Heykel

Heykel

Son dakika heykel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan heykel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan heykel haber sayfamızda...

Heykel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.405 heykel haberi bulunmuştur.
Didim’de hurdaya son
Didim’de hurdaya sonDidim Belediyesi tarafından tamamı geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak hazırlanan izmaritlikler, kentin çeşitli noktalarına yerleştirildi.
11.08.2022Ege
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doğruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemler kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2022 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
9.08.2022Oyun
Hestia, ziyaretçilerini bekliyor
Hestia, ziyaretçilerini bekliyorHelenistik Dönem’den günümüze kadar ulaşmış tek Hestia heykeli, bu yıl açılması planlanan Manisa Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmeyi bekliyor.
9.08.2022Ege
Kovid kâbusları sergi oldu
Kovid kâbusları sergi olduJosé Parlá geçtiğimiz yıl Kovid-19’a yakalandı. Küba asıllı Amerikalı multimedya sanatçısı üç ay boyunca komadaydı. Doktorları onun hayata dönmesini beklemiyordu fakat o hem hayata hem sanata döndü.
Çocuk Hakları Parkı açıldı
Çocuk Hakları Parkı açıldıGeçen yıl ilk kadın heykeli ile Kadın Hakları Parkı’nı Dikili’ye kazandıran Başkan Adil Kırgöz, Gazipaşa Mahallesi Sevgi Yolu’nun üst kısmında yapımı tamamlanan Çocuk Hakları Parkı ile Atatürk ve çocuk heykel figürlerini çocuklarla birlikte açtı.
1.08.2022Ege
Duyduk duymadık demeyin: Form artık fonksiyonu izlemiyor!
Duyduk duymadık demeyin: Form artık fonksiyonu izlemiyor!YASEMİN ŞENER, Mimar- Bir yerlerde daha ekonomik, daha ekolojik ve daha demokratik tasarım nasıl üretilir diye tartışıladursun, tasarım artık 21...
1.08.2022Mimarlık
Ankara Nire? Çaldağı Nire?
1.08.2022Mimarlık
WAF ve INSIDE Ödülleri’nin Finalistleri Açıklandı
WAF ve INSIDE Ödülleri’nin Finalistleri AçıklandıDünyanın en önemli mimarlık buluşmalarından biri olan World Architecture Festival ve INSIDE Festival kapsamında gerçekleşen ödüllerin kısa listeleri açıklandı...
1.08.2022Mimarlık
Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yıkılan şadırvan için soruşturma başlatıldı
Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yıkılan şadırvan için soruşturma başlatıldıİzmir'in Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda dün gece kimliği belirsiz kişiler tarafından yıkılan şadırvan için soruşturma başlatıldı.
31.07.2022Gündem
İyilik için ‘Kaftan’
İyilik için ‘Kaftan’Trendyol Sanat; resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik alanlarında üretilen sanat eserlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmaya devam ediyor.
28.07.2022Kültür Sanat
Tavana turşu yapıştıran sanatçı 10 bin dolar istiyor!
Tavana turşu yapıştıran sanatçı 10 bin dolar istiyor!Yeni Zelanda'da bir sanatçı, McDonald's'tan satın aldığı çizburgerdeki turşuyu galerinin tavanına fırlatarak bir "sanat eseri" hazırladı.
27.07.2022Dünya
Türkiye'nin seçilmiş ilk kadın belediye başkanının heykeline çirkin saldırı
Türkiye'nin seçilmiş ilk kadın belediye başkanının heykeline çirkin saldırıMersin’de 1950 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen, Türkiye’nin ilk kadın il belediye başkanının heykeline çirkin bir saldırı düzenlendi. Heykelin baş ve 2 elinin çalındığı bildirildi.
27.07.2022Haberler
Türkiye'nin seçilmiş ilk kadın belediye başkanının heykeline çirkin saldırı
Türkiye'nin seçilmiş ilk kadın belediye başkanının heykeline çirkin saldırıMersin’de 1950 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen, Türkiye’nin ilk kadın il belediye başkanının heykeline çirkin bir saldırı düzenlendi. Heykelin baş ve 2 elinin çalındığı bildirildi.
27.07.2022Gündem
Çocuklar Afrodisias Antik Kenti’ni tanıyor
Çocuklar Afrodisias Antik Kenti’ni tanıyorAydın’daki Afrodisias Antik Kenti’ni ziyaret eden çocuklar, arkeologlar gibi kazı çalışmalarına da katılıyor...
26.07.2022Gündem
Gsf Nedir, Açılımı Ne Demek? Gsf Mezunları Ne İş Yapar?
Gsf Nedir, Açılımı Ne Demek? Gsf Mezunları Ne İş Yapar?Üniversiteler pek çok fakülteden meydana gelmektedir. GSF de bu fakültelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adı oldukça uzun olan fakülteler GSF gibi kısaltılabilmektedir. GSF açılımı da Güzel Sanatlar Fakültesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sanat ile ilgili olan her bölüm bu fakültede bulunmaktadır. Resim, müzik ve tiyatro gibi bölümler bu fakültede yer almaktadır. İşte, merak edilenler.
25.07.2022Eğitim
Çocuklar Afrodisias Antik Kenti’ni tanıyor
Çocuklar Afrodisias Antik Kenti’ni tanıyorAşk ve güzellik tanrıçası Aphrodit’e adanan, adı “Aphrodite’in yeri ve yöresi” anlamına gelen Afrodisias Antik Kenti, Aydın’ın Karacasu ilçesi Geyre köyü yakınında yer alıyor. Kent, çoğu ayakta olan yapıları, heykel, kabartma ve yazıtları Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinin mermer sanatı ve mimarisini aydınlattığı için antik mermer ocakları ile birlikte 2017 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kaydedildi. Kent, yakınında bulunan mermer ocakları sayesinde heykel üretim merkezi haline gelmesi ve dönemin en ünlü heykeltıraşlarının burada yetişmesiyle öne çıkıyor.
24.07.2022Arkeoloji
Çukurova’nın bereketli tarihi
Çukurova’nın bereketli tarihiAdana’nın Yüreğir ilçesinde tarihi M...
24.07.2022Arkeoloji
Ölümünün sekizinci yılında anısına saygıyla: Klaus Schmidt
Ölümünün sekizinci yılında anısına saygıyla: Klaus Schmidtİnsanlık tarihini yeniden yazdırdı Klaus Schmidt, Göbeklitepe’deki çalışmalarıyla tarih öncesi dönemlere ilişkin bazı kabullerin değişmesinde büyük rol oynadı.
24.07.2022Arkeoloji
Evimizden dünyamıza kültürel miras
Evimizden dünyamıza kültürel mirasKültürel mirası tanımaya ve korumaya ninniler, masallar, gelenekler, hatta yemek tarifleri ile kendi evinizden başlayabilir, bu yolculuğa çevrenizdeki arkeolojik alanlar ve müzelerle devam edebilirsiniz
24.07.2022Arkeoloji
Görsel Sanatlar Nedir, Kaça Ayrılır? Görsel Sanat Dalları Nelerdir?
Görsel Sanatlar Nedir, Kaça Ayrılır? Görsel Sanat Dalları Nelerdir?Görsel sanatlar isminden de anlaşılacağı gibi göze hitap eden sanatların genel ismidir. Göze hitap eden bu sanat ürünlerine heykel, resim, seramik, tasarım, fotoğrafçılık, mimarlık gibi alanlar örnek olarak verilebilir. Bu örnekler arasında farklı görsel ögeler barındıran dikiş ve kavramsal sanat gibi ögeler de bulunmaktadır. Görsel sanatlar nedir, kaça ayrılır ve görsel sanat dalları nelerdir sizler için derledik.
23.07.2022Eğitim
Beyazıt Öztürk'ten set paylaşımı!
Beyazıt Öztürk'ten set paylaşımı!Ekran yolculuğu uzun yıllar süren 'Beyaz Show'un ardından yakın arkadaşı Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği 'O Ses Türkiye' adlı müzik yarışmasında jüri üyeliği yapmaya başlayan Beyazıt Öztürk, yeni projesi için düğmeye bastı. Yeni projelerle ilgili soru üzerine "Acun'dan haber bekliyoruz" diyen Beyaz'ın sosyal medyada yer verdiği fotoğraf dikkat çekti.
23.07.2022Cadde
İstanbul’da yeni festival heyecanı
İstanbul’da yeni festival heyecanıİstanbul, 23 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında yeni bir festivale ev sahipliği yapacak.
22.07.2022Kültür Sanat
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
20.07.2022Oyun
AKM'nin heykel yarışması için başvurular devam ediyor
AKM'nin heykel yarışması için başvurular devam ediyorAtatürk Kültür Merkezi'nin, eşsiz mimarisini kalıcı sanat eserleri ile zenginleştirerek yarınlara taşımak amacıyla düzenlediği ulusal heykel yarışması için heyecanlı bekleyiş sürerken eserler teslim edilmeye devam ediyor.
19.07.2022Kültür Sanat
Zeytine farklı bir bakış sunan sergi
Zeytine farklı bir bakış sunan sergiAyvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, eserlerinde zeytin ağacı kullanan ressam M.Emin Erdoğdu’nun, “Zeytin Kadınlar Resim ve Heykel” sergisine ev sahipliği yaptı.
18.07.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Heykel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.