General Motors

General Motors

Son dakika General Motors haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan General Motors gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan General Motors haber sayfamızda...

General Motors

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.083 general motors haberi bulunmuştur.
Biden 19 şirketin üst yöneticileriyle görüştü
Biden 19 şirketin üst yöneticileriyle görüştüABD Başkanı Joe Biden, çip arzında yaşanan sıkıntıyı ele almak üzere yarı iletken, otomobil ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren 19 şirketin üst yöneticileriyle bir araya geldi.
12.04.2021Ekonomi
GM üretimini azaltmaya devam edecek
GM üretimini azaltmaya devam edecekGeneral Motors, çip tedariğinde sorunlar nedeniyle ABD'de üretimini azaltmaya devam edecek.
12.04.2021Uzmanpara
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyor
Çip krizi diğer sektörlere de yayılıyorOtomotivde başlayarak elektronik gibi diğer sektörlere de sıçrayan küresel çip tedariki sorununun, üretimde aksamalara neden olarak milyarlarca dolarlık zarara yol açması bekleniyor.
31.03.2021Uzmanpara
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştı
Bitcoin'den yeni rekor! Bir eşiği daha aştıDünyanın en popüler ve en değerli kripto para birimi olan Bitcoin yeni bir rekor kırarak 60 bin eşiğine yükseldi.
13.03.2021Ekonomi
Tayvan’daki kuraklık küresel çip üretimini vurdu
Tayvan’daki kuraklık küresel çip üretimini vurduKüresel çip talebindeki artışa yetişmekte zorlanan elektronik sektörüne bir darbe de Tayvan'da yaşanan kuraklıktan geldi. Çip fabrikaları, üretim için ihtiyaç duydukları suya erişmekte sorun yaşıyor. Bu durum, ülkedeki çip üretimini artırma planlarına da zarar veriyor.
26.02.2021Dünya
Jaguar, Tesla'nın yolundan gitmeye hazırlanıyor!
Jaguar, Tesla'nın yolundan gitmeye hazırlanıyor!Land Rover, lüks otomobil markası Jaguar'ın 2025 yılından itibaren tamamen elektrikli araç üretir hale getirilmesinin planlandığını duyurdu. Jaguar Land Rover, şirketin 2039 yılına kadar karbon nötr olmasının hedeflendiği yeni küresel stratejisini açıkladı.
16.02.2021Teknoloji
General Motors'tan 'kar' uyarısı
General Motors'tan 'kar' uyarısıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), çip tedarikinde yaşanan sıkıntı nedeniyle 2021'deki faiz, amortisman ve vergi öncesi karının 2 milyar dolara kadar düşüş gösterebileceği tahmininde bulundu.
11.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,36 artışla 31.489,46 puandan işlem gördü.
10.02.2021Ekonomi
General Motors üretim kesintisini uzattı
General Motors üretim kesintisini uzattıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan küresel sıkıntı nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi.
10.02.2021Uzmanpara
General Motors üretim kesintisini marta kadar uzattı
General Motors üretim kesintisini marta kadar uzattıAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), yarı iletken çip tedarikinde yaşanan küresel sıkıntı nedeniyle 3 tesisindeki üretim kesintisinin mart ayının ortalarına kadar uzayacağını bildirdi.
9.02.2021Ekonomi
Dev şirket benzinli ve dizel araçlara veda edecek
Dev şirket benzinli ve dizel araçlara veda edecekAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini sonlandırarak yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını duyurdu.
29.01.2021Uzmanpara
Tarih verdi! Benzinli ve dizel araçlara veda edecek
Tarih verdi! Benzinli ve dizel araçlara veda edecekAmerikan otomobil üreticisi General Motors (GM), 2035'e kadar benzinli ve dizel araç üretimini sonlandırarak yalnızca elektrikli araç üretmeyi planladığını duyurdu.
29.01.2021Ekonomi
General Motors elektrikli Corvette üretebilir
General Motors elektrikli Corvette üretebilirGeneral Motors’un “Project R” planı, Ford’un Mustang Mach-E modeline rakip olması için Corvette’in elektrikli versiyonunun üretilmesini amaçlıyor.
15.01.2021Teknoloji
Tesla'nın hisseleri yüzde 700 arttı
Tesla'nın hisseleri yüzde 700 arttıGüney Afrikalı girişimci Elon Musk'ın şirketi Tesla'nın bu yıl borsada yakaladığı ve benzerine çok ender rastlanan yükseliş, kendilerine 'Teslaner' adını takan çok sayıda yeni dolar milyonerini de ortaya çıkardı.
30.12.2020Uzmanpara
Biden savaş döneminden kalma yasayı kullanabilir
Biden savaş döneminden kalma yasayı kullanabilirABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, savaş dönemlerinde kullanılan Savunma Üretim Yasasını yeni tip koronavirüs (covid-19) aşısının üretiminin artırılması için devreye sokabileceği bildirildi.
28.12.2020Dünya
General Motors milyonlarca aracını geri çağırıyor
General Motors milyonlarca aracını geri çağırıyorABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi, otomotiv üreticisi General Motors'un Takata hava yastığı problemi nedeniyle 5,9 milyon kamyonet ve SUV modelini geri çağırdı. Bunun General Motors'a maliyeti 1,2 milyar dolar olacak.
24.11.2020Otomobil
GM 5,9 milyon aracını geri çağıracak
GM 5,9 milyon aracını geri çağıracakABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), otomotiv üreticisi General Motors'un (GM) Takata hava yastığı problemi nedeniyle 5,9 milyon kamyonet ve SUV modelini geri çağırması gerektiğine karar verdi.
24.11.2020Uzmanpara
GM, 5,9 milyon aracını geri çağıracak
GM, 5,9 milyon aracını geri çağıracakABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), otomotiv üreticisi General Motors'un (GM) Takata hava yastığı problemi nedeniyle 5,9 milyon kamyonet ve SUV modelini geri çağırması gerektiğine karar verdi.
23.11.2020Ekonomi
General Motors'tan sürpriz prototip
General Motors'tan sürpriz prototipÜnlü otomobil üreticisi General Motors, yatırımcılara yapılan sunumda yeni elektrikli pikap kamyoneti de görücüye çıkardı.
21.11.2020Teknoloji
Üç boyutlu yazıcıyla her alanda üretim atağı
Üç boyutlu yazıcıyla her alanda üretim atağıPrusa marka 3D yazıcılar, Türkiye’de üretimi hızlandırmayı hedefliyor. Markanın Türkiye temsilcisi Metatechtr’nin sunduğu 3D yazıcı modelleri pek çok sektörde kullanılıyor. Hem üretim sürecini azaltıyor hem de maliyetleri düşürüyorlar.
17.11.2020Ekonomi
General Motors 1977 Model K5 Blazer aracını elektrikliye dönüştürdü
General Motors 1977 Model K5 Blazer aracını elektrikliye dönüştürdüGeneral Motors, 1977 model K5 Blazer araçlarından birini Chevy Bolt EV bataryalarını kullanan eCrate dönüştürücüsünü kullanarak elektrikli hale getirdi.
4.11.2020Otomobil
Fiat Chrysler’in CEO’su açıkladı! Artık elektrikli olacak
Fiat Chrysler’in CEO’su açıkladı! Artık elektrikli olacakFiat Chrysler’in CEO’su Mike Manley, Ram serisinin yeni aracının elektrikli olacağını teyit etti.
1.11.2020Teknoloji
Otopilot testinde General Motors Tesla'ya fark attı
Otopilot testinde General Motors Tesla'ya fark attıGeneral Motors’un GM.N Super Cruise sistemi, bir kez daha Tesla’nın TSLA.O otopilot sistemine fark attı. Aktif sürüş destek sistemine sahip 17 farklı araçta yapılan testler doğrultusunda bu sonuca ulaşıldı.
29.10.2020Teknoloji
Hummer elektrikli motor ile geldi
Hummer elektrikli motor ile geldiGeneral Motors'un elektrikli olarak geri dönen Hummer, pick-up ve SUV gövdesi ile 2021 yılında yollarda olacak. Hummer EV adı verilen araç, süperspor otomobilleri aratmayacak şekilde 0'dan 100 km/s hıza 3 saniyede çıkabiliyor.
21.10.2020Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

general motorsABDgmtulganBiden

General Motors ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.