İkinci Dünya Savaşı

İkinci Dünya Savaşı

Son dakika İkinci Dünya Savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İkinci Dünya Savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İkinci Dünya Savaşı haber sayfamızda...

İkinci Dünya Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.162 ikinci dünya savaşı haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlarımızı büyümeyi sürdürerek çözeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlarımızı büyümeyi sürdürerek çözeceğiz NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin mesajlar verdi.
28.02.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlarımızı büyümeyi sürdürerek çözeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlarımızı büyümeyi sürdürerek çözeceğiz NG Kütahya Seramik 100. Yıl Fabrikaları Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin mesajlar verdi.
28.02.2024 Gündem
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdi
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdi Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşta iki yıl geride kaldı. Batı dünyası, Kiev’de gövde gösterisi yaparak Ukrayna’ya yönelik desteğin azalmayacağını ilan etmiş oldu.
25.02.2024 Dünya
Tam 140 yıllık! Askerler çekilince sahipsiz kaldı
Tam 140 yıllık! Askerler çekilince sahipsiz kaldı Çanakkale'de 1884 yılında Sultan 2'nci Abdülhamit döneminde yapılan Orhaniye Tabyası, kaderine terk edildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mithat Atabay, "Bu tabyanın askeri kültür varlığı olarak korunması gerekiyor" dedi.
21.02.2024 Haberler
Tam 140 yıllık! Askerler çekilince sahipsiz kaldı
Tam 140 yıllık! Askerler çekilince sahipsiz kaldı Çanakkale'de 1884 yılında Sultan 2'nci Abdülhamit döneminde yapılan Orhaniye Tabyası, kaderine terk edildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mithat Atabay, "Bu tabyanın askeri kültür varlığı olarak korunması gerekiyor" dedi.
21.02.2024 Gündem
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyor
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyor Açıklanan yeni plana göre, 26 su üstü muharip gemi arasında 6 Hunter sınıfı fırkateyn, 11 genel amaçlı fırkateyn ile 6 insansız da kullanılabilen büyük su üstü gemisi bulunuyor.
20.02.2024 Dünya
Rusya'dan kaçtı, videosu yasaklandı! Fenomen şimdi yıllarca hapis yatabilir
Rusya'dan kaçtı, videosu yasaklandı! Fenomen şimdi yıllarca hapis yatabilir İkinci Dünya Savaşı heykelinin önünde çektiği video Rusya'da infial yarattı. Öyle ki, ülkeden kaçmak zorunda dahi kaldı. Moskova'ya adım attığı anda tutuklanan genç kadın, şimdi beş yıl hapis tehdidiyle yüzleşiyor.
12.02.2024 Dünya
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı Nazi askerlerinin saldırı sonrası sakladığı gizemli hazine dünya medyasında ses getirdi. İlk kez geçtiğimiz yıl başlayan arama çalışmalarında ortaya yeni detaylar çıktı.
12.02.2024 Dünya
'Kıyamet enkazı' sular altında: Tam bin 400 ton! 'Patlarsa küçük bir tsunami etkisi yaratabilir'
'Kıyamet enkazı' sular altında: Tam bin 400 ton! 'Patlarsa küçük bir tsunami etkisi yaratabilir' Savaşın ortasında Fransa’ya gidecek ikmal konvoyuna katılmak için yaklaşık bin 400 ton mühimmat yüküyle demir atmıştı. İşte her ne olduysa o zaman oldu. Kargo gemisi bekleme yaptığı bölgede karaya oturdu ve bir süre sonra iki parçaya bölünerek battı. Ancak hikaye burada bitmiş gibi görünse de aslında ortadaki tehlike çok daha büyük.
8.02.2024 Dünya
NATO'nun en güçlü orduları belli oldu! Türkiye dünya devlerini geride bıraktı, işte sıralama
NATO'nun en güçlü orduları belli oldu! Türkiye dünya devlerini geride bıraktı, işte sıralama ABD merkezli Globalfire, NATO'nun en güçlü ordularını sıraladı. Türkiye hem Avrupa hem de dünya devlerine adeta fark attı.
6.02.2024 Dünya
İsrail elçisi kendi başını yaktı! Göreve geleli bir ay olmadan söylediği sözler kaos çıkarttı, Moskova harekete geçti
İsrail elçisi kendi başını yaktı! Göreve geleli bir ay olmadan söylediği sözler kaos çıkarttı, Moskova harekete geçti Ocak ayında Rusya'da göreve başlayan İsrail elçisi görev süresinin bir ayı dolmadan söylediği sözler nedeniyle ülkede kaos çıkarttı. Moskova yönetimi ise bu durumla ilgili hemen harekete geçti.
5.02.2024 Dünya
Matematikçi 'Yıkıcı deprem geliyor' dedi, önlemek için 13 kişiyi kurban etti!
Matematikçi 'Yıkıcı deprem geliyor' dedi, önlemek için 13 kişiyi kurban etti! Hem zekâsı hem de sosyal ilişkileriyle parmakla gösterilen, öğretmenlerinin 'umut vadediyor' dediği bir çocuktu. Ancak yaşadığı talihsiz olay yüzünden tüm dengesini kaybederek hata üstüne hata yaptı. Bardağı taşıran son damla ise 'Yıkıcı deprem geliyor' sözlerini duyması oldu. Felaketi önlemek için tam 13 kişiyi tek tek kurban etti!
1.02.2024 Yaşam
Müge Cengizkan, Ali Cengizkan: Toplumun arzuladığı, ama akademinin bazen çekindiği soruların peşinde olacağız...
Müge Cengizkan, Ali Cengizkan: Toplumun arzuladığı, ama akademinin bazen çekindiği soruların peşinde olacağız... Sergi, kitap ve araştırma projeleriyle mimarlık literatürüne katkıda bulunmanın ötesine geçerek her yaştan ve sosyal katmandan insanın yaşadığı kente dair bilinçlenmesini önemseyen; kent, mimarlık, tasarıma dair kavramların gündelik yaşamın parçası olmasına çabalayan Müge Cengizkan ve Ali Cengizkan’ın araştırmacılık, editörlük, yazarlık pratiklerini ve güncel işlerini mercek altına aldık.
28.01.2024 Mimarlık
22 dakika idam masasında çırpındı! Görgü tanıklarından şok itiraf: 'Nazilerin yaptığı gibi'
22 dakika idam masasında çırpındı! Görgü tanıklarından şok itiraf: 'Nazilerin yaptığı gibi' ABD'nin Alabama eyaletinde idam mahkumu Kenneth Smith, dünyada daha önce denenmemiş, 'insanlık dışı' olarak görülen azot gazıyla infaz edildi. 2 yıl önce zehirli iğneyle idam edilmeye çalışılan ancak infazı gerçekleşemeyen mahkûmun son dakikalarında yaşadığı dehşet verici anları ise görgü tanıkları şu sözlerle anlattı: 'Nazilerin Yahudilere yaptıkları gibi'
27.01.2024 Dünya
Gazze'de 119 gazeteci hayatını kaybetti
Gazze'de 119 gazeteci hayatını kaybetti İletişim Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, 6 yıl süren İkinci Dünya Savaşı'nda 69, 20 yıl süren Vietnam Savaşı'nda 63, 3 yıl süren Kore Savaşı'ında 17 gazetecinin hayatını kaybettiği, buna karşın işgalin henüz 109'uncu gününde Gazze'de 119 gazetecinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
24.01.2024 Gündem
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok!
Elon Musk'tan Filistinliler için skandal sözler: Onların hiçbir önemi yok! İkinci Dünya Savaşı sırasında bir milyon Yahudinin öldürüldüğü Auschwitz'i ziyaret eden Elon Musk daha sonra Yahudilerin organize ettiği bir konferansa katıldı. Musk burada Filistinlilere yönelik skandal niteliğinde sözler söyledi. Musk ayrıca konferansın sonunda Yahudi sunucudan ödül de aldı.
23.01.2024 Dünya
Nazi şifrelerini çözen bilgisayar
Nazi şifrelerini çözen bilgisayar İngiltere Hükümet İletişim Merkezi (GCHQ), İkinci Dünya Savaşı’nda çok önemli bir rol oynayan şifre kırıcı bilgisayarın daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarını yayınladı.
21.01.2024 Dünya
Herkesin yüzünde aynı korkunç ifade vardı! En gizemli olay: Ourang Medan
Herkesin yüzünde aynı korkunç ifade vardı! En gizemli olay: Ourang Medan Denizde usulca seyreden geminin akıbeti başka bir gemiden gelen yardım sinyaliyle değişti. Kurtarma telaşıyla hızla olay yerine ulaşanları, buradaki insanların hatta köpeğin bile yüzünde beliren o korkunç ifade bekliyordu. Bu gemide sağ kalan tek canlı bile yoktu. Sırrı çözülemeyen olayın ardındaki ihtimaller ise tüyler ürpertiyor.
14.01.2024 Yaşam
LGS İnkılap Konuları 2024: LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımı
LGS İnkılap Konuları 2024: LGS İnkılap Tarihi Konuları ve Soru Dağılımı Her yıl MEB tarafından düzenlenen LGS ilköğretimden ortaöğretime geçiş sınavıdır. Sınav hazırlığındaki öğrencilerin aklına takılan sorulardan birisi de LGS İnkılap konularıdır. Sınavda T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük alanından 10 soru çıkmaktadır. Bu nedenle LGS İnkılap konuları ve soru dağılımı merak edilen başlıklar arasında yer almaktadır. LGS İnkılap konuları ve soru dağılımı nasıldır? 2024 LGS İnkılap konuları ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Eğitim
LGS Konuları 2024: LGS Türkçe, Matematik, Fen, İnkılap, İngilizce 1. Dönem Konuları Nelerdir?
LGS Konuları 2024: LGS Türkçe, Matematik, Fen, İnkılap, İngilizce 1. Dönem Konuları Nelerdir? LGS ortaokul öğrencilerinin liseye geçiş sürecinde girdikleri sınavdır. MEB tarafından uygulamaya alınan LGS’de öğrenciler Türkçe, Fen Bilgisi, Matematik, İngilizce, İnkılap ve Din Bilgisi alanlarındaki konulardan sorumlu olmaktadır. Sınav hazırlığı sürecindeki öğrencilerin akıllarını kurcalayan başlıklardan birisi de LGS konularıdır. LGS Türkçe, matematik, fen konuları ve soru dağılımı nasıldır? 2024 LGS konuları ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Eğitim
Netflix Film Önerileri 2024: En İyi, Sürükleyici, Komedi, Aksiyon, Korku, Gerilim Netflix Film Önerileri
Netflix Film Önerileri 2024: En İyi, Sürükleyici, Komedi, Aksiyon, Korku, Gerilim Netflix Film Önerileri Dizi film denince akla gelen Netflix pek çok kaliteli yapımları ile dünya genelinde en çok izlenen video akış platformları arasında yer alıyor. Televizyon kanallarını geride bırakarak milyonlarca abone sayısına ulaşan Netflix’in en beğenilen yerli-yabancı film ve dizileri içerikleri gittikçe çoğalıyor. Ödüllü filmleri ile dünya genelinde ses getiren Netflix IMDb listelerinde de yukarı tırmanıyor. Aksiyondan maceraya, romantikten komediye, korku ve gerilim türünden bilim-kurguya kadar yüzlerce türde içerik bulunuyor. En güzel komedi, aksiyon, macera, korku, gerilim, romantik Netflix film tavsiyeleri için “En İyi Netflix Film Önerileri 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2024 Kültür Sanat
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımı
YKS Konuları 2024: YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımı YKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2024 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2024 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
AYT Konuları 2024: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2024: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları AYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2024 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
Euro 25 yaşında
Euro 25 yaşında Avrupa Birliği (AB) üye devletlerinin tek para birimi olarak 1 Ocak 1999’da kullanılmaya başlayan euro’nun 25’inci yıl dönümü.
2.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İkinci Dünya Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.