Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Son dakika Hacettepe Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hacettepe Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hacettepe Üniversitesi haber sayfamızda...

Hacettepe Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.569 hacettepe universitesi haberi bulunmuştur.
Ahmet Taner Kışlalı kimdir? Kışlalı ne zaman ve nasıl öldü?
Ahmet Taner Kışlalı kimdir? Kışlalı ne zaman ve nasıl öldü?Bugün Türk siyaset bilimci, siyasetçi, yazar ve öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı'nın ölüm yıl dönümü... Suikaste kurban giden Kışlalı bugün anılırken hakkında detaylı bilgiye sahip olmayanlar "Ahmet Taner Kışlalı kimdir? Kışlalı ne zaman ve nasıl öldü?" diye soruyor.
21.10.2021Gündem
Durul Gence’yi kaybettik
Durul Gence’yi kaybettikRock’tan pop ve caza uzanan geniş yelpazede müzik yapan Durul Gence hayatını kaybetti. Uzun süredir parkinson tedavisi gören 81 yaşındaki Gence dün hayata gözlerini yumdu. Sanatçı üç haftadır kanser tedavisi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ndeydi.
21.10.2021Kültür Sanat
Usta sanatçı Durul Gence hayatını kaybetti
Usta sanatçı Durul Gence hayatını kaybettiRock, pop ve caza uzanan geniş alanda müzik yapan 'efsanevi davulcu' Gence, Ankara'da kanser tedavisi görüyordu.
20.10.2021Cadde
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’
‘Üniversite özerkleşecek rektörü akademi seçecek’CHP’nin eğitim politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, bir yılda yurt sorununun çözülebileceğini belirterek, “Yer gösterin, belediyelerimiz yapsın. Yok, tık yok” dedi. Karabıyık “Hedefimizde tamamen parasız bir eğitim var. YÖK kalkacak. Bizim iktidarımızda rektör akademinin kendisi tarafından seçilecek” dedi.
18.10.2021Siyaset
Mehmet Ceyhan'dan test uyarısı: Ben de ayırt edemem
Mehmet Ceyhan'dan test uyarısı: Ben de ayırt edememHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs ile soğuk algınlığını ayırmanın tek yolunun test yaptırmak olduğunu söyledi. Ceyhan, "Bir aileyi bırakın, ben de ayırt edemem. Sadece Covid-19 için değil, bu virüsler için de testler var, onları da yapmak durumundasınız" dedi.
17.10.2021Gündem
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattı
İstanbul’daki Kore dalgası! Hipnoz etkisi yarattıSon dönemde müziğinden dizilerine dünya çapında rüzgarlar estiren Güney Kore’nin Türkiye’de yarattığı etkiye ve popüler kültürdeki izlerine yakından baktık.
17.10.2021Pazar
'Gebelerde geçen yıla göre Covid-19'dan daha fazla ölüm var'
'Gebelerde geçen yıla göre Covid-19'dan daha fazla ölüm var'Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, gebelerin genellikle bebeğe zarar gelir, endişesiyle Covid-19 aşısından kaçındığını belirterek, "Gebelik pek çok hastalık için hastalığı ağırlaştırıcı faktör. O yüzden gebeleri hastalıktan korumak lazım. Gebelerde geçen seneye göre bu sene hastalıktan dolayı daha fazla ölüm var" dedi.
14.10.2021Gündem
Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...
Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Taha Çakmak kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devma ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine Taha Çakmak getirildi. Peki Taha Çakmak kimdir, hayatı ve kariyeri...
14.10.2021Ekonomi
TCMB yönetiminde görev değişimi
TCMB yönetiminde görev değişimiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.
14.10.2021Uzmanpara
Son dakika: Merkez Bankası'nda 3 isim görevden alındı!
Son dakika: Merkez Bankası'nda 3 isim görevden alındı!Son dakika haberine göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.
14.10.2021Ekonomi
18-35 yaş grubuna Bilim Kurulu Üyesi'nden önemli uyarı
18-35 yaş grubuna Bilim Kurulu Üyesi'nden önemli uyarıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, koronavirüste genç yaş grubunun aşı olma konusunda ihmalkar davrandığını söyledi. Prof. Dr. Akın, "Dolayısıyla hastalık genç yaş grubuna doğru kaymış durumda. Şu anda aşı olanlar aşıyla korundukları için bu kişiler hastalıktan etkilenmiyorlar belki; ama aşı olmayan grup ki bunlar özellikle 18-35 yaş grubuna yerleşmiş durumda. Genç yaş grubu 'bana bir şey olmaz' diyerek aşı olmuyor; ama enfekte oluyor" dedi.
13.10.2021Gündem
Operasyonda ele geçirilen 140 yıllık Yahya Peygamber tablosu, orijinal çıktı!
Operasyonda ele geçirilen 140 yıllık Yahya Peygamber tablosu, orijinal çıktı!Tokat’ta polisin takibi sonucu ele geçirilip Hacettepe Üniversitesi'ne incelemeye gönderilen Prenses Salome ve Yahya Peygamber'in birlikte resmedildiği tablonun orijinal olduğu tespit edildi. Tokat Müzesi'nde koruma altına alınan eser, bir süre sonra sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
10.10.2021Gündem
İlk ders: Korona! Üniversiteler kapılarını kapatmayacak
İlk ders: Korona! Üniversiteler kapılarını kapatmayacakKovid-19 salgını nedeniyle 1.5 yıldır uzaktan eğitim gören üniversiteler, öğrencilerine kampüslerinde ‘Merhaba’ demeye başladı. Kapılarını bir daha kapatmamaya kararlı olan üniversiteler ilk derslerini de pandemiye ayırdı. Yeni akademik yılın odağında Kovid ve önlemleri yer alıyor.
4.10.2021Eğitim
Vazgeçenin yerine aday bulunamıyor
Vazgeçenin yerine aday bulunamıyorEk yerleştirme sonrasında boş kontenjan sayısı toplam 224 bin 31 oldu. Merkezi yerleştirmede oluşan 264 bin kontenjana 40 bin aday bulunabildi. Bu durumda bir programa yerleşip de kaydolmaktan vazgeçen 69 bin adayın boşluğu doldurulamadı...
3.10.2021Eğitim
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: 'Böyle giderse 5'inci, 6'ncı dalgaları yaşayacağız'
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: 'Böyle giderse 5'inci, 6'ncı dalgaları yaşayacağız'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüste vaka sayılarının bir süredir 25-30 bin civarında devam ettiğini hatırlatarak, "Salgın, eğrisi düz çizgi şeklinde seyrettiği için bu iş devam ettiği sürece 5'inci, 6'ncı dalgaları yaşayacağız. Okulların açılmasındaki etkiyi, insanların tatilden dönüp kapalı iş yerlerinde çalışmasının etkisini daha görmedik" dedi.
2.10.2021Gündem
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: Tek başına daha ağır ve öldürücü
Son dakika... Mehmet Ceyhan uyardı: Tek başına daha ağır ve öldürücüHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19'da Delta varyantının görüldüğü son dönemde ölüm oranlarının arttığını söyledi. Ceyhan, "İlk 2 dalga orijinal virüs ile oldu, orada 1000'de 9'du ölüm oranı. Mart- nisanda vakaların 60 bine çıktığı dönemde İngiliz varyantı vardı, orada 1000'de 6'lara düştü. Son dalga Delta varyantı ile oldu, burada da 1000'de 11. Varyant, tek başına daha ağır ve öldürücü hastalığa yol açıyor" dedi.
30.09.2021Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Çocuklarda koronavirüs tedavisinde hiç ilaç kullanmadık
Prof. Dr. Ceyhan: Çocuklarda koronavirüs tedavisinde hiç ilaç kullanmadıkHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs tedavisi gören çocuklarda hiç ilaç kullanmadıklarını belirterek, "Biz baştan beri çocuklarda hiçbir ilaç kullanmadık. Elde kesin deliller olmadığı sürece bir ilacı ya da aşıyı çocuklara uygulamanız mümkün değil. Biz çocuk ateşlendiğinde ateş düşürücü, belli belirtileri varsa onlara yönelik tedaviler, bol sıvı alması ve izole edilmesi şeklinde bir yaklaşım uyguladık, şu anda da aynı şeyi uyguluyoruz" dedi.
29.09.2021Gündem
Turistler ilgiyle izledi! Anbean takip edilecekler
Turistler ilgiyle izledi! Anbean takip edileceklerAntalya'nın Serik ilçesinde, tedavisi tamamlanan biri yavru 4 caretta caretta kaplumbağası denize bırakıldı.
28.09.2021Gündem
7. Güncel Sanat Yarışması sonuçlandı
7. Güncel Sanat Yarışması sonuçlandıTürkiye’de güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak amacıyla düzenlenen Genç Sanat: 7. Güncel Sanat Proje Yarışması sonuçlandı.
27.09.2021Kültür Sanat
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktır
Prof. Dr. Akova: Turkovac aşısı Sinovac kadar etkili olacaktırHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Akova, Turkovac ile Sinovac'ın eş değer bir aşı olduğunu söyledi. Akova, "Turkovac aşısı da inaktif bir aşı. İnaktif aşılar mRNA aşılarına göre, örneğin Biontech aşısına göre başlangıçta daha az miktarda antikor üretiyorlar. Ama virüsün değişik kesimlerine karşı daha yaygın antikor üretiyorlar. Turkovac aşısının Sinovac aşısı kadar etkili olacağını tahmin ediyorum" dedi.
26.09.2021Gündem
Tartışmalı tarım ilacı için tartışmalı karar!
Tartışmalı tarım ilacı için tartışmalı karar!Kansere yol açtığı iddia edilen tarım ilacının yasaklanmasının yolunu açan kararı alan mahkeme, istinafın usulen bozma kararının ardından “esas” kararını değiştirip davayı reddetti.
25.09.2021Gündem
Sağlıkta fark yaratacaklar
Sağlıkta fark yaratacaklarEge ile Hacettepe üniversitesi arasında aşı ve ilaç teknolojileri arasında işbirliği protokolü imzalandı. Ege Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Hedefimiz araştırma üniversitesi olmak” dedi.
22.09.2021Ege
Covid-19'dan hayatını kaybeden Prof. Dr. Tırnaksız için hüzünlü tören
Covid-19'dan hayatını kaybeden Prof. Dr. Tırnaksız için hüzünlü törenHacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'ndan emekli Prof. Dr. Zafer Öner, Covid-19'dan yaşamını yitiren öğrencisi Prof. Dr. Mehmet Bülent Tırnaksız (59) için düzenlenen törende, "Affet bizi Bülent; aşı karşıtı gafillerimizi affet. Maske, mesafe tanımayanlarımızı affet Bülent. Hep birlikte sebebin olduk yiğidim, aslanım, Bülent'im affet" dedi.
20.09.2021Gündem
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: İki virüs aynı anda vücutta bulunabilirHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçen yıl çok nadir görülen virüslerin bu sene ciddi bir şekilde artacağını söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "İki virüs de aynı anda vücutta bulunabilir, bunlardan biri hastalık yapabilir, diğeri de boğazda sadece çoğalabilir; ama aynı anda ikisi birden hastalık yapamaz. Grip sezonu başlayınca bunu muhtemelen yaşayacağız. Bu yıl grip artı koronavirüs vakalarını göreceğiz" dedi. Doç. Dr. Ümit Savaşçı da 15 Ekim'den itibaren grip vakalarının görülmeye başlayacağını söyledi.
12.09.2021Haberler
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: 'İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir'
Mehmet Ceyhan'dan kritik uyarı: 'İki virüs aynı anda vücutta bulunabilir'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, geçen yıl çok nadir görülen virüslerin bu sene ciddi bir şekilde artacağını söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "İki virüs de aynı anda vücutta bulunabilir, bunlardan biri hastalık yapabilir, diğeri de boğazda sadece çoğalabilir; ama aynı anda ikisi birden hastalık yapamaz. Grip sezonu başlayınca bunu muhtemelen yaşayacağız. Bu yıl grip artı koronavirüs vakalarını göreceğiz" dedi. Doç. Dr. Ümit Savaşçı da 15 Ekim'den itibaren grip vakalarının görülmeye başlayacağını söyledi.
12.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KORONAVİRÜSMEHMET CEYHANSON DAKİKADurul GenceGRİP

Hacettepe Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.