İklim Zirvesi

İklim Zirvesi

Son dakika İklim Zirvesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İklim Zirvesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İklim Zirvesi haber sayfamızda...

İklim Zirvesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 871 iklim zirvesi haberi bulunmuştur.
Enerji verimliliği diplomaside de başımızı dik tutar
Enerji verimliliği diplomaside de başımızı dik tutarÜlkemizin enerji faturasında ve emtia fiyatlarındaki artış nedeniyle cari işlemler açığına dikkat çeken Prof. Dr. Emre Alkin, VERİMDER olarak gösterdikleri çabanın iki sene öncesine göre çok daha anlamlı olduğunu belirtti.
Avrupa benzinli araçlara veda ediyor! Sonuçları tüketiciler açısından ne olur?
Avrupa benzinli araçlara veda ediyor! Sonuçları tüketiciler açısından ne olur?AB’de benzin ve dizel otomobil yasağı 2035 yılında başlayacak. Bu karar neden alındı, sonuçları tüketiciler açısından ne olur? Otomotiv Yazarı Levent Köprülü merak edilen soruları cevapladı.
30.06.2022Ekonomi
Say’dan ‘Hayatta Kalanlar’
Say’dan ‘Hayatta Kalanlar’Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan iklim değişikliğinin ele alındığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen ‘30 Altı İklim Zirvesi’nde, ressam Deniz Say’ın ‘Hayatta Kalanlar’ isimli sergisi de yer aldı.
29.06.2022Cadde
Çin yerine tedarik üssü olarak Türkiye öne çıkabilir
Çin yerine tedarik üssü olarak Türkiye öne çıkabilirLimanlarımızın kapasitesini ve komşu ülkelerle bağlantılarını artırmamız gerekiyor. Türkiye’de lojistik altyapısını düzgün kurgulayabilirsek, ülkemizi demir yolu ile Avrupa’ya daha iyi bağlayabilirsek, şu anki ihracatı en az 2’ye, 3’e katlayabiliriz.
28.06.2022Vitrin
Gençler ‘30Altı İklim Zirvesi’nde buluştu
Gençler ‘30Altı İklim Zirvesi’nde buluştuGençlik ve Spor Bakanlığı’nın İstanbul’da düzenlediği ‘30Altı İklim Zirvesi’nde çeşitli kentlerden 520 genç bir araya geldi. Zirvede akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, gençlerle birlikte iklim değişikliğine çözümü tartıştı.
11.06.2022Gündem
İstanbul’da iklim zirvesi
İstanbul’da iklim zirvesiİklim değişikliğine dikkat çekmeyi amaçlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, ‘30Altı İklim Zirvesi’ gerçekleştirecek.
7.06.2022Gündem
Anıtkabir’i ziyaret etti
Anıtkabir’i ziyaret ettiAnkara’ya giden Şah Yaycı, Anıtkabir’i ziyaret etti.
1.04.2022Cadde
EPDK Başkanı Yılmaz: “Kamu ve özel sektörün ortasında denge oluyoruz”
EPDK Başkanı Yılmaz: “Kamu ve özel sektörün ortasında denge oluyoruz”Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, kamu ve özel sektör dengesini oluşturmanın temelinde empatinin yattığını belirterek, “Ben yatırımcı olsaydım, ‘Burada ne beklerdim?’ diye düşünüyorum. Vicdanla ne beklerdim? Nasıl bir kar marjı beklerdim? Nasıl bir yatırımın karşılığının geri dönmesini beklerdim? Dolayısıyla bu empatiyi yapınca birçok şeyi hallediyorsunuz. Ortada biz denge oluyoruz. Bu dengeyi de inşallah sağladığımıza inanıyorum” dedi.
30.03.2022Ekonomi
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak'
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Emin olun TOGG, bu yıl sonunda trafiğe çıktığında sadece ülkemizin değil, dünyanın da yıldızı olacak. Sıfır karbon emisyonuyla, iklim değişikliğiyle mücadeledeki en büyük kozlarımızdan biri olacak" dedi.
30.03.2022Ekonomi
TOGG'a yoğun ilgi!
TOGG'a yoğun ilgi!Türkiye’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde (EKO İKLİM) görücüye çıktı. TOGG’u incelemeye gelen çok fazla kişi var.
30.03.2022Ekonomi
TOGG'a yoğun ilgi!
TOGG'a yoğun ilgi!Türkiye’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde (EKO İKLİM) görücüye çıktı. TOGG’u incelemeye gelen çok fazla kişi var.
30.03.2022Haberler
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da...  Biden'ı bekleyen beş sorun!
Jet kararla üçüncü kez Avrupa'da... Biden'ı bekleyen beş sorun!Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı NATO Olağanüstü Liderler Zirvesi, Belçika’nın Brüksel kentinde başlıyor. Zirvede Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek.
24.03.2022Dünya
Eksi 40 derecede TOGG'dan yeni görüntü!
Eksi 40 derecede TOGG'dan yeni görüntü!Yurdun büyük bir bölümü kar yağışı altındayken çalışmaları devam eden ve seri üretime hazırlanan TOGG karlı yollarda test gerçekleştirdi.
13.03.2022Ekonomi
‘TOGG’ sürprizli EKO İklim Zirvesi ve Fuarı
‘TOGG’ sürprizli EKO İklim Zirvesi ve FuarıAnkara, uluslararası kriterlere uygun "iklim dostu ekonomi"nin oluşması için atılacak adımların görüşüleceği önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
13.03.2022Ekonomi
Uçan tekne Dubai'de denize inecek!
Uçan tekne Dubai'de denize inecek!Dünyanın hidrojenle çalışan temiz enerjili ilk uçan teknesi Dubai'de denize inecek. Su yüzeyinin 80 santim üzerinde hareket edebilen "The Jet"in dünya lansmanının 2023 yılında yapılması planlanıyor.
2.02.2022Teknoloji
EKO İklim Zirvesi’ne tam destek
EKO İklim Zirvesi’ne tam destekİklim değişikliğinin etkileri ve Avrupa Birliği’nin 'Yeşil Mutabakat' kapsamında yürürlüğe koyacağı 'karbon vergisi' gibi reel sektörden başlayarak tüm kesimleri etkileyecek sürecin ele alınacağı 'EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi'ne öncülük eden Ankara Ticaret Odası (ATO), Başkent üniversitelerinden tam destek aldı.
29.01.2022Ekonomi
Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi TOGG ile rekabeti artırır mı? Uzman isim değerlendirdi
Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi TOGG ile rekabeti artırır mı? Uzman isim değerlendirdiABD’li elektrikli otomotiv şirketi Tesla geçtiğimiz gün resmi internet sitesi üzerinden İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da aralarında olduğu 10 şehirde şarj istasyonu konumu ekledi. Tesla’nın bazı modellerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Peki Tesla’nın Türkiye pazarına gelmesi yerli otomobil girişimi TOGG ile rekabeti artırır mı? İşte detaylar...
27.01.2022Haberler
Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi TOGG ile rekabeti artırır mı? Uzman isim değerlendirdi
Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi TOGG ile rekabeti artırır mı? Uzman isim değerlendirdiABD’li elektrikli otomotiv şirketi Tesla geçtiğimiz gün resmi internet sitesi üzerinden İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da aralarında olduğu 10 şehirde şarj istasyonu konumu ekledi. Tesla’nın bazı modellerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Peki Tesla’nın Türkiye pazarına girmesi yerli otomobil girişimi TOGG ile rekabeti artırır mı? İşte detaylar...
27.01.2022Otomobil
Rekor artış! Her yıl katlanıyor... TOGG tamamen değiştirecek
Rekor artış! Her yıl katlanıyor... TOGG tamamen değiştirecekElektrikli ve hibrit otomobillerin pazardaki payı her geçen gün büyüyor. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçları Derneği (TEHAD), verilerine göre, elektrikli otomobil satışları yüzde 352 arttı. "Bu konuda Türkiye de çeşitli düzenlemeler yapmalı" diyen uzmanlar, TOGG projesinin de teşvik edici olacağı görüşünde.
23.01.2022Otomobil
COP26'da yakalanan ivmenin 2022'de kaybedileceğine dair endişeler artıyor
COP26'da yakalanan ivmenin 2022'de kaybedileceğine dair endişeler artıyor2021, iklim krizi için çok önemli bir yıldı. Ancak şimdi, COP26 Glasgow İklim Zirvesi'nde kaydedilen ilerlemenin önümüzdeki aylarda kaybedilebileceğine dair artan endişeler var.
29.12.2021Dünya
Kaynak odaklı hedef koyma zamanı
Kaynak odaklı hedef koyma zamanıÜlkemiz yenilenebilir enerji kaynakları açısından son derece zengin, bu alanlardaki potansiyelimiz oldukça güçlü. Karasal rüzgarda 100 bin MW’tan fazla, güneşte 250 bin MW’tan fazla enerji potansiyelimiz olduğu öngörülüyor. Hidroelektrik santraller ve jeotermal kaynaklar açısından da oldukça iyi bir konumdayız. Özellikle jeotermalde Avrupa ve dünya sıralamalarında üst noktalarda olmamız sevindirici. Kovid-19 sonrası dönem dünya genelinde sıkıntılar yaratmasına karşın Türkiye yenilenebilir enerji sektörü 2021 yılını kayda değer başarılarla geçirdi. Rüzgarda 10 GW kurulu gücün aşıldığına şahit olduk. Güneş enerjisi kurulu gücünde 7.500 MW’ı aştık. JES kurulu gücü 1.650 MW civarında. Ancak bu gelişmeler ve 2021’in dünya geneliyle paralel olarak bizler için de rekorlarla geçmiş olması sektörde her şeyin yolunda olduğunu göstermiyor.
4.01.2022Vitrin
2021'de iklim değişikliğiyle bağlantılı felaketler milyonlarca kişiyi sefalete sürükledi
2021'de iklim değişikliğiyle bağlantılı felaketler milyonlarca kişiyi sefalete sürüklediYardım kuruluşu Christian Aid, 2021'de iklim değişikliğiyle bağlantılı felaketlerle ilgili raporunu açıkladı. Rapora göre her biri 1,5 milyar dolardan fazla hasara neden olan 10 felaket, dünya çapında milyonlarca kişiyi sefalet sürükledi.
27.12.2021Dünya
Kulakkaya Yaylası’nda İklim zirvesi
Kulakkaya Yaylası’nda İklim zirvesiBahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı ve BM Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Başkanı Nikhil Seth’in katılımıyla Giresun’daki 1700 rakımlı Kulakkaya Yaylası’nda Küresel İklim Zirvesi gerçekleştirildi.
13.12.2021Eğitim
İngiltere'de Omicron vakaları artıyor! 'B planı' gündemde
İngiltere'de Omicron vakaları artıyor! 'B planı' gündemdeİngiltere'de hükümetin bilimsel danışma grubu üyesi Profesör Neil Ferguson, Omicron vakalarının 2-3 günde bir, iki katına çıktığını söyledi.
8.12.2021Dünya
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

İklim Zirvesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.