Güneş Lekeleri

Güneş Lekeleri

Son dakika güneş lekeleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güneş lekeleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güneş lekeleri haber sayfamızda...

Güneş Lekeleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 357 güneş lekeleri haberi bulunmuştur.
Bu meyveleri yiyin, gerisini düşünmeyin! Koyu cilt lekelerinden kurtarıyor
Bu meyveleri yiyin, gerisini düşünmeyin! Koyu cilt lekelerinden kurtarıyor Koyu lekeleri nasıl tedavi edebileceğinizi size söylemeden önce, onlara neyin sebep olduğunu bilmelisiniz. Melanin (cildinize rengini veren pigment) içeriğinin fazlalığı nedeniyle koyu lekeler oluşur. Cildiniz güneşten korunmaya çalıştığında melanin artar. UV ışınları melanini oksitleyerek bu koyu lekelere yol açar. İşte koyu lekeleri tedavi etmek için basit ve ev yapımı çözümler.
22.03.2024 Cilt Bakımı
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih ederler. İsim konusunda oldukça seçici davranan aileler anlamlarının da güzel olmasını isterler. B harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
2024'te Güneş bombardımanı
2024'te Güneş bombardımanı Dünya, gelecek yıl Güneş fırtınalarının bombardımanına uğrayacak. Bu nedenle internet haftalarca sekteye uğrayabilir.
1.12.2023 Dünya
Güneş’teki dev leke Dünya’yı karartabilir
Güneş’teki dev leke Dünya’yı karartabilir NASA’nın (ABD Havacılık ve Uzay Dairesi) Mars’taki keşif aracı Perseverance, Güneş’teki dev bir lekeyi tespit etti.
24.08.2023 Dünya
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın Güneş ışınlarının yeryüzüne dik açı ile geldiği saatlerde ciltle temas etmesi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı yapılması gerekenleri anlattı.
2.08.2023 Sağlık
Cildiniz sonbahara hazır mı?
Cildiniz sonbahara hazır mı? Sonbaharın yazın ciltte oluşan hasarları düzeltmek için en uygun dönem olduğunu söyleyen uzmanlar, tüyoları paylaştı.
14.09.2022 Cadde
Yaz mevsiminde en çok görülen cilt hastalıkları
Yaz mevsiminde en çok görülen cilt hastalıkları Yaz aylarında cilt hastalıklarında artış olduğuna dikkat çeken uzmanlar, güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, isilikler, güneş alerjileri, derin kırışıklıklar, erken cilt yaşlanması, cilt lekeleri, kanser öncesi deri keratozları ve cilt kanseri gibi birçok hastalığa karşı uyarılarda bulundu.
1.08.2022 Sağlık
Cilt yaşlanmasını önlemek için 8 öneri
Cilt yaşlanmasını önlemek için 8 öneri Ciltte yaşlılık belirtilerinin tespit edilmesi durumunda, bu belirtileri çeşitli yöntemlerle kontrol altına almak mümkündür. Belirtilerin giderilmesi yaşlanmış cilt bakımı yapmayı gerektirdiği gibi; henüz ortaya çıkmamış belirtileri önlemek için de çeşitli yollara başvurulabilir. Bununla birlikte, her bir belirti için alınacak tedbirler ve uygulanacak yöntemler değişiklik arz eder. Buna göre, Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç.Dr.İbrahim Aşkar, cilt yaşlanmasını önlemek için önerilerini ve kırışıklık gibi belirtileri giderme yöntemlerini paylaştı.
10.05.2022 Cilt Bakımı
NASA görüntüledi: Güneş'teki patlama Atlantik'i vurdu!
NASA görüntüledi: Güneş'teki patlama Atlantik'i vurdu! NASA, Güneş yüzeyinde 3 Mayıs'ta meydana gelen şiddetli patlamayı görüntüledi. Kozmik olay, 2022'nin en şiddetli üçüncü Güneş patlaması oldu.
8.05.2022 Dünya
Cildi güneşten korumak neden bu kadar önemli?
Cildi güneşten korumak neden bu kadar önemli?  Güneşin kendini belli etmesiyle birlikte güneşin cilde zararları merak ediliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, cildi güneşten korumanın önemini ve sıklıkla karşılaşılan güneş lekeleri ile ilgili merak edilenleri sizler için anlattı.
22.04.2022 Cilt Bakımı
GOOGLE'daki görsel ne anlatıyor? İklim Değişikliği (Dünya Günü) nedir? 2022 İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları
GOOGLE'daki görsel ne anlatıyor? İklim Değişikliği (Dünya Günü) nedir? 2022 İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları Google bugün iklim değişikliğine yönelik doodle hazırladı. Google kullanıcıları ana sayfada karşılaştığı doodle görseliyle meraklandı. Görselin üstüne gelince Dünya Günü 2022 yazıyor olması vatandaşları arayışa geçirdi. Peki Dünya Günü 2022 nedir? İklim değişikliğinin sebepleri ve sonuçları ne demek, nasıl önlenir? İşte iklim değişikliği etkileri haberimizde...
22.04.2022 Gündem
GÜNEŞ FIRTINASI nedir bugün mü olacak? Güneş Fırtınası neden olur etkileri neler olacak?
GÜNEŞ FIRTINASI nedir bugün mü olacak? Güneş Fırtınası neden olur etkileri neler olacak? Güneş Fırtınası nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Güneş'ten yayılan çok miktarda plazmanın bugün Dünya'ya ulaşması bekleniyor. Güneş Fırtınası nedeniyle telefonlar ve uyduların etkilenebileceği uyarısı yapıldı. Peki Güneş Fırtınası nedir ne zaman olacak? Etkileri neler olacak?
15.04.2022 Gündem
Radyofrekans Nedir, Ne İşe Yarar? Radyofrekans Kimlere Uygulanır?
Radyofrekans Nedir, Ne İşe Yarar? Radyofrekans Kimlere Uygulanır? Radyofrekans uygulaması, aslında bir çeşit ısı tedavi yöntemi olarak bilinir. Çok eski bir yöntem olarak da bilinir ve derideki sarkmalara karşı da alternatif bir çözüm alanı yaratır. Bu bakımdan, deride bulunan kolajen liflerine karşı bir çeşit tedavi yöntemi uygulanır. Kolajen lifleri, zaman içinde esneme gösterdiği için, eskisi kadar da güçlü bir etkiye sahip olamaz. Radyofrekans nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
15.03.2022 Eğitim
Cilt lekelerine neden olan 6 faktör
Cilt lekelerine neden olan 6 faktör Cilt lekeleri, kırışıklık ve yaşla birlikte ortaya çıkan cilt problemlerinden sonra en çok rastlanan problemlerden biridir. Cilt lekelerinin sebebi zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak olacağı gibi diğer çevresel ve hormonal faktörler de olabilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen, cilt lekeleri hakkında bilgi verdi.
2.11.2021 Cilt Bakımı
Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? İşte Güneş fırtınasının etkileri
Güneş fırtınası nedir, ne zaman olacak? İşte Güneş fırtınasının etkileri Güneş fırtınası Dünya'yı etkileyecek mi? Uzmanlar Güneş'te meydana gelen fırtınanın Dünya'ya olabilecek etkileri hakkında uyarılarda bulundu. Peki, Güneş fırtınası nedir, neleri etkiliyor?
12.10.2021 Gündem
Güneş fırtınası ne zaman olacak 2021? Güneş fırtınası nedir, Dünya'ya etkileri neler?
Güneş fırtınası ne zaman olacak 2021? Güneş fırtınası nedir, Dünya'ya etkileri neler? Güneş fırtınası son olarak 1859 yılında meydana geldi. Diğer adıyla Carrington Olayı olarak da biliniyor ve 100 yılda bir gerçekleşiyor. 2019 yılından bu yana süren felaketler gündeme Güneş fırtınasını getirdi. Peki, Güneş fırtınası ne zaman?
11.10.2021 Gündem
Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşu
Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşu Yaz aylarının bıraktığı güneş lekeleri, kalıcı izler haline dönüşmeden tedavi edilebiliyor. En az 50 faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmadığı takdirde ve genetik yatkınlıkla oluşan güneş lekeleri için çare ise yüz mezoterapisi... Uzm. Dr. Şafak Göktaş yüz mezoterapisi ile ilgili bilgi verdi.
16.09.2021 Estetik
Güneş lekeleri ve tedavi yöntemleri
Güneş lekeleri ve tedavi yöntemleri Yaz aylarıyla birlikte ortaya çıkan cilt sorunlarının başında güneş lekeleri geliyor. Uzun süreli ve tekrarlayan güneş ışığına maruz kalındığında özellikle yüz el göğüs sırt kol ve bacaklar gibi açık alanlarda kahve renkli güneş lekeleri oluşabileceğini söyleyen Uzm. Dr. Ayşen Sağdıç Coşkuner, güneş lekeleri için kullanılan tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
17.08.2021 Cilt Bakımı
Lavanta Balının Faydaları Nelerdir?
Lavanta Balının Faydaları Nelerdir? Lavanta balı, lavanta hasadının yapıldığı yerlerde yerleştirilen arı kovanlarında bulunan arıların, lavanta bitkisindeki nektarı toplamaları sonucunda oluşan açık renkli ve hoş kokulu bir baldır. Lavanta balı, hoş kokusu ile dikkat çeken huzur ve dinginlik hissi uyandıran doğanın mucizevi bitkisi lavanta nektarından elde edilir. Lavanta balının faydaları nelerdir sizler için derledik.
10.08.2021 Püf Noktası
Güneş lekelerinden kurtulmak için yapılacaklar
Güneş lekelerinden kurtulmak için yapılacaklar Yaz mevsimiyle birlikte güneş lekeleri de artıyor. "Güneş lekelerinin ten rengine göre görülme yaşı değişir. Açık ten renklilerde çocukluk çağından itibaren çillenme şeklinde ortaya çıkabilirken koyu ten renklilerde daha ileri yaşlarda görülür ve daha kalıcı olma eğilimindedir. Bu nedenle de güneş koruyucu krem kullanımı ihmal edilmemeli. Güneş lekelerinin oluşmasını engellemek için güneş maruziyetinden ve solaryumdan kaçınılmalı" diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, güneş lekelerine karşı alınması gereken önlemler ve güneş lekesi tedavisi hakkında bilgiler paylaştı.
15.07.2021 Güzellik
Cildinizi yanlış medikal estetik işlemlerden korumanın yolları
Cildinizi yanlış medikal estetik işlemlerden korumanın yolları Baharın gelmesiyle güneş lekeleri, ince kırışıklıklar ve birçok cilt lekesi problemi de gündeme geliyor. Botoks, dolgu, mezoterapi, lazer gibi medikal estetik işlemlere artan ilgi ile ilgili Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan "Yanlış ellerde yapılan bu işlemler kalıcı leke, asimetri, iz ve hatta ölüme kadar götürebilir” diye konuştu. İşte medikal estetik işlemlerde dikkat edilmesi gereken noktalar...
27.04.2021 Cilt Bakımı
Güneş Lekesi Nedir, Neden Olur? Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?
Güneş Lekesi Nedir, Neden Olur? Ciltteki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Güneş lekeleri pek çok insan için can sıkıcı bir durum oluşturan cilt sorunları arasında kendisine yer bulmaktadır. Bunun yanında sıklıkla rastlanan cilt sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin içini Güneş lekesi nedir, neden olur? Ciltteki güneş lekeleri nasıl geçer şeklinde çok sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.
11.03.2021 Sağlık
Deniz yanığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Denizde yanmak nasıl önlenir?
Deniz yanığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Denizde yanmak nasıl önlenir? Yaz aylarında insanlar tatil amaçlı deniz kenarlarına gitmeyi tercih ederler. Güneşin altında korunmasız bir şekilde vakit geçirmek deniz yanıkları oluşmasına sebebiyet vermektedir. Tuzlu suyun da etkisi ile bu yanıklar oldukça can yakıcı bir hal alabilir. Deniz yanığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Denizde yanmak nasıl önlenir? İşte, tüm detaylar...
29.01.2021 Sağlık
Güneş lekelerine ne iyi gelir, nasıl geçer? Yüzdeki lekelere doğal çözüm önerileri
Güneş lekelerine ne iyi gelir, nasıl geçer? Yüzdeki lekelere doğal çözüm önerileri Güneş lekeleri, pek çok kişinin etkilendiği bir durumdur. Güneş lekelerinin yol açtığı olumsuz durumlar sonucunda güneş lekelerinin nasıl giderildiği hakkında bilgilenmek isteyen birçok kişi, İnternet çapında araştırmalar yapılmaktadır. Peki, güneş lekelerine ne iyi gelir? Güneş lekeleri nasıl geçer? Yüzdeki lekelere doğal çözüm önerileri nelerdir? İşte güneş lekeleri hakkında tüm detaylar...
6.01.2021 Sağlık
Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Cilt lekelerine ne iyi gelir? Doğal ve etkili çözümler...
Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Cilt lekelerine ne iyi gelir? Doğal ve etkili çözümler... Yüzdeki lekeler zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Bizler de yüzdeki lekeler nasıl geçer? Cilt lekelerine ne iyi gelir? Doğal ve etkili çözümler nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.
5.01.2021 Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Güneş Lekeleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.