Hibrit

Hibrit

Son dakika Hibrit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hibrit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hibrit haber sayfamızda...

Hibrit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.111 hibrit haberi bulunmuştur.
Clio 4 artık üretilmeyecek! Bayrağı devretti
Clio 4 artık üretilmeyecek! Bayrağı devrettiOyak Renault, Kasım 2011’de üretmeye başladığı Türkiye’nin en popüler aracı olan Bursalı Clio 4’ün üretimine son verdi. Oyak Renault, Clio serisine Yeni Clio ve Yeni Clio Hibrit üretimi ile devam edecek. Oyak Renault, 11 Mayıs’ta sonlandırdığı Clio 4 modelinden geçen 10 yıl içinde toplam 2 011 881 adet üretti.
14.05.2021Otomobil
Hocalar kampüsü çok özledi
Hocalar kampüsü çok özlediKimi amfide ders anlatmayı, kimi öğrencilerle kahve içip sohbet etmeyi, kimi üniversitenin muhteşem manzarasını, kimi de öğrencilerinin gülen yüzlerini görmeyi özledi.
14.05.2021Eğitim
‘Alışveriş çılgınlığı yaşanacak’
‘Alışveriş çılgınlığı yaşanacak’Pandemi nedeniyle bir yılı aşkın süredir 7’den 77’ye herkesin rutin hayat akışı altüst olurken, karantina psikolojisinin nasıl aşılacağı, pandemi sonrası yeni yaşamın kodları ve yeni duygu durumunun nasıl şekilleneceği en çok merak edilen konuların başında geliyor.
13.05.2021Gündem
Doktora bilim ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’te
Doktora bilim ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’teTürkiye’nin ayakları yere basmayan tek festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl ilk kez, TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri veriliyor.
12.05.2021Teknoloji
Dizel otomobil satışları azaldı
Dizel otomobil satışları azaldıTürkiye'de bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre, dünya genelinde artık yavaş yavaş üretimi azaltılan ve ileride üretimi tamamen durdurulması planlanan dizel motorlu otomobil satışları yüzde 10,3 gerilerken, elektrikli ve hibrit otomobil satışları yüzde 200'ün üzerinde artış kaydetti.
10.05.2021Uzmanpara
Elektrikli ve hibrit araç satışları arttı
Elektrikli ve hibrit araç satışları arttıTürkiye'de bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre, dünya genelinde artık yavaş yavaş üretimi azaltılan ve ileride üretimi tamamen durdurulması planlanan dizel motorlu otomobil satışları yüzde 10,3 gerilerken, elektrikli ve hibrit otomobil satışları yüzde 200'ün üzerinde artış kaydetti.
10.05.2021Ekonomi
Tam kapanma döneminde elektrikli ve hibrit araçlar için şarj uyarısı
Tam kapanma döneminde elektrikli ve hibrit araçlar için şarj uyarısıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, ulaşım sektöründe çevreci araçlara yönelimi hızlandırırken, elektrikli ve hibrit sınıfındaki araçların bakım ve onarımı uzun süren karantina ve tam kapanma süreçlerinde önem kazanıyor.
8.05.2021Ekonomi
Güneşte bereketli coğrafya
Güneşte bereketli coğrafyaGüneş enerjisi açısından çok avantajlı bir coğrafyada bulunan Türkiye’de, konutlar için çatıya kurulan güneş santralleri 8-10 yılda, ticari binalarda kurulan santraller ise 4-5 yılda kendini amorti ediyor.
6.05.2021Ekonomi
Otomobil satışları yükseldi
Otomobil satışları yükseldi Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 132,4 büyürken, 60 bin 488 araç satışı gerçekleşti.
4.05.2021Uzmanpara
Otomobil satışları nisanda yüzde 132,4 arttı
Otomobil satışları nisanda yüzde 132,4 arttıTürkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 132,4 büyürken, 60 bin 488 araç satışı gerçekleşti.
4.05.2021Ekonomi
Fransa'da 16 emekli generalden bir 'iç savaş' uyarısı daha
Fransa'da 16 emekli generalden bir 'iç savaş' uyarısı dahaFransa'da 16 emekli generalin, Ulusal Meclisteki siyasi gruplara "İslamcılığa ve Fransa'nın parçalanmasına karşı küresel bir stratejinin" geliştirilmesinin talep edildiği ve "iç savaş" uyarısının yapıldığı bir dosya gönderdiği belirtildi.
2.05.2021Dünya
WEC pilotları onu tercih etti
WEC pilotları onu tercih ettiPeugeot’nun Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) pilotları, yüksek performanslı 508 Peugeot Sport Engineered’’in direksiyonuna geçen ilk müşteriler oldu. Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes ve James Rossiter, benzersiz bir sürüş deneyimi ve hissi sunduğu için tercihini 508 Peugeot Sport Engineered’den yana kullandı.
1.05.2021Otomobil
Girişimci gençlere burs olanağı
Girişimci gençlere burs olanağıGirişimcilik Vakfı’nın gençler için tasarladığı Fellow Programı’na başvurular kabul ediliyor.
30.04.2021Eğitim
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldı
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında hem memura hem de esnafa müjdeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.
30.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'MKEK Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'MKEK Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.
29.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'na katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'na katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na katıldı. Erdoğan, "Bizim mühendislerimiz M113 askeri zırhlı personel taşıyıcı araçları elektrikli motor ile çalışan hibrit hale getirdiler. Uzaktan kumanda ile insansız çalışabilen ve 27 tane çok zorlu askeri testi başarıyla geçen kısaca e-ZMA denen bu elektrikli zırhlı muharebe aracımız artık Silahlı Kuvvetlerimizin emrindedir." dedi.
29.04.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi test etti: Artık TSK'nın emrindedir
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisi test etti: Artık TSK'nın emrindedirCumhurbaşkanı Erdoğan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na katıldı. Erdoğan, "Bizim mühendislerimiz M113 askeri zırhlı personel taşıyıcı araçları elektrikli motor ile çalışan hibrit hale getirdiler. Uzaktan kumanda ile insansız çalışabilen ve 27 tane çok zorlu askeri testi başarıyla geçen kısaca e-ZMA denen bu elektrikli zırhlı muharebe aracımız artık Silahlı Kuvvetlerimizin emrindedir." dedi.
30.04.2021Ekonomi
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyor
Re-Pie Portföy enerji yatırımlarını büyütüyorToplam portföy büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye çıkaran Re-Pie Portföy, yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını büyütmek üzere Re-Pie Arf Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurarak Arf Bio Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş’yi bünyesine kattı.
29.04.2021Vitrin
Xiaomi Nasıl Okunur? Xiaomi Türkçe Okunuşu Nasıl?
Xiaomi Nasıl Okunur? Xiaomi Türkçe Okunuşu Nasıl?2010 Nisan ayında kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar pazarda kendisinden büyük bir yer edinme başarısı gösteren Xiaomi akıllı telefon denince akıllara gelen ilk markalardan birisi oluyor. Ancak isim konusunda birçok kişinin kafasının karışmasına neden olup doğru telaffuzun nasıl yapıldığı konusunda merak oluşturuyor. Xiaomi nasıl okunur, Xiaomi Türkçe okunuşu nasıl olmalı hepsini sizin derledik.
29.04.2021Eğitim
Hibrit motorlu Fiat 500 Türkiye’de
Hibrit motorlu Fiat 500 Türkiye’deFiat’ın ikonik modeli 500, hibrit motorlu versiyonu ile ülkemizde satışa sunuldu. 1957 yılından bu yana otomobil dünyasının ikonik modellerinden biri olarak öne çıkan Fiat 500’ün hibrit versiyonu, tarzından ve sürüş keyfinden ödün vermezken, modern çağın gereksinimi olarak çevreci, ve ekonomik olarak yollarla buluşuyor.
29.04.2021Otomobil
Toyota küresel araç satışlarında rekor kırdı
Toyota küresel araç satışlarında rekor kırdıJapon otomobil devi Toyota, küresel araç satışlarını mart ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 44,2 artırarak yeni bir rekor kırdı.
29.04.2021Uzmanpara
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?
Eğitimde yeni döneme hazır mıyız?Hibrit, harmanlanmış, blended learning, karma, flipped learning… Teknolojinin, hayatın her alanına girmesiyle eğitimde de yavaş yavaş dönüşüm başlamıştı. Ancak Kovid-19 salgınıyla birlikte farklı isimlerle adlandırılan online eğitim sistemleri hayatımıza hızlıca girdi ve bir daha da çıkacak gibi görünmüyor.
28.04.2021Eğitim
Üretici yetiştirecek belediye satın alacak
Üretici yetiştirecek belediye satın alacakSelçuk Belediyesi’nin doğal, sağlıklı ve temiz gıda ürünlerine ulaşmak için kurduğu Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde üreticilere yerel tohumlardan üretilen fideler dağıtıldı, alım garantisi verildi.
24.04.2021Ege
‘Korona mezunları’nın işi çok zor
‘Korona mezunları’nın işi çok zorPandemiyle birlikte uzaktan eğitime geçen üniversiteler, bu yıl ikinci mezunlarını vermeye hazırlanıyor. Artık korona mezunları olarak tanımlanan bu gençlerin başarı düzeyi, kişisel ve profesyonel gelişimleri, iş dünyasında ne kadar yer bulabilecekleri de tartışma konusu.
23.04.2021Eğitim
Hibrit yerine ata tohumu...
Hibrit yerine ata tohumu...Bergama Belediyesi, 104 bin 880 fide ile 600 kilo bamya ve kavun tohumunu çiftçiye dağıtıyor
23.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

araçsatışerdoğanhibritotomobil

Hibrit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.