Havana Sendromu

Havana Sendromu

Son dakika Havana sendromu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Havana sendromu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Havana sendromu haber sayfamızda...

Havana Sendromu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10 havana sendromu haberi bulunmuştur.
CIA'in kilit ismi özel ekibin başına getiriliyor
CIA'in kilit ismi özel ekibin başına getiriliyorUsame bin Ladin'in yerinin bulunmasında kilit rol oynayan üst düzey CIA yetkilisi, gizemli "Havana Sendromu"nun nedenini saptamayı amaçlayan görev gücüne liderlik edecek. Havana Sendromu dünya çapında çok sayıda CIA personeline ve ABD'li diplomata musallat olmuştu.
23.07.2021Dünya
CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda Havana sendromunun görüldüğünü açıkladı
CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda Havana sendromunun görüldüğünü açıkladıABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns, 100 CIA çalışanının, Havana sendromu olarak anılan rahatsızlığı yaşadığını söyledi.
23.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dedi
Son dakika haberi... Gizemli hastalık yayılıyor! ABD 'En ciddi şekilde inceleyeceğiz' dediSon dakika haberlere göre, ABD'li yetkililer Viyana'da 'gizemli hastalığın' pençesine düştü. Vaka sayısı bir anda artmaya başlarken, yetkililer 'sorunun temeline inmek için çalıştıklarını' duyurdu. Başkan Biden da 'çok detaylı bir araştırmaya' başlandığını açıklamıştı.
18.07.2021Dünya
Son dakika... Beyaz Saray yakınlarında 'gizemli hastalık' paniği!
Son dakika... Beyaz Saray yakınlarında 'gizemli hastalık' paniği!ABD'de, Beyaz Saray yakınlarında ikinci bir Havana sendromu olayı tespit edildiği ortaya çıktı. CNN, Beyaz Saray yakınlarında bir Ulusal Güvenlik Konseyi üyesinin, Kasım 2020'de söz konusu rahatsızlığı yaşadığının tespit edilmesinin ardından, aynı tarihlerde başka bir konsey yetkilisinin de hastalandığını yazdı.
17.05.2021Dünya
Son dakika... CIA'in Kongre sunumunda tartışma çıktı!
Son dakika... CIA'in Kongre sunumunda tartışma çıktı!ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), bazı ABD'li yetkililere yönelik "enerji saldırıları" konusunda Kongre üyelerine verdiği brifingin, Kongre üyelerinin olay hakkında daha fazla bilgi talep etmesi üzerine tartışmaya dönüştüğü ortaya çıktı.
4.05.2021Dünya
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemde
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemdeAdını, ortaya çıktığı Küba'nın başkenti Havana'dan alan gizemli hastalık, ilk olarak 2016-2017 yıllarında Küba'da görev yapan Kanadalı ve ABD'li diplomatlar ile ailelerinde görüldü.
1.05.2021Dünya
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!ABD'de başkent Washington DC ve Virginia'daki iki Beyaz Saray yetkilisine yönelik "Havana sendromu" isimli hastalığa yol açan saldırının soruşturulduğunun ortaya çıkmasının ardından Miami'deki bir hükümet yetkilisine yönelik saldırının da soruşturulduğu belirtildi.
30.04.2021Dünya
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyor
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyorABD'li yetkililerin yakın zamanda Beyaz Saray yetkililerini hedef alan, "Havana sendromu" olarak adlandırılan iki gizemli rahatsızlık vakasını araştırdığı belirtildi.
29.04.2021Dünya
ABD’li diplomatların yaşadığı gizemli sendromun sebebi bulundu
ABD’li diplomatların yaşadığı gizemli sendromun sebebi bulundu2016 ile 2018 tarihleri arasında Küba ve Çin’de 40 ABD’li diplomatın yaşadığı ‘mide bulantısı, baş ağrısı ve dönmesi’ sebebi açıklanamayan rahatsızlıkların sebebi bulundu. Havana Sendromu olarak adlandırılan gizemli rahatsızlıklara, yönlendirilmiş radyo frekanslarının (mikrodalga enerjisi) sebep olduğu belirtildi.
6.12.2020Dünya
Küba'da rahatsızlanan Kanadalı diplomatlar, hükümete dava açıyor
Küba'da rahatsızlanan Kanadalı diplomatlar, hükümete dava açıyorABD'li diplomatların ardından Kanadalı yetkililerde ortaya çıkan gizemli rahatsızlığın ardından, 14 kişi Ottawa yönetiminden 21 milyon dolar tazminat istedi.
7.02.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdhavana sendromukübabeyaz saraydiplomat

Havana Sendromu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.