Hibrit

Hibrit

Son dakika Hibrit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hibrit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hibrit haber sayfamızda...

Hibrit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.029 hibrit haberi bulunmuştur.
Yenilenebilir enerjiye yatırım
Yenilenebilir enerjiye yatırım 756,2 MWm kurulu gücüyle Türkiye’de toplam 6 bölgede rüzgar ve güneş enerjisi santralleri bulunan Polat Enerji, 2025 yılının ilk yarısından önce 80 MW’a yakın kapasite artışı ve hibrit yatırımlarını devreye alacağını açıkladı...
18.05.2024 Ekonomi
Kamuda çalışma sistemi değişiyor! 6 model gündemde
Kamuda çalışma sistemi değişiyor! 6 model gündemde Bu hafta kamuda tasarruf tedbirlerinin açıklanmasının ardından gözler yeni düzenlemenin detaylarına çevrildi. Özellikle kamu personelinin çalışma sisteminde bazı değişiklikler üzerinde duruluyor. Personelin esnek ve uzaktan çalışması sağlanacak. Yeni çalışma sistemiyle ilgili 6 formül gündeme geldi. İşte detaylar...
15.05.2024 Ekonomi
Türkiye HES’lerde Avrupa’da ikinci sırada
Türkiye HES’lerde Avrupa’da ikinci sırada Hidroelektrik Santralları Sanayi İş Adamları Derneği (HESİAD) Başkanı Elvan Tuğsuz Güven, Türkiye’nin hidroelektrik santrallerden (HES) elektrik üretiminde Avrupa’da 2., dünyada 9. olduğunu belirterek, HES’lerden elektrik üretiminin, iklim değişikliği ile mücadelede önemli rol oynayabileceğini söyledi.
13.05.2024 Ekonomi
Toyota'nın net karı rekor kırdı
Toyota'nın net karı rekor kırdı Toyota Motor, Mart ayına kadar olan mali yılda 45,1 trilyon yen gelirle 4,94 trilyon yenlik rekor bir net kar elde ettiğini ve bunun da tüm zamanların en yüksek rakamı olduğunu duyurdu.
8.05.2024 Uzmanpara
Uzayda ikinci görev 8 Haziran’da
Uzayda ikinci görev 8 Haziran’da İlk Türk astronot Alper Gezeravcı’nın uzay görevinin ardından, Türkiye’nin ikinci uzay görevi “yörünge altı araştırma uçuşu” olacak. Türkiye’nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever’in uçuşu, 8 Haziran’da ABD’deki Spaceport tesislerinden gerçekleşecek.
8.05.2024 Gündem
Türkiye bataryada üretim üssü olacak
Türkiye bataryada üretim üssü olacak Bakan Kacır Türkiye’yi batarya ve enerji depolama teknolojileri gibi yenilikçi teknoloji alanlarında küresel ölçekteki mega yatırımların merkezi haline getireceklerini söyledi.
7.05.2024 Kültür Sanat
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu ve Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.
6.05.2024 Gündem
Otomobilde aylar sonra ilk düşüş
Otomobilde aylar sonra ilk düşüş Otomotiv pazarı, geçen yıl kırdığı rekorun ardından bu yılın ilk aylarında da hızlı bir başlangıç yapmıştı. Özellikle yerel seçimler öncesine çekilen taleplerin yanı sıra, ÖTV muafiyet sınırlarının değişmesi nedeniyle hızlanan trafik, seçimler sonrasında yavaşlamış görünüyor. Üstelik de, döviz kurlarında seçim sonrası büyük bir oynama olmamasına ve kampanyanlara rağmen... 
4.05.2024 Ekonomi
Ford Motor'un ABD'de satışları azaldı
Ford Motor'un ABD'de satışları azaldı Ford Motor, Nisan ayında ABD satışlarının hafifçe düştüğünü ancak hibrit ve kamyon satışlarının güçlenmeye devam ettiğini bildirdi.
3.05.2024 Uzmanpara
Bu yıl da kuyruğa girdiler! 2 kilometrelik kalabalığı gören şaşkına döndü
Bu yıl da kuyruğa girdiler! 2 kilometrelik kalabalığı gören şaşkına döndü Kayseri Kocasinan'da 2 kilometrelik kuyruk görenleri şaşkına çevirdi. Üç ayrı noktada eş zamanlı olarak toplanan vatandaşların oluşturduğu kuyruğun sonu ise görülmedi.
2.05.2024 Gündem
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! İşe göre mesai mümkün mü?
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! İşe göre mesai mümkün mü? İşçi, işveren, memur, çiftçi ve hükümeti bir araya getiren Çalışma Meclisi, 5 yılın ardından Ankara’da toplandı. Meclisin gündem maddelerinden biri ise esnek çalışma oldu. Peki esnek çalışma kalıcı olur mu, işe göre mesai mümkün mü? İşte detaylar...
1.05.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2053 hedeflerimiz kapsamında mevcutta 57 olan aktif havalimanı sayımızı 61’e çıkaracağız” dedi.
29.04.2024 Ekonomi
THY'den dev iş birliği
THY'den dev iş birliği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat, uçak bileşenlerinin yerli üretimi için Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce firmalarının gerçekleştirdiği iş birliği protokolünün imza törenine katıldı.
29.04.2024 Ekonomi
Bursalı Duster’ın ön satışı mayıs sonu
Bursalı Duster’ın ön satışı mayıs sonu Renault’nun Türkiye’yi, hem Avrupa pazarında, hem de uluslararası ihracatta merkez konumuna getirmeyi amaçlayan planı çerçevesinde ilk önemli adım geldi.
29.04.2024 Otomobil
"Ülkemizin ihracatında, e-ihracat yüzde 1,5'luk paya sahip"
"Ülkemizin ihracatında, e-ihracat yüzde 1,5'luk paya sahip" Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "Ülkemizin ihracatında, e-ihracat yaklaşık yüzde 1,5'luk bir paya sahip. 2028 yılı itibariyle de ülkemizin hedefi bu rakamı yüzde 10'lar seviyesine ulaştırmak" dedi.
27.04.2024 Ekonomi
Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı arttı
Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı arttı Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 17,1 arttı. Mart ayında 226 bin 617 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı.
25.04.2024 Ekonomi
IBM'den 6,4 milyar dolarlık satın alma
IBM'den 6,4 milyar dolarlık satın alma International Business Machines (IBM), HashiCorp'u 6,4 milyar dolar değerindeki bir anlaşmayla satın alacak.
25.04.2024 Uzmanpara
Birbirine bağlantıda dünya lideri
Birbirine bağlantıda dünya lideri Dünyanın lider İnternet Değişim Noktası (IX) operatörü DE-CIX’in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen, işletmelere yönelik birbirine bağlantı hizmetlerinin ve yakın dönemde genişletip yeniden yapılandırdığını duyurduğu İş Ortağı Programının avantajlarını anlatıyor.
25.04.2024 Advertorial
Rusya: ABD, Ukrayna'da Vietnam'daki gibi bir hüsranla karşı karşıya
Rusya: ABD, Ukrayna'da Vietnam'daki gibi bir hüsranla karşı karşıya Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zaharova, ABD'nin Ukrayna'nın "son Ukraynalıya kadar savaşmasını" istediğinin açık olduğunu söyledi.
21.04.2024 Dünya
Ankara’dan iyiliğe ve barışa çağrı
Ankara’dan iyiliğe ve barışa çağrı “Barış için Küçük Bir Şey Yap: Hibrit İyi Niyet Performans Bienali”, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladı.
20.04.2024 Kültür Sanat
Çalışanlar dikkat: İlk kez bir Türk şirket denedi! İşte haftada 4 gün mesainin çalışana etkisi
Çalışanlar dikkat: İlk kez bir Türk şirket denedi! İşte haftada 4 gün mesainin çalışana etkisi Geçen yıl itibarıyla hükümet kanadında mesai saatlerinin düşürülmesiyle ilgili bir çalışma yapıldığı bilgisi paylaşılmıştı. İlk kez bir Türk şirketi haftada 4 gün mesai uygulamasına geçtiğini duyurmuştu. Şirket çalışanları ile ilgili yapılan bir ankette ise çarpıcı sonuçlar elde edildi. Peki Türkiye’de 4 gün mesai uygulaması daha da yaygınlaşır mı? Mesai saatlerinin azaltılmasıyla birlikte çalışanların ücretleri düşer mi? İşte detaylar...
17.04.2024 Ekonomi
Elektrikli araçlara talep yağıyor: 150 TL'ye 350 km menzil! İşte piyasada en çok talep gören modeller
Elektrikli araçlara talep yağıyor: 150 TL'ye 350 km menzil! İşte piyasada en çok talep gören modeller Elektrikli araçlar Türkiye’de her geçen sürede daha da yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu satış rakamlarına da yansıyor. Elektrikli araç satışları bu yılın ocak-mart döneminde geçen senenin aynı dönemine göre 3,5 kat artış gösterdi. Peki piyasada fiyatı en düşük elektrikli araçlar hangileri? En çok tercih edilen modeller neler? Şu anda ortalama bir araç ne kadar sürede şarj oluyor? Şarj süreleri daha da kısalır mı? İşte detaylar...
17.04.2024 Ekonomi
BYD’nin hibriti Avrupa’dan önce Türkiye’de
BYD’nin hibriti Avrupa’dan önce Türkiye’de Dünyanın lider elektrikli araç üreticisi BYD, Türkiye’de yeni model atağını sürdürüyor. BYD, D-SUV segmentindeki şarj edilebilir hibrit “SEAL U DM-i” modelini, Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sundu.
15.04.2024 Otomobil
İşte Türkiye’de tanıtılacak Frontera
İşte Türkiye’de tanıtılacak Frontera Opel, 14 Mayıs’ta İstanbul’da dünya tanıtımı yapılacak yeni Frontera’nın ilk fotoğraflarını paylaştı.
15.04.2024 Otomobil
Porselenleri  Louvre’a gitti
Porselenleri  Louvre’a gitti Doğadan aldığı ilhamla ürettiği porselen çalışmalarında gerçeküstü hibrit dünyalar oluşturan Melis Buyruk’un “Habitat-Kalila wa Dimna” adlı eseri Louvre Abu Dhabi’de sergileniyor.
15.04.2024 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Hibrit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.