Güney Kıbrıs Rum Yönetimi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi

Son dakika Güney Kıbrıs Rum Yönetimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi haber sayfamızda...

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 126 güney kıbrıs rum yönetimi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan Akar: 18 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Akar: 18 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afrin merkezine yapılan ve sivil insanların hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, “Bu alçak saldırıdan sonra ilgili birlik komutanlıkları karşı operasyonları başlattı. Bilinen hedefleri yoğun şekilde ateş altına alarak şu ana kadar 18 teröristi etkisiz hale getirdiler. Operasyonlarımız devam ediyor, önümüzdeki saatlerde bu sayının artmasını bekliyoruz” dedi.
21.01.2022Gündem
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki el hareketine 'Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' sözleriyle tepki gösterdi. Kur manipülasyonuyla ilgili DDK'nın araştırma yaptığını belirten Erdoğan "Bu kur ataklarını da tersine çevireceğimize inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, inşallah bu da bizi teğet geçecektir." dedi. Stokçuluğa değinen Erdoğan "Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz." ifadelerini kullandı.
8.12.2021Siyaset
GKRY’de tarihi Larnaka Büyük Camisi'ne çirkin saldırı
GKRY’de tarihi Larnaka Büyük Camisi'ne çirkin saldırıGüney Kıbrıs Rum Kesimi’nin (GKRY) Larnaka şehrinde bulunan Larnaka Büyük Camii'nin kundaklanarak yakılmaya çalışıldığı belirtildi.
6.12.2021Dünya
Türkiye'den Yunanistan ve GKRY'ye sert uyarı: Bu eylemlere alet olmayın
Türkiye'den Yunanistan ve GKRY'ye sert uyarı: Bu eylemlere alet olmayınDışişleri Bakanlığı, Doğu Akdeniz'de gerginliğin tırmanmasının nedeninin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) maksimalist deniz yetki alanı iddiaları ve tek yanlı eylemleri olduğunu belirterek, Türkiye'nin hem kendi hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) haklarını kararlılıkla koruyacağını bildirdi.
2.10.2021Gündem
MGK'dan kritik Kuzey Irak kararı çıktı
MGK'dan kritik Kuzey Irak kararı çıktıMilli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Kurul toplantısı yaklaşık beş saat sürdü
27.10.2011Siyaset
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki konuşmasındaki el hareketine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclis'inde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları... Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' ifadelerine yer verdi.
8.12.2021Haberler
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yok
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yokDışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, "Kıbrıs sorunu, statü sorunudur. Rumların hak etmediği yasal olmayan bir statü ile yola devam etmesidir. Bizim de hak etmediğimiz bir muameleye tabi tutulmamız, bir statüye tabi tutulmamızdır. Kıbrıs sorunu budur" dedi.
30.09.2021Dünya
Bakan Akar'dan net mesaj: TSK bölgede bulunmaya devam edecektir
Bakan Akar'dan net mesaj: TSK bölgede bulunmaya devam edecektirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs meselesinin Türkiye için milli bir mesele olduğunu belirterek, "Türk askerinin adadaki varlığını farklı şekillerde yorumlamak son derece yanlıştır, gerçekleri yansıtmamaktadır. TSK bölgede mevcut anlaşmalar çerçevesinde garantör sıfatıyla bulunmaktadır ve bulunmaya devam edecektir" dedi.
30.07.2021Siyaset
'Kıbrıs'ta çözüm için federasyonu tartışmak artık zaman kaybı'
'Kıbrıs'ta çözüm için federasyonu tartışmak artık zaman kaybı'KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta iki devletli bir çözüm anlayışının benimsenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Artık federasyonu tartışmanın sadece bir zaman kaybı olduğu sonucuna ulaştık. Masaya yeni bir konsept ve yeni bir hikaye getirmeliyiz. Bu da sahadaki gerçekliğe dayanmalı; sahadaki gerçeklik ise iki devletin olmasıdır." dedi.
21.04.2021Dünya
Rum Kesimi'nin EOKA provokasyonuna Fuat Oktay'dan sert yanıt
Rum Kesimi'nin EOKA provokasyonuna Fuat Oktay'dan sert yanıtCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıslı Türklerin var oluş mücadelesini anlatan TRT`nin yeni dizisi "Bir Zamanlar Kıbrıs" galasında Rum Yönetimi’nin Kıbrıslı Türkleri acımasızca katleden terör örgütü EOKA'nın bastırdığı pulları sert dille eleştirdi. Öte yandan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ilişkin, "EOKA terör Örgütü’nün 65. yılını anan bir pul bastırmasını lanetliyoruz" dedi.
2.04.2021Siyaset
Rum basını: Türkiye ile anlaşmadan doğal gaz satamayız!
Rum basını: Türkiye ile anlaşmadan doğal gaz satamayız!Rum basını, Doğu Akdeniz'de münhasır ekonomik bölge konusunda Türkiye'nin de dahil olduğu bir anlaşmaya varmadıkça, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) gaz satmasının mümkün olamayacağını yazdı.
8.03.2021Dünya
Rum lideri Anastasiadis 'altın pasaport' skandalıyla ilgili ilk kez ifade verecek
Rum lideri Anastasiadis 'altın pasaport' skandalıyla ilgili ilk kez ifade verecekGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) en az 2.5 milyon Euro yatırım yapanlara vatandaşlık ve AB genelinde vizesiz seyahat hakkı verilmesini sağlayan "altın pasaport" uygulaması skandalının ardından Rum lideri Nikos Anastasiadis'in yarın ifade vereceği belirtildi.
1.02.2021Dünya
KKTC bayrağının boyanması Rumları kızdırdı
KKTC bayrağının boyanması Rumları kızdırdıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Beşparmak Dağları'nın Güney Kıbrıs'a bakan yamacında, Taşkent köyü yakınında bulunan dev KKTC bayrağının boyanması Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kızdırdı.
24.01.2021Gündem
Son dakika! Kıbrıs'ta şiddetli deprem
Son dakika! Kıbrıs'ta şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre Kıbrıs'ta 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan depremle ilgili bir açıklama yayınladı. Rum medyası, 'Deprem Kıbrıs'ı vurdu' başlığıyla haberi duyurdu. KKTC'de ise internet siteleri 'Sallandık' manşetleri attı. Depremi Hatay ve Mersin Anamur da hissetti.
21.01.2021Gündem
KKTC lideri Tatar'dan Anastasiadis'e çağrı: Gerçekleşmeyecek hayaller peşinde koşma
KKTC lideri Tatar'dan Anastasiadis'e çağrı: Gerçekleşmeyecek hayaller peşinde koşmaKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,(KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum Lideri Nikos Anastasiadis’in "iki devletli çözümün mümkün olmayacağı" açıklamalarına cevap vererek, "Anastasiadis'e çağrım, gerçekleşmeyecek hayaller peşinde koşmaması ve diyalog çağrılarımıza olumlu yanıt vermesidir" dedi.
2.01.2021Dünya
Ermenistan’a Rum korgeneral gitti
Ermenistan’a Rum korgeneral gittiMilli Savunma Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bir korgeneralinin Ermenistan’da Ermeni milisler, PKK’lı teröristler ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgilerine ulaşıldığını açıkladı
17.10.2020Gündem
Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon
Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyonTürkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akndeniz'deki gerilimi artıran Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirdi.
19.09.2020Gündem
Emekli Tümamiral Yaycı: Gereği yapılır!
Emekli Tümamiral Yaycı: Gereği yapılır!Türkiye’nin Doğu Akdeniz meselesinde uluslararası hukuk nezdinde haklı olduğunu vurgulayan Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, sürekli savaş ve çatışma söylemleri üzerine politika üreten Yunanistan’a Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni hatırlattı. Türkiye’nin Montrö’ye sadık olduğunu söyleyen Yaycı, “AB’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması halinde, sözleşmedeki maddeler uygulanırsa boğazdan ticari gemileri gündüz geçirebiliriz, kılavuzluk zorunlu kılınabilir, gemilerin rotalarını biz belirleriz ve içini kontrol edebiliriz. Ayrıca boğazları kapatabilir, geçişi önleyebiliriz” dedi.
19.09.2020Haberler
Cihat Yaycı’dan Doğu Akdeniz açıklaması: Savaş tehdidi hissedilirse gereği yapılır!
Cihat Yaycı’dan Doğu Akdeniz açıklaması: Savaş tehdidi hissedilirse gereği yapılır!Türkiye’nin Doğu Akdeniz meselesinde uluslararası hukuk nezdinde haklı olduğunu vurgulayan Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, sürekli savaş ve çatışma söylemleri üzerine politika üreten Yunanistan’a Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni hatırlattı. Türkiye’nin Montrö’ye sadık olduğunu söyleyen Yaycı, “AB’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması halinde, sözleşmedeki maddeler uygulanırsa boğazdan ticari gemileri gündüz geçirebiliriz, kılavuzluk zorunlu kılınabilir, gemilerin rotalarını biz belirleriz ve içini kontrol edebiliriz. Ayrıca boğazları kapatabilir, geçişi önleyebiliriz” dedi.
19.09.2020Gündem
Türkiye'nin 'Akdeniz Fırtınası' Rum tarafında sert esti
Türkiye'nin 'Akdeniz Fırtınası' Rum tarafında sert estiTürkiye ve KKTC'nin askeri tatbikatı Rum medyasında manşetten veriliyor, gazeteler 'Türkiye tatbikatla cevap verdi. Türk helikopteri Girne semalarında' başlıklarını kullandı.
6.09.2020Haberler
Türkiye'nin 'Akdeniz Fırtınası' Rum tarafında sert esti
Türkiye'nin 'Akdeniz Fırtınası' Rum tarafında sert estiTürkiye ve KKTC'nin askeri tatbikatı Rum medyasında manşetten veriliyor, gazeteler 'Türkiye tatbikatla cevap verdi. Türk helikopteri Girne semalarında' başlıklarını kullandı.
6.09.2020Dünya
Son dakika.. Skandal karar sonrası ABD'ye net mesaj! 'Gözden geçirin aksi takdirde...'
Son dakika.. Skandal karar sonrası ABD'ye net mesaj! 'Gözden geçirin aksi takdirde...'Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırması kararına ilişkin, "Doğu Akdeniz'de gerginliğin azaltılması amacıyla çaba harcanan bir dönemde, ABD'nin bölge barış ve istikrar ortamını zehirleyen bu tür bir kararın altına imza atması müttefiklik ruhuyla da bağdaşmamaktadır." ifadesini kullandı. Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ABD'nin, Güney Kıbrıs Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) yönelik silah ambargosunu kaldırma kararına tepki gösterdi.
2.09.2020Dünya
Yunanistan'dan tehlikeli adım: Rum Kesimi ile imzalar atılacak
Yunanistan'dan tehlikeli adım: Rum Kesimi ile imzalar atılacak30 Ağustos törenlerinde verilen mesajlarla paniğe kapılan Yunanistan'ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan’ın şartlar olgunlaştığında Güney Kıbrıs Rum yönetimi ile deniz yetki sınırlarını belirleyen anlaşma yapacaklarını açıkladı.
31.08.2020Dünya
KKTC Başbakanı Tatar'dan Ayasofya açıklaması: Tarihi bir an, kararı selamlıyoruz
KKTC Başbakanı Tatar'dan Ayasofya açıklaması: Tarihi bir an, kararı selamlıyoruzKKTC Başbakanı Ersin Tatar, Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etme kararını Demirören Haber Ajansına ( DHA)değerlendirdi. Tatar, karara ilişkin açıklamasında, Kararı selamlıyoruz ifadelerini kullandı.
10.07.2020Dünya
Güney Kıbrıs'ın Adalet Bakanı’nın kayınvalidesi Kıbrıslı Türk çıktı
Güney Kıbrıs'ın Adalet Bakanı’nın kayınvalidesi Kıbrıslı Türk çıktıGüney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin önceki gün Adalet Bakanı görevine atadığı Emily Yiolitis'in sevgilisi ünlü televizyoncu Chrysanthos Tsouroullis'in annesinin Kıbrıslı Türk olduğu ortaya çıktı. Rum Bakan'ın sevgilisinin annesinin Türk olduğu Ada'da gündem oldu.
26.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.