Hepatit C

Hepatit C

Son dakika hepatit c haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hepatit c gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hepatit c haber sayfamızda...

Hepatit C

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 139 hepatit c haberi bulunmuştur.
Son dakika... Koronavirüs uyarıları bitmiyor! Yüzde 70 üzerinde tehlike var
Son dakika... Koronavirüs uyarıları bitmiyor! Yüzde 70 üzerinde tehlike varGelen son dakika haberine göre, vaka sayılarında rekor kırılan kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yoğun bakım doluluk oranında yüzde 70'in üzerine çıktıklarını belirten İl Sağlık Müdürü, vatandaşları uyardı.
24.03.2021Gündem
Anti Hcv Nedir? Anti Hcv Negatif Ya Da Pozitif Çıkması Ne Anlama Geliyor?
Anti Hcv Nedir? Anti Hcv Negatif Ya Da Pozitif Çıkması Ne Anlama Geliyor?Anti HCV nedir? Anti HCV negatif ya da pozitif çıkması ne anlama geliyor? Anti HCV ne gibi zararları vardır ve bu durumun tedavi yöntemleri nelerdir. Siz de Anti HCV nedir ve çok daha fazla soruya cevapları derledik.
16.02.2021Sağlık
Haptit C Nedir, Nasıl Bulaşır? Hepatit C Testi Nasıl Yapılır, Aşısı Var Mı?
Haptit C Nedir, Nasıl Bulaşır? Hepatit C Testi Nasıl Yapılır, Aşısı Var Mı?Hepatit c; kan yolu ile kişiden kişiye bulaşan Hepatit C virüsünün sebep olduğu karaciğer hastalığı olarak tanımlanabilir. Bununla beraber aşısı bulunmayan bir hastalıktır. Hepatit C, Hepatit hastalıkları grubunda bulunan bir rahatsızlıktır. Peki, Hepatit C nedir? Hepatit C nasıl bulaşır? Hepatit C testi nasıl yapılır? Aşısı var mıdır? İşte Hepatit C virüsüne dair bilinmesi gereken detayları derledik.
16.01.2021Sağlık
Hepatit C Belirtileri Nelerdir? Hepatit C Tanı Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Hepatit C Belirtileri Nelerdir? Hepatit C Tanı Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Hepatit hastalığı önemli olan ve ciddiye alınması gereken hastalıklar arasında yer almaktadır. Hepatit hastalıkları arasında belirgin olan hastalık arasında da hepatit c hastalığı yer almaktadır. Hepatit c hastalığında pek çok tanı kriteri ve tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Hepatit c hastalığı çeşitli platformlardan araştırılmaktadır. Peki, hepatit c belirtileri nelerdir? Hepatit c tanı ve tedavi yöntemleri nelerdir? İşte hepatit c hastalığına dair tüm bilgiler.
7.01.2021Sağlık
150 milyon ‘sınırın’ altına düşebilir
150 milyon ‘sınırın’ altına düşebilirDünya Bankası Başkanı Malpass, Kovid-19 salgınının en fakir ülkelerde bir borç krizini tetikleyebileceği ve 150 milyon kişinin yeniden yoksulluk sınırının altına düşebileceği uyarısı yaptı.
6.10.2020Dünya
Son dakika... Beklenen haber geldi! Koronavirüsü öldüren madde bulundu!
Son dakika... Beklenen haber geldi! Koronavirüsü öldüren madde bulundu!İngiliz ordusu bünyesindeki araştırma birimi, sinek ilaçlarında kullanılan Citriodiol maddesinin dünyanın üzerine kabus gibi çöken koronavirüsü yok etmede başarılı olduğunu duyurdu.
26.08.2020Dünya
Karaciğer kanserine yol açabiliyor! Aşıya dikkat...
Karaciğer kanserine yol açabiliyor! Aşıya dikkat...Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek hepatitle ilgili merak edilenleri anlattı.
29.07.2020Sağlık
Hepatit'ten korunmanın 6 yolu
Hepatit'ten korunmanın 6 yoluDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre; dünyada 325 milyon kişi hepatit B ya da C virüsüyle birlikte yaşıyor. Üstelik bu kişilerin 290 milyonu, hastalık genel olarak sessiz seyrettiği için hepatit hastası olduğundan habersiz. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Nurdan Tözün, hepatitten korunmanın 6 yolunu anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.
27.07.2020Genel Sağlık
Karaciğer nakline neden olan hastalık: Hepatit C
Karaciğer nakline neden olan hastalık: Hepatit CDoç. Dr. Fatih Güzelbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kronik Hepatit C'nin, Hepatit C virüsünün neden olduğu bir karaciğer hastalığı olduğunu anlatarak, 2015'te yapılan bir çalışmada Türkiye'de kronik Hepatit C sıklığının yüzde 1 olduğunun gösterildiğini dile getirdi.
29.07.2019Genel Sağlık
Karaciğer yağlanması ciddi sorunlara yol açabilir
Karaciğer yağlanması ciddi sorunlara yol açabilirKaraciğer, hem sindirim sistemi hem de metabolizmanın çalışmasını sağlayan en önemli organlarımızdan biri. Karaciğerde oluşabilecek işlev kaybının vücutta pek çok olumsuz etkiye yol açabileceğini söyleyen Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Akyıldız, çağın hastalığının karaciğer yağlanması olacağını açıkladı.
13.09.2018Genel Sağlık
Hepatit C nedir, nasıl bulaşır?
Hepatit C nedir, nasıl bulaşır?Sinsi ilerlediğinden kolay fark edilemeyen Hepatit C, tedavi edilmediği takdirde siroz ve karaciğer kanserine neden olabiliyor. Buna karşın hastalığın tedavisiyle ilgili çok hızlı yol alınması umutları artırıyor. Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Atakan Yeşil, “Hepatit C’den tamamen kurtulmak yeni ilaçlar sayesinde çok büyük oranda mümkün hale geldi. Önümüzdeki 15 yıl içerisinde tüm dünyada hepatit C’nin tamamen yok edilmesi planlanmaktadır” diyor. Doç. Dr. Atakan Yeşil, 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü kapsamında önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
27.07.2018Genel Sağlık
Türkiye’de her 100 kişiden 1’i Hepatit C hastası
Türkiye’de her 100 kişiden 1’i Hepatit C hastasıSinsi ilerlediğinden kolay fark edilemeyen Hepatit C, tedavi edilmediği takdirde siroz ve karaciğer kanserine neden olabiliyor. Buna karşın hastalığın tedavisiyle ilgili çok hızlı yol alınması umutları artırıyor.
27.07.2018Genel Sağlık
Hepatit C bitebilir
Hepatit C bitebilir10-13 Mayıs tarihleri arasında Konya’da düzenlenen 10’uncu Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu’nda önceki gün kürsüye çıkan Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, Viral Hepatit Çalışma Grubu Başkanı, Prof. Dr. Bilgehan Aygen, önlem alındığı taktirde Hepatit C’nin tarihe karışacağını vurguladı.
12.05.2018Gündem
2 milyon hepatitli habersiz yaşıyor!
2 milyon hepatitli habersiz yaşıyor!Türkiye’de 2 milyondan fazla erişkin hepatit B hastası; ama sadece yüzde 12’si durumdan haberdar. Yine yurt genelinde 514 bin hepatit C’linin de sadece yüzde 16’sı hastalığı biliyor...
4.04.2018Gündem
Hepatit C'li olduğunu öğrenen Faslı gelin ilaçlarını alamıyor
Hepatit C'li olduğunu öğrenen Faslı gelin ilaçlarını alamıyorKonya'da Fas uyruklu, 26 yaşındaki Hınd Srıfı, geçen yılın mayıs ayında 25 yaşındaki Kamil Küçükkeskin ile nikah işlemleri için sağlık kontrolüne gittiğinde karaciğer hastalığı olan 'Hepatic C' olduğunu öğrendi. Hastalık nedeniyle 73 kilodan 43 kiloya düştüğünü öne süren 40 günlük bir bebeği bulunan genç kadın, hastalığı evlenmeden önce var olduğu için yaklaşık 150 bin lira tutarındaki ilaçlarının SGK tarafından karşılanmadığını söyledi. Fas'tan 2 yıl önce Antalya'ya gelen Hınd Srıfı burada yakınları aracılığıyla Konya'da oturan ve bir restoranda garson olarak çalışan Kamil Küçükkeskin ile tanıştı. Ardından çift arasında duygusal ilişki başladı. Geçen yıl mayıs ayında evlenmeye karar veren çift, nikah işlemleri için sağlık kontrolüne gitti. Sağlık ocağında yapılan kontrollerde Srıfı'nın 'Hepatit C' hastası olduğu belirlendi. Çift evlendi ve 40 gün önce Nevzat ismini verdikleri bir bebekleri dünyaya geldi. HER GÜN BİRAZ DAHA ÖLÜYÜROM 73 kilodan 43 kiloya kadar düştüğünü ve her gün biraz daha güçsüzleştiğini belirten Hınd Srıfı Küçükkeskin, Türk vatandaşı ve sosyal güvencesi olmadığı için tedavi olamadığını belirtti. İlaçlarının yaklaşık 150 bin lira tutarında ileri süren Srıfı Küçükkeskin, Yeni doğum yaptım. Çocuğuma da zarar gelecek diye korkuyorum. İlaca 150 bin lira dediler. Her gün 1 kilo veriyor gibiyim. Biz yardım istiyoruz. Biz mal, mülk istemiyoruz. Sadece ilaç istiyoruz. Her gün bir kilo veriyorum. Her gün ölüyorum dedi. Kendisinin sigortalı bir işte çalışmasına rağmen eşinin bu hastalığı ile ilgili olarak sosyal güvenceden yararlanmadığını belirten Kamil Küçükkeskin, şunları söyledi Nikah işlemleri için sağlık ocağına gittik. Burada kan tahlili yaptılar. O zaman 'Hepatit C' hastalığı olduğunu söylediler. 1 ay sonra hastaneye tekrar gittik. Eşime biyopsi yaptılar. Üreyen cins olduğunu, tedavi edilmemesi durumunda eşimin günden güne zayıflayacağını ve tedavi edilmezse öleceğini söyledi. İlaç için başvuru yapıldı. Yabancı uyruklu, Fas vatandaşı olduğu iç
11.09.2019Yaşam
Nüfusun % 5’i hepatit mağduru
Nüfusun % 5’i hepatit mağduruKaraciğer iltihabı olarak bilinen hepatit B ve hepatit C hastalığının röntgenini çeken Türk Gastroenteroloji Derneği, ortaya çıkan son tabloyu kamuoyuna duyurdu.
2.08.2017Gündem
Hepatit kontrol edilemezse karaciğer yetmezliğine yol açabilir
Hepatit kontrol edilemezse karaciğer yetmezliğine yol açabilirBulaşıcı olan hepatit hastalığı, erken teşhis edilmediğinde karaciğer yetersizliği başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Doktorlar bu yüzden önlem alınması için uyarıyor.
28.07.2017Genel Sağlık
Hepatit C virüslü böbrek nakledilen  hastalar iyileşti
Hepatit C virüslü böbrek nakledilen hastalar iyileştiHepatit C virüsü taşıyan ölmüş hastaların böbrekleri nakledilen 10 kişide hastalığın tamamen tedavi edildiği bildirildi.
2.05.2017Gündem
Hepatit B hastalarına müjde
Hepatit B hastalarına müjdeAvrasya Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Özkan, en geç 5 yıl içinde hastalık için şifa nitelğinde ilaçlar gelecek dedi...
24.04.2017Genel Sağlık
Müjde kapıda! Yakında tarihe karışabilir
Müjde kapıda! Yakında tarihe karışabilirAvrasya Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Özkan, dünya çapında 10'a yakın merkezde hepatit B virüsünü vücuttan temizlemek için yapılan araştırmaların üçüncü basamağa geldiğini söyleyerek, "En geç 5 yıl içerisinde şifa yapabilecek ilaçlar geliyor, müjde kapıda. Türkiye'deki gibi görülme sıklığı çok olan bir hastalığı yakında tarihe karıştırabiliriz." dedi.
21.04.2017Gündem
Üç Gürcü hastaya Kent şifası
Üç Gürcü hastaya Kent şifasıİzmir Kent Hastanesi’nde yapılan karaciğer nakliyle sağlıklarına kavuşan hastalar, “Yeniden doğduğumuz İzmir, artık ikinci vatanamız” dedi
17.04.2017Ege
Diş tedavisi yaptıracaklar dikkat! Hepatit C kapmayın
Diş tedavisi yaptıracaklar dikkat! Hepatit C kapmayınDövme, piercing ve diş tedavisi yaptıracaklar dikkat! Sterilize edilmemiş aletlerle yapılan bu uygulamalar Hepatit C tehlikesi saçıyor. Üstelik Hepatit C’nin aşısı da bulunmuyor. Sinsice ilerleyen Hepatit C karaciğer hasarı, siroz ve kansere sebep olabiliyor
29.03.2017Genel Sağlık
Türk araştırmacıdan müthiş buluş! Kanseri bile teşhis ediyor...
Türk araştırmacıdan müthiş buluş! Kanseri bile teşhis ediyor...İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde (İYTE) geliştirilen yazılım sayesinde, cep telefonları, özel bir kağıt üzerine damlatılan kandan hastalıkları tespit edebilecek.
28.01.2017Ekonomi
Türk araştırmacıdan müthiş buluş! Kanseri bile teşhis ediyor...
Türk araştırmacıdan müthiş buluş! Kanseri bile teşhis ediyor...İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde (İYTE) geliştirilen yazılım sayesinde, cep telefonları, özel bir kağıt üzerine damlatılan kandan hastalıkları tespit edebilecek.
28.01.2017Ekonomi
Cep telefonu kan tahlili yapabilecek
Cep telefonu kan tahlili yapabilecekİzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde (İYTE) geliştirilen yazılım sayesinde, cep telefonları, özel bir kağıt üzerine damlatılan kandan hastalıkları tespit edebilecek
28.01.2017Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

hepatit chepatit bkoronavirüskoronaHaberler

Hepatit C ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.