İhbar Tazminatı

İhbar Tazminatı

Son dakika ihbar tazminatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ihbar tazminatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ihbar tazminatı haber sayfamızda...

İhbar Tazminatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 383 ihbar tazminatı haberi bulunmuştur.
Milyonlarca çalışana güzel haber! Kıdem tazminatına eklenecek
Milyonlarca çalışana güzel haber! Kıdem tazminatına eklenecekPandemi sürecinde ücretsiz izne çıkmak zorunda kalan milyonlarca işçiye yargıdan müjde niteliğinde bir karar geldi.
3.07.2022Ekonomi
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı buldu
Covid-19 aşısı olmadığı için işten tazminatsız atılan çalışanı, mahkeme haklı bulduBursa'da Süleyman Okur (35), Covid-19 aşısı olmadığı ve PCR testi yaptırmadığı gerekçesiyle çalıştığı firmadan tazminatsız olarak çıkarılmasının ardından dava açtı. Mahkeme, genelgenin tavsiye niteliğinde olduğunu ve aşı isteminin iş sözleşmesinde değişiklik yaratacağını belirterek, firmanın Okur'a 37 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Avukat Semih Ayaş ise kararın emsal niteliği taşıdığını belirtti.
25.06.2022Ekonomi
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için karar
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan fırça atan amir için kararÇalıştığı fabrikada mesai arkadaşlarının yanında amirinin fırçasına maruz kalan işçi atar topar kovuldu.
25.06.2022Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtay'dan avans kararı
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yargıtay'dan avans kararıYargıtay 9. Hukuk Dairesi, işverenin avans vermemesi üzerine istifa eden işçiye kıdem tazminatı ödenmeyeceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte işçi-işveren arasındaki avans tartışmaları yeni bir boyut kazandı.
18.06.2022Ekonomi
Pandemide ücretsiz izin çalışma süresinden sayılınca tazminata hak kazandı
Pandemide ücretsiz izin çalışma süresinden sayılınca tazminata hak kazandıGaziantep'te bir temizlik firmasında 10 ay çalışıp ücretsiz izne gönderildiği 60 günün ardından işten çıkartılan D.Ö., tazminat davası açtı. Mahkeme, 1 yılı doldurmadığı için çalışma haklarını almayan D.Ö.'ye pandemi süresinde verilen 60 günlük ücretsiz iznin keyfi çalışmama durumu olmadığından çalışma süresine ekledi. Emsal niteliği taşıyan davada 1 yıl çalışmış sayılan D.Ö., kıdem ve ihbar tazminatı almaya hak kazandı.
21.05.2022Ekonomi
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal karar
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal kararGeçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala milyonları, memlekete gitme telaşı sardı .Özel bir şirkette engelli kadrosunda çalışan genç, bir senenin ardından otobüsle memkeletine gitti. Bayram dönüşü otobüs bileti bulamayan engelli işçi, gecikmeli gittiği işyerinde hayatının şokunu yaşadı.
5.05.2022Ekonomi
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovuldu
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovulduYargıtay 9. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla doğruluk ve bağlılıkla bağdaşmayan harekette bulunan işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı.
1.05.2022Ekonomi
Rapor alıp düğüne gitti, tazminattan oldu
Rapor alıp düğüne gitti, tazminattan olduArkadaşının düğününe giderek, görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan işçi, tazminatsız işten atıldı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay; işe gelmediği gün düğüne katılarak görüntülerini sosyal medyada yayınlayan işçinin sunduğu sağlık raporu geçersiz olup, tazminata hak kazanamayacağına hükmetti.
22.03.2022Ekonomi
Yönetici faturayı ödemedi, 3 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi
Yönetici faturayı ödemedi, 3 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildiBursa'da 688 daireli, 3 bin nüfuslu sitenin doğal gazı, borcun ödenmemesi ve kaçak kullanım nedeniyle kesildi. Soğuk havada üşüdüklerini ve yemek yapamadıklarını söyleyen site halkı, gaz borcunu ödemediğini ve ortadan kaybolduğunu öğrendikleri eski yönetici İzzet A.’ya tepki gösterip, bir an önce gazın verilmesini istedi.
19.03.2022Emlak
Kamuda çalışanlar dikkat! Flaş kıdem tazminatı kararı
Kamuda çalışanlar dikkat! Flaş kıdem tazminatı kararıKamu kurumunda yıllarca işçi statüsünde çalıştıktan sonra sözleşmeli personel sınıfına geçen görevli, hayatının şokunu yaşadı. Yargıtay, kendi isteği ile işçi statüsünden sözleşmeli personel statüsüne geçen işçinin kıdem ihbar tazminatı hak edemeyeceğine hükmetti.
13.02.2022Ekonomi
Satın almak yerine kiralıyorlar! Telefondan elbiseye yok yok...
Satın almak yerine kiralıyorlar! Telefondan elbiseye yok yok...Günümüz dünyasında sürdürülebilirliğin önem kazanmasıyla bu yolda çeşitli adımlar da atılmaya başladı. Zaten kısıtlı olan kaynakları daha elverişli kullanmak isteyenler, satın alma yerine kiralama seçeneğine yöneliyorlar. Şimdilerde bu yöntemle telefon, bilgisayar, elektrik süpürgesi hatta elbise kiralayanlar bile var.
12.02.2022Ekonomi
Sadece kadın beyninde rastlandı! Kritik karar için devreye giriyor
Sadece kadın beyninde rastlandı! Kritik karar için devreye giriyorBilim insanları fare ve köpek beyninde bulunan kokuyla tanıma özelliğine, insan beyninde de rastlandığını açıkladı. Ancak insanlarda durum biraz farklı! Sadece kadın beyninde rastlanılan bu durum, 'en kritik karar' aşamasında devreye giriyor.
2.03.2022Gündem
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar! Hafta tatili...
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar! Hafta tatili...Milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay, hafta tatili izninin toplu olarak kullandırılamayacağına hükmetti. Yüksek Mahkeme, hafta tatili izninin toplu olarak kullanıldığı durumda işçiye ayrıca 0,5 yevmiye daha ücret ödenmesinin gerektiğine dikkat çekti.
5.02.2022Ekonomi
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayın
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayınİşten çıkarıldığını iddia ederek kıdem ve ihbar tazminatı isteyen işçinin arkadaşlarına gönderdiği veda mesajı başına dert oldu! Uzmanlar, çalışanların iş akitleri resmi olarak sona ermeden işten ayrıldıklarına dair herhangi bir açıklama yapmamaları gerektiğini belirterek, önemli uyarılarda bulundu.
2.03.2022 Ekonomi
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayın
WhatsApp mesajı yaktı! Uzmanlar uyardı: Kıdem ve ihbar tazminatı için bunları yapmayınİşten çıkarıldığını iddia ederek kıdem ve ihbar tazminatı isteyen işçinin arkadaşlarına gönderdiği veda mesajı başına dert oldu! Uzmanlar, çalışanların iş akitleri resmi olarak sona ermeden işten ayrıldıklarına dair herhangi bir açıklama yapmamaları gerektiğini belirterek, önemli uyarılarda bulundu.
31.01.2022Haberler
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Whatsapp mesajı tazminattan etti
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Whatsapp mesajı tazminattan ettiİşten çıkarıldığını iddia eden işçi, kıdem ve ihbar tazminatını almak için mahkemenin yolunu tuttu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, şirket whatsApp grubuna ‘Merhaba, 14 yıllık çalışma hayatımı bitirmiş bulunmaktayım, herkes hakkını helal etsin’ mesajı atan davacı işçinin tazminat alamayacağına hükmetti.
30.01.2022Ekonomi
Muziplik hem işinden hem tazminattan etti
Muziplik hem işinden hem tazminattan ettiBir fabrikada çalışan işçi, iğrenç bir şakaya imza atınca hem işinden hem tazminatından oldu. Mesai saatinde işçilerden biri diğer arkadaşının pantolonunu ve iç çamaşırını çıkartıp işyerinde gezdirdi, ikisi de işten kovuldu. Yıllar süren davada son noktayı koyan Yargıtay, arkadaşına muziplik yapan işçinin tazminatsız kovulması gerektiğine hükmetti.
16.01.2022Ekonomi
Yargıtay'dan kıdem ve ihbar tazminatı kararı
Yargıtay'dan kıdem ve ihbar tazminatı kararıAnnesinin cenazesine gitmek için işyerini telefonla arayarak bilgi veren işçi, 3 gün devamsızlık yaptığı gerekçesiyle tazminatsız kovuldu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, annesinin cenaze töreni için memleketine giden işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine hükmetti.
8.01.2022Ekonomi
Milyonları ilgilendiren yıllık izin kararı
Milyonları ilgilendiren yıllık izin kararıKasap reyonunda çalışan genç, sosyal paylaşım sitesi üzerinden canlı yayın yaptığı sırada, yere düşen köfteleri alıp satılan köfteler arasına koydu. Genç kasap, doğruluk ve bağlılık ilkelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle kapı önüne konuldu. İş Mahkemesi’nden eli boş dönen kasaba müjdeli haber Yargıtay’dan geldi.
30.12.2021Ekonomi
İşgücü maliyeti istatistikleri belli oldu
İşgücü maliyeti istatistikleri belli olduİşgücü maliyeti istatistikleri sonuçlarına göre 2020 yılında aylık ortalama işgücü maliyeti 5 bin 194 TL olarak gerçekleşti.
24.12.2021Uzmanpara
2020 yılında aylık ortalama işgücü maliyeti 5,2 bin lira oldu
2020 yılında aylık ortalama işgücü maliyeti 5,2 bin lira olduİşgücü Maliyeti İstatistikleri sonuçlarına göre 2020 yılında aylık ortalama işgücü maliyeti 5 bin 194 TL olarak gerçekleşti.
24.12.2021Ekonomi
Engelli maaşı ne kadar oldu, kimler yararlanabiliyor? Engelli maaşı son dakika
Engelli maaşı ne kadar oldu, kimler yararlanabiliyor? Engelli maaşı son dakikaEngelli maaşı ne kadar oldu? Yeni yılın yaklaşması ile birlikte asgari ücret 2022 zammı belirlendi. Asgari ücrete gelen zam birçok ödemeyi de etkiliyor. Bunlardan birisi de engelli maaşı. Peki, engelli maaşı, evde bakım maaşı yeni yılda ne kadar olacak?
24.12.2021Ekonomi
Engelli maaşı/engelli aylığı ne kadar? 2022 yeni yılda evde bakım maaşı ve engelli maaşı ne kadar olacak?
Engelli maaşı/engelli aylığı ne kadar? 2022 yeni yılda evde bakım maaşı ve engelli maaşı ne kadar olacak?Engelli maaşı ne kadar? Asgari ücretin belirlenmesinin ardından engelli maaşı ve evde bakım maaşının da ne kadar olduğu araştırılıyor. Asgari ücrete gelen zam ile birlikte, AGİ, 65 yaş aylığı, engelli maaşı, evde bakım parası, GSS primi, kıdem ve ihbar tazminatı gibi ödemelere de zam yapılacak. Peki, engelli maaşı ne kadar oldu?
20.12.2021Gündem
İhbar tazminatıyla ilgili kritik karar!
İhbar tazminatıyla ilgili kritik karar!Yargıtay, ihbar tazminatıyla ilgili bir konuya daha açıklık getirdi. Yargıtay kararında, “İhbar tazminatına hak kazanıldığının tespiti halinde söz konusu döneme ilişkin hizmet süresi ve o dönemin son ücreti üzerinden hesaplamaya gidilmelidir” denildi.
5.11.2021Ekonomi
Boş kutu yüzünden işten çıkarılan güvenlik görevlisini sevindiren haber
Boş kutu yüzünden işten çıkarılan güvenlik görevlisini sevindiren haberGaziantep'te boş karton televizyon kutusunun bir çalışan tarafından iş yerinden götürülmesini engellemediği iddiasıyla işten çıkarılan güvenlik görevlisini haklı bulan mahkeme, işverenin tazminat ödemesine karar verdi.
17.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İhbar Tazminatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.