Hakan Çiçek

Hakan Çiçek

Son dakika hakan çiçek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hakan çiçek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hakan çiçek haber sayfamızda...

Hakan Çiçek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.283 hakan cicek haberi bulunmuştur.
FETÖ elebaşı Gülen, darbe girişimi davalarını UYAP üzerinden takip etmiş
FETÖ elebaşı Gülen, darbe girişimi davalarını UYAP üzerinden takip etmişFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in, 15 Temmuz darbe girişimi dava dosyalarını ve yargılama sürecini, Ulusal Yargı Ağı (UYAP) Vatandaş Portalı üzerinden takip ettiği ortaya çıktı.
2.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanına suikast girişimi, FETÖ elebaşına onaylatılmış
Cumhurbaşkanına suikast girişimi, FETÖ elebaşına onaylatılmışAnkara'da, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminin de detayları yer aldı. Kararın delilleri arasında yer alan bilgiye göre; suikastı, örgütün sözde 'TSK imamı' firari Adil Öksüz, Ankara Çayyolu'ndaki villada yapılan son hazırlık toplantısında, sözde Hava Kuvvetleri İmamı Kemal Batmaz ve suikastı yöneten Gökhan Şahin Sönmezateş ile birlikte planladı. Öksüz bu planı, ABD seyahatinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e onaylattı.
23.07.2021Gündem
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecek
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecekFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında can kaybının yanı sıra maddi hasara neden olan darbeciler hakkında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Muğla, Malatya ve Şırnak'ta açılan 126 milyon 736 bin 49 liralık tazminat davalarının görülmesine devam ediliyor.
13.07.2021Gündem
Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandı
Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandıFETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Kararda, darbe girişiminin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından yanındaki sözde tepe yöneticiler aracılığıyla iletişimde olduğu sivil imamlar aracılığıyla gerçekleştirildiği belirtildi.
12.07.2021Gündem
Son dakika... FETÖ'nün Akıncı Üssü davasında gerekçeli karar açıklandı
Son dakika... FETÖ'nün Akıncı Üssü davasında gerekçeli karar açıklandıGelen son dakika haberine göre; 15 Temmuz darbe girişimin merkez üssü olan Akıncı Üssü davasında 475 sanık hakkında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Gerekçeli kararda, darbe girişimini yöneten Kemal Batmaz'ın Hava Kuvvetleri, Nurettin Oruç'un Jandarma, Hakan Çiçek'in Deniz Kuvvetleri, Adil Öksüz'ün ise TSK imamı olduğu belirtildi. Kararda darbe girişiminin, elebaşı Gülen ve yanındaki sözde tepe yöneticileriyle anlık iletişim halinde olan Akıncı Üssündeki sivil imamların talimatıyla gerçekleştiği vurgulandı.
12.07.2021Gündem
FETÖ "ihanete" böyle hazırlandı
FETÖ "ihanete" böyle hazırlandıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) aralarında güvenlik güçlerinin de olduğu 251 kişinin şehit edildiği, yüzlerce vatandaşın yaralandığı 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yaklaşık bir yıl öncesinden hazırlandı.
12.07.2021Gündem
Güneş yüzü görmesinler
Güneş yüzü görmesinlerFETÖ’nün darbe girişiminde çocukları şehit olan babalar Milliyet’e konuştu. Acılarının baki olduğuna vurgu yapan babalar, verilen mahkûmiyetlerin biraz da olsa yüreklerine su serptiğini söyledi...
28.11.2020Gündem
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı!
Halka bomba yağdıranlara ceza yağdı!Cezaları üst sınırdan ve indirimsiz veren mahkeme darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten dört ‘sivil imam’ Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş ile Ankara’ya bomba yağdıran F-16 pilotlarını yönlendiren 15 eski askeri 79’ar kez ağırlaştırılmış müebbete mahkûm etti. Sanıklar ayrıca 3 bin 901 yıl hapis cezasına çarptırıldı...
27.11.2020Gündem
Son dakika... Akıncı Üssü davasında karar! Ceza yağdı
Son dakika... Akıncı Üssü davasında karar! Ceza yağdıSon dakika gelen habere göre; FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki derbe girişiminin yönetildiği, aralarında FETÖ’nün sivil imamlarının da bulunduğu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında kararlar açıklandı. Sivil imamlara 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet verildi. Öte yandan kararın okunmasının ardından bazı sanıklar mahkeme heyetine tepki gösterirken, eski albay Fatih Yarımbaş ise 'Başkan görüşürüz seninle' diyerek mahkeme başkanını tehdit etti.
26.11.2020Gündem
Son dakika... Akıncı Üssü davasında karar bugün açıklanacak
Son dakika... Akıncı Üssü davasında karar bugün açıklanacakSon dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, "sivil imamlar" ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da arasında bulunduğu 365'i tutuklu 475 sanıklı davada bugün karar duruşması görülecek.
26.11.2020Gündem
Akıncı Üssü davasında 475 sanık hakkındaki karar yarın açıklanacak
Akıncı Üssü davasında 475 sanık hakkındaki karar yarın açıklanacakFETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın, yaklaşık 3,5 yıl süren yargılamasında sona gelindi. Yarın görülecek 516'ncı celsede sanıklar hakkındaki hüküm açıklanacak.
25.11.2020Gündem
Son dakika... Akıncı Üssü davasında flaş gelişme! Kritik tarih belli oldu
Son dakika... Akıncı Üssü davasında flaş gelişme! Kritik tarih belli olduGelen son dakika haberine göre; FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada sanıkların tamamının son sözleri dinlenildi.
6.11.2020Gündem
Son dakika I Akıncı Üssü davasında savunmalar tamamlandı!
Son dakika I Akıncı Üssü davasında savunmalar tamamlandı!Gelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
30.10.2020Gündem
Son dakika! Adil Öksüz, karakolda böyle ifşa olmuş!
Son dakika! Adil Öksüz, karakolda böyle ifşa olmuş!15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana, dört yıldır gizemini koruyan kalkışmanın bir numaralı imamı Adil Öksüz’ün serbest bırakılması skandalının perde arkasına ilişkin önemli detaylar açıklıyoruz. Öksüz’ün yakalandıktan birkaç sonda jandarma karakolunda FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu deşifre olmuş. Çarpıcı ifadeler haberin detayında:
30.05.2020Gündem
FETÖ'den tutuklanan CHP'li eski başkan hakim karşısında
FETÖ'den tutuklanan CHP'li eski başkan hakim karşısındaİzmir'de FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hakim karşısına çıktı. Soruşturma kapsamında ortaya çıkan HTS telefon kayıtları hakkında da konuşan Oğuz, "Çocukluğumdan beri Afrika hastasıyım. Her zaman Afrika'da bir bağım olsun isterdim. Bu sebeple internetten bir araştırma yaptım ve İGİD'e üye oldum." dedi.
14.02.2020Gündem
Urla Belediyesi eski Başkanı Oğuz'un iddianamesinde FETÖ bağlantılarına yer verildi
Urla Belediyesi eski Başkanı Oğuz'un iddianamesinde FETÖ bağlantılarına yer verildiİzmir'de, FETÖ/PDY’nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP’li İbrahim Burak Oğuz hakkında ’silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan iddianame hazırlandı. 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Oğuz'un FETÖ bağlantılarına yer verildi.
14.01.2020Siyaset
Kilit tarih: 1 Kasım seçimleri
Kilit tarih: 1 Kasım seçimleriFETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 224 sanıklı çatı davasının gerekçeli kararı tamamlandı. Gerekçeli kararda, örgütün 1 Kasım 2015 genel seçimlerinin ardından darbe girişiminde bulunmaya karar verdiği, darbe teşebbüsüne yönelik talimatın ise terör örgütü elebaşı Gülen tarafından verildiği tespiti yer aldı
27.09.2019Gündem
FETÖ için yoğun ABD mesaisi
FETÖ için yoğun ABD mesaisiAdalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yarın Washington'da ABD'li mevkidaşı William Barr ile yapacağı görüşmeyle, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ve örgüte yönelik ABD'li ve Türk yetkililerin bir araya geldiği görüşme sayısı 7'ye çıkacak.
10.06.2019Siyaset
FETÖ, ihanete böyle hazırlandı: İstanbul'daki darbeye hazırlık toplantıları
FETÖ, ihanete böyle hazırlandı: İstanbul'daki darbeye hazırlık toplantılarıFetullahçı Terör Örgütü  (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından İstanbul'da işgal edilecek  yerler ve buralara gidecek askerlerden sorumlu olan darbeci rütbelilerin  görevleri, üst düzey FETÖ'cü askerlerin katıldığı 3 farklı darbeye hazırlık  toplantısıyla planlandı.
20.04.2019Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlar
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Sivil imamlarFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından darbe girişiminin hazırlık aşamasında başrol oynayan ve ihanet sürecini son ana kadar sevk ve idare eden sivil imamlar, girişim başarısız olunca darbenin kontrol merkezi Akıncı Üssü'nde suçüstü yakalandı.
16.04.2019Gündem
Evinde darbe toplantısı yapan pilot da inkarı seçti
Evinde darbe toplantısı yapan pilot da inkarı seçtiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında ilk alçak uçuşu gerçekleştiren, evinde darbe toplantısı düzenleyen ve darbeci pilotlara bombalanacak hedefleri ileten eski kurmay binbaşı Mehmet Fatih Çavur, kamera ve telsiz kayıtlarının yanı sıra diğer darbeci pilotların aleyhindeki ifadelere rağmen mahkeme huzurunda inkarı elden bırakmadı.
23.03.2019Gündem
Son dakika: 475 sanıklı davada flaş gelişme! Savcı son sözünü söyledi
Son dakika: 475 sanıklı davada flaş gelişme! Savcı son sözünü söylediFETÖ'nün darbe girişiminin yönetildiği Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davada, Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin mütalaasını sunuyor.Savcı, hapis cezası istediği sanıklara üst sınırdan ceza verilmesini ve haklarında takdiri indirim uygulanmamasını isterken, 71 sanığın ise beraatini talep etti.Akıncı Üssü davasında savcı, firari sanıklar FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ve "sivil imam" Adil Öksüz hakkındaki kamu davasının ayrılmasını istedi.
21.01.2019Gündem
FETÖ imamı kritik soruları geçiştirdi
FETÖ imamı kritik soruları geçiştirdiAnkara’da bulunan ABD’li heyetin gözlemciliğinde ifadesi alınan FETÖ’nün sivil imamı Kemal Batmaz’a firari Öksüz’le ilgili sorular sorulduğu, ancak Batmaz’ın bazı soruları geçiştirdiği öğrenildi
5.01.2019Gündem
ABD'li heyetin ziyaretinde yeni gelişme! İfadeler FETÖ'cülerin iadesinde delil olarak kullanılacak
ABD'li heyetin ziyaretinde yeni gelişme! İfadeler FETÖ'cülerin iadesinde delil olarak kullanılacakABD'li heyetin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında dün gerçekleştirdiği temaslar sırasında örgütün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın yanı sıra, darbe girişiminden sonra itirafçı olan "Şapka" kod adlı gizli tanık eski albay Hakan Bıyık ve "Kuzgun" kod adlı eski tuğamiral Halil İbrahim Yıldız'ın "bilgi sahibi" olarak dinlendiği öğrenildi. ABD tarafınca seçilen bu kişilere 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ ile bağlantısına ilişkin çok sayıda soru soruldu. Öte yandan Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, sanıkların ifadelerinin ABD'deki FETÖ'cülerin iade edilmesinde delil olarak kullanılabilecek.
4.01.2019Gündem
Ankara’da 11 saatlik FETÖ toplantısı
Ankara’da 11 saatlik FETÖ toplantısıAnkara’ya gelen ABD’li heyet 11 saat süren görüşmeler gerçekleştirdi. FETÖ’nün kilit isimi Kemal Batmaz ile 2 kişiyi daha dinleyen heyet, bugün İçişleri ve Dışişleri bakanlıkları yetkilileriyle görüşecek
4.01.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fetödavamahkemeAkıncı Üssükarar

Hakan Çiçek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.