Hava Yolu

Hava Yolu

Son dakika hava yolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hava yolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hava yolu haber sayfamızda...

Hava Yolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.583 hava yolu haberi bulunmuştur.
Aycı'dan 'THY'nin rakiplerinden olumlu ayrıştığı' değerlendirmesi!
Aycı'dan 'THY'nin rakiplerinden olumlu ayrıştığı' değerlendirmesi!Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY'nin salgın döneminde çok güçlü bir performans sergilediğini belirterek, "Özellikle 2020 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara, belirsizliklere rağmen 'bayrak taşıyıcı' olarak Türk Hava Yolları'mız operasyonel ve finansal sonuçlarıyla tüm rakiplerinden olumlu ayrışmayı başarmıştır. Dünyadaki tüm rekabet ettiği şirketlerden daha iyi performe etmeyi başarmıştır." ifadesini kullandı.
8.03.2021Ekonomi
Türkiye havalimanlarında yaklaşık 5,4 milyon yolcuya hizmet verildi
Türkiye havalimanlarında yaklaşık 5,4 milyon yolcuya hizmet verildiTürkiye genelindeki havalimanlarında, şubat ayında hizmet verilen toplam yolcu sayısı 5 milyon 392 bin 419 olarak kayıtlara geçti.
6.03.2021Ekonomi
Amfizem Nedir, Neden Olur? Anfizem Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Amfizem Nedir, Neden Olur? Anfizem Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Amfizem, bir çeşit karaciğer hastalığıdır. Solunum yetmezliğine neden olan bu hastalık, genellikle yoğun bir şekilde sigara kullanımına bağlı olarak ortaya çıkar. Bunun yanında endüstriyel hava kirliliği ya da nadir de olsa genetik faktörlere bağlı olarak da bu hastalık ortaya çıkabilir. Amfizem ne demek ve neden olur? İşte, tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Krup Hastalığı Nedir, Ne Zaman Geçer? Bebeklerde Ve Çocuklarda Krup Hastalığı Tedavisi...
Krup Hastalığı Nedir, Ne Zaman Geçer? Bebeklerde Ve Çocuklarda Krup Hastalığı Tedavisi...Halk arasında yalancı kuşpalazı, yalancı difteri veya akut larenjit olarak bilinen kulp hastalığı, soğuk havaların gelmesi ile birlikte bebeklerin ve çocukların kolaylıkla hastalanmasına zemin hazırlayan bir rahatsızlık. Özellikle geceleri havlamayı andıran bir öksürükle uyanan ve nefes almada zorluk yaşayan çocukları olan aileler krup hastalığından da şüphe duymalıdır. Uzmanlar kulp hastalığı konusunda aileleri uyarmakta ve bilgilendirmektedir. Peki Krup hastalığı nedir, ne zaman geçer? Bebeklerde ve çocuklarda krup hastalığı tedavisi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Hava yollarında yolcu sayısının yıl sonunda artması bekleniyor
Hava yollarında yolcu sayısının yıl sonunda artması bekleniyorTürkiye'de hava yolunu kullanan yolcu sayısının yıl sonunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kısıtlamalarıyla geçen 2020 yılına kıyasla yüzde 50,7 artarak, 123 milyon 26 bine yükselmesi bekleniyor.
5.03.2021Ekonomi
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, piyasalarda tedirginliğe neden olan ABD'nin 10 yıllık tahvil faizlerinin yeniden yükseliş eğilimine geçmesinin etkisiyle karışık seyirle tamamladı.
4.03.2021Ekonomi
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Sivas Haritası: Sivas İlçeleri Nelerdir? Sivas İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Sivas, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Kültürel zenginliği ve etnik yapısıyla tarih boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Türbe, saray, köprü, hamam, müze ve medrese gibi kültür turizmi öğeleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Ekonomisini tarım ve sanayi oluşturmaktadır. Halk ve turistler için hava yolu ve kara yolu ile ulaşım imkanı sunmaktadır. İşte, Sivas ile ilgili tüm detaylar.
15.09.2020Haritalar
Brüksel Havayolları 2020'de zarar etti
Brüksel Havayolları 2020'de zarar ettiBelçika'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Brüksel Havayolları (Brussels Airlines), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 yılını 293 milyon euro zararla kapattı.
4.03.2021Uzmanpara
Lufthansa Grubu'ndan büyük zarar
Lufthansa Grubu'ndan büyük zararAlman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, tasarruf tedbirlerine rağmen geçen yıl net kaybının küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 6,7 milyar euroya yükseldiğini duyurdu.
4.03.2021Uzmanpara
Biden'a, Muhammed bin Selman için yaptırım çağrısı
Biden'a, Muhammed bin Selman için yaptırım çağrısıABD'nin en büyük Müslüman sivil haklar ve savunuculuk örgütü Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Arap Dünyası için Demokrasi Şimdi (DAWN) ve Savaş Olmadan Kazan isimli örgütlerle birlikte başını çektiği kampanyayla, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden dolayı Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman'a (MBS) yaptırım uygulanması için Başkan Joe Biden'a çağrıda bulundu.
3.03.2021Dünya
Savunma ve havacılık şirketleri şubat ayında yatırımcısını sevindirdi
Savunma ve havacılık şirketleri şubat ayında yatırımcısını sevindirdiDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen ay hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kazandırdı.
3.03.2021Ekonomi
Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdi
Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdiDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen ay hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kazandırdı.
3.03.2021Uzmanpara
Son dakika: Güney Sudan'da yolcu uçağı düştü
Son dakika: Güney Sudan'da yolcu uçağı düştüGelen son dakika haberine göre; Güney Sudan'da bir yolcu uçağının kalktıktan kısa bir süre sonra düşmesi sonucu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yerel medyada, kazada 10 yolcu ve 2 pilotun hayatını kaybettiği bilgisi yer aldı.
2.03.2021Dünya
Kortikosteroid Nedir? Kortikosteroid Tedavisi Nasıl Yapılır, Etkili Midir?
Kortikosteroid Nedir? Kortikosteroid Tedavisi Nasıl Yapılır, Etkili Midir?Kortikosteroidler cilt hastalıkları, otoimmün hastalıklar, artrit ve astım dahil olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan sentetik ilaçlardır. Adrenal bezlerin sağlıklı insanlarda doğal olarak ürettiği kortizol hormonunu bu sentetik ilaçlar taklit eder. Genellikle stres hormonu olarak tanımlanan kortizol, strese bir yanıt olarak vücudun salgıladığı steroid hormonudur. Kortikosteroid nedir, tedavisi nasıl yapılır ve etkili midir tüm detaylarıyla derledik.
2.03.2021Sağlık
Küresel karbon emisyonları yeniden artışa geçti
Küresel karbon emisyonları yeniden artışa geçtiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamalar sonucu ekonomik aktivite yavaşlayınca 2020'de yüzde 5,9 ile İkinci Dünya Savaşı'ndan beri en büyük düşüşü yaşayan karbon emisyonları, ekonomik toparlanmanın başlamasıyla yeniden alarm verdi.
2.03.2021Ekonomi
Geceleri horlamak hangi hastalığın habercisi?
Geceleri horlamak hangi hastalığın habercisi? Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. K. Çağdaş Kazıkdaş, erişkinlerin en az yarısında, çocukların ise önemli bir kısmında görülen horlamanın önemli bir uyku bozukluğu durumu olduğunu söylüyor. Horlama, erişkinlerde en sık burun tıkanıklığı, kemik eğrilikleri, burun eti büyümeleri, allerji ve kronik sinüzit nedeniyle görüldüğünü belirtti.
28.02.2021Genel Sağlık
İnhalasyon Nedir? Tıp Dilinde İnhalasyon Ne Anlama Gelir?
İnhalasyon Nedir? Tıp Dilinde İnhalasyon Ne Anlama Gelir?Tıp dünyasında kullanılan inhalasyon kelimesi ne manaya gelmektedir? İnhalasyon kelimesi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır? Bu yöntem hastalıkların tedavisinde mi yoksa teşhisinde mi etkilidir? İnhalasyon yolu ne demektir? Yapılan muayenelerde inhalasyonun bağlantısı nedir? En fazla hangi hastalıkların teşhisinde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.02.2021Eğitim
IAG, geçen yılı 7,4 milyar euro zararla kapattı
IAG, geçen yılı 7,4 milyar euro zararla kapattıBritish Airways'in (BA) sahibi İspanyol International Airlines Group (IAG) 2020 yılında 7,4 milyar euro zarar ettiğini bildirdi.
26.02.2021Uzmanpara
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi ocakta arttı
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi ocakta arttıHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), bu yılın ocak ayında aylık bazda yüzde 2,06, yıllık bazda yüzde 21,11 arttı.
26.02.2021Ekonomi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi yükseldi
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi yükseldiHizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), bu yılın ocak ayında aylık bazda yüzde 2,06, yıllık bazda yüzde 21,11 arttı.
26.02.2021Uzmanpara
Akıllı bileklikle kaybolmayacaklar
Akıllı bileklikle kaybolmayacaklarUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yaşlı ve engellilerin ulaşımında kolaylıklar sağlamak amacıyla yeni bir eylem planını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buna göre, yaşlı ve engelliler için yeşil ışık uzun süre yanacak. Alzheimer gibi rahatsızlıkları olanlar takacakları akıllı bileklikle takip edilecek
26.02.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, Iraklı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Karaismailoğlu, Iraklı mevkidaşı ile görüştüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Irak'ın alt yapı geliştirme hamlesinde güçlü iş birlikleri kurmayı amaçladıklarını belirterek, "Ülkelerimiz arasında yeni bir kara sınır kapısı açılması ve doğrudan demir yolu bağlantısı kurulması önceliğimizdir." dedi.
25.02.2021Ekonomi
TEKNOFEST kapsamında 'Akıllı Ulaşım Yarışması' sınırları zorlayacak
TEKNOFEST kapsamında 'Akıllı Ulaşım Yarışması' sınırları zorlayacakHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında İGA İstanbul Havalimanı yürütücülüğünde gerçekleştirilen "Akıllı Ulaşım Yarışması" geleceğin ulaşım teknolojilerine bugünden yatırım yapılması ve üretken bir birimin kurulması vizyonuyla düzenleniyor.
24.02.2021Teknoloji
Vali Karaloğlu: Diyarbakır, yeniden küllerinden doğuyor
Vali Karaloğlu: Diyarbakır, yeniden küllerinden doğuyorDiyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, terörün geçmişte kentin ve bölgenin önünde set oluşturduğuna dikkat çekerek, şehrin huzur ve güven iklimine kavuşmasıyla yatırımların artığını söyledi. Diyarbakır'ın huzur ve güven bakımından Türkiye'nin en güvenli şehirlerinden olduğunu ve bunun meyvelerini topladıklarını vurgulayan Vali Karaloğlu, "Diyarbakır, tarımıyla turizmiyle ticaretiyle ve şimdi yeni yeni oluşan sanayi ve üretim noktasında yeniden küllerinden doğan, yeniden dirilen ve uyanan bir şehre dönüşüyor" dedi.
23.02.2021Gündem
Kuveyt, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sınırlarını kapatıyor
Kuveyt, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sınırlarını kapatıyorKuveyt'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbitleri kapsamında kara ve deniz sınırlarının 20 Mart'a kadar kapatılması kararı alındı.
22.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yolcuzararhizmetüreticiTEKNOFEST

Hava Yolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.