Hakimler Ve Savcılar Kurulu

Hakimler Ve Savcılar Kurulu

Son dakika Hakimler ve Savcılar Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hakimler ve Savcılar Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hakimler ve Savcılar Kurulu haber sayfamızda...

Hakimler Ve Savcılar Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.872 hakimler ve savcılar kurulu haberi bulunmuştur.
Sulh ceza ve kadastro için kıdem şartı
Sulh ceza ve kadastro için kıdem şartıHakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) sulh ceza ve kadastro hakimliklerine belirli bir kıdeme sahip hakimlerin atanmalarına yönelik ilke kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
22.01.2022Gündem
HSK’nın ‘İlke Kararları’ Resmi Gazete’de
HSK’nın ‘İlke Kararları’ Resmi Gazete’deHakimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) ‘İlke Kararları’ Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre, Kadastro ve Sulh Ceza Hakimlerinin belirli bir kıdeme sahip hakimler arasından atanmaları sağlanacak.
20.01.2022Siyaset
Savcıya ‘TikTok’ uzaklaştırması
Savcıya ‘TikTok’ uzaklaştırmasıSosyal medya platformu TikTok'ta yayımladığı videolarla gündeme gelen Turgutlu Cumhuriyet Savcısı Nusreddin Saltabaş, görevden uzaklaştırıldı.
8.01.2022Gündem
HSK'dan suç örgütü liderinin 2 kez serbest bırakılmasıyla ilgili inceleme
HSK'dan suç örgütü liderinin 2 kez serbest bırakılmasıyla ilgili incelemeHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Ankara'da 'suç örgütü kurmak', 'uyuşturucu kaçakçılığı', 'tehdit', 'yaralama' ve 'mala zara verme' suçlarından adliyeye sevk edilen Serkan T.'nin, mahkemece 2 kez serbest bırakılmasıyla ilgili inceleme başlattı.
7.01.2022Gündem
Savcı tutuklama talebiyle sevk etti; hakim savcının meslek içi eğitime alınmasını istedi
Savcı tutuklama talebiyle sevk etti; hakim savcının meslek içi eğitime alınmasını istedi  Şanlıurfa'da 15 yaşındaki iki çocuk, iddiaya göre 11 ve 12 yaşındaki iki çocuğa cinsel istismarda bulundu. Savcılık, çocukları "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Sulh Ceza Hakimi, söz konusu suçun kanunen şikayete tabi olduğunu, mağdur çocukların ailesinin ve mağdur çocuğun şikayetçi olmadığını belirterek, tutuklama talebini reddetti. Hakim çocukları tutuklama talebiyle sevk eden savcının meslek içi eğitim almasını istedi. HSK Meslek İçi Eğitim Bürosu'na yazı yazan Hakim, "Öncelikle tutuklanmaya sevklerde kanunun ve içtihatların iyi bilinmesi gerekmektedir. Aksi bir durumda sehven veya bilgisizlikten insanlar tutuklandığı takdirde bu tutuklamaların telafisi olmayacaktır" ifadelerini kullandı.
4.01.2022Gündem
Yargıtay ve Danıştay’a seçilen yeni üyeler belli oldu
Yargıtay ve Danıştay’a seçilen yeni üyeler belli olduHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu tarafından Yargıtay'a 11, Danıştay'a ise 3 yeni üye seçildi. Kararlar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
18.12.2021Gündem
Altı partinin ‘yeni sistem’ uzlaşması
Altı partinin ‘yeni sistem’ uzlaşmasıCHP, İYİ Parti, SP, DP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nden oluşan komisyon "güçlendirilmiş parlamenter sistem" metnini hazırladı. Redaksiyon aşamasına gelen metin partilerin iç kurullarında tartışıldıktan sonra kamuoyuna açıklanacak.
13.12.2021Siyaset
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyor
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), aldığı kararla yeni ihtisas mahkemelerini belirledi. Buna göre vergi suçları, bilişim suçları, finansal suçlar, finansal uyuşmazlıklar, sendikal uyuşmazlıklar, kamulaştırma davaları artık ihtisas mahkemelerinde görülecek.
1.12.2021Siyaset
Yeni ihtisas mahkemelerinin belirlenmesine ilişkin HSK Kararları Resmi Gazete’de
Yeni ihtisas mahkemelerinin belirlenmesine ilişkin HSK Kararları Resmi Gazete’deHâkimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) yeni ihtisas mahkemeleri belirlenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
30.11.2021Gündem
Altı parti ‘yargı’ başlığında uzlaştı
Altı parti ‘yargı’ başlığında uzlaştıGüçlendirilmiş parlamenter sistem için bir araya gelen altı parti, dün ‘yargı’ başlığını tamamladı.
10.11.2021Siyaset
HSK üyeliği için TBMM Başkanlığına 26 başvuru yapıldı
HSK üyeliği için TBMM Başkanlığına 26 başvuru yapıldıHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği için TBMM Başkanlığına 26 kişi başvurdu. TBMM'nin, başvuruları Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon'a göndermesinin ardından seçim süreci başladı.
5.11.2021Siyaset
‘Hâkime coğrafi teminat’ ilk kez Anayasa’ya girecek
‘Hâkime coğrafi teminat’ ilk kez Anayasa’ya girecekCHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi kurmaylarının ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem”e ilişkin rutin toplantısı önceki gün gerçekleştirildi.
4.11.2021Siyaset
HSK kararı ile Küçükçekmece Ağır Ceza Mahkemesi'nin yargı çevresi belirlendi
HSK kararı ile Küçükçekmece Ağır Ceza Mahkemesi'nin yargı çevresi belirlendiHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, yeni kurulan Küçükçekmece Ağır Ceza Mahkemesinin yargı çevresini belirledi.
4.11.2021Gündem
HSK: Yargı bağımsızlığına saygı gösterilmesi önem arz etmektedir
HSK: Yargı bağımsızlığına saygı gösterilmesi önem arz etmektedirHakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) "Tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ile birey ve toplulukların yargı bağımsızlığına saygı göstererek, yargılama süreçlerine müdahale niteliği taşıyacak her türlü eylem ve söylemden kaçınması önem arz etmektedir" açıklamasını yaptı.
25.10.2021Gündem
Bakan Gül'den 'hukuk devleti' açıklaması
Bakan Gül'den 'hukuk devleti' açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "hukuk devleti" ile "kanun devleti"ni değil, insan haklarına dayanan, hukukun evrensel standartlarını koruyan ve geliştiren devleti kastettiklerini belirterek, "Bir hukukçunun mesleki kalitesi de sadece kanunu uygulama kabiliyetine göre ölçülmemelidir." dedi.
25.10.2021Siyaset
Son dakika... HSK üyesi Hamit Kocabey istifa etti
Son dakika... HSK üyesi Hamit Kocabey istifa ettiHakimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Hamit Kocabey'in istifa ettiği bildirildi. 2017'de TBMM tarafından HSK üyeliğine seçilen Kocabey, 26 Mayıs 2021 tarihinde ikinci kez bu göreve seçilmişti.
14.10.2021Gündem
Son dakika: HSK'dan yeni kararname! Görev yerleri değişti
Son dakika: HSK'dan yeni kararname! Görev yerleri değiştiGelen son dakika haberine göre; Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), mazeret nedeniyle görev değişikliği talebinde bulunan ve aralarında İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin de bulunduğu 359 hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi.
6.10.2021Gündem
13 hâkim ve savcı meslekten ihraç
13 hâkim ve savcı meslekten ihraçHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ ile iltisak ve irtibatı nedeniyle 13 hâkim ve savcının meslekten çıkarılmasına karar verdi.
6.10.2021Siyaset
Son dakika! HSK'dan 13 hakim ve savcı için ihraç kararı
Son dakika! HSK'dan 13 hakim ve savcı için ihraç kararıHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) iltisak ve irtibatı nedeniyle 13 hakim ve savcının meslekten çıkarılmasına karar verdi.
5.10.2021Gündem
Hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Adalet Bakanlığı sorgulama
Hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Adalet Bakanlığı sorgulamaAdalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı mülakatları Haziran ayında tamamlandı. Mülakata katılan adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, Hakim ve savcı alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?
22.09.2021Gündem
Sahte hesapla, AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan eski savcı, suçlamaları reddetti
Sahte hesapla, AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan eski savcı, suçlamaları reddettiSamsun'da sosyal medyada açtığı sahte hesap üzerinden AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz, hakkında Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'İftira' suçlarından açılan davanın duruşmasında suçlamaları kabul etmedi.
22.09.2021Gündem
10 personel alınacak
10 personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Hâkimler ve Savcılar Kurulu 10 personel alacak.
21.09.2021Ekonomi
Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazete'de
Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları Resmi Gazete'deÇeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
15.09.2021Siyaset
‘Mülteci Çocuk’ mesajı
‘Mülteci Çocuk’ mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir programının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
31.08.2021Siyaset
Son dakika! HSK, Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı açığa aldı
Son dakika! HSK, Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı açığa aldıHakimler ve Savcılar Kurulu'nca Antalya'nın Manavgat ilçesinde davasına baktığı iş insanı sanık ile aynı masada yemek yerken fotoğrafı ortaya çıkan Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ö.İ., açığa alındı.
18.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hakimler Ve Savcılar Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.