Hüseyin Gülerce

Hüseyin Gülerce

Zaman gazetesinde köşe yazarı, öğretmen, kitap yazarı.1950 yılında Edirne'nin Keşan ilçesinde doğdu. İlkokulu Enez'de, ortaokulu Keşan'da bitirdi. Edirne Öğretmen Okulu'nda okudu. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu'nu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünü bitirdi. İstanbul'da 1969-1977 yıllarında Yeniden Milli Mücadele dergisinde ve Bayrak gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı. Yalova Lisesi fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Anavatan partisinden milletvekiligine aday oldu. Yazarlığın yanı sıra Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğinde de bulundu. Şuanda Zaman Gazetesinde yazarlık yapmaktadır.

Hüseyin Gülerce

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 170 hüseyin gülerce haberi bulunmuştur.
Kapatılan Zaman gazetesi yazarlarının yeniden yargılandığı davada tanıklar dinlendi
Kapatılan Zaman gazetesi yazarlarının yeniden yargılandığı davada tanıklar dinlendiKapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan aldıkları cezalar ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir'in beraat kararının Yargıtay'da bozulmasının ardından görülen davada, tanıklar dinlendi. Duruşmada Şahin Alpay için tanıklık yapan Prof. Dr. Binnaz Toprak, "Herhangi bir darbeyi desteklemiş olması düşünülemez" dedi.
9.09.2021Gündem
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktı
Kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski yazarları yeniden hakim karşısına çıktıFetullahçı Terör Örgütü'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan aldıkları cezalar ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir'in beraat kararının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından ilk duruşma görüldü. Söz alan sanıklar beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan Mehmet Özdemir hakkında ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkardı.
13.04.2021Gündem
Gülen'in örgüt üzerindeki gölgesi Mustafa Özcan
Gülen'in örgüt üzerindeki gölgesi Mustafa ÖzcanFETÖ elebaşı Fetullah Gülen öldükten sonra yerine geçeceği söylenen Mustafa Özcan, örgütün sözde İstanbul ve Balkan ülkeleri imamlığı, ardından "hususi hizmetler" kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı mahrem imamlığını yaptı.
8.11.2020Gündem
VIP dinlemede kodlama
VIP dinlemede kodlamaÇok sayıda siyasetçi, gazeteci ve iş adamını FETÖ adına dinledikleri gerekçesiyle sanıklara ceza yağdırılan ‘VIP Dinleme’ davasına ilişkin kararın gerekçesi tamamlandı
11.03.2020Gündem
MHP’den Akşener’in kararına ilginç benzetme: Kaçtı kaçacak
MHP’den Akşener’in kararına ilginç benzetme: Kaçtı kaçacakMHP, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yeniden aday olmayacağını açıklamasıyla ilgili olarak ilginç tespitlerde bulundu...
27.07.2018Siyaset
Son dakika: Her şey ayrıntılarıyla ortaya çıktı! Dehşete düşüren iddialar...
Son dakika: Her şey ayrıntılarıyla ortaya çıktı! Dehşete düşüren iddialar...FETÖ’nün Tahşiyeciler kumpasını nasıl tezgahladığı ile ilgili davanın gerekçeli kararında tüm detaylarıyla böyle anlatıldı
2.01.2018Gündem
‘Sözcü’ye FETÖ’cü demek deli saçması’
‘Sözcü’ye FETÖ’cü demek deli saçması’Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, muhabiri Gökmen Ulu, internet çalışanı Mediha Olgun ile muhasebe sorumlusu Yonca Yücekaleli hakkında açılan davada dün tanıklar dinlendi.
8.11.2017Gündem
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildi
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu tahliye edildiSözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve çalışanlarına yönelik biri tutuklu 4 sanığın yargılandığı davada, tutuklu Sözcü Muhabiri Bekir Gökmen Ulu'nun tahliyesine karar verildi
8.11.2017Gündem
Sözcü gazetesi iddianamesinde kritik detaylar
Sözcü gazetesi iddianamesinde kritik detaylarSözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, gazetede yer alan bazı yayınların FETÖ'nün amacına hizmet ettiği vurgulandı. İddianamede, bilirkişi raporlarına, ihbarcıların şikayetlerine ve gazete sahibinin mal varlığına ilişkin bilgilere de yer verildi.
2.10.2017Gündem
‘Telefon konuşması  suça delil sayılmış’
‘Telefon konuşması suça delil sayılmış’Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada savunma yapan Kitap Eki Yayın Yönetmeni Günay, ‘Kitap fuarlarına çağrıldığım telefon konuşmaları suça delil sayılmış’ dedi
26.07.2017Gündem
Meclisin FETÖ raporunda 'H' tespiti
Meclisin FETÖ raporunda 'H' tespitiFETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu raporunda 'H' tespiti. Bu durum örgütün ikiyüzlü, istismarcı ve pragmatist tavrının ilk örneklerinden biridir" "Gülen’in kayıtlardaki ismi 'Fethullah' değil 'Fetullah' olarak geçmektedir. 'Fethullah', 'Allah’ın fethi' demektir. Bu kullanımla, önce Türkiye’ye ardından da tüm dünyaya yayılacak 'fetih' hareketi için dini fenomen haline gelmenin hedeflendiği anlaşılmaktadır"
29.05.2017Siyaset
Son dakika: Zaman Gazetesi yazarlarına istenen ceza belli oldu!
Son dakika: Zaman Gazetesi yazarlarına istenen ceza belli oldu!Kapatılan "Zaman Gazetesi"nin eski yazarları Şahin Alpay, Ali Bulaç, Mümtazer Türköne, Ahmet T. Alkan, Nuriye Akman ve Mustafa Ünal ve Lale Sarıibrahimoğlu'nun aralarında bulunduğu 21'si tutuklu 30 kişi hakkında "Darbeye teşebbüs" suçundan 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve "Silahı terör örgütüne üye olmak" suçundan da 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamede adı geçen yazarların, yazılarında darbe mesajı verdikleri, hükümeti itibarsızlaştırmaya çalıştıkları iddia edildi. İddianamede örgütün ilk darbe mesajını Zaman gazetesinin 2013 yılı Kasım ayında "Kardeşlik Zamanı" başlıklı sloganıyla bir reklam afişi hazırlatarak tabanına verdiği belirtildi.
11.04.2017Gündem
‘Gülen’in Hitler ile  çok benzer yanı var’
‘Gülen’in Hitler ile çok benzer yanı var’Gazeteci Hüseyin Gülerce, FETÖ çatı davasında tanık olarak dinlendi. Gülerce ifadesinde, “Gülen’in Hitler ile çok benzer yanı var. İstihbarat hastası, dinleme hastası. Herkesi dinletiyor, kayıt ve şantaj yaptırıyor” dedi
16.02.2017Gündem
Hüseyin Gülerce'nin FETÖ çatı davasındaki ifadeleri şoke etti!
Hüseyin Gülerce'nin FETÖ çatı davasındaki ifadeleri şoke etti!FETÖ çatı davasında tanık olarak dinlenen Hüseyin Gülerce, FETÖ içinde molla ekibinin çok önemli olduğunu belirterek, "Birinci molla ekibinden Ahmet Kurucan  var. Maalesef onlardan tek kişi yakalanmadı. En esaslı bilgileri verecek  dokümanları verecek kişiler yakalanmadı" dedi.
16.02.2017Gündem
FETÖ'nün medya yapılanması "algı operasyonları"nı böyle yapmış!
FETÖ'nün medya yapılanması "algı operasyonları"nı böyle yapmış!FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik 25'i tutuklu 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, "örgütün medyadaki en temel faaliyet amacının, stratejisi doğrultusunda algı operasyonu yapmak, bu yolla toplumdaki tepkiselliği yönlendirmek için kendisine meşruiyet alanı sağlamaya çalışmak" olduğu belirtildi.
21.01.2017Gündem
‘Gülen ölmeden bunlar hipnozdan çıkamazlar’
‘Gülen ölmeden bunlar hipnozdan çıkamazlar’TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırmak Komisyonu’nda bir dönem Fetullah Gülen’in sağ kolu olarak bilinen gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce çarpıcı açıklamalar yaptı.
26.10.2016Gündem
HDP'li milletvekilleri meclisi terketti
HDP'li milletvekilleri meclisi terkettiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nda, Komisyon Başkanı Reşat Petek ile HDP milletvekilleri arasında "Söz talebi" ile ilgili tartışma yaşandı. Tartışmanın uzaması üzerine, HDP milletvekilleri salonu terk etti.
26.10.2016Siyaset
TBMM’de yoğun hafta
TBMM’de yoğun haftaMeclis, bu hafta önemli konularda mesai yapacak. TBMM Genel Kurulu, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz için önemli bir yasal düzenlemeye imza atacak.
23.10.2016Siyaset
Darbe Komisyonu ‘enişte’yi dinleyecek
Darbe Komisyonu ‘enişte’yi dinleyecekPolis Akademisi Başkan Yardımcısı, Darbe Komisyonu’nda FETÖ’yü deşifre eden çok gizli bir belgeye ulaştıklarını açıkladı. Komisyon Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Darbeyi eniştemden öğrendim’ sözleriyle gündeme gelen enişte Ziya İlgen’i de davet edecek
13.10.2016Siyaset
Darbe komisyonundan sürpriz karar
Darbe komisyonundan sürpriz kararTBMM Darbeyi Araştırma Komisyonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, eski Genelkurmay Başkanları ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Alexandr Gudini, CHP ve MHP liderlerini dinleme kararı aldı.
13.10.2016Siyaset
FETÖ komisyonu  tartışmayla başladı
FETÖ komisyonu tartışmayla başladıTBMM Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu çalışmalarına tartışmayla başlarken, Ak Parti’den FETÖ lideri Fethullah Gülen’in dinlenmesi önerisi geldi. Bu talebe CHP de destek verdi
7.10.2016Siyaset
AK Partili Bayram Gülen'in dinlenmesini önerdi
AK Partili Bayram Gülen'in dinlenmesini önerdiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe  girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti  Burdur Milletvekili Reşat Petek başkanlığında ikinci toplantısını yaptı. Toplantıda Ak Partili Serkan Bayram terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen'in dinlenmesini önerdi.
7.10.2016Gündem
'Telekulak' davasında 31 sanığa tahliye yok
'Telekulak' davasında 31 sanığa tahliye yokSiyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi  usulsüz dinledikleri iddiasıyla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ile Yurt  Atayün'ün de arasında bulunduğu 145 kişinin yargılandığı davada tutuklu 31 sanığın tutukluluğunun devamına karar verildi.
23.09.2016Gündem
Para trafiğini  hatırlayamadı
Para trafiğini hatırlayamadıGözaltına alınan Gülen’in kara kutusu Alaaddin Kaya, ifadesinde kendisi üzerinden gerçekleştirilen milyonluk şüpheli para transferlerini açıklayamadı. Kaya, ‘Arşivimi kontrol etmem lazım’ dedi
17.09.2016Gündem
Hüseyin Gülerce’nin kızı tahliye oldu!
Hüseyin Gülerce’nin kızı tahliye oldu!Geçtiğimiz Çarşamba günü FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Hüseyin Gülerce'nin kızı Elif Yıldız tahliye oldu.FETÖ soruşturması kapsamında geçtiğimiz Çarşamba günü tutuklanan Hüseyin Gülerce'nin kızı Elif Yıldız tahliye oldu.
26.08.2016Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hüseyin Gülerce ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.