General Motors

General Motors

Son dakika General Motors haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan General Motors gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan General Motors haber sayfamızda...

General Motors

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.096 general motors haberi bulunmuştur.
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!
TV’ler: Mikro LED Evler: Temassız!CES 2022’de televizyon teknolojileri ve akıllı evlerin ağırlığı hissedilecek. Daha büyük, daha iyi görüntü sunan TV modellerini görüyor olacağız. Mikro LED’ler öne çıkacak.
4.01.2022Ekonomi
Sıfır emisyonlu araçlara geçiş için küresel mutabakat imzalandı
Sıfır emisyonlu araçlara geçiş için küresel mutabakat imzalandıTürkiye, İngiltere ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu 33 ülke, 40 şehir, 11 araç üreticisi şirket ve 27 filo sahibi kuruluş, sıfır emisyonlu araçlara geçiş için mutabakat imzaladı.
10.11.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, günü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 200 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,74 azalarak 35.490,69 puana geriledi.
27.10.2021Ekonomi
General Motors, 40 bin şarj istasyonu kuracak
General Motors, 40 bin şarj istasyonu kuracakAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), elektrikli otomobiller için ABD ve Kanada'da gelecek yıldan itibaren 40 bin şarj istasyonu kuracağını bildirdi.
27.10.2021Uzmanpara
General Motors ABD ve Kanada'da 40 bin şarj istasyonu kuracak
General Motors ABD ve Kanada'da 40 bin şarj istasyonu kuracakAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), elektrikli otomobiller için ABD ve Kanada'da gelecek yıldan itibaren 40 bin şarj istasyonu kuracağını bildirdi.
26.10.2021Ekonomi
Elektrikli araçların küresel pazardaki payı artıyor
Elektrikli araçların küresel pazardaki payı artıyorDünyada elektrikli araçların pazar payının, model çeşitliliği ve yeni yatırımlarla 2025'e kadar yüzde 29'a yükseleceği tahmin ediliyor.
21.10.2021Ekonomi
Ford'un ABD satışları geriledi
Ford'un ABD satışları gerilediABD'nin büyük otomobil üreticilerinden Ford'un satışları, çip tedarikinde küresel çapta yaşanan sıkıntı nedeniyle ağustosta geçen yıla kıyasla yüzde 33,1'lik düşüş gösterdi.
3.09.2021Uzmanpara
Otomotiv devinden flaş karar!  Dizel ve benzinli otomobil üretimini durduruyor
Otomotiv devinden flaş karar! Dizel ve benzinli otomobil üretimini durduruyorAlman lüks otomobil üreticisi Audi yaptığı açıklamada, sıfır karbon emisyonu hedefinin bir parçası olarak 2033 yılına kadar dizel ve benzinli otomobil üretimini durduracağını açıkladı. CEO Markus Duesmann verdiği demeçte, "Audi, elektrik çağına kararlı ve güçlü bir adım atmaya hazır" dedi.
24.06.2021Ekonomi
Bir ülke daha NASA ile anlaşma imzaladığını duyurdu
Bir ülke daha NASA ile anlaşma imzaladığını duyurduYeni Zelanda’nın, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ile uzay boşluğu ve Ay yüzeyindeki faaliyetleri düzenleyen Artemis Anlaşmalarını imzaladığı bildirildi.
1.06.2021Teknoloji
General Motors Ay’da ulaşıma el attı...
General Motors Ay’da ulaşıma el attı...Son yıllarda fazla yüklerinden kurtulup, kaynaklarını elektrikli araçlara geçiş konusuna yönelten ve önceki yıllara göre daha sessiz kalan General Motors, önemli bir anlaşmayla dikkatleri üzerine çekti.
31.05.2021Otomobil
NASA'nın otonom Ay aracını geliştirecek markalar belli oldu
NASA'nın otonom Ay aracını geliştirecek markalar belli olduNASA uzaya gözünü dikmiş durumda. Mars görevlerini başarıyla sürdüren NASA, Ay tarafında da çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların bir sonucu olarak 1972 yılından beri Ay'da aktif bir şekilde bulunan NASA, burası için özel bir araç geliştirecek.
27.05.2021Teknoloji
Çipten sonra şimdi de lastik! Büyük kriz...
Çipten sonra şimdi de lastik! Büyük kriz...Otomotiv sektöründe tedarik sorunu büyüyor. Önde gelen fabrikaların üretimi durdurmasına neden olan çip krizine, şimdi de lastik krizi eklenmek üzere. Kauçuk üretimindeki düşüşün lastik piyasasına yansımasından kaygı duyuluyor
27.04.2021Ekonomi
Biden 19 şirketin üst yöneticileriyle görüştü
Biden 19 şirketin üst yöneticileriyle görüştüABD Başkanı Joe Biden, çip arzında yaşanan sıkıntıyı ele almak üzere yarı iletken, otomobil ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren 19 şirketin üst yöneticileriyle bir araya geldi.
12.04.2021Ekonomi
GM üretimini azaltmaya devam edecek
GM üretimini azaltmaya devam edecekGeneral Motors, çip tedariğinde sorunlar nedeniyle ABD'de üretimini azaltmaya devam edecek.
12.04.2021Uzmanpara
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştı
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştıDünyanın en popüler ve en değerli kripto para birimi olan Bitcoin yeni bir rekor kırarak 60 bin eşiğine yükseldi.
13.03.2021Ekonomi
Tayvan’daki kuraklık küresel çip üretimini vurdu
Tayvan’daki kuraklık küresel çip üretimini vurduKüresel çip talebindeki artışa yetişmekte zorlanan elektronik sektörüne bir darbe de Tayvan'da yaşanan kuraklıktan geldi. Çip fabrikaları, üretim için ihtiyaç duydukları suya erişmekte sorun yaşıyor. Bu durum, ülkedeki çip üretimini artırma planlarına da zarar veriyor.
26.02.2021Dünya
Jaguar, Tesla'nın yolundan gitmeye hazırlanıyor!
Jaguar, Tesla'nın yolundan gitmeye hazırlanıyor!Land Rover, lüks otomobil markası Jaguar'ın 2025 yılından itibaren tamamen elektrikli araç üretir hale getirilmesinin planlandığını duyurdu. Jaguar Land Rover, şirketin 2039 yılına kadar karbon nötr olmasının hedeflendiği yeni küresel stratejisini açıkladı.
16.02.2021Teknoloji
General Motors'tan 'kar' uyarısı
General Motors'tan 'kar' uyarısıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), çip tedarikinde yaşanan sıkıntı nedeniyle 2021'deki faiz, amortisman ve vergi öncesi karının 2 milyar dolara kadar düşüş gösterebileceği tahmininde bulundu.
11.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Ekonomi
General Motors üretim kesintisini uzattı
General Motors üretim kesintisini uzattıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan küresel sıkıntı nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi.
10.02.2021Uzmanpara
General Motors üretim kesintisini marta kadar uzattı
General Motors üretim kesintisini marta kadar uzattıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan küresel sıkıntı nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi.
9.02.2021Ekonomi
Dev şirket benzinli ve dizel araçlara veda edecek
Dev şirket benzinli ve dizel araçlara veda edecekAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini sonlandırarak yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını duyurdu.
29.01.2021Uzmanpara
Tarih verdi! Benzinli ve dizel araçlara veda edecek
Tarih verdi! Benzinli ve dizel araçlara veda edecekAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini sonlandırarak yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını duyurdu.
29.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

General Motors ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.