Hristiyan

Hristiyan

Son dakika Hristiyan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hristiyan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hristiyan haber sayfamızda...

Hristiyan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.126 hristiyan haberi bulunmuştur.
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç var
Yeşil mutabakat oldukça ideolojik, reforma ihtiyaç varAlmanya’nın Hristiyan Demokrat Partisi’nden (CDU) Roderich Kiesewetter, asker kökenli bir milletvekili ve Alman Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olmanın yanında enerji politikaları konusunda deneyimli bir isim. Milliyet Enerji’ye özel açıklamalarda bulunan Kiesewetter, Yeşil Mutabakatı oldukça ideolojik olarak nitelendirirken, AB’nin, Bosna Hersek, Kosova gibi kömüre bağımlı ve karbonsuzlaşma imkanı olmayan ülkeleri Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya zorladığını vurguladı. Kiesewette, Avrupa’nın, partnerlerinin ne yapması gerektiğinden ziyade, Birliğin yenilenebilir enerjiye dönüşünü nasıl daha iyi hale getirme konusuna odaklanması gerektiğinin de altını çizdi
28.06.2022Vitrin
Carpe Diem Ne Demek? Carpe Diem Anlamı Nedir?
Carpe Diem Ne Demek? Carpe Diem Anlamı Nedir?Latin edebiyatının önemli isimlerinden Horatius’un dizesinde geçen Carpe Diem kavramı günümüzde popüler hale gelmiştir. Derin anlamlar taşıyan Carpe Diem kavramı edebiyat dünyasının önemli baş yapıtlarından ‘Ölü Ozanlar Derneği’ eserinde de karşımıza çıkmaktadır. Hem film hem kitapta Carpe Diem kavramına yer verilmiştir. Günümüzde bu ifade Carpe Diem felsefesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Carpe Diem anlamı nedir? Carpe Diem ne demek? Carpe Diem Türkçe karşılığı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
28.06.2022Eğitim
Yağmurlu havalarda öldürdü, herkese korku saldı! Katille ilgili şok gerçek...
Yağmurlu havalarda öldürdü, herkese korku saldı! Katille ilgili şok gerçek...Sakin kasabada yağmurlu havalarda insanların evlerinden dışarı çıkmaya korkmasına neden olan bir seri katil vardı. 17, 18 ve 22 yaşlarındaki üç genç kızı öldüren; kadın kıyafetleri giyip adını değiştiren caniyle ilgili şoke edici yeni detaylar ortaya çıktı.
27.06.2022Dünya
ABD'den Yunanistan'a 'Suda' kıyağı!
ABD'den Yunanistan'a 'Suda' kıyağı!ABD uçak gemilerinin ağırlandığı Girit Adası'nda gerçekleşecek 190 milyon euroluk değişiklik, Yunan donanmasının Doğu Akdeniz planının bir parçası. Kathimerini, ABD tarafından verilen 'dolaylı' desteği yazdı.
23.06.2022Dünya
8 dil bilen İtalyan Stawan Müslüman oldu, Siirt'e yerleşti
8 dil bilen İtalyan Stawan Müslüman oldu, Siirt'e yerleştiİtalyan Stawan Stefano (32) Belçika’nın başkenti Brüksel’de tanıştığı Müslüman arkadaşlarının etkisiyle İslam’ı seçti. 8 dil bilen ve Türkiye’ye gelerek tercümanlık yapan Stawan, burada ‘Yasin’ ismini aldı.
23.06.2022Haberler
8 dil bilen İtalyan Stawan Müslüman oldu, Siirt'e yerleşti
8 dil bilen İtalyan Stawan Müslüman oldu, Siirt'e yerleştiİtalyan Stawan Stefano (32) Belçika’nın başkenti Brüksel’de tanıştığı Müslüman arkadaşlarının etkisiyle İslam’ı seçti. 8 dil bilen ve Türkiye’ye gelerek tercümanlık yapan Stawan, burada ‘Yasin’ ismini aldı.
23.06.2022Gündem
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?
Osmanlı Padişahları Sıralaması ve Soy Ağacı: Osmanlı İmparatorluğu İlk ve Son Padişah Sıralaması Nasıldır?Osmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022 Eğitim
Osman Hamdi’nin elinden Sidon kazısı belgeseli
Osman Hamdi’nin elinden Sidon kazısı belgeseliOsman Hamdi Bey’in, en önemli keşiflerinden biri olan Sidon Kral Mezarı kazısını 1892’de dünyaya duyurduğu kazı raporu Türkçe olarak ilk kez yayımlandı. Raporda lahitlerin gün yüzüne çıkarılma serüvenini polisiye roman tadında okumak mümkün
20.06.2022Arkeoloji
Anadolu’nun kayıp hazinelerine yolculuk
Anadolu’nun kayıp hazinelerine yolculukAnadolu’da farklı medeniyetlerin, insanlığa armağan olarak bıraktığı muhteşem eserler için “mücevher” benzetmesi sık sık kullanılır. Bu kıymetli kültürel mirasın parçaları olan Antakya mozaikleri ve Beyhekim Camii’nin çinili mihrabı, benzetmenin hakkını vererek bir mücevher koleksiyonu için ilham kaynağı oldu
20.06.2022Arkeoloji
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladı
Mide bulandıran itiraf! 'Peygamberiz' diyen baba-oğul onlarca kadını bir evde topladıABD'nin Utah eyaletinde uzun yıllardır varlığını sürdüren tarikatın karanlık yüzü ortaya çıktı. Kendini 'peygamber' ilan eden baba-oğul çok eşliliği savunarak onlarca kız çocuğuna ve kadına cinsel istismarda bulundu. Tarikatın eski müritlerin itirafları ise gündeme bomba gibi düştü.
18.06.2022Dünya
Atina geri itiyor Batı seyrediyor
Atina geri itiyor Batı seyrediyorKDK’nın ‘Ege Denizi’ndeki Geri İtmeler ve Boğulan İnsan Hakları Raporu”, TBMM’de açıklandı. TBMM Başkanı Şentop, “Geri itmeleri yapanlar başta Yunanistan olmak üzere tüm dünyaya ifşa edilmeli” diye konuştu. İçişleri Bakanı Soylu ise “2020-2022 yılları arasında Yunanistan 45 bin insanı geri itti. Çözümü insanları öldürerek bulmuşlar. Batı neden susuyor? Eğer oradan geçerlerse Batı’ya gelme imkanları olabilir diye” dedi
17.06.2022Siyaset
Meksikalı cemaat liderine çocuk istismarından hapis
Meksikalı cemaat liderine çocuk istismarından hapisMeksika'da La Luz del Mundo Kilisesi Cemaati lideri Naasón Joaquín García, ABD'nin Los Angeles kentinde görülen davada 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
9.06.2022Dünya
Türkiye'nin yanı başında, sırları gün yüzüne çıkarıldı! 'Çoğa Zenbil'
Türkiye'nin yanı başında, sırları gün yüzüne çıkarıldı! 'Çoğa Zenbil'İran'da bulunan bir tapınak ve sırları arkeologlar tarafından gün yüzüne çıkarıldı. UNESCO tarafından korumaya alınan 'Çoğa Zenbil Tapınağı' içinde barındırdıklarıyla büyük bir hazineye ışık tutuyor.
8.06.2022Dünya
Harry Potter'a ilham verdi! Gizemli tapınağın sırrı yüzyıllardır çözülemiyor
Harry Potter'a ilham verdi! Gizemli tapınağın sırrı yüzyıllardır çözülemiyorDışarıdan yalnızca bir saray gibi görünüyor ama gerçek aslında hiç de göründüğü gibi değil! Portekiz'de yerin altına doğru inşa edilen kule görenleri hayrete düşürüyor. UNESCO Dünya Mirası kapsamında korunan bu yerin gizemi ise yüzyıllardır çözülemedi.
8.06.2022Dünya
Büyük gizem gün yüzüne çıktı! 3 bin yıllık kayıp 'Altın Şehir'
Büyük gizem gün yüzüne çıktı! 3 bin yıllık kayıp 'Altın Şehir'Mısır'da yüzyılın keşfi yapıldı. Arkeologlar her gün başka bir şey bulacakları umuduyla kazılara devam ediyor. Ünlü Mısır bilimci Zahi Hawass, Krallar Vadisi'ne ev sahipliği yapan Luksor yakınlarındaki kayıp 'Altın Şehir' keşfiyle birlikte, büyük bir gizemin gün yüzüne çıktığı görüşünde.
8.06.2022Dünya
Terör örgütü İsveç siyasetini esir aldı! Elebaşından gelen emri birebir uyguladı
Terör örgütü İsveç siyasetini esir aldı! Elebaşından gelen emri birebir uyguladıNATO'ya katılmak için başvuruda bulunan İsveç, terör örgütü PKK'ya verdikleri destek nedeniyle Ankara tarafından veto edilirken, ülkede nefeslerin tutulduğu bir oylama gerçekleşti. Üstelik terör örgütü YPG'yi açık şekilde destekleyen bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh'in tercihi kilit roldeydi.
7.06.2022Dünya
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNHer mevsim tek rotaHem gezmek hem de doğanın keyfine varmak için yeşil ve mavinin bin bir tonunu barındıran Muradiye Şelalesi, özellikle yaz aylarında serinlemek ve doğayla baş başa kalmak isteyenler için eşsiz bir fırsat...
'Sahte peygamber' 17 yaşından küçük 24 kızla evlendi!
'Sahte peygamber' 17 yaşından küçük 24 kızla evlendi!ABD'nin Utah eyaletinde tarikat lideri olan ve kendini 'peygamber' ilan eden Warren Jeffs'le ilgili skandal gerçek ortaya çıktı! Çok eşliliği savunarak küçük kızları istismar eden 'sahte peygamber'in karanlık hayatı akıllara durgunluk verecek cinsten.
4.06.2022Dünya
Uç Beyliği Nedir, Nereye Denir? Osmanlı'da Uç Beyi Kime Denir?
Uç Beyliği Nedir, Nereye Denir? Osmanlı'da Uç Beyi Kime Denir?Ortaçağ döneminde Hristiyanlar ile Müslümanlar arasındaki sınır bölge uç Beyliği olarak ifade edilir. Aynı zamanda iki farklı imparatorluk arasındaki sınır noktası olarak ön plana çıkar. İşte uç beyliği hakkında ayrıntıları derledik.
2.06.2022Eğitim
Kalvenizm Nedir, Nerede Ortaya Çıkmıştır? Kalvenizm Özellikleri Nelerdir?
Kalvenizm Nedir, Nerede Ortaya Çıkmıştır? Kalvenizm Özellikleri Nelerdir?Eski zamanlarda ortaya atılan düşünce akımlarından biri kalvenizmdir. John Calvin tarafından ortaya çıkmıştır. 16.yy başlarından günümüze kadar uzanan bu fikir akımı ortaya atılan görüşlere uygun şekilde örgütlenmeyi ifade etmektedir. Bir çeşit örgüt olarak bilinen kalvenizm, ilk olarak Cenevre'de daha sonra Hollanda, Fransa, Almanya ve İskoçya'da görülmektedir. Kilise topluluklarından biri olarak adlandırılmaktadır. Kalvenizm nedir, nerede ortaya çıkmıştır ve özellikleri nelerdir ayrıntıları ile derledik.
1.06.2022Eğitim
‘Türkiye en kısa sürede AB’ye alınmalı’
‘Türkiye en kısa sürede AB’ye alınmalı’Milliyet’in sorularını yanıtlayan Alman milletvekili Roderich Kiesewetter, Güney Kıbrıs’ın Avrupa Birliği’ne üyeliğinin hata olduğunu vurgularken, Türkiye’nin de en kısa zamanda AB’ye alınması gerektiğini söyledi.
31.05.2022Dünya
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.05.2022Gündem
Easter Ne Demek, Türkçesi Nedir? Paskalya Bayramı'nda (Easter) Neler Yapılır?
Easter Ne Demek, Türkçesi Nedir? Paskalya Bayramı'nda (Easter) Neler Yapılır?Easter, ülkemizde Paskalya bayramı ya da yumurta bayramı olarak adlandırılan bir dönemdir. Hristiyanların önemli bayramlarından biri olan Paskalya bayramı ilkbahar ekinoksu zamanında kutlanır. Paskalya bayramına dair en eski kayıtlar ise 2. yüzyıla kadar gider. Easter nedir ve nasıl yapılır ayrıntıları ile derledik.
30.05.2022Eğitim
Hayatın keyifli yanı pembe
Hayatın keyifli yanı pembeGünümüzde cinsiyetçi kullanımlarından uzaklaştıkça yeniden duygularımıza hitap eden pembe, tarih sahnesine geç girmiş olsa da kültürel etkisi oldukça güçlü olmuştur
29.05.2022Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Hristiyan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.