Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi

Son dakika Hacettepe Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hacettepe Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hacettepe Üniversitesi haber sayfamızda...

Hacettepe Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.944 hacettepe üniversitesi haberi bulunmuştur.
Avrupa Kardiyoloji Derneği’nden madalya kazandı
Avrupa Kardiyoloji Derneği’nden madalya kazandı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lale Tokgözoğlu, Avrupa Kardiyoloji Derneği Koruyucu Kardiyoloji Birliği’nin 20. kuruluş yıl dönümü nedeniyle verdiği özel altın madalyaya layık görüldü.
17.05.2024 Eğitim
Sinan Ateş cinayetinde yeni görüntü
Sinan Ateş cinayetinde yeni görüntü Ankara'da eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in silahlı saldırıda öldürüldüğü anlara ilişkin yeni görüntü ortaya çıktı.
14.05.2024 Haberler
Sinan Ateş cinayetinde yeni görüntü
Sinan Ateş cinayetinde yeni görüntü Ankara'da eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in silahlı saldırıda öldürüldüğü anlara ilişkin yeni görüntü ortaya çıktı.
14.05.2024 Gündem
Türk piyanist ABD’de En İyi Piyano Öğretmeni seçildi
Türk piyanist ABD’de En İyi Piyano Öğretmeni seçildi Piyanist Bahar Soyöz dünyaca ünlü müzik şirketi Steinway & Sons tarafından verilen 2023 En İyi Piyano Öğretmeni ödülünü kazandı.
12.05.2024 Kültür Sanat
‘Gurur duyuyorum’
‘Gurur duyuyorum’ Yasemin Sakallıoğlu, Hacettepe Üniversitesi öğrencileri tarafından ‘Yılın En İyi Komedyeni’ seçildi.
11.05.2024 Cadde
Sinan Ateş cinayeti davasında ilk duruşma tarihi
Sinan Ateş cinayeti davasında ilk duruşma tarihi Ankara’da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması 1 Temmuz'da Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
9.05.2024 Gündem
Uzayda ikinci görev 8 Haziran’da
Uzayda ikinci görev 8 Haziran’da İlk Türk astronot Alper Gezeravcı’nın uzay görevinin ardından, Türkiye’nin ikinci uzay görevi “yörünge altı araştırma uçuşu” olacak. Türkiye’nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever’in uçuşu, 8 Haziran’da ABD’deki Spaceport tesislerinden gerçekleşecek.
8.05.2024 Gündem
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Girişimcileri, üniversiteleri ve yatırımcıları buluşturarak iş birliği imkanları oluşturuyoruz. Geride bıraktığımız 22 yılda girişimcilik ekosistemimizin önemli yapı taşları Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık" dedi.
7.05.2024 Haberler
Sinan Ateş iddianamesi kabul edildi
Sinan Ateş iddianamesi kabul edildi Sinan Ateş iddianamesi 32. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
7.05.2024 Gündem
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık
Bakan Kacır duyurdu! Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Girişimcileri, üniversiteleri ve yatırımcıları buluşturarak iş birliği imkanları oluşturuyoruz. Geride bıraktığımız 22 yılda girişimcilik ekosistemimizin önemli yapı taşları Teknoparklarımızın sayısını 2'den 102'ye çıkardık" dedi.
7.05.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel, Sinan Ateş'in eşi ile görüştü
CHP lideri Özgür Özel, Sinan Ateş'in eşi ile görüştü CHP Genel Başkanı Özgür Özel, öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü.
6.05.2024 Gündem
Kalpte ritim bozukluğu tedavisinde yeni yöntem
Kalpte ritim bozukluğu tedavisinde yeni yöntem Kalbin ritim bozukluklarının tedavisinde en yeni yöntemlerden biri olan elektroporasyon yöntemi Türkiye de ilk kez Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi.
5.05.2024 Eğitim
Sinan Ateş cinayeti iddianamesinde detaylar ortaya çıktı
Sinan Ateş cinayeti iddianamesinde detaylar ortaya çıktı Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 kişi hakkında hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı.
4.05.2024 Gündem
Hedef ilk 500’deki üniversite sayısını 10’a çıkarmak
Hedef ilk 500’deki üniversite sayısını 10’a çıkarmak Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) Değerlendirme Toplantısı dün Hacettepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
3.05.2024 Eğitim
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı
YÖK Başkanı açıkladı: 327 projeye, 503,9 milyon lira bütçe aktarımı Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) Değerlendirme Toplantısı, Hacettepe Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.
2.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Akıllı ulaşım sistemleri yerli ve milli hale geliyor
Bakan Uraloğlu: Akıllı ulaşım sistemleri yerli ve milli hale geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, akıllı ulaşım sistemleriyle ilgili bakanlık olarak önemli yatırımlar ve projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.
1.05.2024 Ekonomi
Sinan Ateş cinayeti: 22 kişi hakkında iddianame düzenlendi
Sinan Ateş cinayeti: 22 kişi hakkında iddianame düzenlendi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili tutuklu 22 kişi hakkında, soruşturmayı tamamlayarak iddianame düzenledi. Haklarında yurt dışı çıkış yasağı getirilen 17 kişi hakkındaki soruşturmanın ise sürdüğü belirtildi.
30.04.2024 Gündem
Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’yla ilgili yeni iddia
Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’yla ilgili yeni iddia Sahibi olduğu firmanın ürettiği çikolatanın küflü çıktığını belirten bir tüketiciye sosyal medyada alaycı ve kaba bir şekilde yanıt verdikten sonra istifa etmek zorunda kalan Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’yla ilgili iddialar bitmiyor.
26.04.2024 Gündem
Diplomada şüphe
Diplomada şüphe Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, firmanın ürettiği çikolatanın küflü çıktığını belirten bir tüketiciye sosyal medyada alaycı ve kaba bir şekilde yanıt verdikten sonra istifa etmek zorunda kalmıştı. Ancak “kriz” bitmedi, Tunaoğlu ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi.
25.04.2024 Gündem
Nuri Alço, Hacettepe'ye sevk edildi! Kalp pili takılacak
Nuri Alço, Hacettepe'ye sevk edildi! Kalp pili takılacak Türk sinemasının usta oyuncularından Nuri Alço, Eskişehir Şehir Hastanesi’ndeki tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Burcu Alço, eşinin yoğun bakım ünitesinde olduğunu ve kalp pili takılacağını açıkladı.
19.04.2024 Cadde
Gelibolu Yarımadası'nda büyük keşif 'Osmanlı arşiv belgeleriyle uyuşuyor'
Gelibolu Yarımadası'nda büyük keşif 'Osmanlı arşiv belgeleriyle uyuşuyor' Osmanlıların Rumeli'ye geçerek, beylikten imparatorluğa yükselişinde sembolik önemi bulunan, Çimpe Kalesi'nin yerini Hacettepe Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı doktora öğrencisi Metin Tetik, Gelibolu Yarımadası'nda yaptığı çalışmalar sırasında buldu.
17.04.2024 Gündem
Sodada bor endişesi! 'Zararlı olması için günde 10 litre içmeniz gerekir'
Sodada bor endişesi! 'Zararlı olması için günde 10 litre içmeniz gerekir' İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik İşleri Dairesi (FSVO), Beypazarı marka sodalarda yüksek oranda bor tespit edildiğini açıklayarak, tüketilmemesini önerdi. Sodanın İsviçre’deki dağıtımcısı BAK-SAN GmbH’nin de ürünü derhal satıştan çektiği ve geri çağırma işlemlerini başlattığı bildirildi.
17.04.2024 Gündem
Mühendislikte İTÜ, tıpta Hacettepe
Mühendislikte İTÜ, tıpta Hacettepe Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symonds Alan Bazlı Dünya Üniversite Sıralaması açıklandı.
12.04.2024 Eğitim
Kastamonu Üniversitesi'nde öğrencilere eğitim verildi
Kastamonu Üniversitesi'nde öğrencilere eğitim verildi Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından afetlerde sağlık hizmetleri ile ilgili proje hazırlama konusunda öğrencilere eğitim verildi.
5.04.2024 Eğitim
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
15.04.2024 Milliyet Executive

Benzer Haber Etiketleri

Hacettepe Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.