Heykel

Heykel

Son dakika heykel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan heykel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan heykel haber sayfamızda...

Heykel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.901 heykel haberi bulunmuştur.
Öğrenmenin yaşı yok
Öğrenmenin yaşı yokİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Çiğli Kasaplar Meydanı’nda düzenlenen programda Halk Eğitimi Merkezi’nin hazırladığı ürünler stantlarda yer aldı. Geleneksel giysilerin sergilendiği defile ve zeybek gösterisi gerçekleşti.
7.06.2021Ege
Yoğun ilgi nedeniyle başvurular uzatıldı
Yoğun ilgi nedeniyle başvurular uzatıldıMilliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının başvuru sürecinin gösterilen yoğun ilgi sebebiyle 30 Haziran’a kadar uzatıldığı açıklandı.
Ortak acılar ve anıların heykeli
Ortak acılar ve anıların heykeliKONAK Belediye Başkanı Abdül Batur, söz verdiği Mübadele Parkı ve Anıtı’nı, kente kazandırdı.
5.06.2021Ege
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başvuru süreci yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başvuru süreci yoğun ilgi nedeniyle uzatıldıMilliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının başvuru süreci gösterilen yoğun ilgi sebebiyle uzatıldı.
5.06.2021Vitrin
Vefat eden büyükanne ve dedesini balmumu heykellerini evinde sergiliyor
Vefat eden büyükanne ve dedesini balmumu heykellerini evinde sergiliyorTrabzon'da turizmci Mehmet İnan, yıllar önce vefat eden babaannesi Hatice (87) ile dedesi Mehmet İnan'ın (96), anılarını yaşatmak için balmumu heykellerini yaptırdı. Çiftin kıyafetleri giydirilen heykeller müzeye dönüştürülen evin baş köşesine oturtuldu. Mehmet İnan, "Dedem ve babaannem yeniden burada hayat buldu. Akrabalarımız bu heykelleri görünce çok etkileniyorlar" dedi.
5.06.2021Haberler
Turkcell GranFondo İstanbul’da pedallar eğitim için dönecek
Turkcell GranFondo İstanbul’da pedallar eğitim için dönecekTURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek Turkcell GranFondo Serisi’nin ilk yarışı İstanbul’dan başlayacak. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan katıldığı toplantıyla tanıtımı yapılan organizasyonda yerli ve yabancı 1500 amatör bisikletçi yarışacak. 13 Haziran’da Beykoz’da düzenlenecek yarış 40 ve 82 km olmak üzere iki ayrı parkurda koşulacak. Yarışma için kayıtlar 9 Haziran’a kadar sürecek.
3.06.2021Diğer
Çin'in kilden askerleri Terracotta Savaşçıları
Çin'in kilden askerleri Terracotta SavaşçılarıTerracotta Savaşçıları, Çin'in UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan topraktan yapılmış heykel savaşçıları olarak biliniyor. Eski Türk geleneklerine benzer bir şekilde Çin Hükümdarı hayatını kaybettiğinde askerleriyle birlikte defnedilirdi. Bu gelenek Hun İmparatoru Attila için de uygulanmış bir ritüeldir. Buna göre imparator doğal ölüm ya da savaş gibi nedenlerle hayatını kaybettikten sonra ordusundaki askerler ve hatta bu ordudaki atlarla birlikte defnedilir. Çin hükümdarı Qin Şhi Huang ile ilişkilendirilen Terracota Savaşçıları'nın hikâyesi de buna dayanmakta.
2.06.2021Tatil
Afyonkarahisar'da altyapı kazısı sırasında heykel bulundu
Afyonkarahisar'da altyapı kazısı sırasında heykel bulunduAfyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesindeki altyapı çalışması sırasında "Apollon" olduğu değerlendirilen heykel bulundu.
30.05.2021 Haberler
Kanalizasyonda Apollon olduğu düşünülen heykel bulundu
Kanalizasyonda Apollon olduğu düşünülen heykel bulunduAfyonkarahisar'daki Sinanpaşa Höyüğü'nün güneybatısında yapılan kanalizasyon çalışması sırasında biri heykel iki tarihi eser bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, "İlk verilere göre Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen heykelin Apollon olduğu düşünülüyor" dedi. Heykel yaklaşık 1 metre uzunluğunda.
30.05.2021Gündem
Afyonkarahisar'da kanalizasyonda 'Apollon' olduğu düşünülen heykel bulundu
Afyonkarahisar'da kanalizasyonda 'Apollon' olduğu düşünülen heykel bulunduAfyonkarahisar'daki Sinanpaşa Höyüğü'nün güneybatısında yapılan kanalizasyon çalışması sırasında biri heykel iki tarihi eser bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, "İlk verilere göre Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen heykelin Apollon olduğu düşünülüyor" dedi. Heykel yaklaşık 1 metre uzunluğunda.
30.05.2021Gündem
Sanat maratonu
Sanat maratonuİstanbul ve Düsseldorf’ta galeri mekanlarındaki sergi programlarıyla dikkat çeken Anna Laudel, 1-6 Haziran’da Contemporary Istanbul’a katılacak
29.05.2021Cadde
Son dakika: İtalyan sanatçının 'görünmez' heykeli 150 bin liraya satıldı
Son dakika: İtalyan sanatçının 'görünmez' heykeli 150 bin liraya satıldıNe basılı ne de dijital formatta herhangi bir fiziksel temsili olmayan "görünmez" heykel 18 Mayıs'ta düzenlenen açık artırmada 150 bin liraya alıcı buldu.
27.05.2021Dünya
Yeni heykeller Barselona’dan
Yeni heykeller Barselona’danÇağdaş Türk heykel ve resim sanatında beğeniyle izlenen Funda Tokalı, mimarisi, Gaudi eserleri ve yaşam dinamiğinden ilham aldığı Barselona’da, yılın büyük bölümünü yeni çalışmalarını üreterek geçiriyor.
27.05.2021Cadde
Sen Ben Lenin filminin Türkiye prömiyeri İstanbul Film Festivali'nde
Sen Ben Lenin filminin Türkiye prömiyeri İstanbul Film Festivali'ndeYönetmen Tufan Taştan’ın, senaryosunu Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı ilk uzun metraj filmi ‘Sen Ben Lenin’in özel afiş çalışmaları yayınlandı. Sovyetler Birliği’nden denize atılan ve Düzce’de kıyıya vuran bir Lenin heykelinin gerçek hikayesinden yola çıkan filmin Türkiye prömiyeri, önümüzdeki günlerde 40. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.
26.05.2021Kültür Sanat
Resim ve Heykel Müzesi açılmak için gün sayıyor
Resim ve Heykel Müzesi açılmak için gün sayıyorTürkiye'nin en kapsamlı resim koleksiyonuna sahip Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, 9 yıl sonra kapılarını yeni yerinde açacak. Eserlerin 9 yıldır korunduğu antrepo, son teknolojiyle dizayn edilerek, müzeye dönüştürüldü. Sonbaharda sanatseverlerle buluşacak olan antrepoyu DHA, görüntüledi.404 eserlerin çalındığı ya da sahteleriyle değiştirildiği iddialarıyla gündeme gelen antrepoyu, DHA ekibine gezdiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi, çalıntı ve değiştirilen eser sayısının 42 olduğunu, geri kalan 339 eserin ise, 1984 yılından önce elçilik binalarına gönderilip, devlet adamlarına hediye edildiğini söyledi.
26.05.2021Kültür Sanat
Karınca şiiri - Bedri Rahmi Eyüboğlu
Karınca şiiri - Bedri Rahmi EyüboğluBedri Rahmi Eyüboğlu , Türk ressam, yazar ve şairdir. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde başlayıp Paris'te sürdürdüğü resim öğreniminin ardından yurda dönmüş ve yaşamı boyunca Güzel Sanatlar Akademisinde ders vermiştir. Özellikle El Baskı Yazmacılık, gravür, seramik, heykel, vitray, mozaik, hat, serigrafi, litografi gibi birçok formlarda eserler üreten sanatçı, geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri yapıtlarında Batı’nın teknikleriyle birleştirerek kullandı. Şiirlerinde de halk kaynağından beslendi; masallardan, söylencelerden, türkülerden yararlanarak, doğa tutkusunu, insan sevgisini, yaşama sevincini, toplumsal sorunları yansıttı
31.05.2021Şiirler
Salıncak şiiri - Edip Cansever
Salıncak şiiri - Edip CanseverEdip Cansever, İkinci Yeni içinde en çok ve en uzun süre şiir yazan sanatçıdır. İlk şiirlerini 1947 yılında İkindi Üstü adlı kitabında toplayan şair; bu şiirlerde yaşama sevincini işlemiştir. 1954 yılında yayınladığı ikinci kitabı Dirlik Düzenlik’te ise kendine özgü bir şiir dili oluşturmuş; mizah kullanarak toplumsal yapıyı eleştirmiştir. 1955 yılından itibaren kapalı, tamamıyla soyut bir şiir anlayışına yönelmiş; 1963 yılından itibaren ise toplumcu, maddeci ve açık bir şiir ortaya koymuştur.
24.05.2021Şiirler
Geri dönüşümün en sanatsal hali
Geri dönüşümün en sanatsal haliMetal ve plastik atıkları kullanarak yaptığı heykellerle Türkiye’de hurda sanatının temsilcisi olan Mervan Altınorak “Atıklarla heykel yapmaya başladıktan sonra çevre hassasiyetim daha da arttı” diyor
22.05.2021Cumartesi
Muğlak standartlar dünyanın dilinde
Muğlak standartlar dünyanın dilindeÖğretim görevlisi Avşar Gürpınar ve Cansu Cürgen’in ilk kez 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde sergilenen ve günlük kullandığımız kelimelerin muğlaklığına işaret eden projesi “Muğlak Standartlar Enstitüsü” Şikago Sanat Müzesi’nde ziyarete açıldı
20.05.2021Kültür Sanat
Sabancı Vakfı Bandırma Vapuru'nu  sanal müzeye dönüştürdü
Sabancı Vakfı Bandırma Vapuru'nu sanal müzeye dönüştürdüSabancı Vakfı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaştırarak Millî Mücadelenin başlatılmasında en önemli görevi üstlenen Bandırma Vapuru’nu sanal müze haline getirdi. Sabancı Vakfı’nın Samsun Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirdiği Bandırma Vapuru Sanal Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yılında Sabancı Vakfı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitelerinde ziyarete açıldı.
18.05.2021Vitrin
Son dakika - Beşiktaş'ta Atiba Hutchinson'dan heykel cevabı!
Son dakika - Beşiktaş'ta Atiba Hutchinson'dan heykel cevabı!Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Fraport TAV Antalyaspor'la karşılaşacak Beşiktaş'ın takım kaptanı Atiba Hutchinson, kupayı kazanarak sezonu harika bir şekilde sonlandırmayı düşündüklerini bildirdi.
17.05.2021Beşiktaş
Son dakika - Sergen Yalçın'dan final öncesi fikstür tepkisi!
Son dakika - Sergen Yalçın'dan final öncesi fikstür tepkisi!Ziraat Türkiye Kupası finalinde Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Sergen Yalçın ve Atiba maç öncesi açıklamalarda bulundu.
17.05.2021Beşiktaş
Son dakika - Beşiktaş'ta Atiba'dan sözleşme açıklaması
Son dakika - Beşiktaş'ta Atiba'dan sözleşme açıklamasıSüper Lig'de 16. şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş'ta zaferin mimarlarından Atiba Hutchinson, "Sözleşme konusunu konuşacağız. Vücudum bana izin verirse devam edeceğimizi konuşmuştuk. Şu anda vücudum devam edecekmiş gibi duruyor" dedi.
17.05.2021Beşiktaş
Rodin ile yontulmuş drama
Rodin ile yontulmuş dramaTate Modern, 18 Mayıs’ta Fransız heykeltıraş Rodin’in heykellerinden oluşan sergiye ev sahipliği yapacak. Sergide, çoğu daha önce Fransa dışında görülmemiş 200’den fazla eser de yer alacak
14.05.2021Kültür Sanat
Demeter ve Persephone evlerine döndü
Demeter ve Persephone evlerine döndü2011 yılında Libya’dan yağmalanan bir heykel, British Museum uzmanları tarafından incelendikten sonra Londra’daki Libya Büyükelçiliği’ne teslim edildi.
14.05.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

heykelAfyonkarahisarBeşiktaşegeSinanpaşa Höyüğü

Heykel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.