Havelsan

Havelsan

Son dakika HAVELSAN haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan HAVELSAN gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan HAVELSAN haber sayfamızda...

Havelsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 500 havelsan haberi bulunmuştur.
‘İHA’lardaki tecrübeyi kara ve denizde de göstermeye kararlıyız’
‘İHA’lardaki tecrübeyi kara ve denizde de göstermeye kararlıyız’Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, insansız hava araçlarında (İHA) edindikleri tecrübe ve başarıyı deniz ve kara araçlarında da göstermeye kararlı olduklarını belirterek, “Orta Sınıf 1. Seviye İnsansız Kara Aracı (İKA) Projemiz çerçevesinde başlattığımız prototip yarıştırma faaliyetlerimiz devam ediyor. Otonomi ve performans testlerinden sonra prototip yarıştırmamızı önümüzdeki ay tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.
28.06.2021Siyaset
İHA'larda edinilen tecrübe deniz ve kara araçlarına taşınıyor
İHA'larda edinilen tecrübe deniz ve kara araçlarına taşınıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, insansız hava araçlarında (İHA) edindikleri tecrübe ve başarıyı deniz ve kara araçlarında da göstermeye kararlı olduklarını belirterek, "Orta Sınıf 1. Seviye İnsansız Kara Aracı (İKA) Projemiz çerçevesinde başlattığımız prototip yarıştırma faaliyetlerimiz devam ediyor. Otonomi ve performans testlerinden sonra prototip yarıştırmamızı önümüzdeki ay tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.
27.06.2021Ekonomi
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazır
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) planlanan değişikliğe ilişkin "MKEK özelleştiriliyor" şeklinde dezenformasyon yürütüldüğünü belirterek, "Mecliste görüşülecek kanun teklifine göre, MKEK özelleştirilmeyecek, aksine kamu hüviyetini kanunla korumaya devam edecek. MKEK, sermayesi Hazinede, yönetimi, hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığında olan özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşecek." dedi.
24.06.2021Teknoloji
Destek ile şirket kuran girişimciler "mobil oyun" başarısı sağladı
Destek ile şirket kuran girişimciler "mobil oyun" başarısı sağladıKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığının desteğiyle 2014'te APPS Teknoloji firmasını kuran 4 girişimci, geliştirdikleri mobil oyunları dünya pazarına sunarak gelirlerini aradan geçen sürede 24 kat artırdı.
24.06.2021Teknoloji
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlik
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlikTürkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip Uçak (MMU) için ülkedeki tüm kabiliyetler bir araya getirilerek, kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
11.06.2021Teknoloji
Türkiye siber güvenlik ürünlerini vitrine çıkardı
Türkiye siber güvenlik ürünlerini vitrine çıkardıTürkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen uluslararası tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yeniden hızlandırdı.
2.06.2021Teknoloji
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdi
Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu araştırmasına ASO'dan 37 firma girdiİstanbul Sanayi Odasının (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması"nda geçen yıl 37 Ankara Sanayi Odası (ASO) üyesi firma yer aldı.
27.05.2021Ekonomi
Dijital birliğin robot askeri Barkan göreve hazırlanıyor
Dijital birliğin robot askeri Barkan göreve hazırlanıyorHAVELSAN'ın bir süredir üzerinde çalıştığı "dijital birlik" konseptinde kullanılmak üzere geliştirdiği silahlı insansız kara aracı Barkan, yakın zamanda sahaya çıkacak.
23.05.2021Haberler
Türk mühendisler geliştirdi: Barkan göreve hazırlanıyor!
Türk mühendisler geliştirdi: Barkan göreve hazırlanıyor!HAVELSAN'ın bir süredir üzerinde çalıştığı "dijital birlik" konseptinde kullanılmak üzere geliştirdiği silahlı insansız kara aracı Barkan, yakın zamanda sahaya çıkacak.
23.05.2021Teknoloji
18 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te
18 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te18 Nisan 2021 Günün Özeti Milliyet'te
18.04.2021Haberler
HAVELSAN imzalı 'Keskin Nişancı Simülatörü' hizmete giriyor
HAVELSAN imzalı 'Keskin Nişancı Simülatörü' hizmete giriyorHAVELSAN tarafından geliştirilen, güvenlik güçlerinin görüş ve önerileriyle etkinliği artırılan Keskin Nişancı Simülatörü ilk olarak Isparta Dağ Komando Okulunda hizmete girecek.
18.04.2021Teknoloji
Biyometrik Veri Sistemi devrede
Biyometrik Veri Sistemi devredeBiyometrik Veri Yönetim Sistemi projesi kapsamında, ilk fazda, BİYOTEKSAN’ın, HAVELSAN mühendislik desteği ile geliştirdiği “yerli parmak izi tanıma sistemi” hayata geçti.
7.04.2021Siyaset
Biyometrik veri yönetiminde Türkiye olarak yedinciyiz!
Biyometrik veri yönetiminde Türkiye olarak yedinciyiz!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yazılım alanında bugüne kadar dünyada çok az sayıda ülkenin başarabildiği Biyometrik Veri Yönetim Sistemi teknolojisini geliştiren 7'nci ülke olmanın haklı gururunu yaşıyoruz." dedi.
6.04.2021Teknoloji
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalar
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan önemli açıklamalarİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili, "Türkiye'nin bu bildirilere, girişimlere karşı ciddi bir teyakkuzu var. Hiçbir noktasında boş bırakamayız. Dünyada ilk kez sanayi dönüşümlerini dünya ile eş zamanlı olarak yakalamışken birilerinin küçük kafalarına uyup geriye gidemeyiz" dedi.
6.04.2021Siyaset
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyor
Türk savunma sanayisi en üst lige hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin kendisini seçili bazı teknoloji, alan ve ürünlerde savunma sanayisinin en üst liginde oynayan oyuncu olmaya hazırlaması gerektiğini söyledi.
30.03.2021Ekonomi
Dünyadan 45 üniversite Uşak’ta bir araya geldi
Dünyadan 45 üniversite Uşak’ta bir araya geldiUşak Üniversitesi, Erasmus ve Mevlana değişim programları kapsamında anlaşması olan dünyanın farklı ülkelerinden 45 üniversite temsilcisini, ‘Dijital Ağ’ temasıyla düzenlene, 2. International StaffWeek etkinliğinde bir araya getirdi.
27.03.2021Ege
Son dakika haberi: Türkiye'den F-16 hamlesi: Vurucu güç için yeni fırsat
Son dakika haberi: Türkiye'den F-16 hamlesi: Vurucu güç için yeni fırsatGelen son dakika haberine göre; Havelsan mühendisleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçak bakım teknisyenleri, Türk Hava Kuvvetlerinin en önemli vurucu gücünü oluşturan F16 uçaklarının her zaman hazır tutulması ve bakım personelinin eğitim düzeyinin en üst seviye çıkarılması için F16 Arıza Giderme Eğitim Simülatörü geliştirdi.
27.03.2021Ekonomi
TCG Pirireis denize indi
TCG Pirireis denize indiYeni Tip Denizaltı Projesi’nin (YTDP) ilk denizaltısı TCG Pirireis (S-330) denize indirildi. Gölcük Tersanesi’nde inşa edilen Pirireis, test ve donatım faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından 2022’de envantere alınacak.
24.03.2021Gündem
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denedi
Varank, HAVELSAN'ın keskin nişancı simülatörünü denediSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HAVELSAN'a gerçekleştirdiği ziyarette, şirketin tamamlanan ve devam eden projelerine ilişkin bilgi alırken, keskin nişancı simülatörüyle de atış gerçekleştirdi.
21.03.2021Teknoloji
Son dakika haberleri: Akdeniz'i dar edecek! Görev esnasında görüntülendi...
Son dakika haberleri: Akdeniz'i dar edecek! Görev esnasında görüntülendi...Gelen son dakika haberine göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın en modern deniz karakol uçağı P-72, görev esnasında ilk kez görüntülendi. Deniz Hava Filo Komutanı Albay Ahmet Özekin çarpıcı bilgiyi verdi: En büyüğü olduğumuzu söyleyebilirim!
20.03.2021Gündem
MELTEM-3 projesinde teslimatlar devam ediyor
MELTEM-3 projesinde teslimatlar devam ediyorDeniz Kuvvetleri Komutanlığımıza Mavi Vatan Savunmasında önemli katma değer sağlayan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen MELTEM-3 projesinde teslimatlar devam ediyor. Proje kapsamında ikinci P-72 Deniz Karakol Uçağının da teslimi gerçekleşti.
10.03.2021Ekonomi
HAVELSAN teslimatları tamamladı!
HAVELSAN teslimatları tamamladı!HAVELSAN, Yeni Tip Denizaltı Projesi (YTDP) kapsamında 6 denizaltı için geliştirdiği bilgi dağıtım sistemlerinde teslimatları tamamladı.
8.03.2021Teknoloji
İş dünyasının kapılarını mezun olmadan aralıyorlar
İş dünyasının kapılarını mezun olmadan aralıyorlarHasan Kalyoncu Üniversitesi bünyesindeki fakülte ve bölümlerde uygulanan CO-OP Eğitim Modeli (CO-Operative Education) ile öğrenciler iş dünyasının kapılarını daha son sınıftayken aralıyor. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, “Öğrencilerimizi iş dünyası ile erken evrede tanıştıran CO-OP programımızın önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.
2.03.2021Vitrin
450 metreden hedefi  tek atışla vurdu
450 metreden hedefi tek atışla vurduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK Komuta kademesi ile HAVELSAN’daki incelemeleri sırasında nişancı simülatöründe 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta vurdu.
28.02.2021Siyaset
Bakan Akar bizzat denedi! Tek atışta vurdu
Bakan Akar bizzat denedi! Tek atışta vurduMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Havelsan’da incelemelerde bulundu. Hezarfen Paraşüt Eğitim Simülatörü başta olmak üzere simülatörleri de inceleyen Bakan Akar, Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü’nü bizzat denedi.
27.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

HAVELSANtürkiyeBarkanİsmail Demirhulusi akar

Havelsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.