Gider

Gider

Son dakika gider haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gider gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gider haber sayfamızda...

Gider

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.959 gider haberi bulunmuştur.
Hucurat Suresi Oku - Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Meali
Hucurat Suresi Oku - Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti ve MealiKur’an-ı Kerim’in 49. suresi olan Hucurat Suresi toplam 18 ayetten oluşmaktadır. Medine’de indiğine inanılan sure adını 4.ayette geçen bir terimden almaktadır. Hucurat Türkçe odalar anlamına gelmektedir. Surede kast edilen odalar Mescid’i Nebevi yanında peygamber eşleri için ayrılmış olan yerlerdir. Kuran'da 516. sayfada ve 26. cüzde yer almaktadır. Hucurat Suresinin pek çok fazileti vardır. Hucurat Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Hadid Suresi Okunuşu ve Anlamı: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hadid Suresi Okunuşu ve Anlamı: Hadid Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam alemi için önemli bir yere sahip olan Hadid Suresi, Medine devrinde tebliğ edilmiştir. Toplamda 29 ayeti bulunan sure, Mushaf sıralamasında 57. sırada yer almaktadır. Surenin adı il ayette paylaşılan “hadid” kelimesinden gelmektedir. Yani bu ismin manası; demir, öfkeli ve kızgın manalarına gelmektedir.
13.08.2022Sureler
Sinemamızın tam kalbi: Ertem Eğilmez
Sinemamızın tam kalbi: Ertem EğilmezBugün hâlâ filmleri tekrar tekrar izlenen ve her izleyişte yüz güldürüp zamanı durduran Ertem Eğilmez’in hayatı, sinemaya bakışı ve eserleri “Ertem Eğilmez” kitabında ayrıntılarıyla anlatılıyor.
13.08.2022Kültür Sanat
Menopozda kırışıklıklara doğal çözümler
Menopozda kırışıklıklara doğal çözümlerRuhumuz çok genç olsa da yıllar ilerledikçe cildimizde ve bağ dokumuzda gevşeme yani bir elastikiyet kaybı başlar.
12.08.2022Cadde
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! Deterjan firmasının sahibi Süleyman Kocabaş ilk kez konuştu
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! Deterjan firmasının sahibi Süleyman Kocabaş ilk kez konuştuAnkara'da üç katı kazanç vaadiyle 40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen deterjan firmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. İlk kez konuşan firma sahibinin sözleri şoke ederken, gözaltı haberleri de geliyor.
11.08.2022Haberler
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! Deterjan firmasının sahibi Süleyman Kocabaş ilk kez konuştu
Türkiye bu vurgunu konuşuyor! Deterjan firmasının sahibi Süleyman Kocabaş ilk kez konuştuAnkara'da üç katı kazanç vaadiyle 40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen deterjan firmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. İlk kez konuşan firma sahibinin sözleri şoke ederken, gözaltı haberleri de geliyor.
11.08.2022Gündem
Tekasür Suresi Okunuşu ve Anlamı: Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Tekasür Suresi Okunuşu ve Anlamı: Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiTekasür Suresi, ismini “tekasür” teriminden almaktadır. Bu bağlamda, Mekke’de indirildiğine inanılan bu sure, çoklukla övünme manası taşımaktadır. Tekasür Suresi, Mushaf sırasına göre, 102 numaranın sahibidir. İniş sırasına göre de 16. sure olarak kabul edilmektedir. Tekasür Suresi’nin önünde ve arkasında nüzul eden sureler ise Kevser ve Ma’un Suresi olarak sıralanmaktadır. Tekasür Suresi, toplamda 8 ayet-i kerimeden oluşmakta ve nispeten kısa bir sure olarak kabul edilmektedir. Ancak bu sureyi okuyan kişinin çok farklı faziletlere erişebildiğine inanılmaktadır. Tekasür Suresi Türkçe Okunuşu, anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
Ev kiralarken hayvanların bakımı için ‘sözleşme’ yaptı ancak ihtarname geldi
Ev kiralarken hayvanların bakımı için ‘sözleşme’ yaptı ancak ihtarname geldiKocaeli'de Hayvan Hakları Derince Temsilcisi Fatma Özçelik, ev kiralarken bahçede kedi ve köpeklerini beslemek için ev sahibi ile sözleşme yaptı. Ancak hayvanların sayısının fazla olması, sokaktaki hayvanların beslenmesi ve hasta hayvanlara kafeste bakılması rahatsızlık yarattı.
11.08.2022Gündem
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Promosyonda 20 günde 3500 TL'lik fark
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Promosyonda 20 günde 3500 TL'lik farkBankaların son günlerde emekliler için açıkladığı promosyon rakamları vatandaşı harekete geçirdi. Promosyon değişikliği yapacak emekliler için önemli açıklamalarda bulunan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu dikkat çeken bir uyarı geldi
11.08.2022Ekonomi
İkinci çeyrekte satışlarını artırdı
İkinci çeyrekte satışlarını artırdıCoca-Cola İçecek (CCI), 2022 yılının ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. İkinci çeyrekte raporlanan bazda yüzde 25, organik bazda ise yüzde 15 hacim artışı elde eden Coca-Cola’nın bu performansı operasyonların geneline yayıldı.
11.08.2022Ekonomi
Denize sıfır kermes
Denize sıfır kermesBodrum Göltürkbükü’nde denize sıfır kermes etkinliği düzenlendi.
11.08.2022Cadde
40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibi
40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen firmaya tepkiler çığ gibiAnkara'da üç katı kazanç vaadiyle 40 bin kişiyi mağdur ettiği iddia edilen deterjan firmasının önünde toplanan yüzlerce vatandaş, dolandırıldıklarını söyleyerek firmaya tepki gösterdi.
10.08.2022Haberler
Tebbet Suresi Anlamı ve Okunuşu: Tebbet Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali
Tebbet Suresi Anlamı ve Okunuşu: Tebbet Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet MealiTebbet Suresi aynı zamanda Mesed Suresi olarak da bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet, adını ilk ayetinden almaktadır. Bu bağlamda “tebbet” terimi Türkçe kurusun ve kahrolsun anlamına gelmektedir. Tebbet, Mekki olarak geçen yani Mekke döneminde indirildiğine inanılan bir suredir. Mu surenin öncesinde Fatiha, sonrasında ise Tekvir Suresi’nin nüzul ettiği bilinmektedir. Surenin nerdeyse tamamında beddua edildiği dikkat çekmektedir. Bu sure ile işaret edilen kişilerinse Ebu Leheb ve karısı olduğuna inanılmaktadır. Okuması ve ezberlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Leheb suresi olarak da bilinir. Tebbet Suresi okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali için "Tebbet Suresi Oku ve Dinle" içeriğimize göz atabilirsiniz.
10.08.2022Sureler
Quaresma'ya yapılan teklifi canlı yayında açıkladı! 'Hadi beni yalanlasın'
Quaresma'ya yapılan teklifi canlı yayında açıkladı! 'Hadi beni yalanlasın'Milliyet Gazetesi muhabiri Serdar Sarıdağ, Skorer'in canlı yayınında siyah-beyazlı takımda yaşanan ayrılıkları, transferdeki gelişmeleri ve hafta sonu oynanacak Alanyaspor maçını değerlendirdi.
10.08.2022Beşiktaş
Cuma Duası ve Cuma Sureleri Nelerdir? Cuma Günü Okunacak Dua ve Sureler
Cuma Duası ve Cuma Sureleri Nelerdir? Cuma Günü Okunacak Dua ve SurelerHer cuma Müslümanların büyük bir bölümü camilerde cuma namazını eda edecekler. Öte yandan müminler bugünden başlamak üzere cuma dualarını ve cuma surelerini aratmaya da başladılar. Cuma duası ve cuma sureleri nelerdir? Cuma günü okunacak dua ve sureler ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
10.08.2022Gündem
Şifa Duası Oku: Hastalara En Etkili, Tesirli, Güçlü Şifa Ayetleri Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı
Şifa Duası Oku: Hastalara En Etkili, Tesirli, Güçlü Şifa Ayetleri Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamıİnsan sağlığı dünyadaki en önemli şeydir. Ancak hastalığa yakalan kişiler sağlıklarına geri kavuşmak için doktora başvurur ve Allah'a şifa bulmak için dua ederler. Kur'an-ı Kerim'de hastaya okunabilecek pek çok şifa ayetleri ve şifa duası vardır. Ağır hastalık kapan kişiler için hastalığın geçmesi adına şifa duaları okunur. Hadis kaynaklarında yer alan bilgilere göre Peygamber Efendimizin en etkili ve en güçlü şifa duaları vardır. En etkili, güçlü şifa ayetleri Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili bilgilere "Şifa Duası Okunuşu" içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
10.08.2022Gündem
Ezan Duası Okunuşu: Ezan Duası Arapça Yazılışı, Türkçe Okunuşu, Anlamı, Diyanet Meali ve Fazileti
Ezan Duası Okunuşu: Ezan Duası Arapça Yazılışı, Türkçe Okunuşu, Anlamı, Diyanet Meali ve FaziletiEzan okuduktan sonra okunan ezan duası okumak sünnettir. Müslüman alemi için önemli olan ezan duasının anlamı ve Türkçe okunuşu araştırılan konular arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, ezan duasını paylaştı. İşte ezan duası...
10.08.2022Dualar
Beşiktaş'tan orta sahaya Selim Amallah hamlesi
Beşiktaş'tan orta sahaya Selim Amallah hamlesiTransfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ın Standard Liege'in Faslı yıldızı Selim Amallah'ı kadrosuna katmak istediği belirtildi.
10.08.2022Beşiktaş
Beşiktaş, Emirhan İlkhan ayrılığını KAP'a bildirdi! Bonservis ve sonraki satıştan pay
Beşiktaş, Emirhan İlkhan ayrılığını KAP'a bildirdi! Bonservis ve sonraki satıştan payBeşiktaş genç futbolcusu Emirhan İlkhan'ın Torino'ya transferi konusunda anlaşma sağlandığını KAP'a bildirdi. Siyah-beyazlı ekip ayrıca elde edilecek bonservis bedelini ve sonrası satıştan alacağı payı da açıkladı.
10.08.2022Beşiktaş
'Dayanışma' zamanı
'Dayanışma' zamanı5. İslami Dayanışma Oyunları’nın resmi açılışı dün Konya Büyükşehir Stadı’nda yapıldı. 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyonda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok devlet adamını tribünde konuk etti.
10.08.2022Diğer
Fenerbahçe'de her şey karıştı! Ciddi yapılanma hataları
Fenerbahçe'de her şey karıştı! Ciddi yapılanma hatalarıSezona Jorge Jesus yönetiminde büyük umutlarla giren ve 11 transfer yapan Fenerbahçe’de önce Dinamo Kiev ardından Ümraniyespor maçlarındaki karışık görüntü keyifleri kaçırdı, kadrodaki ciddi yapılanma hataları göze çarptı.
10.08.2022Fenerbahçe
Çok konuşulacak sözler: Cüneyt Çakır'ı kim kaçırdı? Deneyimli hakemden acı itiraf
Çok konuşulacak sözler: Cüneyt Çakır'ı kim kaçırdı? Deneyimli hakemden acı itirafTürk futbolunun en başarılı hakemlerinden Cüneyt Çakır sürpriz kararla kariyerine nokta koyduğunu açıkladı. Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe, yeni sezon öncesi şok yaratan bu kararı değerlendirdi. Çakır'la görüşen Gökçe, deneyimli hakemin sözlerini aktardı.
10.08.2022Süper Lig
Şansal Büyüka sert çıktı: Fenerbahçe yerle bir edildi! Olay Jorge Jesus sözleri
Şansal Büyüka sert çıktı: Fenerbahçe yerle bir edildi! Olay Jorge Jesus sözleriMilliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Süper Lig'de geride kalan 1. haftayı değerlendirdi. Dört büyükleri masaya yatıran Büyüka, Ümraniyespor ile 3-3 berabere kalan Fenerbahçe'ye sert eleştiri getirdi: "Geçen yıl bin bir emekle “takım” olma özelliğini ve ruhunu yakalayan takım, yerle bir edildi, şimdi yeniden takım olabilmek için çırpınıyor. Jorge Jesus‘un kariyeri kendini ilgilendirir. Ben Fenerbahçe’deki başarısına bakarım." Büyüka ayrıca Galatasaray'ın yeni transferini Melo'ya benzetti. İşte o yazı...
10.08.2022Süper Lig
Welinton gidiyor, yeni stoper yolda! İşte bonservis bedeli
Welinton gidiyor, yeni stoper yolda! İşte bonservis bedeliBrezilyalı stoperle 2 yıllık sözleşme için anlaşan Suudi Arabistan ekibi El İttifak, Beşiktaş’a 1 milyon euro bonservis teklif etti. Welinton’la yollarını ayırmaya hazırlanan siyah-beyazlılar, Jason Denayer veya Koray Günter’i kadrosuna katmayı planlıyor.
10.08.2022Beşiktaş
Jose Sosa'dan sürpriz imza! Yeni takımı açıklandı
Jose Sosa'dan sürpriz imza! Yeni takımı açıklandıSüper Lig'de Beşiktaş, Trabzonspor ve son olarak da Fenerbahçe forması giyen 37 yaşındaki Arjantinli orta saha Jose Sosa'nın yeni adresi belli oldu.

Benzer Haber Etiketleri

Gider ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.