Güneşin Zararları

Güneşin Zararları

Son dakika Güneşin zararları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneşin zararları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneşin zararları haber sayfamızda...

Güneşin Zararları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87 güneşin zararları haberi bulunmuştur.
Koyu lekeler masum değilmiş, güneşe çıkarken dikkat! Gizlice mahvediyor
Koyu lekeler masum değilmiş, güneşe çıkarken dikkat! Gizlice mahvediyor Muhtemelen güneşin cildinizin en büyük düşmanı olduğunu duymuşsunuzdur. Etkili bir güneş koruma önlemi olmadan güneşe çok fazla maruz kalmak cildinize zarar verebilir. UVA ışınları bronzlaşmaya, kırışıklıklara ve diğer erken yaşlanma belirtilerine neden olurken, UVB ışınları güneş yanığına ve cilt kanserine neden olur.
14.03.2024 Cilt Bakımı
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın
Güneş ışınları kabusunuz olabilir! Korunmak için bu önlemleri alın Güneş ışınlarının yeryüzüne dik açı ile geldiği saatlerde ciltle temas etmesi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı yapılması gerekenleri anlattı.
2.08.2023 Sağlık
Madalyon (Gül) Hastalığı Nedir? Madalyon Hastalığı Bulaşıcı Mıdır, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Madalyon (Gül) Hastalığı Nedir? Madalyon Hastalığı Bulaşıcı Mıdır, Tedavisi Nasıl Yapılır? Gül hastalığı, halk arasında en yaygın olarak bilinen nedeni döküntülü bir hastalık türü olduğudur. Kızarıklık ile başlayıp vücuda yaygınlaşır ve zaman geçtikçe deride dökülmelere yol açar. Bu hastalık aylarca sürebilen bir hastalıktır. Genelde strese bağlı olabilir. Bunun yanında bakteriler de sebebi olabilir. Peki bu hastalığın tedavisi, belirtisi ve nedenleri nelerdir? Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını derledik.
4.03.2021 Sağlık
Güneşin zararları etkilerinden koruyan 8 önlem
Güneşin zararları etkilerinden koruyan 8 önlem Hem fiziksel hem ruhsal sağlığımız üzerinde son derece önemli etkilere sahip güneş ışınlarına kontrolsüzce maruz kalmak cildimizi erken yaşlandırdığı gibi pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Öyle ki incelen ozon tabakası nedeniyle deri kanseri 20'li yaşların bile sorunu haline geldi. Bu nedenle D vitamini sentezi, mutluluk hormonu salgılatması ve uyku kalitemiz için çok değerli olan güneşten nasıl faydalanacağımızı öğrenmeye ihtiyacımız var. İşte Dermatoloji Uzmanı Dr. Gizem Yağcıoğlu'ndan cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için almamız gereken 8 önlem...
3.07.2020 Genel Sağlık
Burun estetiği sonrası havuza girmeyin!
Burun estetiği sonrası havuza girmeyin! Burun estetiği Türkiye'de en çok yapılan estetik ameliyatların başında gelirken Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fahrettin Yılmaz yaz aylarında burun estetiği yaptıranların havuza girmemeleri gerektiğini söyledi.
25.07.2019 Estetik
Güneşe karşı bu önlemleri alın
Güneşe karşı bu önlemleri alın Uzun süre güneş ışığına maruz kalanların cildinde ince çizgiler, lekelenmeler, ton farklılıkları gibi erken yaşlanma işaretleri ortaya çıkıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Çetinkünar güneş lekelenmelerine karşı alınacak önlemleri anlattı.
3.08.2017 Cilt Bakımı
Somon sperminden güneş kremi yaptılar
Somon sperminden güneş kremi yaptılar İngiltere'de yapılan bir araştırma sonucunda insanları güneş ışığından koruyacak bir yol bulundu. Bilim adamları, somon sperminden güneş kremi üretti.
2.08.2017 Cilt Bakımı
Güneş yanığına karşı pratik çözümler
Güneş yanığına karşı pratik çözümler Güneş altında koruyucu tedbirler almadan vakit geçirmek, güneş yanıklarına neden olabiliyor… Prof. Dr. Orhan Babuçcu, güneş yanıklarının mutlaka doğru uygulamalarla tedavi edilmesi gerektiğini belirtiyor…
10.07.2017 Cilt Bakımı
Güneş sonrası cildinizi doğal yöntemlerle koruyun
Güneş sonrası cildinizi doğal yöntemlerle koruyun Güneş ışınları vücuda yararlı olduğu kadar zararlı da… Sizde güneş ışınlarına maruz kalan cildiniz için, evde doğal tonikler hazırlayabilirsiniz.
29.06.2017 Cilt Bakımı
Güneş DNA hasarına neden oluyor
Güneş DNA hasarına neden oluyor Güneş, kötü huylu bir sevgili gibi... Onsuz yaşayamıyoruz, onu çok seviyoruz, ama bize zarar veriyor ve yaşlandırıyor.
9.05.2017 Cilt Bakımı
Deniz suyunun ve güneşin çocuklara faydaları
Deniz suyunun ve güneşin çocuklara faydaları Medical Park Göztepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İpek Akman; deniz, kum ve güneşin çocuklar üzerindeki olumlu etkileri ile ilgili bilgiler verdi.
3.08.2015 Çocuk Sağlığı
Aşırı güneş geçici görme kaybı yapabilir
Aşırı güneş geçici görme kaybı yapabilir Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazlardan güneş ışınları, aşırı miktarda ve uygun olmayan koşullarda sağlığı, hatta yaşamı tehdit eden sorunlar ortaya çıkarabiliyor.
8.07.2015 Genel Sağlık
Hangi benler alarm veriyor?
Hangi benler alarm veriyor? Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı?
16.07.2014 Genel Sağlık
Hangi benler alarm veriyor?
Hangi benler alarm veriyor? Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı?
26.11.2014 Cilt Bakımı
Hangi benler alarm veriyor?
Hangi benler alarm veriyor? Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı? Özellikle de vücudunda pek çok sayıda beni olanlar güneşe karşı çok dikkatli olmalılar.
16.07.2014 Güzellik
Ayna ayna söyle bana...
Ayna ayna söyle bana... Geçen yıllara meydan okumak,gençliğine kavuşmak şüphesiz ki ister erkek ister bayan olsun herkesin rüyaları arasındadır.
6.11.2013 Estetik
Hangi benler tehlike sinyali veriyor?
Hangi benler tehlike sinyali veriyor? Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Çoğumuz denizin, güneşin tadını çıkarıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı? Özellikle de vücudunda pek çok sayıda beni olanlar güneşe karşı çok dikkatli olmalılar.
29.08.2013 Güzellik
‘Ben’i ciddiye alın!
‘Ben’i ciddiye alın! Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz.
26.08.2013 Sağlık
Benleri olanlar güneşe dikkat
Benleri olanlar güneşe dikkat Uzmanlar, vücudunda pek çok sayıda beni olanların güneşe karşı çok dikkatli olması gerektiğini söylüyor.
26.08.2013 Cilt Bakımı
Açık tenlilere uyarı
Açık tenlilere uyarı Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, “Açık tenli ve güneşe hassas ciltlerin de önlem almaları özellikle sağlık açısından çok önemli” dedi.
10.06.2013 Cilt Bakımı
Cilt kanserinden korunun!
Cilt kanserinden korunun! Artan cilt kanserine karşı “Avène Güneşten Korunma Eğitimleri Sosyal Sorumluluk Projesi” 3. yılında İzmir’den devam ediyor.
19.04.2013 Genel Sağlık
Vücudunuzdaki benler masum olmayabilir
Vücudunuzdaki benler masum olmayabilir Yaz aylarının tadını çıkartacağımız bir döneme girdik. Acaba sıcak yaz güneşi sadece içimizi mi ısıtıyor yoksa zararlı etkileri de var mı?
4.07.2012 Genel Sağlık
Çocukluk yıllarında güneşe maruz kalmanın zararı ergenlikte kendini gösteriyor
Çocukluk yıllarında güneşe maruz kalmanın zararı ergenlikte kendini gösteriyor Yaz geldi. Deniz, güneş, kum üçlüsünün bir araya gelme zamanı… Ancak bu üçlü geleceğimiz olan çocuklarımız için güzel bir dinlenme fırsatı yaratmasının yanı sıra çok tehlikeli olan güneş yanıklarını da beraberinde getirebilir.
18.06.2012 Ebeveyn
Güzelleşeyim derken...
Güzelleşeyim derken... Uzmanlar, kadınları güzellik uğruna her duyduklarına itibar etmemeleri konusunda uyarıyor.
15.05.2011 Estetik
Kremsiz güneşe çıkmak mı dediniz?
Kremsiz güneşe çıkmak mı dediniz? Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de tutku haline dönüşen bronzluk, yazın gelmesi ile birlikte, solaryum merkezlerinden çıkıp yerini güneşin altında, sıcak kumlarda, esen rüzgarla birlikte güneş banyosu yapmaya bıraktı.
12.08.2010 Cilt Bakımı

Benzer Haber Etiketleri

Güneşin Zararları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.