Güneydoğu Asya

Güneydoğu Asya

Son dakika Güneydoğu Asya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güneydoğu Asya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güneydoğu Asya haber sayfamızda...

Güneydoğu Asya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.758 guneydogu asya haberi bulunmuştur.
Deniz İneği Nedir? Deniz İnekleri Nerede Yaşar?
Deniz İneği Nedir? Deniz İnekleri Nerede Yaşar?Deniz İneği diğer ismiyle Sirenia suda yaşayan canlılardır. Günümüzde sadece dört farklı türü bulunan bir otobur memelidir. Deniz ineklerine en yakın hayvan türü ise fillerdir. Filler ile deniz inekleri genetik olarak akraba sayılmaktadır. Sizler için deniz ineği nedir, deniz inekleri nerede yaşar hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
19.10.2021Evcil Hayvan
Myanmar’da yüzlerce mahkum serbest bırakıldı
Myanmar’da yüzlerce mahkum serbest bırakıldıMyanmar'da askeri yönetimin, Insein Cezaevindeki yüzlerce siyasi tutukluyu serbest bıraktığı bildirildi.
19.10.2021Dünya
Türk tuzuna yatırım Avusturya’dan geldi
Türk tuzuna yatırım Avusturya’dan geldiMerkezi Avusturya’da bulunan Salinen Group, Türkiye’nin önde gelen tuz üreticilerinden Safir’in yüzde 50’lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına giriyor.
19.10.2021Ekonomi
Avusturyalı Salinen Group'tan Türkiye'de tuz yatırımı
Avusturyalı Salinen Group'tan Türkiye'de tuz yatırımıMerkezi Avusturya'da bulunan Salinen Group, Türkiye'nin önde gelen tuz üreticilerinden Safir'in yüzde 50'lik hissesini satın alarak Türkiye pazarına giriyor.
18.10.2021Ekonomi
Malezya yatırımı ‘ev geliştirmeye’
Malezya yatırımı ‘ev geliştirmeye’Malezyalı ev geliştirme mağazası zinciri MR D.I.Y, Türkiye piyasasına giriyor. İlk mağaza kasım ayında İstanbul’da açılacak. 2022 yılı sonuna kadar 50 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirket eleman alımına başladı
18.10.2021Ekonomi
K-güzelliğin formülü
K-güzelliğin formülüSon yılların yükselen güzellik trendi K-beauty, gücünü cilt bağışıklığını destekleyen formülünden alıyor. Günlük rutinde başrolde cildin nem kapasitesini dengede tutmak var
17.10.2021Pazar
Bu ülkede hamileler, 30 gün boyunca saçlarını yıkamıyor
Bu ülkede hamileler, 30 gün boyunca saçlarını yıkamıyorGüneydoğu Asya ülkesi Malezya, zengin kültürü ve çeşitli etnik gruplarıyla ülkeye gelen yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Hintliler, Çinliler ve Malaylar yılardır burada birlikte yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu zengin kültür arasında farklı gelenekler ve yaşam şekilleri bulunsa da ülkedeki bu birikim, kültürlerden alışkanlıklara ve hatta mutfaklarına kadar yansımış durumda. Turistlerin ülkeye gelip duyduklarında oldukça ilgilerini çeken gelenekler.
14.10.2021Tatil
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyor
Havana Sendromu Kolombiya'ya sıçradı, ABD çalkalanıyorWall Street Journal gazetesi, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde 'Havana Sendromu' olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığını yazdı.
13.10.2021Dünya
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktı
ABD basını yazdı! Blinken'ın ziyareti yaklaşırken ortaya çıktıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Kolombiya'ya yapmayı planladığı ziyaret yaklaşırken, ABD'nin Bogota Büyükelçiliğinde çalışan bazı kişilerde "Havana Sendromu" olarak bilinen gizemli hastalığa rastlandığı öne sürüldü.
12.10.2021Dünya
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandı
Biden imzaladı! Yasa resmen onaylandıABD Başkanı Joe Biden, "Havana Sendromu" adı verilen gizemli hastalığa yakalanan kişilere daha iyi tıbbi hizmet sağlanması için hazırlanan yasayı onayladı.
8.10.2021Dünya
Toyota'nın üretimi son bir yılda ilk kez düştü
Toyota'nın üretimi son bir yılda ilk kez düştüToyota Motor'un küresel üretim oranı son bir yılda ilk düşüşünü ağustos ayında yaşadı. Düşüşte parça açığı ve yarı iletken çip tedarik sıkıntısı etkili oldu.
2.10.2021Uzmanpara
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacak
2050'de dünya nüfusunun yüzde 22'si 65 yaş üstü olacakDünya genelinde yaşlı nüfus oranının iki kattan fazla artması, 2050'de 65 yaş üzerindeki insanların 1,5 milyarı bulması ve yaşlı nüfusun, dünya nüfusunun yüzde 22'sini oluşturması bekleniyor.
30.09.2021Dünya
Myanmar'a gidemeyen büyükelçi, memleketi Rize'de bahçe işleri yapıyor
Myanmar'a gidemeyen büyükelçi, memleketi Rize'de bahçe işleri yapıyorTürkiye’nin Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar Birliği Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Sait Akın, iç karışıklık nedeniyle ülkeye gidemeyince bir süreliğine geldiği memleketi Rize'nin Hemşin ilçesi Çamlıtepe köyünde ailesi ile kalıyor. Ülkeye gideceği günü bekleyen Akın, "Boş vakitlerde çalışıp sel, heyelanlar için tedbir almalıyız. Eskiden dedelerimiz bu işleri yapar, su kanallarını açardı. Biz de yapalım" dedi.
29.09.2021Haberler
Myanmar'a gidemeyen büyükelçi, memleketi Rize'de bahçe işleri yapıyor
Myanmar'a gidemeyen büyükelçi, memleketi Rize'de bahçe işleri yapıyorTürkiye’nin Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar Birliği Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Sait Akın, iç karışıklık nedeniyle ülkeye gidemeyince bir süreliğine geldiği memleketi Rize'nin Hemşin ilçesi Çamlıtepe köyünde ailesi ile kalıyor. Ülkeye gideceği günü bekleyen Akın, "Boş vakitlerde çalışıp sel, heyelanlar için tedbir almalıyız. Eskiden dedelerimiz bu işleri yapar, su kanallarını açardı. Biz de yapalım" dedi.
29.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Sultanlar ve Efeler, Asya'ya açılıyor
Son dakika haberi: Sultanlar ve Efeler, Asya'ya açılıyorEndonezya’nın dev yayın platformu, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Efeler Ligi ile kupa maçlarını yayınlayacak. Vidio’nun içerikten sorumlu müdürü Tina Arwin, Milliyet’e verdiği demeçte Türkiye voleybol liglerini dünya standartlarında olduğu için tercih ettiklerini söyledi .
26.09.2021Voleybol
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
16.10.2021Gündem
386 bin istihdam tamam ihracat rekoruna ‘hazır’lar
386 bin istihdam tamam ihracat rekoruna ‘hazır’larTürk hazır giyim sektörü 10 yılda aldığı 15 milyar TL’lik teşvikle 386 bin yeni istihdam yarattı. 2012’de başlatılan bölgesel teşvik uygulamasıyla özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde önemli yatırımlar yapıldı. Anadolu, dev moda markalarının da üretim üssü oldu.
25.09.2021Ekonomi
Cam Kedi Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Cam Kedi Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Akvaryumlar bulundukları ortamın havasını değiştiren insanlara huzur veren bir dekorasyon öğesi olmaktadır. Akvaryum balıklarının çeşitleri hayli fazla olmakla birlikte İnsanlar genellikle herkes tarafından tercih edilen türleri beslemeye özen göstermektedir. Akvaryum balığı olan cam kedi balığı da fazla popüler olmayan bir balık çeşidi olmaktadır. Peki, cam kedi balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, cam kedi balığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli hususlar.
22.09.2021Evcil Hayvan
Avustralya, Macron'a kapıları kapattı
Avustralya, Macron'a kapıları kapattıResmi temaslarda bulunmak üzere Amerika’ya giden, Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda görüşme planı olmadığını söyledi.
21.09.2021Dünya
Beta Balığı (Kavgacı Siyam Balığı) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Beta Balığı (Kavgacı Siyam Balığı) Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez dekorasyon öğelerinden biri de akvaryumlar olmaktadır. Bulundukları ortama görsellik kazandıran akvaryumlarda çeşitli türden olan pek çok balık beslenebilmektedir. Akvaryumda beslenecek balıkların uyum içinde yaşayan balık türlerinden olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Beta balığı da akvaryumda beslenen balık türlerinden biri olmaktadır. Peki, beta balığı ( kavgacı siyam balığı) nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, beta balığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için tüm detayları derledik.
20.09.2021Evcil Hayvan
Toyota 27 üretim bandını durdurma kararı aldı
Toyota 27 üretim bandını durdurma kararı aldıToyota Motor, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.
18.09.2021Teknoloji
Toyota, 27 üretim bandını durduracak
Toyota, 27 üretim bandını durduracakToyota Motor, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.
18.09.2021Uzmanpara
Toyota Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak
Toyota Japonya'daki 27 üretim bandını durduracakToyota Motor, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19), otomobil parçaları sağlayan sektöre olumsuz etkisi sonucu gelecek ay Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.
18.09.2021Ekonomi
Yeni salgınlar kapıda: Her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyor
Yeni salgınlar kapıda: Her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyorYapılan bir araştırmaya göre, her yıl 400 bin kişi koronavirüsün başka türlerine yakalanıyor. Bu durum Kovid-19 gibi yeni bir salgına neden olabilir.
17.09.2021Dünya
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalar
Fuara alım heyetleri damga vurdu; Türk ürünleri için İstanbul’dalarKolombiya’da içecek ve tatlı sektöründe faaliyet gösteren GDC Grubu’nun Genel Müdürü Luis Miguel Lopez, İHBİR'in daveti üzerine 29’uncu kez kapılarını açan WorldFood İstanbul’a geldi. Türkiye’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Lopez, şekerleme ve baharat alanındaki ürün çeşitliliğini çok beğendiklerini ve görüşmelerin olumlu olduğunu dile getirdi. Fuara Azerbaycan’dan katılan Veysaloğlu Şirketler Grubu’nun Marka Müdürü Said Cavadov ise “Yerli ve yabancı üreticilerle tanıştık, ürünleri inceledik. Kardeş ülke Türkiye’den kuru gıda, bakliyat ve baharat alıyoruz. Türklerle çalışmak bizim için her zaman güzeldir” dedi.
13.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

toyotamyanmarABDekonomimalezya

Güneydoğu Asya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.