İq Testi

İq Testi

Son dakika iq testi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iq testi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iq testi haber sayfamızda...

İq Testi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 120 iq testi haberi bulunmuştur.
Zekâ testi: İki resim arasındaki 5 farkı 45 saniyede bulan neredeyse yok!
Zekâ testi: İki resim arasındaki 5 farkı 45 saniyede bulan neredeyse yok! Hazırladığımız bu futbollu zekâ testi ile beyin jimnastiği yapabilirsiniz.  "Farkı bul" türündeki bu zekâ testinde, iki resim arasında ufak tefek farklar bulunuyor.
21.11.2023 Bilgi Rehberi
T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zeka türünüzü gösteriyor! İşte çıkan sonuç
T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zeka türünüzü gösteriyor! İşte çıkan sonuç Günlük yaşamda herkes T.C. kimlik numarasını kendi yöntemlerine göre ezberliyor. Ancak bu numaraları akılda tutma şeklinin zeka türünüzü ortaya koyduğunu biliyor muydunuz? İşte detaylar...
25.09.2023 Genel Sağlık
Çocuğunuzun IQ testi düşük çıkıyorsa bunları göz önünde bulundurun
Çocuğunuzun IQ testi düşük çıkıyorsa bunları göz önünde bulundurun Bir çocuğun zekasının bilimsel olarak ölçülebilmesi için IQ testi yapılmaktadır. Yapılan IQ testleri uzmanlar tarafından hazırlanmış olan ve çocukların zeka seviyesini ölçmeye yönelik olarak gerçekleştirilen testler olarak bilinmektedir. İşte, tüm detaylar.
25.07.2023 Çocuk Sağlığı
Zeka seviyesini ölçen IQ testi: Optik illüzyon testindeki gizlenen sincabı 7 saniyede bulun!
Zeka seviyesini ölçen IQ testi: Optik illüzyon testindeki gizlenen sincabı 7 saniyede bulun! Optik illüzyonlar aldatıcı oldukları kadar düşündürücü özellikleri ile kafaları karıştırıyor. Gözle görülenin beyin tarafından farklı algılanmasına optik illüzyon deniliyor. İnternet dünyasında sıklıkla karşımıza optik illüzyon testleri popüler hale gelmiş durumda. Beynin ne kadar hızlı çalıştığını ortaya koyan bu optik illüzyonlar ise amaç zeka seviyesini anlamak. Yağmurlu havada insanların arasında gizlenen bir sincap var. 7 saniye içerisinde sincabı bulanlar dahi kabul ediliyor. Bakalım siz bu IQ testindeki gizli sincabı 7 saniyede bulabilecek misiniz?
5.06.2023 Bilgi Rehberi
Zeka seviyesini ölçen IQ testi: Optik illüzyon testindeki gizli tavşanı 10 saniyede bulanların sayısı çok az
Zeka seviyesini ölçen IQ testi: Optik illüzyon testindeki gizli tavşanı 10 saniyede bulanların sayısı çok az Beynimiz bazen gördüğümüz şeyleri olduğun farklı algılar. Var olan şekiller veya semboller sanki orada yokmuş gibi görünür. Bu duruma optik illüzyon veya göz yanılsaması denir. İnternet dünyasında da bu optik illüzyon görselleri giderek popüler hale gelmiştir. Kişilerin zeka seviyesi hakkında ipucu veren optik illüzyon testleri düşündürücü özellikleri ile de ilgi çekiyor. Bu optik illüzyon testimizde de insanların arasında saklanan tavşanı bulmanız gerekiyor. Sadece dahilerin çözebildiği bu optik illüzyon testindeki gizli tavşanı 10 saniyede bulmanız gerekiyor.
5.06.2023 Bilgi Rehberi
Kafa karıştırıcı zeka testi! Zehir gibi olanlar kolayca çözüyor
Kafa karıştırıcı zeka testi! Zehir gibi olanlar kolayca çözüyor Eğlenceli olduğu kadar beyin gelişimi için önemli yer tutan zeka testleri son dönemler oldukça popüler. Optik illüzyon, zeka testleri hemen hemen her mecrada karşımıza çıkıyor. Kimisi görsel zekayı ölmeye yararken kimi de sayısal zekayı ölçüyor. Dikkat ve adapte olmayı gerektiren zeka testleri kişinin IQ puanını belirliyor. Zorlayıcı sorular ve göz yanıltacak görseller ile kişiyi eğlendiren zeka soruları çözmek isteyenler için yeni bir içeriğimiz var. Sizin için hazırladığımız içerikte yer alan matematik sorusu ilk bakışta kolay gibi görünebilir. IQ seviyem yüksek diyenler zeka testindeki matematik sorusunu bakalım çözebilecek mi? Hadi gelin birlikte bakalım...
5.06.2023 Bilgi Rehberi
Zeki olanlar bile zorlanıyor! Farklı olan ayıcığı bulabildiniz mi? Beyinleri yakan IQ testi ile seviyenizi ölçün
Zeki olanlar bile zorlanıyor! Farklı olan ayıcığı bulabildiniz mi? Beyinleri yakan IQ testi ile seviyenizi ölçün Optik illüzyonlar görsel zekayı ölçerken beynin gelişmesine de yardımcı oluyor. Küçük büyük herkesin sevdiği zihin yoran bu zeka testleri eğlendirirken düşündürüyor. İlk bakışta görsel yanılsama testleri kolay gelse de herkesin çözebileceği IQ testleri değil. Öncelikle görsel zeka seviyenizin yüksek olması gerekiyor. Peki sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız ve herkes tarafından sevilen bu optik illüzyon testlerinde ne kadar iyi olduğunuzu ve görsel zeka seviyenizi ölçmek ister misiniz? Sizin için hazırladığımız farklı olanı bulma içeriğimizle IQ seviyenizi öğrenebilirsiniz. Ancak ilk bakışta bulmacayı çözmek basit gibi gözükse de hafife almamanızda fayda var. 20 saniyede optik illüzyon testini çözerseniz şayet görsel zekanız oldukça yüksek demektir.
5.06.2023 Bilgi Rehberi
Göz yoran IQ testi: Saklanan tavşanı 3 saniyede bulmaya çalışın!
Göz yoran IQ testi: Saklanan tavşanı 3 saniyede bulmaya çalışın! Optik yanılsamalar ilk bakışta göz yorsa da pek çok kişi ve kesim zeka seviyesini ölçen bu testlere bayılıyor. Görsel zekası iyi olanların hemen çözrbildiği optik illüzyon göreslleri eğlendirici olduğu kadar düşündürüyor. Herkesin göremediği detayları bu testlerde görenlerin zeka seviyesi yüksek kabul ediliyor. İnternet ortamında fazlaca yayılan bu görselleri herkes çözemiyor. Görselimizde yer alan pandaların arasında saklanan tavşanı ise sadece 100 kişiden 3 kişi görebiliyor. Bakalım siz 3 saniyede pandaların arasına saklanan tavşanı görebilecek misiniz? Ne kadar dikkatli olduğunuzu ve görsel zekanızın ne kadar iyi olduğunu bu testle birlikte öğrenebilirsiniz.
5.06.2023 Bilgi Rehberi
Sadece dahiler 7 saniyede görüyor! Resimdeki uğur böceğini bulabilir misiniz?
Sadece dahiler 7 saniyede görüyor! Resimdeki uğur böceğini bulabilir misiniz? Optik illüzyon testleri kullanıcılara hem heyecanlı dakikalar yaşatıyor hem de beyinin hızlı çalışma süresi hakkında ipuçları veriyor. Görsel dünyasında manzara fotoğrafları, doğa, mevsim ve daha birçok fotoğraf bulunuyor. Hazırladığımız optik illüzyon testinde bir göl kıyısında yer alan eve bir gezginin baktığı anın fotoğrafı bulunuyor. Görsele bir de uğur böceği ekledik ve 7 saniye içerisinde uğur böceğini bulanların beyninin hızlı çalıştığı ortaya çıkıyor.
27.04.2023 Bilgi Rehberi
İnsanlığın IQ’su ilk defa düşüşte
İnsanlığın IQ’su ilk defa düşüşte ABD’de son 100 yıldır ilk kez IQ seviyesi geriledi, farklı ülkelerde yapılan araştırmalar da insanların zekâ seviyesinin düştüğünü gösteriyor.
12.03.2023 Dünya
11 yaşındaki Yusuf IQ testinde Albert Einstein ve Stephen Hawking'i geçti
11 yaşındaki Yusuf IQ testinde Albert Einstein ve Stephen Hawking'i geçti 11 yaşındaki Britanyalı müslüman Yusuf Shah, en prestijli IQ testlerinden biri olan Mensa'dan 18 yaş altı için belirlenen en yüksek puanı aldı.
14.11.2022 Dünya
6 dakika yürümesi gerekecek
6 dakika yürümesi gerekecek Mukopolissakaridoz, MPS Tip 2 ve Tip 4 hastalarının tedavisinde kullanılan ilacı alabilmesi için 6 dakikalık yürüme testinden geçme şartı getirildi. MPS hastası oğlu Eyüp Can’ın babası Ercan Özkaya, oğlu gibi birçok hastanın yatalak olduğunu vurgulayarak, 1.1 milyonluk ilaç için bu şartın kaldırılmasını istedi.
5.09.2022 Gündem
Normal Dağılım Nedir, Özellikleri Nelerdir? Normal Dağılım Neden Önemlidir?
Normal Dağılım Nedir, Özellikleri Nelerdir? Normal Dağılım Neden Önemlidir? Normal dağılım, hem teorik hem de uygulamalı derslerde istatistikte kullanılan çok önemli bir dağılımdır. Örneğin, iki farklı (bağımsız) grubun tek bir ölçüme ait ortalamalarının karşılaştırılması amacı için Independent Samples t Test (Bağımsız Örneklem T testi) ya da Mann Whitney U testi de kullanılabilir. Normal dağılım nedir, özellikleri nelerdir sizler için derledik.
2.12.2021 Eğitim
Akıl ve zeka arasındaki fark nedir?
Akıl ve zeka arasındaki fark nedir? Zeka ve akıl birbiriyle çok bağlantılı fakat aynı anlama gelmeyen iki kavram. Peki bu iki kavramı birbirinden ayıran şey ne? Gelin hep birlikte Molatik olalım...
19.09.2021 Diğer
Iq Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Iq Nasıl Hesaplanır, Iq Testi Nerede Yapılır?
Iq Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Iq Nasıl Hesaplanır, Iq Testi Nerede Yapılır? IQ testi her insana yapılabilen bir testtir. Bu testin neden yapıldığı ve amacının ne olduğu bazı insanlar tarafından merak ediliyor. IQ testinin yüksek olması, insanların daha zeki olduğunu gösterir. Kişiler bu testin nasıl yapılacağını merak içinde araştırıyor. IQ testi nedir, nasıl yapılır? IQ nasıl hesaplanır, IQ testi nerede yapılır? Konuları için sizlere detaylı bilgiler derledik.
17.09.2021 Sağlık
Zeka - İq Testi Nedir? Iq Testi Neden Yapılır, Nasıl Ölçülür?
Zeka - İq Testi Nedir? Iq Testi Neden Yapılır, Nasıl Ölçülür? Zeka - Iq testi nedir? Iq testi neden yapılır, nasıl ölçülür? Zeka testine dair aklınıza takılan ve cevaplanmasını istediğiniz tüm soruların cevaplarını derledik.
4.01.2021 Teknoloji
Son dakika... Doktor hesabından sapık çıktı! Bende zeka geriliği var
Son dakika... Doktor hesabından sapık çıktı! Bende zeka geriliği var Gelen son dakika haberine göre; Kendisine ‘çocuk cerrahı’ süsü vererek sosyal medya hesabı açan ve annelerden bebeklerin mahrem fotoğraflarını alan C.K. adlı kişinin daha önce de benzer birçok suçtan işlem gördüğü ortaya çıktı.
26.11.2020 Gündem
Lerzan Mutlu yüksek zekalı çıktı
Lerzan Mutlu yüksek zekalı çıktı Şarkıcı ve sunucu Lerzan Mutlu, Instagram hesabındaki son gönderisinde, IQ testinin sonucunu takipçileriyle paylaştı.
8.01.2020 Cadde
10 yaşındaki çocuk IQ testinde Einstein ve Hawking'i geçti
10 yaşındaki çocuk IQ testinde Einstein ve Hawking'i geçti İngiltere'de Hint asıllı 10 yaşında bir genç Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği (Mensa) IQ testinde 162 puanla Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek bir skor elde etti.
29.01.2018 Populer Bilim
Dünya bu çocuğu konuşuyor! Einstein ve Hawking'i bile geride bıraktı
Dünya bu çocuğu konuşuyor! Einstein ve Hawking'i bile geride bıraktı İngilterede Hint asıllı 10 yaşında bir genç Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği (Mensa) IQ testinde 162 puanla Albert Einstein ve Stephen Hawking'den daha yüksek bir skor elde etti.
27.01.2018 Dünya
Zeka ve akıl arasında ne fark var?
Zeka ve akıl arasında ne fark var? Zeka ve akıl birbiriyle çok bağlantılı fakat aynı anlama gelmeyen iki kavram.
8.03.2018 Bilim
FETÖ "Roberto Carlos" ismiyle bile gazete aboneliği yapmış
FETÖ "Roberto Carlos" ismiyle bile gazete aboneliği yapmış Gaziantep'te Fetullahçı Terör  Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında "Silahlı  terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan ve etkin pişmanlık hükümleri  çerçevesinde tahliye edilen eski astsubay Ö.B, örgütte kod isimlerin çok yaygın  kullanıldığını, hatta "Roberto Carlos" isminde bile gazete aboneliği olduğunu  anlattı.
27.11.2017 Gündem
Annesine kendini öldürtmüştü! O anne konuştu...
Annesine kendini öldürtmüştü! O anne konuştu... Adana’da, kapıya kurduğu düzenekle annesine kendini vurduran Emre’nin annesi konuştu. Anne Hülya Görür "O an bende yok. Kapıyı açtığım an zaman benim için durdu. Eve de giremiyorum." dedi.
26.10.2017 Gündem
Sadece 3 soru! Bu zamana kadar doğru yanıt verenlerin sayısı çok az
Sadece 3 soru! Bu zamana kadar doğru yanıt verenlerin sayısı çok az Bilişsel Yansıma Testi (CRT), dünyanın en kısa IQ testi olarak karşımıza çıktı. Görünüşe göre bu test Einstein'ları Homer Simpson'lardan ayırmak için yalnızca üç soru soruyor. Bakalım bu testte kimler başarılı olacak? Gerçekten ne kadar zekisiniz?
12.10.2017 Teknoloji
‘IQ testi şakaydı’
‘IQ testi şakaydı’ Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın IQ seviyesiyle ilgili açıklamasını, “Başkan, Dışişleri Bakanı’nın oldukça zeki olmadığını asla ima etmedi.
11.10.2017 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İq Testi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.