Hsk

Hsk

Son dakika HSK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HSK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HSK haber sayfamızda...

Hsk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 643 hsk haberi bulunmuştur.
İş insanı Ali Rıza Gültekin cinayeti davasında mahkeme heyeti çekildi
İş insanı Ali Rıza Gültekin cinayeti davasında mahkeme heyeti çekildi İstanbul Beşiktaş’ta 14 Kasım 2018'de bir dairede iş insanı Ali Rıza Gültekin'in öldürülmesine ilişkin 4'ü firari sanık olmak üzere 25 sanıklı davada, Gültekin ailesinin avukatı mahkeme başkanının firari sanıklardan 10 milyon TL aldığına dair bir kişinin kendisini aradığı iddiasında bulunarak reddi hakim talebinde bulundu. Reddi hakim talebini reddeden mahkeme heyeti, davadan çekildi.
7.07.2021Gündem
İYİ Parti’den ‘nakitsiz’ yeni ekosistem: Artagan
İYİ Parti’den ‘nakitsiz’ yeni ekosistem: ArtaganİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün TBMM grup toplantısında, “Siyasi tarihimizde, Türkiye adına en büyük kaynağı yaratacak projeyi Artagan’ı açıklıyoruz” diyerek yeni bir proje açıkladı.
1.07.2021Siyaset
HSK, esnek çalışma uygulamasını sonlandırdı
HSK, esnek çalışma uygulamasını sonlandırdıHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) esnek çalışma uygulamasının sonlandırılmasını kararlaştırdı.
30.06.2021Gündem
Sessiz çığlığı tüm Türkiye duydu
Sessiz çığlığı tüm Türkiye duyduAntalya’da iki çocuğunu istismar eden anne ve üvey babanın tahliye edilmesi 5 ay sonra yine gündeme geldi. Sosyal medyada yüz binlerce kişi, çocukların çizdiği istismar resimlerini paylaşarak karara tepki gösterdi
30.06.2021Gündem
Askeri Ceza Kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı
Askeri Ceza Kanunu Resmi Gazete'de yayımlandıAskeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
30.06.2021Siyaset
Son dakika haber: Elmalı davası! Başsavcılık: İtiraz ettik ama...
Son dakika haber: Elmalı davası! Başsavcılık: İtiraz ettik ama...Gelen son dakika haberine göre, kamuoyunda Elmalı davası olarak bilinen istismar davasında tutuklu anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.'nın ocak ayındaki 3'üncü duruşmada tahliye edilmesinin ardından dava konusu olay bugün sosyal medyada gündem oldu. Çocukların çizimlerine yer verilen paylaşımlarda '#elmalıdavası' etiketiyle çok sayıda tweet atıldı. Konunun yeniden gündeme gelmesi üzerine Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı, yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Yargılama sürecinde delillerin toplanmış olması ve alınan beyanlardaki çelişkiler dikkate alınarak sanıkların 5 Ocak 2021 tarihinde tutuksuz yargılanmalarına karar verilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bu karara itiraz edilmiştir. Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından itiraz reddedilmiştir. 5 ay önce tutuksuz yargılanmalarına karar verilen sanıklar hakkındaki yargılama süreci devam etmekte olup, son duruşma 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılarak, duruşması 17 Eylül 2021 tarihine bırakılmıştır" denildi.
29.06.2021Gündem
Bakan Gül'den Elmalı davası açıklaması
Bakan Gül'den Elmalı davası açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin davayla ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) inceleme başlattığını bildirdi.
29.06.2021Haberler
Son dakika: Bakan Gül'den Elmalı davası açıklaması
Son dakika: Bakan Gül'den Elmalı davası açıklaması Gelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin davayla ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) inceleme başlattığını bildirdi.
29.06.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti'den Elmalı davası açıklaması: Evlatlarımız güven altında
Son dakika! AK Parti'den Elmalı davası açıklaması: Evlatlarımız güven altındaGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin, "Evlatlarımız güven altındadır. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Hukuki süreçleri takip ediyoruz." ifadesini kullandı.
29.06.2021Gündem
CHP’nin sistem taslağında yargıya yeni dizayn
CHP’nin sistem taslağında yargıya yeni dizaynCHP, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasını 28 Haziran’da Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK), 30 Haziran’da ise Parti Meclisi’nde (PM) ele alacak.
26.06.2021Siyaset
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi Meclis'ten geçti
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
24.06.2021Siyaset
Resmi Gazete'de yayımlandı! Liste belli oldu
Resmi Gazete'de yayımlandı! Liste belli olduHakim ve Savcılar Kurulu, birinci sınıf incelemesine tabi tutulacak hakim ve savcıların listesini belirledi.
17.06.2021Gündem
1201 hâkim yargıya hesap veriyor
1201 hâkim yargıya hesap veriyorHâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi Başkanı Halil Koç, bin 210 hâkimin yargılamasının devam ettiğini, 846 hâkime ise disiplinsizlik nedeniyle soruşturma açıldığını açıkladı.
11.06.2021Siyaset
Yargıtay'a 2 yeni üye! Resmen yayımlandı
Yargıtay'a 2 yeni üye! Resmen yayımlandıEski HSK Başkanvekili Yılmaz ve üyesi Şahin'in Yargıtaya seçilmelerine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı
10.06.2021Gündem
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklaması
Bakan Gül'den yeni anayasa açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu yasama döneminde, milletimizin bizden beklediği yeni ve sivil bir anayasa yapımı anlamındaki ödevini Türk siyaset kurumunun gerçekleştireceğine inanıyorum. Böyle bir konunun tercih olmaktan öte zorunluluk olduğuna inanıyorum." dedi.
8.06.2021Siyaset
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’
‘Yargı ele geçirilecek bir mevzi değildir’HSK, yeni üyeleriyle yeni dönemin ilk toplantısını dün yaptı. Kurul Başkanı sıfatıyla konuşan Adalet Bakanı Gül, yargının göz bebeğimiz gibi korumamız gereken bir anayasal kurum olduğunu vurguladı
8.06.2021Siyaset
Bakan Gül: Yargı ele geçirilecek mevzi değildir
Bakan Gül: Yargı ele geçirilecek mevzi değildirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) ilk genel kurulundaki konuşmasında, "Yargı ele geçirilecek bir mevzi, bir makam, bir kurum değildir. Yargı asla el uzatılmaması gereken, göz bebeğimiz gibi korumamız gereken bir anayasal kurumdur" dedi. Genel kurulda Mehmet Akif Ekinci, HSK başkan vekili seçildi.
7.06.2021Siyaset
HSK'da görev dağılımı belli oldu
HSK'da görev dağılımı belli olduHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekilliği ve 2. Daire Başkanlığına Mehmet Akif Ekinci, 1. Daire Başkanlığına Halil Koç yeniden seçildi.
7.06.2021Gündem
‘Sistem’ çalışması PM’de görüşülecek
‘Sistem’ çalışması PM’de görüşülecekCHP’de “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çalışmasında son viraja giriliyor. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanan sistem raporu, Haziran ayının ikinci yarısında CHP Parti Meclisi’ne (PM) sunulacak.
6.06.2021Siyaset
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildi
Son dakika: Askeri Ceza Kanunu teklifi, komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
2.06.2021Siyaset
Son dakika: Gece yarısı atama kararları! Resmi gazetede yayımlandı
Son dakika: Gece yarısı atama kararları! Resmi gazetede yayımlandıGelen son dakika haberine göre: Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 ismi HSK üyeliğine seçti. HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından HSK üyeliklerine seçildi.
27.05.2021Gündem
Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dir
Erdoğan’dan Soylu’ya destek: Hedef Bakanımız değil, Türkiye’dirCumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, Türkiye’de sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsızlık olduğunu savunarak, “Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız” dedi
27.05.2021Siyaset
Parlamenter sistem tasarımını açıkladı
Parlamenter sistem tasarımını açıkladıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem (İGPS) İlkeleri’ni açıkladı.
27.05.2021Siyaset
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıHakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) 3 bin 70 hakim ve savcının görev yerinin değiştirilmesine ilişkin kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2021Gündem
Resmen yayımlandı! Kritik atamalar
Resmen yayımlandı! Kritik atamalarÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ve Rekabet Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hskresmi gazetedavameclistbmm

Hsk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.