Hudut Kartalları

Hudut Kartalları

Son dakika hudut kartalları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hudut kartalları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hudut kartalları haber sayfamızda...

Hudut Kartalları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 137 hudut kartallari haberi bulunmuştur.
MSB duyurdu! İpsala'da yakalandılar
MSB duyurdu! İpsala'da yakalandılar Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan’a geçmeye çalışan 5 şahsın İpsala/Edirne'deki hudut kartalları tarafından yakalandığını duyurdu.
15.06.2021Gündem
'Hudut kartalları', bayramda eller tetikte sınır nöbetinde
'Hudut kartalları', bayramda eller tetikte sınır nöbetindeAğrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı karakollarda görev yapan Mehmetçik, eller tetikte Türkiye- İran sınırında kuş uçurtmuyor. Sınır hattında devriye gezen hudut kartalları, "Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla milletimizin emrinde 7 gün 24 saat görevimizin başındayız" dedi.
14.05.2021Haberler
Hudut kartalları 7 gün 24 saat görevlerinin başında
Hudut kartalları 7 gün 24 saat görevlerinin başındaAğrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı karakollarda görev yapan Mehmetçik, eller tetikte Türkiye- İran sınırında kuş uçurtmuyor. Sınır hattında devriye gezen hudut kartalları, "Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla milletimizin emrinde 7 gün 24 saat görevimizin başındayız" dedi.
14.05.2021Gündem
Son dakika... 'Hudut kartalları', bayramda eller tetikte sınır nöbetinde
Son dakika... 'Hudut kartalları', bayramda eller tetikte sınır nöbetindeAğrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı karakollarda görev yapan Mehmetçik, eller tetikte Türkiye- İran sınırında kuş uçurtmuyor. Sınır hattında devriye gezen hudut kartalları, "Ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışıyla milletimizin emrinde 7 gün 24 saat görevimizin başındayız" dedi.
14.05.2021Gündem
Bakan Akar: 1 Ocak'tan bugüne kadar 1056 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: 1 Ocak'tan bugüne kadar 1056 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi gece boyunca Şırnak'taki harekat merkezinden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını sevk ve idare etti.
13.05.2021Haberler
Son dakika.... Bakan Akar: 1 Ocak'tan bugüne kadar 1056 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika.... Bakan Akar: 1 Ocak'tan bugüne kadar 1056 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi gece boyunca Şırnak'taki harekat merkezinden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını sevk ve idare etti.
13.05.2021Gündem
II. Dünya Savaşı’ndan kalan tüfek ele geçirildi
II. Dünya Savaşı’ndan kalan tüfek ele geçirildiHatay sınırında kaçakçılara geçit vermeyen Hudut Kartalları, 1941’de Sovyetler tarafından üretilen ve II. Dünya Savaşı’nda kullanılan PPSH-41 makinalıtüfek ele geçirdi.
19.02.2021Siyaset
Görev başında yeni yıl! Kuş uçurmuyorlar...
Görev başında yeni yıl! Kuş uçurmuyorlar...Edirne'nin Meriç ilçesinde, Yunanistan'a sıfır noktada bulunan Şehit Er Cumali Tüter Hudut Karakolu'nda vatani görevini yapan 'Hudut Kartalları', yeni yıla görev başında girdi.
1.01.2021Gündem
Sıfır noktasında göz açtırmıyorlar!
Sıfır noktasında göz açtırmıyorlar!Edirne'nin Meriç ilçesinde, Yunanistan'a sıfır noktada bulunan Şehit Er Cumali Tüter Hudut Karakolu'nda vatani görevini yapan 'Hudut Kartalları', yeni yıla görev başında girdi.
1.01.2021Gündem
TSK'dan FETÖ ile mücadele kapsamında 5 bin 587 personel ihraç edildi
TSK'dan FETÖ ile mücadele kapsamında 5 bin 587 personel ihraç edildiGelen son dakika haberine göre; Türk Silahlı Kuvvetlerinde FETÖ ile yoğun mücadele kapsamında OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar bakan onayıyla 5 bin 587 personel ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı hudut birlikleri, son iki sene içinde 196 FETÖ mensubunu yurt dışına kaçmaya çalışırken sınır hattında yakaladı.
19.11.2020Gündem
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadı
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadıEdirne'nin Meriç ilçesinden kaçak yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen 9 kişilik Suriyeli aileye Yunan askerlerince plastik mermi ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 8 yaşındaki Gazin Abdu, ayağına isabet eden 2 mermi ile yaralandı. Hastanede tedavi edilen Abdu ile beraberindekiler Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.
13.09.2020Haberler
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadı
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadıEdirne'nin Meriç ilçesinden kaçak yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen 9 kişilik Suriyeli aileye Yunan askerlerince plastik mermi ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 8 yaşındaki Gazin Abdu, ayağına isabet eden 2 mermi ile yaralandı. Hastanede tedavi edilen Abdu ile beraberindekiler Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.
13.09.2020Gündem
'Hudut Kartalları' kaçakçılara göz açtırmıyor!
'Hudut Kartalları' kaçakçılara göz açtırmıyor!Milli Savunma Bakanlığı'nca, Van, Hakkâri, Hatay ve Kilis hudut hatlarında yapılan arama tarama faaliyetlerinde, 29 bin 522 paket sigara, 1 kilo 548 gram esrar ile 15 adet cep telefonu ele geçirildiği açıklandı.
19.08.2020Gündem
‘Bu tatbikat dosta düşmana mesaj’
‘Bu tatbikat dosta düşmana mesaj’Azerbaycan Milletvekili Gönül Nurullayeva, “Türkiye, tarih boyunca bizlere dostumuz ve kardeşimiz olduğunu göstererek, her alanda yanımızda yer aldı. Bu tatbikattan dostlarımızın da düşmanlarımızın da alacağı mesajlar var” dedi.
1.08.2020Dünya
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Edirne Valiliğini ziyaret etti
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Edirne Valiliğini ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile Edirne Valiliğini ziyaret etti.
31.07.2020Siyaset
Son dakika... Resmen duyuruldu! Bakan Akar'dan flaş Yunanistan açıklaması
Son dakika... Resmen duyuruldu! Bakan Akar'dan flaş Yunanistan açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Akar, önümüzdeki günlerde Ankara'da Yunanistan ile bir toplantı yapmayı beklediklerini bildirdi.
31.07.2020Siyaset
"Hudut Kartalları" ilk iftarlarını vatan nöbetinde yaptı
"Hudut Kartalları" ilk iftarlarını vatan nöbetinde yaptıTürkiye-İran sınırında nöbet tutan Mehmetçik, ilk iftarını elleri tetikte yaptı. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde sınır hattının sıfır noktasındaki Şehit Piyade Çavuş Bekir Kurt Hudut Takım Karakolunda görevli askerler, yurdun en doğusunda bulunan İran sınırını koruyor.
24.04.2020Gündem
Hudut Kartalları’na 37 modüler üs
Hudut Kartalları’na 37 modüler üsTerörle mücadelede önemli yer tutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 Günlük İcraat Programlarında da yer alan modüler geçici üs bölgelerinin yaygınlaştırılması devam ediyor. Bugüne kadar Hakkâri’de 29, Şırnak’ta sekiz olmak üzere toplam 37 modüler üs bölgesi kuruldu.
29.12.2019Gündem
Rekor Edirne'de: 123 bin 377 kaçak göçmen yakalandı
Rekor Edirne'de: 123 bin 377 kaçak göçmen yakalandıEdirne'de bu yıl içinde yasa dışı yollardan yurt dışına kaçak geçmek isteyen 123 bin 377 düzensiz göçmen yakalandı. Geçen yıl 74 bin 824 bin göçmenin yakalandığı kentte bu yıl sayı rekor seviyeye ulaştı. İl Göç İdaresi'nin verilerine göre, Türkiye genelinde ise yakalanan düzensiz göçmen sayısı da 441 bin 532'ye ulaştı.
25.12.2019Gündem
Rekor Edirne'de! Bir yılda 123 bin 377 göçmen yakalandı
Rekor Edirne'de! Bir yılda 123 bin 377 göçmen yakalandıEdirne’de bu yıl içinde yasa dışı yollardan yurt dışına kaçak geçmek isteyen 123 bin 377 düzensiz göçmen yakalandı. Geçen yıl 74 bin 824 bin göçmenin yakalandığı kentte bu yıl sayı rekor seviyeye ulaştı. İl Göç İdaresi'nin verilerine göre, Türkiye genelinde ise yakalanan düzensiz göçmen sayısı da 441 bin 532'ye ulaştı.
25.12.2019Gündem
Korkunç! Bir haftada 3. kez...
Korkunç! Bir haftada 3. kez...Van’ın Başkale ilçesinin İran sınırında donarak öldüğü tespit edilen bir düzensiz göçmene ait ceset bulundu.
25.12.2019Haberler
Korkunç! Bir haftada 3. kez...
Korkunç! Bir haftada 3. kez...Van’ın Başkale ilçesinin İran sınırında donarak öldüğü tespit edilen bir düzensiz göçmene ait ceset bulundu.
25.12.2019Gündem
Hudut Kartalları, 100 bin üzerinde kaçak göçmen yakaladı
Hudut Kartalları, 100 bin üzerinde kaçak göçmen yakaladıEdirne'de 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı 'Hudut Kartalları' askerleri, bu yıl içinde Yunanistan ve Bulgaristan'a yasa dışı yollardan geçiş yapmak isteyen 100 binin üzerinde kaçak göçmen yakaladı. Askerler son olarak Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a geçmeye çalışan 5 mülteciyi yakaladı.
11.12.2019Gündem
PKK şüphelisi, Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı
PKK şüphelisi, Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandıEdirne'de, 'terör örgütü PKK/KCK'ya üye olma' suçundan aranan G.A., sahte kimlikle yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışırken, askerler tarafından yakalandı.
10.12.2019Gündem
Yunanistan'dan Türkiye'ye zorla gönderilen düzensiz göçmen: "Ellerimi  bıçakla kestiler
Yunanistan'dan Türkiye'ye zorla gönderilen düzensiz göçmen: "Ellerimi bıçakla kestilerYunanistan güvenlik güçlerinin, yasa dışı yollarla ülkelerine geçen bir grup kaçak göçmeni yakaladıktan sonra döverek, Türkiye'ye gönderdiği öne sürüldü. İranlı Muhammed Zilan (23), "Yunanistan'da bizi dövdüler. Benim ellerimi bıçakla kestikten sonra yaralı halde Türkiye'ye gönderdiler" dedi.
1.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yunanistanedirneTürkiyeHudut kartallarıasker

Hudut Kartalları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.