Heykel

Heykel

Son dakika heykel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan heykel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan heykel haber sayfamızda...

Heykel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.938 heykel haberi bulunmuştur.
Edirne'de operasyon! Asker figürlü heykel, madalyon ve kılıçlar ele geçirildi
Edirne'de operasyon! Asker figürlü heykel, madalyon ve kılıçlar ele geçirildi Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bir araç ve evde yapılan aramada tarihi eser niteliği taşıyan asker figürlü heykel, madalyon ve kılıçlar ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.
16.05.2024 Gündem
Doğu Demirkol ile aşk yaşayan Ayşe Kırca'dan 'evlilik' açıklaması!
Doğu Demirkol ile aşk yaşayan Ayşe Kırca'dan 'evlilik' açıklaması! Merhum sanatçı Levent Kırca'nın kızı Ayşe Kırca ve Oya Başar'ın kızı Ayşe Kırca, Nişantaşı'nda görüntülendi. Bir süredir komedyen Doğu Demirkol ile aşk yaşayan Kırca, muhabirlerin kendisine yönelttiği 'evlilik' sorularına yanıt verdi.
15.05.2024 Cadde
Star Wars Mardin semalarında
Star Wars Mardin semalarında Halil Altındere’nin “Motherland/Anayurt” isimli kişisel sergisi Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi-Dilek Sabancı Galerisi’nde açıldı.
14.05.2024 Kültür Sanat
‘İstanbul’um benim’
‘İstanbul’um benim’ İş Bankası Resim Heykel Müzesi’nin süreli sergisi “İstanbul’un Resmi”, şehrin manzaralarını ve simgelerini Türk resminin en özel ressamlarıyla ölümsüzleştiriyor.
12.05.2024 Kültür Sanat
Gül çiçeğinin gülyağına dönüşümünü simgeliyor! Kaymakkapı’da beğeniye sunuldu
Gül çiçeğinin gülyağına dönüşümünü simgeliyor! Kaymakkapı’da beğeniye sunuldu Isparta Belediyesi tarafından gül çiçeğinin gülyağına dönüşümünü simgeleyen Gülhane Heykeli'ni yaptırdı. Heykel büyük ilgi gördü.
11.05.2024 Gündem
BASE için son gün 15 Haziran
BASE için son gün 15 Haziran BASE’in 2024 edisyonu için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 15 Haziran.
11.05.2024 Kültür Sanat
Hayvan sağlığına dikkat çeken dijital sergi
Hayvan sağlığına dikkat çeken dijital sergi 2021 yılında Siemens Healthineers Türkiye tarafından hayata geçirilen, ‘Algoritmalar ve Bitkiler’ adlı serginin ardından bu kez de ‘Algoritmalar ve Hayvanlar’ adlı sergi çevrimiçi ziyarete açıldı. Sergide hayvan sağlığında tıbbi görüntülemenin önemine dikkat çekmek için farklı türde hayvanların tanı amacıyla çekilmiş MR ve bilgisayarlı tomografi görüntüleri sanatsal bir yorumla yer alıyor.
9.05.2024 Vitrin
Büyüteçleri hazırlayın: Büyük hükümdarlar mikro detaylarla AKM'de
Büyüteçleri hazırlayın: Büyük hükümdarlar mikro detaylarla AKM'de Atatürk Kültür Merkezi, sanatseverleri Osmanlı İmparatorluğu'nun büyük hükümdarlarının portrelerini keşfetmeye davet ediyor. "Büyük Hükümdarlar, Mikro Detaylar" adlı solo sergi, sanatçı Murat Uçar'ın mikro sanatında özgün bir deneyim sunmak üzere 10-22 Mayıs tarihleri arasında AKM Çok Amaçlı Salonda gerçekleşecek.
8.05.2024 Kültür Sanat
Sanat ve Antika Fuarı’na yoğun ilgi
Sanat ve Antika Fuarı’na yoğun ilgi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Demos Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de düzenlenen İzmir Sanat ve Antika Fuarı, İzmirli sanatseverlerden büyük ilgi görüyor.
4.05.2024 Ege
Mayısta ‘rüya’ ve ‘yıldız’
Mayısta ‘rüya’ ve ‘yıldız’ Milliyet Sanat mayıs sayısında “Bir Rüya Açılır” sergisinden yola çıkarak Aida Mahmudova’nın sanatını kapağına taşırken 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü vesilesiyle hayranlarına poster hediye ediyor.
2.05.2024 Kültür Sanat
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli'
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gazeteci Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisini ziyaret etti.
29.04.2024 Haberler
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli'
Bakan Göktaş'tan 'Devriamber’ sergisine ziyaret! 'Bizim için bu sergi çok kıymetli' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gazeteci Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisini ziyaret etti. Bakan Göktaş, "Bizim için bu sergi çok kıymetli. Çünkü bir kız çocuğunun, bir kadının da hikayesini anlatıyor. Ebeveyn kaybı yaşamış insanlarımızın yas sürecini ve akabinde kökleşme ve aile bağlarının ne kadar farklı yaşandığını da anlatıyor." dedi.
29.04.2024 Gündem
Yıldız yağmuru
Yıldız yağmuru  Sanatın tüm renkleri İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor. Sezonun sürprizi ise Türkiye İş Bankası’nın bir asırlık tarihini Plácido Domingo, Murat Karahan ve Elena Stikhina’nın aynı sahneyi paylaşacağı gala konseri ile kutlaması.
28.04.2024 Kültür Sanat
Heykel başı yurda dönüyor
Heykel başı yurda dönüyor Yasa dışı yıllarla yurt dışına kaçırılan bir eser daha Türkiye’ye geri geliyor.
27.04.2024 Kültür Sanat
Hande Fırat’ın 'DEVRİAMBER' sergisi açıldı
Hande Fırat’ın 'DEVRİAMBER' sergisi açıldı CNN TÜRK’te Gece Görüşü programının moderatörü ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği mesajda gazeteci Fırat’ı tebrik ederek, “Başarılı gazeteci kimliğinin yanı sıra sergi vesilesi ile sanatçı yönünü de tanıma fırsatı bulduğumuz Hande Fırat'ı tebrik ediyor kendisine meslek ve sanat hayatında da muvaffakiyetler diliyorum” dedi.
25.04.2024 Haberler
Hande Fırat’ın 'DEVRİAMBER' sergisi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik mesajı
Hande Fırat’ın 'DEVRİAMBER' sergisi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik mesajı CNN TÜRK’te Gece Görüşü programının moderatörü ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği mesajda gazeteci Fırat’ı tebrik ederek, “Başarılı gazeteci kimliğinin yanı sıra sergi vesilesi ile sanatçı yönünü de tanıma fırsatı bulduğumuz Hande Fırat'ı tebrik ediyor kendisine meslek ve sanat hayatında da muvaffakiyetler diliyorum” dedi.
25.04.2024 Gündem
Aida Mahmudova'nın sergisi 'Bir Rüya Açılır' sanatseverlerle buluştu
Aida Mahmudova'nın sergisi 'Bir Rüya Açılır' sanatseverlerle buluştu Vision Art Platform, sanatçı Aida Mahmudova’nın ‘Bir Rüya Açılır | A Dream Unfolds’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 50 adet eserin bulunduğu ve küratörlüğünü Fırat Arapoğlu’nun üstlendiği sergi, çok katmanlı bir anlatı yaratarak izleyicilere iyi–kötü gibi ikilikleri resim, baskı ve heykel gibi farklı tekniklerdeki eserler üzerinden anlatıyor.
23.04.2024 Cadde
Mısır, Firavun 2. Ramses'in çalınan 3 bin 400 yıllık heykelini geri aldı
Mısır, Firavun 2. Ramses'in çalınan 3 bin 400 yıllık heykelini geri aldı Kahire'deki Mısır Müzesi'ne götürülen eser sergilenmek için restore edilmeyi bekliyor.
22.04.2024 Dünya
Prag’daki heykel krizinde yeni gelişme: Prag’a Türk parkı yapılacak
Prag’daki heykel krizinde yeni gelişme: Prag’a Türk parkı yapılacak Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış’ın girişimleri sonrası Avrupa’da ilk defa bir parka belediye kararı ile “Türk” adı verilecek.
22.04.2024 Gündem
Denizli’de Köpekçi Nuri Efe heykeli yandı! 14 yaşındaki çocuk gözaltına alındı
Denizli’de Köpekçi Nuri Efe heykeli yandı! 14 yaşındaki çocuk gözaltına alındı Denizli’nin Tavas ilçesinde, Milli Mücadele döneminin kahramanlarından 'Köpekçi Nuri Efe' anısına yaptırılan polyester karışımlı heykel, çıkan yangında zarar gördü. Kundaklama şüphesi üzerine polis, A.D.'yi (14) gözaltına aldı.
19.04.2024 Gündem
Uluslararası 7. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali başlıyor
Uluslararası 7. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali başlıyor Dünyada ve Türkiye’de tek olan İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin 7’ncisi bu yıl ‘Umut’ konseptiyle 22 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Görsel sanatlar alanında 1.000’e yakın proje başvurusunun yapıldığı etkinliğe bu yıl 12 ülke, 25 ilden 5250 çocuk ve genç geliştirdikleri projelerle katılım sağlıyor.
Diyarbakırlı Tahsin’le derin maviye yolculuk
Diyarbakırlı Tahsin’le derin maviye yolculuk Deniz ressamlığının öncülerinden Diyarbakırlı Tahsin Bey’in Galeri Selvin’in aile koleksiyonunda kalan ve çoğu poşad niteliğinde 30 eserinden oluşan sergi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
16.04.2024 Kültür Sanat
80 milyonluk vurgun'da 'salça' savunması: Tokat'tan getirip sattım!
80 milyonluk vurgun'da 'salça' savunması: Tokat'tan getirip sattım! Ailesinin de içerisinde bulunduğu bir şebeke kurup 80 milyon lira dolandırmakla suçlanan Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli zabıt katibi Süleyman D. ve 14 sanık hakkında hazırlanan iddianamede detaylar ortaya çıktı.
15.04.2024 Gündem
Otların Rüzgarlı Öyküsü’nden Öz’e Dönüş’e: 13. Alaçatı Ot Festivali
Otların Rüzgarlı Öyküsü’nden Öz’e Dönüş’e: 13. Alaçatı Ot Festivali 18 - 21 Nisan tarihleri arasında 13.’sü gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali, birbirinden eğlenceli konserleri, şefler meydanı, sergileri, kıymetli söyleşileri, heyecan dolu yemek yarışmaları ve zengin stantlarıyla unutulmaz anılara ev sahipliği yapacak. Festivalin en renkli görüntülerine sahne olan geleneksel festival korteji 19 Nisan Cuma günü saat 14’te gerçekleşecek.
15.04.2024 Advertorial
Osman Hamdi Bey’den Salih Münir Paşa’ya ‘Muhabbetle Yadigâr’
Osman Hamdi Bey’den Salih Münir Paşa’ya ‘Muhabbetle Yadigâr’ Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi, Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi” ismiyle bilinen eserinin ikinci versiyonunu koleksiyonuna ekledi. Müzenin kurucu küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu bu eserin ‘müze koleksiyonunun sürekli gelişme ilkesinin bir uzantısı olarak canlı bir örnek oluşturduğunu’ dile getiriyor.
5.04.2024 Advertorial

Benzer Haber Etiketleri

Heykel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.