eşit şekilde asgari ücret kadar vergiden muaf olmasını düzenleyen madde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Vergi muafiyetinin kabul edilmesi ile birlikte, 'vergi muafiyeti nedir, nasıl olacak?' merak ediliyor. İşte vergi muafiyeti ile ilgili son durum.
22.12.2021Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç, değerli kağıtta yeni tarifeler belli oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi, harç, değerli kağıtta yeni tarifeler belli olduYeni yıla sayılı günler kala vergi düzenlemeleri birer birer Resmi Gazete'de yayımlanmaya başladı. Buna göre vergi, harç, değerli kağıt, engelli otomobili tavanı gibi birçok kalemde yeni rakamlar belli oldu.
21.12.2021Ekonomi
Tüm çalışanların ücretlerinden damga ve gelir vergisi istisnası getiren teklif kabul edildi
Tüm çalışanların ücretlerinden damga ve gelir vergisi istisnası getiren teklif kabul edildiTüm çalışanların ücretlerinden damga ve gelir vergisi istisnası getiren teklif kabul edildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmadına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Tüm çalışanların ücretlerinin brüt asgari ücret kısmı damga ve gelir vergisi istisnası getiriliyor.
20.12.2021Ekonomi
Tüm çalışanlar asgari ücret kadar vergiden muaf olacak
Tüm çalışanlar asgari ücret kadar vergiden muaf olacakBütün çalışanların eşit şekilde asgari ücret kadar vergiden muaf olmasını düzenleyen madde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
20.12.2021Ekonomi
Vergi muafiyeti düzenlemesi komisyonda
Vergi muafiyeti düzenlemesi komisyondaAsgari ücretten gelir ve damga vergisi alınmamasını içeren 'Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlandı.
20.12.2021Uzmanpara
Asgari ücrette vergi muafiyeti düzenlemesi komisyonda
Asgari ücrette vergi muafiyeti düzenlemesi komisyondaAsgari ücretten gelir ve damga vergisi alınmamasını içeren 'Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlandı.
20.12.2021Ekonomi
Son dakika: Asgari ücrette damga ve gelir vergisi kalkıyor! Yasa teklifi Meclis'e sunuldu
Son dakika: Asgari ücrette damga ve gelir vergisi kalkıyor! Yasa teklifi Meclis'e sunulduSon dakika haberine göre; Asgari ücrette Damga Vergisi ile Gelir Vergisi'nin kaldırılmasını öngören 13 maddelik yasa teklifi, AK Parti milletvekillerince TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
17.12.2021Ekonomi
Serbest Meslek Makbuzu (Smm) Nedir, Nasıl Alınır? Smm Kimler Kullanabilir?
Serbest Meslek Makbuzu (Smm) Nedir, Nasıl Alınır? Smm Kimler Kullanabilir?Serbest meslek yapan kişiler, mesleki faaliyetleri ile ilgili tahsilatlarda, tanzim etmek zorunda kaldıkları belgeye Serbest Meslek Makbuzu (SMM) adı verilir. Serbest Meslek Makbuzu, iki sayfa olacak şekilde düzenlenir. Bir sayfası ise müşteriye verilir. Serbest meslek makbuzu (SMM) nedir, nasıl alınır sizler için derledik.
10.12.2021Eğitim
Yeniden değerleme oranı % 36.2 oldu
Yeniden değerleme oranı % 36.2 olduVatandaşın vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi tüm işlemlerinde 2021 yılının kalan dönemi ile yeni yılda ödeyeceği tutarı belirleyen yeniden değerleme oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yüzde 36.2 olarak belirlendi.
28.11.2021Ekonomi
Afganistan'daki son Yahudi'nin Türkiye'ye göçü geçmişteki benzer olayları akıllara getirdi
Afganistan'daki son Yahudi'nin Türkiye'ye göçü geçmişteki benzer olayları akıllara getirdiTaliban'ın Afganistan'da yıllar sonra yönetimi yeniden ele almasının ardından yaşanan görüntüler hafızalarda hâlâ tazeliğini koruyor. Başkent Kâbil'deki uluslararası havaalanına akın eden binlerce Afgan ülkeden gerçekleştirilen tahliye operasyonlarıyla kaçmaya çalışıyordu. Kimi bunu başarabilirken kimisi ise uçağın iniş takımlarından düşüp feci şekilde can vermişti. Bu coğrafyadaki son Yahudi olan Zebulun Simantov da Afganistan'dan göç etmek zorunda kalanlardan biriydi. Onun hikâyesi geçmişte yaşanan acı günleri ve kurtarma olaylarını hatırlattı.
24.10.2021Gündem
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçti
Son dakika! Küçük esnafa gelir vergisi muafiyeti TBMM'den geçtiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı paylaşımda küçük esnafa gelir vergisi muafiyetinin TBMM'den geçtiğini duyurdu.
15.10.2021Siyaset
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildi
Son dakika: Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Komisyonda kabul edildiSon dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
6.10.2021Siyaset
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! İlk 25 madde komisyonda kabul edildi
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! İlk 25 madde komisyonda kabul edildiAK Partili milletvekillerin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin 25 maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
5.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gelir Vergisi Kanunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.