Güneş Sistemi

Güneş Sistemi

Son dakika Güneş Sistemi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneş Sistemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneş Sistemi haber sayfamızda...

Güneş Sistemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.012 gunes sistemi haberi bulunmuştur.
Dünyanın İkizi Olan Gezegen Hangisidir?
Dünyanın İkizi Olan Gezegen Hangisidir?Güneş sistemi çerçevesinde güneşin etrafında dönen birçok farklı yapıya sahip gezegen bulunmaktadır. Bu gezegenler içerisinde özellikle bazı ayrıcalıkları ile dünyanın ikizi bir gezegen bulunur. Peki dünyanın ikizi olan gezegen hangisidir? İşte bu konuda merak edilen bilgiler.
21.10.2021Eğitim
NASA açıkladı: Otobüs büyüklüğünde gök taşı Dünya'yı sıyırıp geçti
NASA açıkladı: Otobüs büyüklüğünde gök taşı Dünya'yı sıyırıp geçtiOtobüs büyüklüğünde bir gök taşı, 17 Ekim Pazar günü Dünya'nın yakınından geçti. NASA verilerine göre 2021 TG14 adlı gök taşı, yakın geçiş sırasında gezegenden yaklaşık 250 bin km. uzaktaydı. Bu da aslında geçiş sırasında gezegene Ay'dan daha yakın olduğu anlamına geliyor. Zira Ay'ın Dünya'ya ortalama uzaklığı 385 bin km. olarak belirlenmişti.
19.10.2021Teknoloji
NASA'nın aracı Lucy ile Orhan Pamuk'tan alıntı ve Türk atasözü Jüpiter'e gidecek
NASA'nın aracı Lucy ile Orhan Pamuk'tan alıntı ve Türk atasözü Jüpiter'e gidecekDünya'dan 20 mesajın taşındığı uzay gemisinde iki mesajın Türkiye bağlantılı olması dikkat çekti. NASA'nın Jüpiter'e gönderdiği uzay aracı Lucy'ye insanlığa ve Dünya'da yaşama dair anlamlı mesajlar içeren plakalar yerleştirildi.
18.10.2021Teknoloji
NASA, Lucy ile 12 yıl boyunca Güneş'te araştırma yapacak
NASA, Lucy ile 12 yıl boyunca Güneş'te araştırma yapacakNASA, bugün Güneş Sistemi'ndeki "fosilleri" ortaya çıkarmak için 12 yıl görev yapacak Lucy uzay aracını fırlattı.
16.10.2021Teknoloji
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!
Dünya yok olurken Jüpiter varlığını sürdürebilir!Jüpiter benzeri bir gaz devinin, yıldızının ölümünden nasıl sağ çıkabileceğini gösteren bir animasyon da hazırlandı.
14.10.2021Teknoloji
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğun
Güneş Sistemi'nin en büyük 42 gök taşı görüntülendi! Elmastan daha yoğunÜç boyutlu veriler, gök taşlarının farklı noktalardan göç ettiğini ortaya çıkardı. Gökbilimciler, Güneş Sistemi’ndeki en büyük 42 gök taşını görüntüledi. Normalde bu gök cisimleri gezegenlere kıyasla epey küçük kaldığı için görüntülenmeleri son derece zor. Zira bunlar daha büyük ve parlak nesnelerin gölgesinde kalıyor.
14.10.2021Teknoloji
NASA'nın 12 yıl sürecek görevine saatler kaldı
NASA'nın 12 yıl sürecek görevine saatler kaldıNASA, Jüpiter’in çevresinde yer alan asteroitleri incelemek için 16 Ekim Cumartesi günü yeni bir uzay aracı fırlatıyor.
13.10.2021Teknoloji
Dünya'da yaşamın nasıl ortaya çıktığına ışık tutacak 'cisim' bulundu
Dünya'da yaşamın nasıl ortaya çıktığına ışık tutacak 'cisim' bulunduGökbilimciler, dünyada yaşamın oluşumunun sırlarına ışık tutabilecek bir cisim tespit etti. Yeni keşif, suyun ve yaşamın Dünya'da nasıl ortaya çıktığına dair hayati önemdeki bilgileri açığa çıkarabilir.
11.10.2021Teknoloji
Gökten demir yağan gezegen tahmin edilenden çok daha sıcak
Gökten demir yağan gezegen tahmin edilenden çok daha sıcakBilim insanları, erimiş demirden yağmurların yağdığı son derece sıcak ötegezegenin, daha önce tahmin edildiğinden bile sıcak olduğunu tespit etti.
7.10.2021Teknoloji
Merkür’ün ilk fotoğrafları
Merkür’ün ilk fotoğraflarıAvrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) BepiColombo misyonu, Güneş Sistemi’nin en içteki gezegeni olan Merkür’ün ilk fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.
4.10.2021Teknoloji
Dünya'nın çok yakınından geçti! Bilim insanları bir gün sonra tespit etti
Dünya'nın çok yakınından geçti! Bilim insanları bir gün sonra tespit ettiDünya'nın yakınından geçen ve kimsenin görmediği asteroit ancak geçişinden bir gün sonra fark edildi.
26.09.2021Teknoloji
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gök cismini görüntüledi.
20.09.2021Haberler
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gökcismini görüntüledi.
20.09.2021Dünya
NASA duyurdu, dünya kilitlendi! İlk kez olacak...
NASA duyurdu, dünya kilitlendi! İlk kez olacak...ABD Havacılık ve Uzay Ajansı yani NASA, biririnden heyecan verici projelerle hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Son yıllarda başarıya ulaşan sayısız misyondan sonra, önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi hedeflenen projeler dünyayı heyecanlandırıyor. NASA son olarak James Webb Uzay Teleskobu'nun fırlatılması için tarih verdi ve 18 Aralık'ı işaret etti. James Webb teleskobu, 18 Aralık Cumartesi günü Avrupa Uzay Üssü’nden uzaya gönderilecek.
14.09.2021Teknoloji
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildi
Daha önce bilinmeyen 461 nesne Güneş Sistemi'nde keşfedildiBu keşfin Güneş Sistemi'nin doğuşunun daha iyi anlaşılmasını sağlayabileceği düşünülüyor.
12.09.2021Teknoloji
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladı
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladıTwitter’dan yapılan açıklamada, "Kepler uzay aracı 2018'de emekli oldu ama gökbilimciler verilerinde yeni dünyalar bulmaya devam ediyor!" ifadeleri yer aldı.
2.09.2021Teknoloji
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!Gökbilimciler, insanların Mars’a seyahat edebileceği en uygun zamanın Güneş’in "solar maksimum" evreleri olduğunu keşfetti.
30.08.2021Teknoloji
Güneşsiz bir hayat nasıl olurdu?
Güneşsiz bir hayat nasıl olurdu?Karanlıkta ve soğuk bir dünya hayal etsene! Her şey çok zevksiz ve korkunç olabilirdi… Tabii Güneş olmasa… Bakalım Güneşsiz bir hayat nasıl oluyormuş?
26.08.2021Bilim ve Çocuk
İnsan yaşamına uygun gezegenler keşfedildi!
İnsan yaşamına uygun gezegenler keşfedildi!Bilim insanları güneş sistemi dışında insan yaşamına uygun gezegenler keşfetti. Bilim insanları, güneş sisteminin dışında insan yaşamının mümkün olduğu birden fazla gezegen keşfettiklerini duyurdu. Yeni keşif, Dünya dışında yaşam arayışı için dönüm noktası olabilir.
26.08.2021Teknoloji
Güneş Sistemi'nde yörüngede en hızlı dönen asteroid keşfedildi
Güneş Sistemi'nde yörüngede en hızlı dönen asteroid keşfedildiGüneş sisteminde, yörüngede diğerlerinden daha hızlı döndüğü tespit edilen bir asteroit keşfedildi.
24.08.2021Teknoloji
Erendiz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Erendiz Hangi Gezegen?
Erendiz Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Erendiz Hangi Gezegen?Türkçede pek çok kelime bulunmaktadır. Bu kelimelerin çeşitli anlamları ve özellikleri bulunmaktadır. Erendiz kelimesi de bu kelimeler arasında yer almaktadır. Erendiz kelimesi esas olarak bir özel isim olarak kabul edilmektedir. İşte, Erendiz kelimesine ait tüm detaylar.
21.08.2021Sözlük
Dinozorları öldüren gök taşının kökeni bulundu: Bir benzeri de yolda olabilir
Dinozorları öldüren gök taşının kökeni bulundu: Bir benzeri de yolda olabilir Gökbilimciler, dinozorları yok eden asteroidin kökenini keşfettiklerini düşünüyor.
11.08.2021Teknoloji
Gökbilimciler üç yeni gezegen keşfetti
Gökbilimciler üç yeni gezegen keşfettiÜç gezegen 35 ışık yılı uzaklıkta bulunurken, aynı yıldızın yörüngesinde iki dünyanın daha dönüyor olması mümkün.
7.08.2021Teknoloji
Jüpiter'in en büyük uydusu Ganymede'de su buharı bulundu
Jüpiter'in en büyük uydusu Ganymede'de su buharı bulunduJüpiter'in en büyük uydusu Ganymede'nin atmosferinde ilk kez su buharı bulunduğu bildirildi.
27.07.2021Teknoloji
100'den fazla kara delik bulundu: Yıldız kümesini işgal edecek
100'den fazla kara delik bulundu: Yıldız kümesini işgal edecekBilim insanlarına göre bu küme çok uzakta olduğu için doğrudan Dünya'ya tehdit oluşturmuyor. Güneş Sistemi’ne ev sahipliği yapan Samanyolu Galaksisi’nde 100'den fazla yıldız kaynaklı kara delik keşfedildi.
12.07.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

NASAjüpiterdünyagüneş sistemiGökbilimciler

Güneş Sistemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.