Gül Yağı

Gül Yağı

Son dakika gül yağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gül yağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gül yağı haber sayfamızda...

Gül Yağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 296 gül yağı haberi bulunmuştur.
Isparta'nın gül pembesi mahkemelik oldu
Isparta'nın gül pembesi mahkemelik olduIsparta'da, gül pembe rengi kullanılarak piyasaya sürülen gül suyu ürünleri mahkemelik oldu. Gülbirlik'in kentteki önemli markalardan birine ait gül suyu ürünlerine karşı açtığı davada, ihtiyati toplatma kararı alındı.
13.10.2021Ekonomi
Harran evlerinin akılalmaz özelliği
Harran evlerinin akılalmaz özelliğiTarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa'nın güney doğusundaki Harran, Türk ve İslam tarihinde de önemli bir yere sahiptir. Dünyada sadece 3 yerde bulunan konik kubbeli evler mimarileri ile gelen ziyaretçileri hayretler içinde bırakıyor.
26.10.2021Tatil
Dünyanın dört bir yanına gül ürünlerini taşıyor
Dünyanın dört bir yanına gül ürünlerini taşıyorTurkish Cargo, Göller Yöresi ve Isparta’da üretilen gül ürünlerini, 60 yıldır dünyadaki parfüm ve esans endüstrisinin önde gelen ülkeleri olan Almanya, Fransa, Çin ve ABD başta olmak üzere onlarca noktaya ulaştırıyor. Toplanan güller, özel işlemlerden geçirilerek gül yağı, gül konkreti (fermantasyona uğramamış katı gül yağı) ve gülsuyu ürünlerine dönüştürülüyor.
30.07.2021Ekonomi
Kuraklık nedeniyle gül rekoltesi yarı yarıya düştü
Kuraklık nedeniyle gül rekoltesi yarı yarıya düştüIsparta'nın Gönen ilçesinde, gül yetiştiriciliğinin en çok yapıldığı Güneykent'te, bu yıl gül rekoltesi düştü. Belediye Başkanı Metin Kutsal, kuraklık ve yağış nedeniyle gül üretiminin yarı yarıya azaldığını, 1200 kilogramlık üretimin bu yıl 600-700 kilograma düştüğünü söyledi.
5.07.2021Ekonomi
Uçucu Yağ Nedir, Özellikleri Nelerdir? Uçucu Yağ Nasıl Kullanılır?
Uçucu Yağ Nedir, Özellikleri Nelerdir? Uçucu Yağ Nasıl Kullanılır?Sıklıkla ismi duyulan uçucu yağlar, çeşitli özelliklere sahip olmasından dolayı hem sağlık sektöründe hem de kozmetik sektörü içerisinde büyük ölçüde tercih edilir. Hoş bir kokuya sahip olan bu yağların çeşitli özelliklerini ve detaylarını sizler için derledik.
8.06.2021Eğitim
"Gül kokulu" mesleği yeni teknolojiyle sürdürüyorlar
"Gül kokulu" mesleği yeni teknolojiyle sürdürüyorlarBurdur'un Ağlasun ilçesinde yaşayan Ertaş ailesi, dedelerinin başladığı gül suyu ve yağı üretimini kurdukları modern tesiste devam ettiriyor.
8.06.2021Haberler
Dededen kaldı! Litresi 42 bin lira...
Dededen kaldı! Litresi 42 bin lira...Burdur'un Ağlasun ilçesinde yaşayan Ertaş ailesi, dedelerinin başladığı gül suyu ve yağı üretimini kurdukları modern tesiste devam ettiriyor.
8.06.2021Ekonomi
Isparta Haritası: Isparta İlçeleri Nelerdir? Isparta İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Isparta Haritası: Isparta İlçeleri Nelerdir? Isparta İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır? Isparta Şehri Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Isparta Göller Bölgesinin merkezi olarak bilinmektedir. Şehir gül yetiştiriciliği bakımından oldukça önemlidir. Sizler için Isparta ilinin ilçeleri ve nüfusu ile ilgili bilgileri derledik.
18.09.2020Haritalar
Harran'ın konik kubbeli evleri, özelliğiyle dikkat çekiyor
Harran'ın konik kubbeli evleri, özelliğiyle dikkat çekiyorUNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, konik kubbeli evleriyle ilgi çekiyor. Dışı balçıkla içi ise yumurta akı, toprak, saman ve gül yağı karışımı ile elde edilen karışımla sıvanan evler, yazın serin kışın ise sıcak kalması özelliği ile ziyaretçilerini şaşkına çeviriyor. Harran Kaymakamı Cihat Koç, yerli yabancı tüm turistleri, ilginç görüntüsünün yanı sıra çarpıcı özellikleri ile dikkat çeken kümbet evleri görmeye davet etti.
23.02.2021Tatil
Gül mayası nedir? Gül mayası faydaları nelerdir?
Gül mayası nedir? Gül mayası faydaları nelerdir?Yüzlerce yıllık Osmanlı kültürü, dünyaya örnek olan temizlik ve bakım ürünleriyle günümüzde de dikkat çekmeye devam ediyor. Yemediğini cildini sürmeyen Osmanlı’nın bıraktığı en değerli miraslardan biri de özel reçetelerle hazırlanan gül mayasıydı. İşte gül mayası hakkında bilmeniz gereken her şey...
22.11.2020Cilt Bakımı
Gül yağının kilosu 12-13 bin eurodan, 5-6 bin dolara geriledi
Gül yağının kilosu 12-13 bin eurodan, 5-6 bin dolara gerilediTürkiye'nin gül bahçesi Isparta'da, yılda ortalama 15 bin ton gül çiçeği üretimi yapılıyor. Her 3 bin 500 kilodan elde edilen 1 kilo gül yağı ise 5-6 bin dolara satılıyor. Gül yağının, önceki yıllarda 12-13 bin eurodan alıcı bulduğu kaydedildi.
11.10.2020Ekonomi
Gül yağının saklandığı kumkumayı üreten tek usta
Gül yağının saklandığı kumkumayı üreten tek ustaBurdur’da Hasan Bosun (70), 'kumkuma' denilen ve bakırdan yapılan gül yağı saklama kabı üretiyor. Türkiye'de bu işi yapan tek usta olduğunu söyleyen Hasan Bosun, "Gücüm yetmez bırakırsam, benden sonra bu mesleği yapacak kimse yok" dedi.
24.07.2020Ekonomi
Isparta'nın Neyi Meşhur? En Meşhur Isparta Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Isparta'da Ne Yenir)
Isparta'nın Neyi Meşhur? En Meşhur Isparta Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Isparta'da Ne Yenir)Isparta Akdeniz Bölgesinde bulunan bir ildir. Isparta aynı zamanda göller yöresi olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Isparta bölgesinde gezilip görülecek çok fazla yer bulunmaktadır. Isparta’da meşhur olan birkaç ürün ve gıda bulunmaktadır. Isparta’ya gidildiğinde mutlaka alınması gereken ürünler bulunuyor. Isparta’nın neyi meşhur? En meşhur Isparta yemekleri ve yöresel lezzetleri nelerdir? İşte Isparta’nın meşhurlarına ait bilgileri derledik.
23.07.2020Tatil
Maskeler, çiçek  koklamak için çıkacak
Maskeler, çiçek koklamak için çıkacakLavantadan güle, ayçiçeğinden laleye, rengârenk çiçek tarlaları, koronavirüse rağmen ziyaretçilerini ağırlıyor. Eski kalabalıklar olmasa da doğal fotoğraf stüdyoları mis kokulu, unutulmaz bir tatil sunuyor
28.06.2020Gündem
Kilogramı 6 bin eurodan satılan gül yağı üretimi başladı
Kilogramı 6 bin eurodan satılan gül yağı üretimi başladıIsparta’da gül hasadı devam ederken, corona virüs salgını dolayısıyla dünyada kozmetik ve parfümeri sanayinde kullanılan gül yağının fiyat konusunda belirsizlik yaşanıyor.
6.06.2020Ekonomi
Yuvayı bozdurmadı
Yuvayı bozdurmadıBerdan Mardini, memleketi Mardin’de kurduğu gül yağı fabrikası için ilk hasadını gerçekleştirdiği sırada bir sürprizle karşılaştı.
21.05.2020Cadde
Berdan Mardini'ye hasat sırasında sürpriz
Berdan Mardini'ye hasat sırasında sürprizMemleketi Mardin’de gül yağı fabrikası kuran şarkıcı Berdan Mardini, hasat yaptığı sırada güzel bir sürprizle karşılaştı.
20.05.2020Cadde
Berdan Mardini'nin gül yağı ve gül suyu fabrikası hizmete girdi
Berdan Mardini'nin gül yağı ve gül suyu fabrikası hizmete girdiŞarkıcı Berdan Mardini'nin, Mardin'de doğup büyüdüğü mahalleye vefa borcunu ödemek için kurduğu gül yağı ve gül suyu fabrikası faaliyete başladı. Ünlü şarkıcı, "Bugün denemelik bir hasat yaptık. İki yılda 600 dönümlük alanda yetiştirilen güllerin içerisine gireceğiz. Mardin dağları şu anda güllerle donatılmış durumda" dedi.
19.05.2020Cadde
Berdan Mardini isyan etti: İkiyüzlülerden bıktım!
Berdan Mardini isyan etti: İkiyüzlülerden bıktım!Berdan Mardini, önceki gün Rumelihisarı’ndaydı. Memleketi Mardin’e lavanta ve gül yağı fabrikası kuran şarkıcı, ilerleyen zamanlarda köyüne yerleşeceğini söyledi.
29.02.2020Cadde
2020'ye girerken kendinizi ve yaşam alanınızı arındırın!
2020'ye girerken kendinizi ve yaşam alanınızı arındırın!Yeni yıl; yeni umutlar, yeni hayaller ve gerçekleşmeyi bekleyen planlarla doludur. Peki, yeni yıla girerken kendinizi ve yaşam alanınızı arındırmaya ne dersiniz? Yaşam, İlişki ve Kariyer Koçu Evrim Balıkçı'dan 2020'ye daha huzurlu ve sağlıklı adım atmak isteyenler için birbirinden güzel tüyolar aldık.
17.12.2019Yaşam
Geri sayım başladı
Geri sayım başladıVeselin Plachkov, Dimitar Banenkin ve Neda Spasova gibi isimlerin rol aldığı ‘Güller Ülkesi: Damascena’ filmi geri sayıma başladı.
16.12.2019Cadde
'Para değil, maneviyat önemli'
'Para değil, maneviyat önemli'Sanat hayatında 16’ncı yılına giren Berdan Mardini, “Kötü anılacak bir durumum olmadı. Çizgimi hiç bozmadım. Benim için para değil, maneviyat önemli” dedi.
5.11.2019Cadde
Bitirme  heyecanı
Bitirme heyecanıBerdan Mardini, önceki gün emekçilere destek oldu.
5.08.2019Cadde
Çiçek kokulu tatil
Çiçek kokulu tatilLavanta, gül, lale, ayçiçeği... Türkiye’nin her bölgesi, rengarenk çiçek tarlalarına sahip. Doğal fotoğraf stüdyoları olan bu tarlalar, ziyaretçilerine renkli kareler ve mis kokulu bir tatil sunuyor. Bu görselliği kaçırmak istemiyorsanız çiçek açtıkları mevsimleri takviminize şimdiden not edin
16.06.2019Gündem
Çinliler şifalı ot almaya geliyor
Çinliler şifalı ot almaya geliyorTBMM Tıbbı ve Aromatik Bitkilerin Korunması Araştırma Komisyonu’nda Başkan İbrahim Aydın, Çin’den tıbbi ve aromatik bitki alımı için büyük bir heyetin Türkiye’ye geleceğini açıkladı. Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer ise “Çin çıkarmasının” detaylarını anlattı.
25.05.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gül Yağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.